|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 0:26:47   
malena sharena
Izvini ti na direktnom pitanju, ali bas iz tog razloga sam pitala, mozda nekom pomogne. Hvala ti :)

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 0:30:58   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: animagical

i moj bebac se pipka cim ostane bez pelene, mi mu ne branimo,ali nane da i to sklanjenjem ruke...niakako da skontam na koji nacin da im pokusam objasniti da ga puste i da ce sam prestati? nekako kao da prave veliku frku oko nicega...


I moj A se takodjer pipka cim je bez pelene, ili dok se kupa; mi mu nismo branili; jer u biti procacka par puta i sam popusti user posted image . Sta mislis da im kazes otvoreno, pustite ga da istrazuje svoje tijelo, nema potrebe da se zamarate braneci mu.


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 0:35:15   
animagical
ma rekla sam, ali ko nana, ovdje mislim na muzevu mamu jer ga ona treba cuvati...kao sramota je, naucice se pipati pa ce stalnouser posted image ma nigdje veze... nije ni vazno, presvuce ga mozda jednom dvaput u sedmici, pipne se par puta, on jos ni ne registruje sta ona njemu prica, niti ga briga....ona brani,on pipa i daljeuser posted image nije ni da podrzavam pipkanje, i ja sam se nasla u cudu kad sam prvi put vidjela, ali hajde, sta ima veze...nije mi ni dramaticno...valjda cemo ga do puberteta izbaciti iz nase sobe, pa nek se pipa na miruuser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 0:41:17   
mala_sa
Ah nane user posted image . Ma nista provuci ti to njoj ktoz usi svaki put kad se nadju u toj situaciji user posted image . Moj A ada vec razumije da je to cuni, i cim mu spomenes odmah se pocne pipkati po peleni i traziti gdje je user posted image .

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 0:43:10   
animagical
to je djecacima prva igrackauser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 0:48:32   
mala_sa
Izgleda user posted image user posted image . Mene je cak par puta bilo i strah da se ne povrijedi, jer bas je stisce i cupa, al mm kaze da to nije toliko osjetljivo i da mu nece nista biti (sad zasad mu vjerujem na rijec user posted image )

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 1:11:16   
Precious

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja sam mislila da je sasvim normalno pricati s djetetom o stetnosti onoga sto radi,pa ako gura ruke u usta,necu mu cupati ruku iz usta,ali cu mu pricati da to nije dobro,da moze ugroziti zdravlje,ako drzi prstic u ustima,pricacu da moze deformisati prst,da to nije lijepo i pristojno,isto tako za sve ostalo sto moze stetiti.
I nije mi normalno da se kupam pred djecom,kako cu nauciti dijete da je nesto intimno,samo njegovo,ako mu svojim primjerom pokazujem drugacije?!?Iako sam ih sama `podizala`,nikoga nisam imala blizu,nasla sam nacin da se tusiram a da nisu u kupaonici dok to radim.
Svejedno sto to neki shvataju na nacin da je pojava o kojoj pisemo normalna,meni nije,mogu shvatiti da ima i da se i meni moze desiti,ali ne mogu to prihvatiti kao sastavnu dnevnu `terapiju` koja mom djetetu stvara ugodjaj.To bi mi bilo isto kao da vidim dijete da konzumira cigaretu,jer eto,to ga smiruje i u tome uziva...A kad vec spominjem cigarete,nimalo mi se ne svidja kada vidim da majka koja pusi,radi to u prisustvu svog djeteta.Prvo,time ga truje,i pasivni pusac (njeno dijete u ovom slucaju) puno vise ima stete nego ona sama,a drugo,vlastitom djetetu daje zeleno svjetlo za konzumiranje u ranijoj ili kasnijoj buducnosti.
Normalno mi je da dijete ponekad opipa genitalije,pogotovo djecacic,mozda ima potrebu da to nekako `smjesti`,ali da to potraje duze od minute nije mi ok,i moje skromno misljenje je da ce ustrajnost u masturbaciji prouzrokovati puno vise stete (psihicke i fizicke) nego sprjecavanje na jedan mudar,blag i efikasan nacin.


Giga potpis user posted image

A nama sve polako postaje normalno. Puno mi "uvazavamo" Freud-a, covjeka koji je kokain iskusavao na sebi user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 1:24:17   
Galicia
Hos da kazes da masturbiranje nije normalo Tita ti?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 1:30:05   
Hanady RR
Ja cijeli dan razmišljam o ovome...
i nikako ne mogu da prihvatim normalnim da dijete do 6 godina i manje..(o više i previše je druga tema) obavlja to pod pojmom ''normalno je''....


Ja ses avršeno dobro sjećam kada sma ja počela...
ni na šta nisma zakasnila ...
ne kažem možda sma mogla i kasnije, možda i ranije...
al sa 5 se ne sjećam šta sma radiila al to garant nisam jer sam bila pod palicom moje majke i sjećam se dobro kada smo o tome i pričale...

Uopšte nisma sklona nasilnom odvikavanju bilo koje navike kod djeteta...od dude, do grickanja noktiju pa nebih silu koririla ni u ovom slučaju...
al ne bih to prihavtila kao normalno da sa 6 godina ne potražim uzok da mi dijete tu vrstu zadovoljstav sebi priušti...

Imam curicu do 6 godina...
koja je i razvijena i vrlo napredna u razmišljanjima i intelektualno...
i puna pitanja na koja dajem dogovore primjerene njenome dobu...
moja majka je bila i ostala moj najbolji prijatelj al nikad tu ženu kao dijete nisam gledala kako se kupa....
na sva moja pitanja imala je odgovor i ja ne nalazim da ja trebam drugačije...

istina...modernija vremena stižu...
granica se svega pomjerila pa i puberteta...
al zaista sa 6 godina...
ja ni uz najbolju volju ne pihvatam kao normalno i tražim uzrok nekoga šoka za to dijete dešenoga prije...

Da ja nemam dijete do 6 godina...pomislila bih možda me to čeka...možda je fakat normalno...
al ja imam dijete do 6 godina koje je normalno...testirano do psihologa , napredno za svoj uzrast rekoše...a to ne činiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 1:39:47   
Galicia
HanadyRR, djecije pipkanje/masturbiranje i odraslo masturbiranje nije isto. Dijete se ceska kad ga zasvrbi, pa to naravno dovodi i do duzeg pipkanja, koje bi mi nazvali samozadovoljavanje. Istrazivanje tijela je normalna pojava, samo je ruzan naziv masturbiranje za dijete od 5 ili 6 godina. Ko kad pocinje sa tim je sasvim individualna stvar, ali znam za sigurno da to SVAKO dijete radi na njen/njegov nacin.
Sa 6 godina sam imala milion pitanja spremnih za moju mamu, na koje sam dobila i odgovore, shodno mom uzrastu. Sa 13 godina nisam imala ni jedno pitanje jer mi je mama sve objasnila, od pravljenja djece do kondoma, itd.

Znam i to da mnoga djeca i nemaju adekvatne odgovore, jer im se roditelji libe dati normalne odgovore, nego sve okolo kole idu, da izbjegnu pravu istinu. Imam takvih u bliznjoj familiji, koji se stide reci djetetu sta je tampon, a o ozbiljnijim stvarima da i ne govorim. A isto tako znam djecu sa 8 godina koja znaju dosta stvari, sto mi je  i drago.
Ako budem imala djecu, sve cu im otvoreno govoriti, naravno shodno njihovom uzrastu. Ne znam dal bih tacno mogla reci djetetu od 6 godina, o strastima, duzini sexa, i sta ja znam, ali bih volila da znaju i za sex, i kontracepciju, samozadovoljavanje.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 1:56:23   
Hanady RR
galicija...
ja cijeli dna razmišljam o ovome...i nazvano je onako kako je rekla majka djeteta do 6 godina ...prvi post naše Iman83,...

ono što kao majka svoga djeteta od 6 godina mogu reći...tvrdim d amoje dijete niti se samozadovoljava niti masturbira...
upoznavanje tijela jeste norlana pojava al na normalana način...
psihilozi su dali svoj sud zašto to radi dijete do 6 godina...

mene šokiralo da dijete do 6 godina kaže ''jel joj je lijepo'''
jer imama kćerku tih godina...

ja starvno tebi do srac želim d aimaš svoje dijete...
al te molim u toj istoj želji da mi snimiš razgovor sa djetetom o kondomima, sex-u i samozadovoljavanju....

ja jako puno komuniciram s asvojom djecom...
meni sse moj suprug smije šta ja imam toliko pričati sa djetetom od 6 godina i 3 koliko mi je mlađoj...
nikada nisma rekla da ne znam odgvor na bilo koje pitanje....
al vjeruj mi ja stavrno mojoj H o sex-u i samozadovoljavanju ne mislim pričati sada...
trenutno pažnju poklanjam

''ako si išla na veliku nuždu tom ti tom s etukom pereš...tom i tom vrata i slavinu diraš...sapereš ruke, obučeš gage da ne dodoruješ koku...jer koka je sojetljiva pa u slučaju prljavih ruku može doći do bakterija do kojih ćeš dobiti temperaturu i nećeš moći u školu''

sva moja priča o njenoj koki je sada vezana za to...
ja spavam karj svoje djece...
živim sa njima...
imala sam pitanja o razlici moga i muževoga spolnog organa tj. mjesta gdje piškimo...i zašto onada svi imamo iste guze...
dala i adekvatne odgovore...

al o sex-u, samozadovoljavanju i kontracepciji sa 6 godina...
ne nismo pirčali...
pričali smo kako se rodi beba...
al nisma djetetu zaboga obajsnila da babi mami u koku stavi svoju pišuuser posted image ( a ni rode ni pčelice i cvijeće nisu bili moji odgovori)
ja možda griješim...
evo nek druge mame kažu jesul to rekle svojoj djeci sa 6 godinauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 3:55:38   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Galicia

Hos da kazes da masturbiranje nije normalo Tita ti?


Ja kazem da nije :) !
Skoro sam citala da masturbiranje steti.Da,pretpostavljam da ces reci kako se misli da je korisno,pa ces ponoviti da je dobro i za supruznike,no ja tu tezu ne uzimam,a i medicina napreduje,tak` da se u skorije vrijeme nadam cescim otkricima o stetnosti masturbacije.

I sta ti uopce mislis pod tim da mnoga djeca nemaju adekvatne odgovore jer im roditelji govore okolo kole?!...Mislim,sta bih trebala da pricam mojoj 5-ogodisnjakinji???I da joj dogodine pricam o sex-u,kontracepciji i masturbaciji...jadna ti pura di ja zivim?!
S mojim djetetom imam milion tema koje ona sama otvara,a sve su,HVALA BOGU,djecjeg tipa,i imam jos toliko slobodnog prostora da joj u ovom dobu ponudim za igru i da joj ispunim dan korisnim.Smatram da sam zaista tolerantna prema svojim bebicama,ali tolerancija ne bi smjela da me odvede u poziciju da pustim dijete u nesto sto ce mu stetiti.I sad,bas kao Hanady,nasa prica o njenim genitalijama svodi se na to da se tu piski,da se to opere i da se ne dira zato sto bakterije mogu da naprave problem.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 7:31:23   
novi kolacic
Zene, pravite dramu oko nicega!!! Ja sam icno pocela masturbirati jos u obdanistu ( toliko se unazad sjecam!) i definitivno se sjecam da sam postizala prave orgazme. Naravno, nisam znala o cemu se radi, vec sam slucajno otkrila kako sebi stvoriti ugodu. I od tada sam to radila konstantno, ali umjereno. I ne smatram se ni ludom niti da mi sta fali.
Moja kcerka ima 5,5 god. i isto masturbira ( naslijedila od mame user posted image ) i to je vec pocela sa godinom dana u pelenama. Primjecivala sam da cudno trlja guzom i kokom od krevet ili pod dok sjedi. Doduse, tad nisam kontala da se radi o tome, ali vrlo brzo (posto je skinula pelenu sa 15.mj.). omogucila sam joj pristup i pocela je sa pravom masturbacijom. Dijete se znalo preznojiti to radeci i dahtati da je cujemo, ono bas. Razgovarala sam s muzem o tome sta da radimo, jer sam ja bar ko dijete to radila krijuci, a ona pred svima bez imalo stida...
Uglavnom, pitali smo je sto to radi, na sta je ona odgovorila da jednostavno voli, i da ne zna sto, ali joj se svida. Pokusala sam sa ublazenom varijantom da to ne radi zbog prljavih rukica, infekcija, bla, bla...ali nije upalilo. Djete jednostavno spoznalo uzitak i ne moze je prica o prljavim rucicama odvratiti od toga!
Na kraju sam nane upoznala sa problemom i rekla da kad se desava prave se da ne vide i skrenu djetetu paznju na nesto drugo, a nju smo naucili da je to nesto intimno, da nije nenormalno, ali da je ne smiju vidjeti drugi dok to radi, da to smije raditi samo kad je sama u svojoj sobi. I sad to radi, pred spavanje, naravno da je vidim i cujem, pustim je jedno 10 min.i onda udem u sobu i kazem: "Eto pustila sam te odredeno vrijeme, sad je dosta, vrijeme je spavanju", i ona poslusa...
Mislim da sam tako nasla idealnu sredinu za kanalisanje pretjerane mastrubacije, jer dijete fizicki osjeca ugodu, ali psihicki, ono to posmatra kao i guranje prstiju u usi kad ih svrbi.
Po mom misljenju, praviti oko toga ikakvu dramu, tipa jel rano ili nije, razgovarati u bilo kom smislu s djetetom je prerano. S vremenom ce se sve kockice posloziti.
I sto je najvaznije, znam jos 2-3 kolegice s posla cije kcerke to rade (kod muskih je jos cesce, jer su im oragani istureniji pa lakse otkriju gdje je izvor njihovog zadovoljsta) i sve su postupile kao i ja. Kod nekih je to bila samo faza a kod nekih prikriveno traje.
A govoriti djetetu da je masturbacija stetna vodi nas Srednji vijek kad se smatralo da od nje poludis! Problem je jedino ako se dijete rjesava anksioznosti preko masturbacije. Treba zadovoljiti sve djetetove potrebe i biti sigurna da je sve OK i u tada tu masturbaciju se moze ignorisati kao nesto prirodno.
Zaboga, priroda nas je takve dala i toga je uvijek bilo, samo smo nekada bili zatvoreniji po pitanju sexualnosti.
I da, mene je moja kcerka vidjela golu (ne i muza naravno). Pred sinom se ne bih skidala, ali ona vec zna da ce se njeno tijelo jednom promijeniti, da ce joj sike narasti vece i da ce dobiti dlake na pojedinim dijelovima tijela. Ne znam kako je to moze istraumirati? I da dijete moze izaci kroz stomak da ga dr.izvade kao nju ili se moze ispiskiti.
To je malo off topic, ali moram reci da je problem sa danasnjom djecom sto roditelji smatraju da je prerano za objasnjenja, ali ako im vi ne date odgovor, vec rano ce nauciti da od roditelja nece dobiti odgovor na pitanje i da ga potraze negdje drugo. Mene je dijete sa 2.5 god. vec pitalo kako je doslo na svijet i cime ju je tata ubacio mami u stomak???

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 8:15:00   
jasmin
novi kolacic,to je tvoje iskustvo i postujem.
No ako ce me proste cinjenice odvesti u Srednji vijek,idJem odmah,i posebno se radujem sto cu biti `zaostala` u ovolikom `napredovanju` gdje se smatra normalnim da dijete masturbira svaki dan :(...
Kuda ide ovaj svijet...

< Poruku je uredio jasmin -- 25.8.2012 8:28:53 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 8:33:03   
Galicia
Dobro jasmin, kako si se ti istrazila, mislim kako si istrazila svoje tijelo ako nisi kroz samozadovoljavanje?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 8:39:11   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Galicia

Dobro jasmin, kako si se ti istrazila, mislim kako si istrazila svoje tijelo ako nisi kroz samozadovoljavanje?



Sta ti je dokaz da si ga istrazila tek onda kada praktikujes samozadovoljavanje?Sta to ima da se istrazi,molim te?I da,bas sam razmisljala o tome,meni sa 6 g. nije bilo na umu nista osim igre,doduse,mozda sam jos jedva cekala da mama otvori lanc paket,da mirno zaspem bez zvuka pucnjave i aviona......Mozda sam bila sretno dijete,sa 7 (6 g i 10 mj) sam krenula u skolu i tadasnje jedino istrazivanje je bilo istrazivanje uciteljice Ivanke koju i sada pamtim kao centar mog tadasnjeg svijeta.

< Poruku je uredio jasmin -- 25.8.2012 8:45:31 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 8:53:39   
jasmin
Hajtov izvjestaj o muskoj seksualnosti govori o tome da mnogi muskarci uzivaju u masturbaciji, ali da ona donosi emotivnu frustraciju. Dajuci odgovor na pitanje da li ga masturbacija zadovoljava, jedan od muskaraca odgovorio je:" Masturbacija donosi fizicko uzivanje ali moze covjeka uciniti emotivno praznim ili zeljnim prave stvari. Masturbirati mozes kad god zelis, mozes zamisliti neke svoje fantazije ali nema topline ni bliskosti, nema osobe s kojom ce se dijeliti zadovoljstvo nema prijateljstva. "

Nakon sto je izjavila da su fizicki efekti masturbacije zanemarljivi, Lesli D. Weatherhead pise u svojoj knjizi " The Mastery of Sex" psiholoske su posljedice mnogo ozbiljnije. Masturbacija se kod odraslih javlja gotovo uvijek zbog lose prilagodjenosti okolini. Psiholozi navode da masturbacija nije svojstvena samo covjeku, nego i mnogim zivotinjama, posebno sisarima. Pogresno je misljenje da je pojava masturbacije vezana uz odredjeni stupanj civilizacije ili uz neku odredjenu kulturu i obicaje. Masturbacija je naprotiv, opca pojava u svim vremenima i kod svih naroda. Ona nije ogranicena na neko odjredjeno zivotno doba, najcesce se javlja izmedju dvanaeste i cetrnaeste godine, ali se moze pojaviti i dosta ranije pa i kod sasvim male djece. Masturbacija je prvi oblik seksualne aktivnosti u ljudskom zivotu. Djecija masturbacija najcesce ima psiholoske razloge dok su seksualni motivi sekundarnog znacenja ili su posve sporedni. Istrazivanja pokazuju da vise masturbiraju odgojno zapustena djeca, koja nisu nikada osjetila toplinu svoje okoline. Vrlo nesigurna i plasljiva djeca pribjegavaju masturbaciji trazeci u njoj utjehu, jer dozivljavaju neprestane ne uspjehe i ponizenja ili smatraju da su se nasla pred nekom nesavladivom teskocom. U svim tim slucajevima masturbacija je jedan od oblika uzmicanja pred zivotnom stvarnoscu. Oni koji se ne znaju uspjesno prilagoditi zahtjevima zivota i snaci se pred zivotnim problemima, nastoje u masturbaciji pronaci zaborav, poput pijanca u alkoholu. Oni sebi pokusavaju stvoriti fiktivni svijet licnog uzitka u kojem nema problema ni teskoca u kojem je sve lijepo i ruzicasto i u kojem se sve rjesava samo od sebe, makar taj svjet trajao samo nekoliko sekundi.

Masturbacija je vrlo ucestala pojava kod slaboumne djece, gdje je ona odraz opceg siromastva dusevnog zivota te djece. Kad je u pitanju masturbacija, ona se podjednako javlja kako kod muskaraca tako i kod zena. Ova pojava pored psiholoskih moze imati i cesto ima trenutne fizicke posljedice. Nije rijedak slucaj u praksi hirurga da se hirurskim putem iz vagine i maternice uklanja citav niz predmeta kao sto su olovke, svijece i sl. a sto je posljedica masturbacije.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 9:11:28   
vjestica
jasmin navodiš da si čitala o štetnosti masturbacije
zanimaju izvori ili je to onako negdje usput napisano
jer sva stručna literatura koja sma j adosad pročitala kaže da je to sasvim normalna pojava
i slažem se sa Galicijom - ne može se porediit dječje i odraslo masturbiranje
djeca se diraju svugdje (i moja cura se nekad dira po koki, kao i po bilo kojem dijelu tijela) i sigurna sam da sasvim slučajno otkriju kad se duže diraju, da im to stvara ugodu i da to tako počne i da ne mora apsolutno iamti veze sa nekim problemima u porodici i okolini
hanady azašto tebe toliko čudi taj odgovor djevojčice da joj je lijepo user posted image
pa svima to stvara ugodu i lijepo im bude, pa zato to i radi
i mislim da je to ključno zašto to rade, a da to nema nimalo veze sa seksualnošću
novi kolačić hvala što si podijelila svoje iskustvo s nama, i mene je baš zanimalo da li su djeca sposobna doživjeti orgazam
i način na koji ti to rješavaš sa svojom djevojčicom je idealan . da nauči da je to nešto privatno i da nije nikakv bauk

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 9:18:07   
felix
svašta nisam znala da mala djeca mogu mastrubiratiuser posted image moj A se isto dira za cunu kad ga presvlacim i zna tipa rec vidi koki je digo se fol cundauser posted image al da nešto posebno se ceprka jok nedam ni ja da se dolje dira kazem fuj ne diraj cunu a njemu zanimljiva interesantno cudno šta ja znam ....pa se smije ....

neki dan skino gace vice djedu vidi dede kod mene cune imaš ti cunu?
posle sam rekla da to nije fino, da se cuna ne vadi pokazuje , cuna bude u gacama ne pokazivat cunu nikome kaka to ne ne .... i nije više.

kad poraste bude veliki momak neka onda radi šta hoce, baška cu ga pratiti i pitat jel mastrubira ( mislim na odraslog velikog djecaka ).

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 9:23:33   
jasmin
vjestice,da se smatra normalnom pojavom u ovom vremenu,da,danas je svi IN,no to sto se smatra normalnim ne znaci da i je normalno,odnosno da ne donosi mnogobrojne stetnosti.Ne sjecam se tacno gdje sam procitala o istrazivanju koje je potvrdilo da masturbiranje
ostecuje vid,a ovo sto sam copy-paste nasla sam na nekadasnja `bosnjakinja.net`.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 9:33:51   
vjestica
nije stvar jeli in ili nije, govorim o stavu zvanične medicine
ovo o oštećenju vida bolje da ne komentarišem, to je koliko se sjećam mišljenje iz srednjeg vijeka (jer po čemu bi masturbacija mogla oštetiti vid, a seks ne)
ovo navođenje da se masturbacija češće dešava kod slaboumne djece , a bez dovoljnog objašnjenja zaista može dovesti do pogrešnih zaključaka
nije nepoznanica da inače kod osoba smanjene inteligencije je izražen seksualni nagon i češće se samozadovoljavaju i imaju puno više divlji seks nego ostali, ali je razlog što nemaju inhibicija, koje mi ostali imamo, pa se zato njihov seksualni nagon lakše ispolji
što ne znači da je svako ko ima izraženiji seksualni nagon da je slabije inteligencije, samo možda ne robuje toliko seksualnim i moralnim normama

< Poruku je uredio vjestica -- 25.8.2012 9:39:34 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 9:35:58   
Dida79
Ne mogu da vjerujem sta citam..Djeca od 4,6 god masturbiraju i to je kao normalno
Ja ima dva sina normalno je da su kao bebe dirkali svoje cune..ovaj mladji zna ustati ujutru i kaze vidi mama kolika mi je cuna.Moj odgovor je uvijek bio piskiti se i to je to.

Kako svi koristimo jedna racunar jednom sam sasvim slucajno vidjela da stariji mi sin pise o masturbaciji iako mu je 13 god ja sebi nisam mogla doci dva dana.ZA mene je to jos uvijek rano.Pricala sam sa svojim muzem i njegovo misljenje je isto i kaze da je poranio najmanje 2 3 godine.


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 9:41:55   
vjestica
a šta je čudno ako 13 -godišnjak masturbira?
pa pubertet ga drma, bilo bi čudno da ne masturbira

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 9:45:24   
jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica

nije stvar jeli in ili nije, govorim o stavu zvanične medicine
ovo o oštećenju vida bolje da ne komentarišem, to je koliko se sjećam mišljenje iz srednjeg vijeka (jer po čemu bi masturbacija mogla oštetiti vid, a seks ne)
ovo navođenje da se masturbacija češće dešava kod slaboumne djece , a bez dovoljnog objašnjenja zaista može dovesti do pogrešnih zaključaka
nije nepoznanica da inače kod osoba smanjene inteligencije je izražen seksualni nagon i češće se samozadovoljavaju i imaju puno više divlji seks nego ostali, ali je razlog što nemaju inhibicija, koje mi ostali imamo, pa se zato njihov seksualni nagon lakše ispolji
što ne znači da je svako ko ima izraženiji seksualni nagon da je slabije inteligencije, samo možda ne robuje toliko seksualnim i moralnim normama


Barem ti odlicno znas da je ogromna razlika izmedju spolnog odnosa i masturbacije,jedno je stvarno,drugo prividno,u jednom ucestvuju dvoje,u drugom si sam,jedno te ispunjava,drugo stvara osjecaj praznine,jedno je prirodan poriv zadovoljenja strasti s temeljom ljubavi,drugo je alternativa koja samo prividno ukrocuje strast...i ima tu da se nabraja.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 9:48:41   
jasmin
Zaboravila sam napomenuti da sam citala kako previse emotivno stanje,kao sto je tuga i patnja uzrokuju smanjenje vida.Mozda je tu ta poveznica,dakle stalna masturbacija stvara osjecaj praznine,sto prelazi u tugu i td.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *