Automatska mašina za veš (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


Daliyah92 -> Automatska mašina za veš (20.10.2012 13:48:52)

E ove teme sigurno nema, sve sam pretrazila [sm=smiley1.gif]

Imam automatsku mašinu za veš i ne mogu otkuhati bijeli veš jer ona i nema tu opciju. Najvise mrzim kad izvadim iz masine bijelu "opranu" odjecu, a ona jos pozutila i fleke se nisu oprale [sm=hudicek1.gif], pa onda sve to u loncu moram da otkuham na sporetu. Eto... pored ovolike masine, koja mi kao "stedi" neko vrijeme ja moram na sporetu otkuhavati.

Imate li kakav savjet sta da radim sa bijelom odjecom... na koji nacin da je operem a da ne moram otkuhavati? Imam opciju da potopim odjecu npr. 2, 4 ili 6 sati, i to sam probala stavila prasak i opet nista. Inace koristim Tide ali jedno vrijeme sam koristila i Ariel i opet isto, definitivno nije do praska.




koka i po -> RE: Automatska mašina za veš (20.10.2012 13:50:17)

ovo ti je patnja.
kupi drugu masinu[sm=smiley1.gif]




Daliyah92 -> RE: Automatska mašina za veš (20.10.2012 13:52:55)

A vjeruj mi da mogu kupila bih je daaaavnooo.... [sm=smiley1.gif] A zasto ne mogu... ne bih sad o tome [sm=smiley1.gif] I patnja mi je velika.... a mogu od danas da kupujem zuto umjesto bijelog pa cu rijesiti problem [sm=smiley36.gif]




koka i po -> RE: Automatska mašina za veš (20.10.2012 13:55:19)

mozes bijeli ves potopiti u varikinu da vrati bjelinu.




Daliyah92 -> RE: Automatska mašina za veš (20.10.2012 14:08:05)

IZVORNA PORUKA: koka i po

mozes bijeli ves potopiti u varikinu da vrati bjelinu.


Mogu neki ves, ali ne mogu sav... Ima bijelog vesa sa dodacima u boji. Meze se otkuhati ali ne i potopiti u varikinu.

Mene zanima je li neka od vas imala (ili jos ima) takvu masinu i je li imala ovakvih problema? Moguce je da ima neki nacin da se opere ali ja ne znam. Inace one sve imaju iste ili jako slicne opcije.





Selminja -> RE: Automatska mašina za veš (20.10.2012 18:22:07)

A kakva je to automatska mašina?
Mislim po čemu se razlikuje od običnih mašina za veš?
Sama ubacuje i razvrstava veš? [sm=jezicek.gif]




Dida79 -> RE: Automatska mašina za veš (20.10.2012 18:25:45)

Ja sam malo zbunjena sa tom tvojom masinom...automatska kako ne kontam [sm=zmeden.gif]

Daj nam sliku ili nam objasni o kakvoj je masini rijec




Daliyah92 -> RE: Automatska mašina za veš (20.10.2012 18:31:28)


IZVORNA PORUKA: Selminja

A kakva je to automatska mašina?
Mislim po čemu se razlikuje od običnih mašina za veš?
Sama ubacuje i razvrstava veš? [sm=jezicek.gif]


Kamo srece da hoce [sm=smiley36.gif] Ne znam bas po cemu se razlikuje... Znam da stavis ves u nju, i deterdzent, i pritisnes par tipkica...a ona opere i ocijedi ves. A znam da to slicno radi i obicna [sm=smiley36.gif]

Ja bi postavila link da vidite o cemu pricam, samo mi je nekako prevelik link i smeta... A moze ko hoce da je vidi napisati na google "automatically washing machine toshiba".




hatepsut -> RE: Automatska mašina za veš (20.10.2012 18:34:19)

Iskreno i ja prvi put cujem za takvu masinu.

Znam da kod moje drugarice ima kao neka industriska i ona ves pere samo na 40 ali joj je poveci bubanj.

Nedavno sam citala da se pokiseli bjeli ves(koji zna da pozuti) i nareze limun preko kao vrati se bjelina




jasmin -> RE: Automatska mašina za veš (20.10.2012 18:38:13)


IZVORNA PORUKA: Dalia92

E ove teme sigurno nema, sve sam pretrazila [sm=smiley1.gif]

Imam automatsku mašinu za veš i ne mogu otkuhati bijeli veš jer ona i nema tu opciju. Najvise mrzim kad izvadim iz masine bijelu "opranu" odjecu, a ona jos pozutila i fleke se nisu oprale [sm=hudicek1.gif], pa onda sve to u loncu moram da otkuham na sporetu. Eto... pored ovolike masine, koja mi kao "stedi" neko vrijeme ja moram na sporetu otkuhavati.

Imate li kakav savjet sta da radim sa bijelom odjecom... na koji nacin da je operem a da ne moram otkuhavati? Imam opciju da potopim odjecu npr. 2, 4 ili 6 sati, i to sam probala stavila prasak i opet nista. Inace koristim Tide ali jedno vrijeme sam koristila i Ariel i opet isto, definitivno nije do praska.

Kako nema draga,koja je masina?




Skvo RR -> RE: Automatska mašina za veš (20.10.2012 18:41:05)

kakve programe imas na njoj?




Daliyah92 -> RE: Automatska mašina za veš (21.10.2012 9:49:42)

Evo ovako izgleda, nije potpuno ista ali dosta je slicna i iste su opcije

http://www.toshiba.co.th/2009/th/images/wm/model_aw_8990st_iu_enl.jpg

Ja cu napisati ovdje sta je koja tipkica jer se ne vidi dobro na slici.

Prva s lijeva je koliko ide vode, druga - koliko minuta prati, treca - koliko puta (1 ili 2), cetvrta - kojom brzinom da se okrece.

Iznad ove plave velike su opcije (pisat cu na eng. jer ne znam bas prevesti) 1. regular, 2. heavy wash, 3. heavy rinse, 4. blanket, 5. soak, 6. tub cleaning. Sve imaju slicice i znam sta znace, a ni jedna nije otkuhavanje ili sl.

I ima sa desne strane podesavanje temperature vode (hot, warm i cold), super spin dry i ostalo nije bitno.

U moje znanje ona nema nikakvu opciju posebno za bijeli ves. Imam ja upustvo ali je na eng. i nista ne razumijem :)




minja_ -> RE: Automatska mašina za veš (21.10.2012 9:57:35)

Ja bih okrenula na heavy wash i i hot wather. i stavila cep domestosa ili varkine u svako pranje.




DM -> RE: Automatska mašina za veš (21.10.2012 10:02:47)

Dalia-koju temp. vode podesiš?
Peri bijeli na hot




Daliyah92 -> RE: Automatska mašina za veš (21.10.2012 10:08:53)

Ja uvijek stavim "warm" jer pise u uputsvu da je tako najbolje [sm=zmeden.gif]. Par puta sam i stavila "hot", ali nisam primjetila neku razliku.

A ovo "heavy wash" ima ispod slika pletena carapa sto po meni znaci da je za vunu i sl.[sm=smiley24.gif]




minja_ -> RE: Automatska mašina za veš (21.10.2012 11:06:32)

ja mislim da je heavy wash oznaka za jako zaprljano, hot je jako vrela voda, trebala bi biti bar 60°C.




minja_ -> RE: Automatska mašina za veš (21.10.2012 11:14:32)

http://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&ved=0CF4QFjAG&url=http%3A%2F%2Ftoshiba.com.my%2Ffileuploader%2Fdownload%2Fdownload%2F%3Fd%3D0%26file%3Dcustom%2Fupload%2FFile-1342162627.pdf&ei=W7uDUN3zLtH54QS4nYGgCA&usg=AFQjCNFgwWPyX4lduWXv1pxVugtnrp65Mw

Ovdje ima uputstvo. Opcija soak je za bijeli i prljavi ves, koji ima sklonost da zuti. U svakom slucaju, neka voda bude hot.




Daliyah92 -> RE: Automatska mašina za veš (21.10.2012 12:12:51)

Pokusacu i potopiti u vrucoj vodi u koju cu ubaciti prasak i clorox pa cu vidjeti. Potapala sam jednom ali nije voda bila vruca. Hvala vam na pomoci... Puno ja osnovnih stvari ne znam, pa trebam uciti [sm=smiley1.gif]




Galicia -> RE: Automatska mašina za veš (21.10.2012 12:15:31)

Dalia, slicne funkcije ima i moja masina. Ali cu te razocarati i reci da nema ono nase pravo otkuhavanje. Jedinu sam utjehu nasla u hot i soak i plus stavim oxy. Ja nemam skoro nista bijelog vesa i ne koristim to cesto, osim kad peskire perem. Za sad se ta opcija sa hot i soak najbolje pokazala.




Stranica: [1]