RE: Zenice RR u Austriji (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (16.10.2012 1:25:02)

Nasla si vec recept [sm=smiley1.gif] Pa super,..samo si ugodi mila,..sad [sm=duda.gif] hoce fino papati[sm=smiley1.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Zenice RR u Austriji (17.10.2012 8:33:37)


IZVORNA PORUKA: visnjica1

Da mi je to zanimanje mozda i bih mogla, jer nakon 5 godina pripreme i toliko sigurnosti oko njega i sam je dr.rekao ako si pratila sinoc da mu nije moglo biti nista jer je bio u potpunoj zastiti, naravno svaka cast njemu moras imati veliku hrabrost za to, ali kad sagledas nije neste pretjerano, moje misljenje



pa visnjica1 pa i stvar je u tome da mu se nista nedesi.... Naravno da nece da skoci a da zna da ce mu se nesta desiti.... I naravno da su ga morali pripremat za to 5 godina... Po ovom ispada da bi bio zvjezda tek kad bi mu se nesta desilo [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]....


No necemo o tome vise.... ima kod mene u Becu jos 2 zenice al sam im ime zaboravila obje su se trebale vec porodit negdje...




visnjica1 -> RE: Zenice RR u Austriji (17.10.2012 17:21:19)

Pogresno si me shvatila Andy ali neda mi se razglabati oko ne bitne teme, ,,,
Vidim nema nas puno na rr zena iz Austrije [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 0:35:02)

pa gde ste zene
sto ste neaktivne
ko je odakle iz austrije
ja sam u becu




Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 0:40:11)

Dobro nam dosla na temu Triputmama[sm=smiley31.gif] Vec sam negdje procitala da si nam ti iz Beca,..pa kako je u glavnom gradu draga,..ima li snjega kod vas[sm=smiley1.gif] U Klagenfurtu danas kisa,magla,jos se ovaj sat pomakao pa se prije smraci,..ma idealno vrijeme za biti u kuci,na RR [sm=smiley36.gif] Koliko si ti dugo u Becu,kako ti se svidja zivot tamo,..ima li bujruma hehe[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 0:43:44)

uuuu klagenfurt daleko smo
ali bujruma naravno da ima [sm=smiley31.gif]

ma kod nas kisa
dosadno
sta se radi po klagenfurtu nisam nikad tamo bila
jesili ti bila u becu




Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 0:47:46)

Volim ja to sto sam u Klagenfurtu,.tkogod za Bosnu ide prakticki prolazi kraj nas pa ne mogu da se ne navrate[sm=smiley36.gif Zato Triputmama i tebi bujrum kad god da si u blizini[sm=smiley1.gif] Koliko si dugo ti Becanka,si rodjena u Austriji ili naknadno dosla ovako kao ja[sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 0:50:46)

ma nisam rodjena ali sam duze vremena ovde

a ti si nam znaci taze snajka [sm=smiley1.gif]


sta ti radis u austriji jel ucis jezik , radis ili .........




Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 0:51:29)

U Becu sam bila par puta kao cura.jos dok sam u Hrvatskoj zivjela i svidio mi se grad,.poslje kad sam se udala za mm sam cesce sa njim za Bec isla posto je moja zaova tamo zivjela pa smo dolazili nekoliko puta i bilo nam je pravo lijepo[sm=smiley1.gif] Ali i mm i ja se nebi mogli zamisliti da zivimo u tako velikom gradu nikako,.mislim ni Klagenfurt nije mali ali opet covjek za muku moze pjesice do grada otici,sve je nekako blize,.dok u Becu bez auta ni dokud nisi stigao[sm=smiley36.gif]




Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 0:52:27)

Taze snajka? Ne znam sto to znaci[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 0:53:13)


IZVORNA PORUKA: Bihter

U Becu sam bila par puta kao cura.jos dok sam u Hrvatskoj zivjela i svidio mi se grad,.poslje kad sam se udala za mm sam cesce sa njim za Bec isla posto je moja zaova tamo zivjela pa smo dolazili nekoliko puta i bilo nam je pravo lijepo[sm=smiley1.gif] Ali i mm i ja se nebi mogli zamisliti da zivimo u tako velikom gradu nikako,.mislim ni Klagenfurt nije mali ali opet covjek za muku moze pjesice do grada otici,sve je nekako blize,.dok u Becu bez auta ni dokud nisi stigao[sm=smiley36.gif]


ma jok ucinilo ti se draga




Anoniman -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 0:57:21)

IZVORNA PORUKA: Bihter

Taze snajka? Ne znam sto to znaci[sm=smiley36.gif]

[sm=zmeden.gif]

pa taze -sveze

snajka-snaja, snaha

milsila na : frisko udata [sm=smiley4.gif] mislim u austriji

aeeeeee zapetljasmo




Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 1:00:42)

Ali mi se voznja s kocijom po centru bas svidjela,vau bajkovito[sm=smiley36.gif] Nama je zaova uvijek radila full program za citav dan da nam ne bude dosadno pa citavo vrijeme smo kruzili po gradu da sve obidjemo pa mi se mozda zato i ucinilo[sm=jezicek.gif] A i navikne se covjek kad zivi negdje i na grad pa mu se i ne cini da je toliko velik koliko jest mila[sm=smiley1.gif] Kako to da ti nisi u nasem lijepom Klagenfurtu bila,..ovdje je stvarno fino,..kad pozelis turistickog vodica prijavljujem se na duznost hehe[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 1:02:26)

IZVORNA PORUKA: Bihter

Ali mi se voznja s kocijom po centru bas svidjela,vau bajkovito[sm=smiley36.gif] Nama je zaova uvijek radila full program za citav dan da nam ne bude dosadno pa citavo vrijeme smo kruzili po gradu da sve obidjemo pa mi se mozda zato i ucinilo[sm=jezicek.gif] A i navikne se covjek kad zivi negdje i na grad pa mu se i ne cini da je toliko velik koliko jest mila[sm=smiley1.gif] Kako to da ti nisi u nasem lijepom Klagenfurtu bila,..ovdje je stvarno fino,..kad pozelis turistickog vodica prijavljujem se na duznost hehe[sm=smiley36.gif]

heheeh drzim te za rijec




a jel ti mozda znas ko je ova Ava Karabatic [sm=zmeden.gif] sto je spominju po glupim izjavama [sm=zmeden.gif]




Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 1:05:14)

[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=jezicek.gif] M znam sta je snajka,ali nisam znala sta je teze Ah,Boze suze me oblise[sm=smiley36.gif] Pa ni svjeza nisam toliko,.masAllah dvije i po godine sam u braku,i toliko otprilike sam i ovdje[sm=smiley1.gif] Und Sprache habe Ich schon gelernt,hatte Ich 2 Jahre dafur[sm=smiley1.gif] Ti si ovdje vec duze jelda,kako si se snasla za jezik,jeli ti bilo tesko njemacki nauciti?




Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 1:07:15)

Znam,Ava ti je jedna hrvatska kvazi starleta,ma bila u onom showu Surviver,...inace glupa kao noc i poznata po svojim preglupim izjavama[sm=smiley29.gif] To ju je kao i proslavilo. Zasto?




Anoniman -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 1:08:46)

bilo mi je lakse jer pricam holandski a ta dva jezika su bas slicna , ond apomalo neki kurs , onda prakse
i tako
kad bi zagustilo naravno na engleskom i tako progurah

sta ti radis jel ucis, radis, cime se bavis




Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 1:14:46)

Da pa vidis to ti je super,ta su dva jezika caki slicna. Kod mene je engleski kao materinji i talijanski a njemacki sam ucila cetiri godine ali to je bio strucni njemacki koji mi je bio potreban vezano uz moj posao. Turisticka visa skola. Tako da sam se malo i namucila dok ga nisam naucila,sto je jos gore,ovdje u Karntenu svi imaju jak austrijski specifican kerntenski naglasak pa trebalo je to svladati ali dobro,kad sam hochdeutsch naucila islo i je i ovo lakse[sm=smiley1.gif] Na kurs nisam isla,nije mi trebao ni za vizu pa sam sama i uz pomoc muza lernala[sm=smiley36.gif] Sad sam evo friska trudnica,pa posao dalje ne trazim a vec evo pola godine sam bila trazila pa nije bas tako lako islo[sm=smiley13.gif] Ali nema veze,da ja postanem akoBogda sretna mamica pa bit ce i posla [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 1:17:04)

insAllah da budes bas sretna mamica [sm=smiley31.gif]


odoh ja sada malo da dremnem

moji partizani porane pa uhar mi je malo odmorit
laku noc




Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (2.11.2012 1:26:16)

Laku noc ti zelim[sm=smiley1.gif]




Bihter -> RE: Zenice RR u Austriji (4.11.2012 1:18:10)

Mislim da jedna Gracanka ne spava[sm=smiley31.gif] Pa gdje si ti meni Visnjice,sta ima kod tebe mila[sm=smiley1.gif]




Mjeseceva Pratilja -> RE: Zenice RR u Austriji (4.11.2012 8:48:46)

Lijepi pozdravi ekipi u Austriji. [sm=smiley1.gif]

Postoji li legalan nacin da ja tamo dodem zivjeti? Ovih dana razmisljam o preseljenju u Evropu.




visnjica1 -> RE: Zenice RR u Austriji (5.11.2012 7:18:30)

Pozdrav Mjeseceva pratiljo, ooo tu moras biti pravi srecnik da bih opstala, moj muz je u Austriji od malih nogu pa se evo borimo za vizu i ako sam 2 godine tu, jako je tesko dobiti vizu jos ako uhvate pik na tebe hmmmm [sm=smiley19.gif]....
Ako imas zavrsenu med.skolu onda bih mozda i mogla doci pomocu svoje skole naravno uz to poznavanje jezika.
Sretnooo




dinciii -> RE: Zenice RR u Austriji (5.11.2012 12:20:32)

Evo da se i ja prijavim [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Ja sam u Becu [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

Andy kako si mi? Nikako da se nadjemo na kafici [sm=smiley13.gif]




Mjeseceva Pratilja -> RE: Zenice RR u Austriji (5.11.2012 12:30:02)


IZVORNA PORUKA: visnjica1

Pozdrav Mjeseceva pratiljo, ooo tu moras biti pravi srecnik da bih opstala, moj muz je u Austriji od malih nogu pa se evo borimo za vizu i ako sam 2 godine tu, jako je tesko dobiti vizu jos ako uhvate pik na tebe hmmmm [sm=smiley19.gif]....
Ako imas zavrsenu med.skolu onda bih mozda i mogla doci pomocu svoje skole naravno uz to poznavanje jezika.
Sretnooo

Kontaktirala sam austrijsku ambasadu u Sarajevu.
Dali su mi ovaj link. Ako budem imala jos pitanja, da ih kontaktiram opet.
http://www.migration.gv.at/en/types-of-immigration/permanent-immigration-red-white-red-card.html




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>