RE: Individualizam (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


Hanady RR -> RE: Individualizam (12.9.2012 14:28:47)

Evo ja sa suknjom uletih u problem i čudom se čudim da sa 6 godina može me poklopit ovako[sm=zmeden.gif]

Tražim je , nema je

pitam gdje je
odgovo bacila sam je u kantu neki dan ( što znači d asu je već na smetljište odvukli)

ja '' kako ćeš baciti suknju koju sam ti kupila''
ona: '' babo je rekao da nije baš prikladna za mene''[sm=zmeden.gif]
ja: '' pa šta ima veze...ti si je htjela'''
ona'' mama draga ako ne valja ne valja, babi se ne sviđa''
ja: '' pa jel to znači sutra ti kaže drugarica ne valja ti suknja ti je fino baciš''
ona '' ženo draga nije durgarica moj babo, babo je rekao i tačka''[sm=zmeden.gif]

Eto ti[sm=zmeden.gif]

babo javlja da nema pojma da je bačena[sm=smiley36.gif]

Eto ti individualizma[sm=zmeden.gif]




hanabanana -> RE: Individualizam (12.9.2012 14:40:19)

Ovako je moj muž radio, i bitku sam vodila dok mu nisam objasnila zasto treba  da prestane govoriti: Zar ti ne bi ovo bilo bolje? Vidi ovo je ljepše? A što ne bi ovo jela, a ne to?
On je to radio iz najbolje namjere, a primjetila sam kod H. da dovede do toga da se njoj ipak nešto zaista svidja, ali ne bi da iskvari ocu.

Duže mi je trebalo da njemu objasnim da joj time čini medvjedju uslugu, jer će naučiti da za sve u životu čeka da joj neko klimne glavom. Danas mi, sutra drugarica, prekosutra muž.....dijete itd.




Alma_27 -> RE: Individualizam (12.9.2012 14:51:48)

jao, zene, sta me sve ceka [sm=kuza.gif]

ja sam se neki dan obelajila jer nisam znala djetetu od 2,5 godine objasniti zasto nije lijepo lagati. ne zna on sta znaci to da mu niko kasnije nece vjerovati (onda je pitao sta znaci vjerovati [sm=smiley36.gif]), niti da to nije moralno i sl. sa svakom njihovom fazom, novi izazovi.


i primjetili smo da nije samostalan uopste [sm=smiley13.gif] a sve iz nase najbolje namjere. sad ne znamo kako to da ispravimo. nakon prvog neuspjelog pokusaja, dize ruke...
hajde, to cu vas pitati tamo na temi odgoj [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Individualizam (12.9.2012 15:16:58)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ovako je moj muž radio, i bitku sam vodila dok mu nisam objasnila zasto treba  da prestane govoriti: Zar ti ne bi ovo bilo bolje? Vidi ovo je ljepše? A što ne bi ovo jela, a ne to?
On je to radio iz najbolje namjere, a primjetila sam kod H. da dovede do toga da se njoj ipak nešto zaista svidja, ali ne bi da iskvari ocu.

Duže mi je trebalo da njemu objasnim da joj time čini medvjedju uslugu, jer će naučiti da za sve u životu čeka da joj neko klimne glavom. Danas mi, sutra drugarica, prekosutra muž.....dijete itd.


pa i ja svoga ne vodim...uradio je to kući...al zakazala sam mu večeras sastanak...zaista mora paziti...jer ovo boldirano potpuno sam istoga mišljenja




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]