Otvaranje bolovanja radi njege djeteta (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


amdi -> Otvaranje bolovanja radi njege djeteta (13.9.2012 18:34:59)

Pitanje jedno: zna li ko kako se otvara bolovanje radi njege djeteta, da li je dovoljno samo da odem kod pedijatra i dobijem potvrdu koju cu odnijeti u firmu ili je potrebno jos nesto uraditi - tipa u opstini ili zdravstvenom nesto dodatno ganjati?




Hanady RR -> RE: Otvaranje bolovanja radi njege djeteta (13.9.2012 18:41:19)

Nakon isteka godine dana zivota djeteta, jedan od roditelja ima pravo da radi polovinu punog radnog vremena do tri godine zivota djeteta, ako je djetetu, prema nalazu nadlezne zdravstvene ustanove, potrebna pojacana briga i njega. U svakom slučaju krećeš do pedijatra pa ideš svome ljekaru...za bolovanje do 42 dana na dijete daće ti doznake i šifru, njegu duže i drugačije šifrira tvoj ljekar ia dej ti uputu o istom.




amdi -> RE: Otvaranje bolovanja radi njege djeteta (13.9.2012 19:05:21)

Djetetu je 5 godina, a ja bih uzela bolovanje radi njege bolesnog djeteta koliko me sljeduje, tj. 2 sedmice. Naime, bili smo u bolnici radi salmoneloze i sad treba mi bolovanje, ali ne znam da li mi treba nesto vise od potvrde i gdje nosim tu potvrdu koju sam dobila od pedijatra.




Hanady RR -> RE: Otvaranje bolovanja radi njege djeteta (13.9.2012 19:10:07)


IZVORNA PORUKA: amdi

Djetetu je 5 godina, a ja bih uzela bolovanje radi njege bolesnog djeteta koliko me sljeduje, tj. 2 sedmice. Naime, bili smo u bolnici radi salmoneloze i sad treba mi bolovanje, ali ne znam da li mi treba nesto vise od potvrde i gdje nosim tu potvrdu koju sam dobila od pedijatra.


ništa sa potvrdom od djetetovoga pedijtra ideš kod svoje doktorice opšte prakse /medicine rada u svoju ambulantu sa ovjerenom knjižicom ona ti otvara bolovanje na dijete




amdi -> RE: Otvaranje bolovanja radi njege djeteta (13.9.2012 19:16:55)

E hvala puno




Hanady RR -> RE: Otvaranje bolovanja radi njege djeteta (13.9.2012 19:19:57)

nema na čemu i da budete dobro brzo..
evo tema...
http://www.ringeraja.ba/forum/Norovirus_i_salmonela%3A((/m_635356/tm.htm
u slučaju d ati zatreba u vezi teapije , savjeta..neke članice su imale iskustvo i ima vrlo dobrih savjeta i recpeta




amdi -> RE: Otvaranje bolovanja radi njege djeteta (13.9.2012 19:22:37)

Prostudirala sam tu temu uzduz i poprijeko [sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Otvaranje bolovanja radi njege djeteta (13.9.2012 19:23:21)


IZVORNA PORUKA: amdi

Prostudirala sam tu temu uzduz i poprijeko [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley20.gif]




Stranica: [1]