RE: Prvi dan škole - šta obući!? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Medić* -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 13:01:12)


IZVORNA PORUKA: škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

Evo recimo ovo je meni simpa i za kolu za djeaka [sm=smiley1.gif]

ne mogu sliku da ubacim, nema anse, oigledno se na portalu neto promijenilo od zadnji put, odoh na temu da vidim kako se to radi[sm=smiley36.gif]





[img]http://img15.imagefra.me/s58d/mihna/kaes_8fb_uao26.jpg[/img]




Ja bih svoje u ovakvim modelima poslala, bas slatko.




dambolina -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 14:08:11)

Nesto sam naknadno razmisljala o ovoj temi, pa se slozih sa micotico kad kaze da nema razlike izmedju helanki i trenerke. Zasto helanke idu a trenerku ne idu? Opet je trenerka pristojnija od helanki? Moja ne nosi helanke nikad jer je mrsava i u njima izgleda jos mrsavije[sm=smiley36.gif]




Visnja RR -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 14:11:51)


IZVORNA PORUKA: dambolina

Nesto sam naknadno razmisljala o ovoj temi, pa se slozih sa micotico kad kaze da nema razlike izmedju helanki i trenerke. Zasto helanke idu a trenerku ne idu? Opet je trenerka pristojnija od helanki? Moja ne nosi helanke nikad jer je mrsava i u njima izgleda jos mrsavije[sm=smiley36.gif]


helanke da ali ako preko ide tunikica




Medić* -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 14:13:52)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: dambolina

Nesto sam naknadno razmisljala o ovoj temi, pa se slozih sa micotico kad kaze da nema razlike izmedju helanki i trenerke. Zasto helanke idu a trenerku ne idu? Opet je trenerka pristojnija od helanki? Moja ne nosi helanke nikad jer je mrsava i u njima izgleda jos mrsavije[sm=smiley36.gif]


helanke da ali ako preko ide tunikica


Meni su helankice slatke na curicama, udobno im, neka tunikica preko, slatko bude.




Visnja RR -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 14:23:35)

i da...voljela bih da su djeca uniformisana [sm=smiley1.gif]




jasmin -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 14:27:18)


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

Evo recimo ovo je meni simpa i za kolu za djeaka [sm=smiley1.gif]

ne mogu sliku da ubacim, nema anse, oigledno se na portalu neto promijenilo od zadnji put, odoh na temu da vidim kako se to radi[sm=smiley36.gif]





[img]http://img15.imagefra.me/s58d/mihna/kaes_8fb_uao26.jpg[/img]




Ja bih svoje u ovakvim modelima poslala, bas slatko.

Cool [sm=smiley4.gif].
I ja bih !





MicoTico -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 14:30:23)

I meni se sviđa ova kombinacija što je škorpija postavila i primjerena mi je za školu.




Medić* -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 14:30:58)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

i da...voljela bih da su djeca uniformisana [sm=smiley1.gif]


Takodjer.




jasmin -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 14:37:42)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

I meni se sviđa ova kombinacija što je škorpija postavila i primjerena mi je za školu.

Ma škola nije kabinet predsjednika [sm=smiley36.gif].
Dijete treba da je čisto, uredno i pristojno obučeno. Slika koju je škorpija postavila sadrži sve ovo nabrojano. Pun pogodak.




pocahontas -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 14:41:06)

ma moda se mijenja ljudi moji

prije sto je bilo neprihvatljivo, danas je sasvim normalno..evo npr. te helanke..kazem vam, meni je to skroz ok, ali zna se odakle su potekle helanke..iz fiskulturne sale..isto kao i trenerka...tako da, danas imate razne modele trenerki da ne moraju nuzno biti neprimjerene za obuci ih u skolu..ovdje mislim na dječake..ovaj stajling na slici je ok, ali da sada ide u skolu u bas sportskoj varijanti trenerke sa čizom sa strane, ona šuškava, e to ne može [sm=smiley36.gif]
ima i istih takvih helanki koje su bas namjenjene za treniranje, od posebnih materijala i dezena...a isto tako ima i onih pamučnih prilagođenih za nošenje svaki dan..tako da..disutabilno je to sve i ne bih bila ovako radikalna kao tajra i hanady i ostali[sm=smiley1.gif]




Blue rose RR -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (13.8.2014 16:05:07)

Ja ne volim vidjeti trenerke kad je u pitanju odlazak u školu. A helanke, da, samo i isključivo da preko ima tunika koja dobrano prekriva guzu.
Lično volim da mi je dijete skockano kako u školi, tako i izvan nje - shodno situaciji i okruženju.




hanabanana -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:24:01)

Meni sad nešto nije jasno.....zar vi svojoj djeci još pripremate šta će obući za školu?!




MicoTico -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:26:29)

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni sad nešto nije jasno.....zar vi svojoj djeci još pripremate šta će obući za školu?!

Ja M ne pripremam, pa njoj je skoro 9 godina.




koka i po -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:33:28)


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

i da...voljela bih da su djeca uniformisana [sm=smiley1.gif]


Takodjer.




prije je uniforma bila obavezna.
po meni odlican metod da se izbjegnu socijalne razlike a time i podjela djece u klanove.
nazalost, danasnje skole malo paznje posvecuju ovome .tolerancija (sto se tice odjevanja) je na visokom nivou dok je izgradnja licnosti,samopouzdanja i samopostovanja stavljena u drugi plan.
naravno to ne znaci da se dijete nece razviti u kompletnu licnost ali mnogo znaci kada nema te socijalne podjele.




Blue rose RR -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:40:27)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni sad nešto nije jasno.....zar vi svojoj djeci još pripremate šta će obući za školu?!


Ja još uvijek da za školu.




jasmin -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:42:50)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni sad nešto nije jasno.....zar vi svojoj djeci još pripremate šta će obući za školu?!

Ja svojoj dam prijedlog, nekad uvaži, nekad odabere drugo. Ali ja peglam.
7 joj je tek.
A sad ću i prvačiću aBd.




hanabanana -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:44:34)


IZVORNA PORUKA: koka i po

prije je uniforma bila obavezna.
po meni odlican metod da se izbjegnu socijalne razlike a time i podjela djece u klanove.
nazalost, danasnje skole malo paznje posvecuju ovome .tolerancija (sto se tice odjevanja) je na visokom nivou dok je izgradnja licnosti,samopouzdanja i samopostovanja stavljena u drugi plan.
naravno to ne znaci da se dijete nece razviti u kompletnu licnost ali mnogo znaci kada nema te socijalne podjele.



Ja ne mislim da uniforma nece sprijeciti podjelu medju djecom dokle god djeca od kuce nose da su bolji, superiorniji od drugih.




hanabanana -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:46:20)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni sad nešto nije jasno.....zar vi svojoj djeci još pripremate šta će obući za školu?!


Ja još uvijek da za školu.


Moja H. ima pravila u školi i zna šta može šta ne može obući u školu.
KUći ima mene i tu vrijede moja pravila.
S. od 15 mjeseci niko ne može odrediti šta će obući.
[sm=zmeden.gif]




Blue rose RR -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:50:08)


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni sad nešto nije jasno.....zar vi svojoj djeci još pripremate šta će obući za školu?!


Ja još uvijek da za školu.


Moja H. ima pravila u školi i zna šta može šta ne može obući u školu.
KUći ima mene i tu vrijede moja pravila.
S. od 15 mjeseci niko ne može odrediti šta će obući.
[sm=zmeden.gif]



S. je haman sušta suprotnost H. :))

Pravila kod nas u školi nema, a što još uvijek joj određujemo šta obući - pa ne znam, vrlo često kad je to pitanje oblačenja mimo škole, zna se desiti da obuće dio odjeće koji je namijenjen drugom godišnjem dobu. Eto njoj se to tada oblači.
U stvari mislim da je meni to lakše ...




koka i po -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:52:18)


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: koka i po

prije je uniforma bila obavezna.
po meni odlican metod da se izbjegnu socijalne razlike a time i podjela djece u klanove.
nazalost, danasnje skole malo paznje posvecuju ovome .tolerancija (sto se tice odjevanja) je na visokom nivou dok je izgradnja licnosti,samopouzdanja i samopostovanja stavljena u drugi plan.
naravno to ne znaci da se dijete nece razviti u kompletnu licnost ali mnogo znaci kada nema te socijalne podjele.



Ja ne mislim da uniforma nece sprijeciti podjelu medju djecom dokle god djeca od kuce nose da su bolji, superiorniji od drugih.




ili bolje obuceni.

u skolskom dobu vazno je nositi markiranu odjecu.osnovno mjerilo uspjeha(kod djece) vecinom su modni brendovi ...pogotovo u starijim razredima.


i stavi ruku na srce....isla si u skolu.....uvijek su se vise cijenila djeca koja su bila besprijekorno i po zadnjim modni trendovima obucena.oni su bili kao nekakve vodje.

ja po tom pitanju imam jasan stav.u skolu ici cist i uredan...nema veze koje su marke farmerke i patike.bitno je ono sto nosis u sebi a ne na sebi.




Medić* -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:52:33)


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni sad nešto nije jasno.....zar vi svojoj djeci još pripremate šta će obući za školu?!

Ja svojoj dam prijedlog, nekad uvaži, nekad odabere drugo. Ali ja peglam.
7 joj je tek.
A sad ću i prvačiću aBd.


Isto. 6 godina jos malo.




hanabanana -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:55:49)


IZVORNA PORUKA: koka i po

i stavi ruku na srce....isla si u skolu.....uvijek su se vise cijenila djeca koja su bila besprijekorno i po zadnjim modni trendovima obucena.oni su bili kao nekakve vodje.

ja po tom pitanju imam jasan stav.u skolu ici cist i uredan...nema veze koje su marke farmerke i patike.bitno je ono sto nosis u sebi a ne na sebi.



Ja sam ona stara škola....skoro 40 kuka. Mi smo svi bili uniformisani i jednaki: svi u prevelikom 501-kecu i starkama. [sm=smiley36.gif]




koka i po -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:57:15)

[sm=smiley36.gif]...znam da jesi




Medić* -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 13:59:40)


IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: koka i po

prije je uniforma bila obavezna.
po meni odlican metod da se izbjegnu socijalne razlike a time i podjela djece u klanove.
nazalost, danasnje skole malo paznje posvecuju ovome .tolerancija (sto se tice odjevanja) je na visokom nivou dok je izgradnja licnosti,samopouzdanja i samopostovanja stavljena u drugi plan.
naravno to ne znaci da se dijete nece razviti u kompletnu licnost ali mnogo znaci kada nema te socijalne podjele.



Ja ne mislim da uniforma nece sprijeciti podjelu medju djecom dokle god djeca od kuce nose da su bolji, superiorniji od drugih.




ili bolje obuceni.

u skolskom dobu vazno je nositi markiranu odjecu.osnovno mjerilo uspjeha(kod djece) vecinom su modni brendovi ...pogotovo u starijim razredima.


i stavi ruku na srce....isla si u skolu.....uvijek su se vise cijenila djeca koja su bila besprijekorno i po zadnjim modni trendovima obucena.oni su bili kao nekakve vodje.

ja po tom pitanju imam jasan stav.u skolu ici cist i uredan...nema veze koje su marke farmerke i patike.bitno je ono sto nosis u sebi a ne na sebi.


Uniformisani ce uglavnom suditi o drugima na osnovu karaktera a ne odjece. Kada kazem suditi mislim na procjenu samog djeteta o drugom. Odjeca vise nece biti simbol da je je neko bolji ili gori, siromasniji ili imucniji.




Blue rose RR -> RE: Prvi dan škole - šta obući!? (14.8.2014 14:07:20)

Podržavam uniformu, ali su rijetke škole koje to do kraja ispoštuju, obično ili nikad se dogovore na relaciji diš-vijeće roditelj-nabavljači, ali uredno svake godine anketu sprovode. Valjda i nema se volje nekakve.

A vizavi tog sakrivanja statusa..mislim da se to ne može uspjeti uniformom, dok god se budu djeca podvrgavala "statusnim" pitanjima kod kuće, i iste nosila kao "titulu".
Više me mrzi kad roditelji "sklepaju" dijete (kad je u pitanju odjeća i obuća, a imaju da kupe lijepu - ne govorim o markiranoj odjeći, već skladnoj), i pošalju ga u školu, i onda komentarišu ono dijete/roditelje koji brinu o tome kako im dijete ide u školu.

Kod nas još uvijek djeca se ne razlikuju po odjeći, ali su itekako okrutno bezobrazna prema djeci koja bolje uče, pristojno se ponašaju i sl.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>