RE: Apgar test (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Mir@H -> RE: Apgar test (28.8.2012 17:23:32)

Moja beba je dobila 9/10.




sretna sam jako -> RE: Apgar test (29.8.2012 14:02:26)

Moja princeza 10/10.[sm=smiley1.gif]




simba00 -> RE: Apgar test (30.8.2012 10:22:14)

9/10. Ne znam što je ovo 9, rekli su da je super čim je izašla, znači ni pola minute nakon poroda.




vila_7 -> RE: Apgar test (30.8.2012 10:25:26)

ma ne zamarajte se apgar testom koji je u granicama normale- moja je dobila 8/9 a sve OK sa bebicom tako da ni ja ne znam zasto je to, pregled prvi sve super, odmah dojila, i hB uvijek zdrava bebica




Ummu_Hamza -> RE: Apgar test (4.9.2012 19:35:29)

moj je dobio 9/10 jer sam prenjela 2 sedmice pa mu je koza jako lose izgledala kada je izasao. bio je sav smezuran, bijel i pun ljuskica od stare koze koja je otpala u pupi [sm=smiley36.gif]




lost -> RE: Apgar test (6.9.2012 9:54:21)

9/9 malena pokupila infekciju prilikom poroda i bila na antibiotiku 5 dana, a inače sve ok




lana84 -> RE: Apgar test (8.9.2012 23:35:58)

pošto sad očekujem drugi porod neki dan gledam na otpusnici apgar prve moje djevojčice 8/9 koju sam rodila prije 4 godine, ali do tada niti me zanimalo niti sam znala niti obratila pozornost na taj detalj. [sm=smiley1.gif]




Elastigirl -> RE: Apgar test (16.12.2016 14:52:32)

Moj A je imao Apgar 1/4/6, jako loš zbog prsnuća placente i hipoksije. Prebacen na intnezivnu njegu i prikljucen na terpijsku hipotermiju 3 dana, 11 dana na kisiku, 15-ti dan tek otvorio okice, 18-ti dan zacvilio, 21 dan poceo sisati flasicu (o dojenju nije bilo ni govora na pocetku ali sam mu ja izdajala mlijeko) i 26-ti dan pusten kuci sa neonatalogije. Puno pregleda, puno uzv, magneta mozga, EEG snimaka u prvoj godini zivota, ali sada je on hvala Bogu jedan zdrav, pametan i veseo jednogodišnjak.




LieToMe RR -> RE: Apgar test (16.12.2016 15:49:36)

Apgar test je jako bitan i puno govori u prvoj minuti o stanju bebe

Maksimalan broj bodova, 10, dobiva dijete kod kojeg su svih 5 podrucja savrseno razvijena i funkcionalna.
A – appearence – boja koze
P – pulse – srcani ritam
G – grimace responce – mimika, refleksi i reakcije
A – activity – misicni tonus
R – respiration – disanje

a boduje se na sljedeci nacin
0 bodova

A – blijeda ili plava koza
P – nema pulsa
G – nema odgovora na stimulaciju
A – nema misicnog tonusa
R – nema disanja

1 bod

A – plava koza u ekstremitetima, tijelo je ruzicas_te boje
P – manji od 100
G – grimasa/slabi plac nakon stimulacije
A – slabost misica, slaba aktivnost
R – slabo, neujednaceno disanje, dahtanje

2 boda

A – ruzicas_ta boja citavog tijela
P – veci ili jednak 100
G – place, paslje, kise, aktivno je i odguruje se na stimulaciju
A – svijene ruke i noge koje ne dopustaju pruzanje
R – snazno ujednaceno disanje, snazan krik

Prva djevojcica je dobila na prvom testu 6/10. Porod jako lagan ali ona spavala na porodu, jedva je probudili, morali jje malo "stresirati" da zaplace i da se javi da je tu. Za mene jedno jako traumaticno iskustvo s obzirom da nije bio skolski primjer prerezi pupcanu vrpcu i zaplaci. Minute se cinile kao godine. Jednostavno ej spavalica i dan danas

Druga je dobila 8/10, zaplakala je iste sekunde. Sam porod je bio jako lagan, prelagan ali ono sto je uslijedilo prije dolaska na sto je za mene bilo veoma traumaticno s obzirom da me zabolilo kuci, da sam se kuci pocela poradjati, da sam se stiskala da se ne porodim sama u sobi...jedva sitgla u bolnicu, doslovno trcala do porodjajne sale...rezultiralo je time da je beba bila malo zaglavljena u porodjajnom kanalu, bila je potpuno ljubicas_ta kad se ordila i sa blagim kontuzijama glavice i nateknutim kapcima (zbog siline kontakcija maternice). Vile nas pronosale.







Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]