RE: Djeca i seksualnost! (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


vjestica -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 9:52:00)


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: vjestica

nije stvar jeli in ili nije, govorim o stavu zvanične medicine
ovo o oštećenju vida bolje da ne komentarišem, to je koliko se sjećam mišljenje iz srednjeg vijeka (jer po čemu bi masturbacija mogla oštetiti vid, a seks ne)
ovo navođenje da se masturbacija češće dešava kod slaboumne djece , a bez dovoljnog objašnjenja zaista može dovesti do pogrešnih zaključaka
nije nepoznanica da inače kod osoba smanjene inteligencije je izražen seksualni nagon i češće se samozadovoljavaju i imaju puno više divlji seks nego ostali, ali je razlog što nemaju inhibicija, koje mi ostali imamo, pa se zato njihov seksualni nagon lakše ispolji
što ne znači da je svako ko ima izraženiji seksualni nagon da je slabije inteligencije, samo možda ne robuje toliko seksualnim i moralnim normama


Barem ti odlicno znas da je ogromna razlika izmedju spolnog odnosa i masturbacije,jedno je stvarno,drugo prividno,u jednom ucestvuju dvoje,u drugom si sam,jedno te ispunjava,drugo stvara osjecaj praznine,jedno je prirodan poriv zadovoljenja strasti s temeljom ljubavi,drugo je alternativa koja samo prividno ukrocuje strast...i ima tu da se nabraja.

ne govorim o psihološkom uticaju masturbaciju, nego i foziološkim efektima
orgazam i jedan i drugi su isti (dobro intenzitet orgazma može varirati od odnosa do odnosa, kao i od masturbacije do masturbacije)
tako da zaista ne vidim nijedan realan način,(a poznajem poprilično anatomiju i fiziologiju čovjeka) na koji masturbacija može ošteti vid, a seksualni odnos ne može
o psihološkim efektima masturbacije bi se dalo ragovarati, ali ni tu se ne bih složila da se svode samo na štetne efekte, ima ih itekako i korisnih




Dida79 -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 9:53:46)


IZVORNA PORUKA: vjestica

a šta je čudno ako 13 -godišnjak masturbira?
pa pubertet ga drma, bilo bi čudno da ne masturbira


Razumijem ali mi je opet bilo cudno jer kad sam ja imala 13 nisam imal pojma o masturbaciji ali kod mene su druge okolnosti bile zato sam pitala mm i on smatra da je rano.Ali granice su se pomjerile u svemu tako i o ovome nazalost[sm=smiley13.gif]




virgulina -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 9:55:28)

kod dece masturbacija nije kao kod odraslih koji tacno znaju sta je to
to nije nista skaredno nego jednostavno faza jer to sto oni osjecaju nije seksualni dogadjaj kakvim ga mi dozivljavamo
i da , nekada su govorili : nemoj dirat pisu - koku osusice ti se kicma [sm=smiley22.gif]
ako to ne izazove kasnije frustracije i strah od odnosa , kad je seksualni zivot " dozvoljen i normalan " onda ne znam sta ce
govorim o djeci od negdje seste goddine kad ta masturbacije " prestaje " i ponovo se javlja u pubertetu ali kao prava masturbacija




vjestica -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 9:56:42)


IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: vjestica

a šta je čudno ako 13 -godišnjak masturbira?
pa pubertet ga drma, bilo bi čudno da ne masturbira


Razumijem ali mi je opet bilo cudno jer kad sam ja imala 13 nisam imal pojma o masturbaciji ali kod mene su druge okolnosti bile zato sam pitala mm i on smatra da je rano.Ali granice su se pomjerile u svemu tako i o ovome nazalost[sm=smiley13.gif]

ma nisu sre granice pomjerila, itekako je toga i prije bilo
ja sma starija od tebe, a itekako sam sa 13 g znala šta je masturbacija, kao i sve moje drugarice [sm=smiley1.gif]




koka i po -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 9:59:06)

jasmin...ti znas da te cijenim , da razumijem i postujem tvoj nacin zivota i razmisljanja,ali mislim da malo pretjerujes.
oko nicega se digla tolika galama...
samo za informaciju...dok sam radila bila sam ocevidac mase djece koja rade ono sto po tebi nije normalno.mnoge knjige sam procitala u kojima pise da je mastrubacija normalna faza djecijeg razvoja i odrastanja...sto po tebi opet nije normalno.
e sad mene interesuje dali je 99% ljudskog roda nenormalno?
izvini duso ,nemoj da me pogresno shvatis ,subjektivno misljenje je jedno a cinjenice i dokazi koje potkrepljuje i medicina i psihologija je drugo.
didili ...nije rano ne brini [sm=smiley36.gif]




jasmin -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 9:59:17)

Razumijem o cemu govoris,ja prilazim s psiho strane,jer savremena medicina potvrdjuje da psihicki osjecaj moze utjecati na fizicko zdravlje,iz tog razloga sam navela zasto bi moglo stetiti vidu.A s fizio strane,ipak spolovilo i ruka,ili seksualno pomagalo kojim neko masturbira nikada nisu isti,ovo prvo je prirodno Bogom dano,namjenski,savrseno oblikovano i prilagodjeno suprotnom spolu,ovo drugo,ma koliko moderno i unaprijedjeno bilo,nikada ne moze zamijeniti prvo i uvijek mozes ocekivati neke posljedice.
Ja sam jos uvijek u soku da to neka djeca rade svaki dan :(.Ne daj Boze iskusenja.




vjestica -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:04:47)


IZVORNA PORUKA: jasmin

Razumijem o cemu govoris,ja prilazim s psiho strane,jer savremena medicina potvrdjuje da psihicki osjecaj moze utjecati na fizicko zdravlje,iz tog razloga sam navela zasto bi moglo stetiti vidu.A s fizio strane,ipak spolovilo i ruka,ili seksualno pomagalo kojim neko masturbira nikada nisu isti,ovo prvo je prirodno Bogom dano,namjenski,savrseno oblikovano i prilagodjeno suprotnom spolu,ovo drugo,ma koliko moderno i unaprijedjeno bilo,nikada ne moze zamijeniti prvo i uvijek mozes ocekivati neke posljedice.
Ja sam jos uvijek u soku da to neka djeca rade svaki dan :(.Ne daj Boze iskusenja.

i jedno i drugo (mislim na masturbaciju i spolni odnos) mogu iamti i korisne i štetne posljidice
i seksualniani odnos može dati osjećaj praznine, ako ne dovede do orgazma (a vjerujem da ima dosta žena koje isti ne dožive, barem ne svaki put) i seksulani odnos može dovesti do raznih infekcija
to su recimo 2 stavri koje lakše možeš kontrolisati masturbacijom
a opet masturbacijom ne možeš osjetiti bliskost koju doživiš seksulanim odnosom
itd itb




Dida79 -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:04:56)


IZVORNA PORUKA: koka i po

jasmin...ti znas da te cijenim , da razumijem i postujem tvoj nacin zivota i razmisljanja,ali mislim da malo pretjerujes.
oko nicega se digla tolika galama...
samo za informaciju...dok sam radila bila sam ocevidac mase djece koja rade ono sto po tebi nije normalno.mnoge knjige sam procitala u kojima pise da je mastrubacija normalna faza djecijeg razvoja i odrastanja...sto po tebi opet nije normalno.
e sad mene interesuje dali je 99% ljudskog roda nenormalno?
izvini duso ,nemoj da me pogresno shvatis ,subjektivno misljenje je jedno a cinjenice i dokazi koje potkrepljuje i medicina i psihologija je drugo.
didili ...nije rano ne brini [sm=smiley36.gif]


Sad kad procitam sve ovo i ja vidim da nije rano.Ma ne brinem uopste [sm=smiley1.gif]




vila_7 -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:08:35)


IZVORNA PORUKA: koka i po

jasmin...ti znas da te cijenim , da razumijem i postujem tvoj nacin zivota i razmisljanja,ali mislim da malo pretjerujes.
oko nicega se digla tolika galama...
samo za informaciju...dok sam radila bila sam ocevidac mase djece koja rade ono sto po tebi nije normalno.mnoge knjige sam procitala u kojima pise da je mastrubacija normalna faza djecijeg razvoja i odrastanja...sto po tebi opet nije normalno.
e sad mene interesuje dali je 99% ljudskog roda nenormalno?
izvini duso ,nemoj da me pogresno shvatis ,subjektivno misljenje je jedno a cinjenice i dokazi koje potkrepljuje i medicina i psihologija je drugo.
didili ...nije rano ne brini [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley20.gif]

P.S. Ne bih voljela da krene s tim prerano, al Boze moj, ako i krene a sve ostalo OK- sta ce covjek nego pustiti da ide svojim tokom...




jasmin -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:11:03)


IZVORNA PORUKA: koka i po

jasmin...ti znas da te cijenim , da razumijem i postujem tvoj nacin zivota i razmisljanja,ali mislim da malo pretjerujes.
oko nicega se digla tolika galama...
samo za informaciju...dok sam radila bila sam ocevidac mase djece koja rade ono sto po tebi nije normalno.mnoge knjige sam procitala u kojima pise da je mastrubacija normalna faza djecijeg razvoja i odrastanja...sto po tebi opet nije normalno.
e sad mene interesuje dali je 99% ljudskog roda nenormalno?
izvini duso ,nemoj da me pogresno shvatis ,subjektivno misljenje je jedno a cinjenice i dokazi koje potkrepljuje i medicina i psihologija je drugo.
didili ...nije rano ne brini [sm=smiley36.gif]


koki,ne galamimo,samo pricamo.Ja sam prosto iznenadjena da se to toliko praktikuje u ovako ranoj dobi.Vec sam negdje napisala misljenja nekih psihologa,tako da smatram da moje misljenje nije subjektivno,vec sam naklonjenja odredjenoj grupi psihologa koji ne smatraju da je sve to tak normalno,iako je IN.I cini mi se da sam napisala kako sve sto je IN,ne znaci da je ok,i sve sto `dokaze` medicina nije konacno,medicina stalno napreduje i ja se iskreno nadam da ce vrijeme pokazati svoje.Cak i cinjenice govore protiv.To sto dosta djece praktikuje,ne znaci da je ispravno.I mislim da si malkice pretjerala kad si napisala 99% populacije,nadam se i mislim da je dosta manje :).




Visnja RR -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:14:54)

nek su oni nama zivi i zdravi...
ja sam naravno o svemu citala bezbroj puta jos u periodu dok mi dijete nije padalo na pamet za vrijeme studija na pedagogiji....
meni je to sve normalno...uvjek bilo toga ...uvjek se o tome pricalo... razlika je samo u tome sto se prije vise krilo a sada ljudi mnogo otvorenije pricaju o svemu...
ima djece koja to rade i ima djece koja to ne rade... i jedni i drugi hvala Bogu zivi i zdravi... neko pocne ranije, neko kasnije...itd...

kod svoje kcerke jos nisam vidjeka te momente... da je zainteresovana za razliku izmedju pise i koke to je vec neko vrijeme drzi... ponekad me do suza nasmije nekom smjesno izjavom, nekad probam biti stroga i pojasniti joj da se neke stvari trebaju pricati samo doma ...s mamom i tatom...

ona je npr mjesecima "opsjednuta" moji grudima... i iz cista mira me uhvati za njih i kaze "roodilaaa ih majka""" [sm=smiley36.gif]

kupanje zajedno? uglavnom ne...ali ako se trebam istusirati a same smo ide sa mnom... i tada ima puno pitanja na koja za sada lako dajem odgovore...




vila_7 -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:16:05)

nista morat cemo anketu postaviti da vidimo koliko je to populacije.....[sm=smiley36.gif]...nego gdje je vesela da postavi anketu?[sm=smiley36.gif]




koka i po -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:19:06)

bilo kako bilo neka su oni nama zivi i zdravi[sm=smiley1.gif]




vila_7 -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:19:23)

Visnja ma ni mi se ne kupamo zajedno (mislim vise iz higijenskih razloga) , nego cisto ja se tusiram ona je tu,navucem zastor a ona viri i hoce da vodu dira...[sm=smiley36.gif]

A za grudi - kad sam je prestala dojiti - sa 18 mjeseci, znala je povremeno zatraziti samo da je vidi i pomazi i dala sam joj - nikad nisam branila- i malo pomalo i to je prestalo, sad jedino ako oblacim grudnjak u sobi i ona dodje,pogleda i kaze - sikane moje lijepe [sm=jezicek.gif]




koka i po -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:20:17)

ona je npr mjesecima "opsjednuta" moji grudima... i iz cista mira me uhvati za njih i kaze "roodilaaa ih majka"""


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
od koga li je cula [sm=smiley2.gif][sm=smiley36.gif]




jasmin -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:22:38)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nek su oni nama zivi i zdravi...
ja sam naravno o svemu citala bezbroj puta jos u periodu dok mi dijete nije padalo na pamet za vrijeme studija na pedagogiji....
meni je to sve normalno...uvjek bilo toga ...uvjek se o tome pricalo... razlika je samo u tome sto se prije vise krilo a sada ljudi mnogo otvorenije pricaju o svemu...
ima djece koja to rade i ima djece koja to ne rade... i jedni i drugi hvala Bogu zivi i zdravi... neko pocne ranije, neko kasnije...itd...

kod svoje kcerke jos nisam vidjeka te momente... da je zainteresovana za razliku izmedju pise i koke to je vec neko vrijeme drzi... ponekad me do suza nasmije nekom smjesno izjavom, nekad probam biti stroga i pojasniti joj da se neke stvari trebaju pricati samo doma ...s mamom i tatom...

ona je npr mjesecima "opsjednuta" moji grudima... i iz cista mira me uhvati za njih i kaze "roodilaaa ih majka""" [sm=smiley36.gif]

kupanje zajedno? uglavnom ne...ali ako se trebam istusirati a same smo ide sa mnom... i tada ima puno pitanja na koja za sada lako dajem odgovore...


rodi rodi hahahah...
I mene je moja skoro pitala hoce li ona nositi grudnjak kad poraste?!
Rekoh,naravno duso,sad nosis potkosulju,kad porastes nosices grudnjak.




vjestica -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:26:40)

ne kupam se s njom, ali sam je dosta puta pustila da bude samnom dok se kupam (ima 2 g i maltene donedavno sam je morala sa sobom voditi kad idem u kupatilo, jer je nisam samu smjela ostaviti bez nadzora) i ne smatram da će imati traume zbog toga
to se sisa tiče, donedavno je sisala i sad ih voli malo pomaziti tj poigrati se, i pustim je, jer još ni pna ni ja nismo prebolile prestanak dojenja




Anoniman -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:33:53)

Ne bih da dajem neki doprinos ovoj temi, jer me strah onih koji zloupotrebom citaju.
Zato imam prijedlog...ovu temu je vrlo lahko naci kad se ukuca u google, mozda da je nekako zakamufliramo?




novi kolacic -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:40:58)

Po mom misljenju masturbacija je sasvim normalna pojava i kod djece a pogotovo kod odraslih i odrasla osoba koja je nije isprobala nije, po mom misljenju, nije mnogo upoznata sa sexualnoscu, jer je opcepoznato, da strucnjaci savjetuju zenama koje imaju problema sa postizanjem orgazma, da na taj nacin upoznaju svoje tijelu i svom partneru na taj nacin prenesu sta im godi. A gora je sexualna frustracija kod nepostizanja orgazma od masturbiranja. Mada s tim nemam problema, valjda jer sam masturbirala kao mala...Al eto, saznadoh da sam nenormalna, neinteligentna i isfrustrirana, kao i moje dijete [sm=bravo.gif].
Ja opet sebe vidim kao dobrostojecu, visokoobrazovanu osobu sa sredenom porodicom i dijete mi sa 5,5 god.krece u skolu zato sto je pedagog predlozio da je zbog izuzetne inteligencije izvadim iz vrtica i dam u skolu... I izuzetno mi je drago sto ne smatram nenormalnim to sto moje dijete masturbira i za mene je diskusija na ovoj temi zavrsena.




Hanady RR -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:48:09)

ja vas čitam i majkemi moje ja sam u šoku[sm=zmeden.gif]

komletno odrastanje ima svoje faze al sa 6 godina...
ja to ne prhvatam kao normalno u smislu da se to očekuje do svakoga djeteta tog uzrasta...
još će ispasti zaboga da nije noramlno ono dijete koje sa 6 i u vrtiću s ene bavi time...

to o mastrubaciji odrasle djece, u pubertetu, činjenici da puvertet zna sad stići u u 4, osnovne a 6 razredu je drugi par rukava...nositću se sa tim ko i moji roditelji...
pa nije ovdje niko prekočio faze u rzavoju.....svako je na svoj način i vrijeme doživio sve što je trebalo aliiiiiiii dijete do 6 godina...

ne ne prihvatam kao normalno...uzok za ranije i tako rano mora postojati ...

i slažem se sa pahuljicom...
ova tema zasista može biti zanimljiva onome za koga kao majke nismo sekunde pisale ove postove...





vjestica -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:50:07)

možda sam ja naivna, ali ne kontam kako neko može zloupotrijebiti ovu temu?




jasmin -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:50:36)

Hany,ja i ti smo oDJe haman konzerve i po.




jasmin -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:55:48)


IZVORNA PORUKA: vjestica

možda sam ja naivna, ali ne kontam kako neko može zloupotrijebiti ovu temu?


Zamislite pedofila koji zna da djeca masturbiraju,pri tome stenju i imaju orgazam....
Mislim da i ovaj moj post treba delete.




Hanady RR -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:57:31)


IZVORNA PORUKA: vjestica

možda sam ja naivna, ali ne kontam kako neko može zloupotrijebiti ovu temu?


znaš šta vještice...
ja sad zamišljam pedofila koji gore na temi anonimno čuči i konta...vidi ljepote sa 6 godina za njih je dobro da dožive orgazam...još će nam na osnovu ove normalne pojave zatražit i izmjene zakona ...

e to mi se ne dopada kad pomislim...a pomislim kad čitam...
jer ja imama dvije djevojčice...
i da se desi da to rade rano ja bih se obratila psihologu...tražila uzrok...
nebih dijete sprječila silom nisam im ni dudue uzimala na silu...al bih tražila uzrok...

realno može ih biti puno...
i zlostavljanje djeteta može dovesti do toga...
i šok od razvoda, šok od smrti nekoga koga jako vole itd....

[sm=smiley13.gif]





vjestica -> RE: Djeca i seksualnost! (25.8.2012 10:58:11)


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: vjestica

možda sam ja naivna, ali ne kontam kako neko može zloupotrijebiti ovu temu?


Zamislite pedofila koji zna da djeca masturbiraju,pri tome stenju i imaju orgazam....
Mislim da i ovaj moj post treba delete.

pa ako mislimo o pedofilima koji čitaju ovaj portal, zašto onda većina forumašica ovdje stavlja slike djece??




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>