RE: Operacija mioma na materici (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


riba78 -> RE: Operacija mioma na materici (11.6.2013 19:23:15)

ninichka ,miomje poprilično velik [sm=smiley13.gif]večina mpo stručnjaka je bila mišljenja d amiom manji od 5 cm ne treba dirati ,ali 5 i više da se otkloni ....i ja sam ih poslušala ,op je bila u aprilu ,i ja sada lakše dišem i planiram novi postupak aBd....




Choopy -> RE: Operacija mioma na materici (3.12.2013 9:31:24)

Pozdrav svima..... ja sam nova ovdje i imam hrpu pitanja u vezi ove teme pa bi molila da mi neko odgovori što prije.

Imam miom na vanjskom zidu maternice subserozni cini mi se. Imam ga godinama ali je bio relativno mali i bez simptoma pa su mi preporucili samo da ga pratim. Sad nakon što sam imala missed ab, dr koji je to utvrdio je rekao da je mim porastao na 6,5x6,5 i da se našao na ružnom mjestu i odlucio da ga ukloni, kad se oporavim od kiretaže.
Interesuje me da li je neka od vas u zadnje vrijeme operisala miom na Jezeru? Kako sad to oni rade laproskopski ili klasičnim rezom? Kakve su pripremne radnje za operaciju?
Hvala vam unaprijed




Mrvica_83 -> RE: Operacija mioma na materici (3.12.2013 19:17:13)

Choopy draga Zo mi je , prije svega , zbog missed/a [sm=smiley13.gif] Ja imam 4-5 mioma razlicitih velicina 1cm - 4cm
( tako je bilo ) ali uspjela sam iznijeti T do kraja uprkos miomima i prije 8 dana roditi svoje Zlato .Prije toga sam imala 1 missed ali dobila info da nema nikakve veze sa time sto se bebac prestao razvijati ..Ja isto planiram da ih odstranim uskoro ako bude potrebe .. Nemam info koje trazis ali evo da podignem temu i da nam se javi zenica koja zna vise [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Choopy -> RE: Operacija mioma na materici (4.12.2013 8:21:43)

Hvala Mrvice.
I meni su rekli da miom nema veze sa missedom i da puno žena iznese trudnocu sa miomom, ali eto meni se to nije desilo. Drago mi je da si ti uspjela i da sada imaš svoje zlato u narucju [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Sve to valjda zavisi od položaja mioma, cim sam ostala trudna receno mi je da su mi 95% sanse da ce morati na carski da me porode,a poslije svega mi dr rece da bi mu moj miom zakomplikovao i carski rez, jer je na ruznom mjestu.




Anica1 -> RE: Operacija mioma na materici (4.12.2013 9:51:36)


IZVORNA PORUKA: Choopy

Pozdrav svima..... ja sam nova ovdje i imam hrpu pitanja u vezi ove teme pa bi molila da mi neko odgovori što prije.

Imam miom na vanjskom zidu maternice subserozni cini mi se. Imam ga godinama ali je bio relativno mali i bez simptoma pa su mi preporucili samo da ga pratim. Sad nakon što sam imala missed ab, dr koji je to utvrdio je rekao da je mim porastao na 6,5x6,5 i da se našao na ružnom mjestu i odlucio da ga ukloni, kad se oporavim od kiretaže.
Interesuje me da li je neka od vas u zadnje vrijeme operisala miom na Jezeru? Kako sad to oni rade laproskopski ili klasičnim rezom? Kakve su pripremne radnje za operaciju?
Hvala vam unaprijed



Na pocetku trudnoce mi je ustanovljeno da imam miom subserozmi. U 5 mjesecu trudnoce mi je miom narastao na 6x8 cm. Mogla sam ga rukom napipati , kao lopticu veliku. Bila sam na strogom mirovanju, porodili su me na carski i pri carskom odstranili i miom. U 5 mjesecu sam lezala na GAK-u i primala antibiotik triax zbog upale mioma, uzasni bolovi. Ali sam dogurala do kraja i sada imam svoju curicu za koju sam trpila i bolove i sve do kraja.
Posto sam bila budna tokom carskog, doktorica mi je pokazala miom kada ga je izvadila, velicine kao krompir.




Zahr -> RE: Operacija mioma na materici (24.5.2014 15:16:40)

Da malo podignem temu i vidim je li neko u međuvremenu operisao miome. Ja svoj idem ukloniti 1. jula, operisat će me dr- Godinjak. Već mi je rekao da se operacija ne može raditi laparaskopski već klasično pa me zanima da li neko ima iskustva s tim i koliko traje oporavak. Iako sam se dugo premisljala da li da ga operisem ili ne i dobijala različita misljenja ljekara, sada sam odlučila da to moram uraditi. Dobila sam anemiju, krvarenje je svaki mjesec sve obilnije i dugotrajnije i to mi bash remeti normalan život.

Malo me panika hvata jer nisam nikad radjala i sad imam fobiju da će mi izvaditi matericu skroz, sama sebi umislila. [sm=zmeden.gif]




Zahr -> RE: Operacija mioma na materici (8.7.2014 16:30:53)

Miom sam operisala i ako slučajno nekome zatreba, napisat ću svoje iskustvo, jer bih i ja voljela da sam više znala prije odlaska na OP. 2. jula sam operisana, a 1. sam primljena u bolnicu. Taj dan vas klistiraju i pripreme za zahvat koji traje oko sat vremena. Nakon budjenja iz anestezije bolovi su poprilično jaki, a mučnina od narkoze užasna, tako da je super ako uspijete povratiti, što sam ja uradila više puta, pa mi je bilo puno lakše. Već nekoliko sati nakon operacije sestre će vas dići na noge, bit ćete slabi i nesvjestit će vam se, zato i to stajanje traje kratko. U intenzivnoj ste 24 sata i nakon toga vas šalju na odjeljenje. Ja sam dva dana imala bash jake bolove i preklinjala sam za neki analgetik, međutim kažu da mora boljeti, a analgetik već daju kroz infuziju. Treći dan od operacije ćete se osjećati već puno bolje, važno je da odmah počnete ustajati i šetati. U bolnici se ostaje šest dana i to ako ste imali stolicu, u suprotnom bi vam boravak mogao biti produžen. Ja sam kući tek drugi dan i dosta mi je bolje iako rana još pomalo boli.

Sretno svima koji moraju na ovu OP.




riba78 -> RE: Operacija mioma na materici (8.7.2014 19:36:59)

zahir nek je završeno hairli[sm=bravo.gif] ,ista priča operisala prije malo više od godinu dana isto radio prof.Godinjak nisam rađala ali eto prošlo je hairli sve što se materice tiče spremna je za trudnoče ,ali kod mene je to več druga priča [sm=smiley13.gif]




Zahr -> RE: Operacija mioma na materici (9.7.2014 9:22:38)

riba78, hvala ti [sm=smiley1.gif]. Reci mi, molim te, kad si dobila prvu mjesečnicu? To sam zaboravila pitati doktora [sm=zmeden.gif]. Drugo, ne znam jesi li zaposlena i kad si počela raditi, koliko nakon OP? Hvala ti.




riba78 -> RE: Operacija mioma na materici (9.7.2014 10:33:01)

menezs sam dobila tačno na vrijeme ,kao da s eništa nije ni radilo ,nekih 12 dana poslije op ,i hvala Bogu uredan je svakih 28 dana .
Ja ne radim i ne mogu ti nešto savjetovati u vezi toga ,ja sam se pazila nekih mjesec dana maksimalno i već poslije počela sa laganijim aktivnostima .
Mene su svi isprepadali radi rane ,čuvaj kao moguča je kila na tolikoj rani i zato sam bila maksimalno oprezna u vezi podizanja nečega i čučanja .




Choopy -> RE: Operacija mioma na materici (19.8.2014 12:18:10)

Hvala Zahr sto je sve vjerno, iskreno i tacno opisala u vezi ove operacije.

I kod mene je bilo slicno, Smo sto sam ja svoju dusu ispovracala i povracala sam sve dok mi treci dan nisu dopustili da nesto pojedem. (neko ce pomisliti da sam blesava jer kako sam povracala kad mi je prazan stomak, a ja sam povracala tekucinu i sluz). Med. sestra mi je rekla da je ta moja mucnina kombinacija posljedica narkoze i jakih antibiotika koje su mi davali u infuziji. Ah i poslije ovakve operacije ne smjes ostati trudna najmanje 6 mjeseci.

Za sve one koje imaju miom i u nedoumici su da li da ga uklone ili ne, hocu da napisem da poslije mog misseda svi su govorili da miom s njim nema veze, a kad me pregledaio dr Godinjak on je rekao da se nikako ne moze iskljuciti uticaj mog mioma na gubitak bebe. Eh sad mozda je moj stvarno bio u nekom cudnom polozajau i evidentno je kvario oblik maternice pa tako se sve desilo. Znam da puno zena iznese uredno trudnocu sa miomom pa i sa vise njih, ali eto ne i uvijek, nazalost

Eto htjela sam samo da vam kazem da potrazite i drugo misljenje.




araj -> RE: Operacija mioma na materici (22.8.2014 11:07:19)

ja sam takodjer operisala miom u kavumum materice prije par dana. Radjen mi je carski rez. Uzasni bolovi. Najgore mi je bilo u intezivnoj jer su me isti dan nakon operacije pokusali dici na noge. Medjutim dobijem nagon na povracanje al nikako da povratim. Imala sam osjecaj da mi se rana raspada koliko me je bolilo. I tako izgubim svjest. Sestra me poljevala vodom. Uzasno sam se osjecala. Jos sam pod tim utiskom i ne bih radila tu operaciju da sam znala da ce biti ovako. Mada sam ja uradila operaciju jer ne mogu da zanesem. Beba ce pricekati jer nemam vise snage a ni zivaca. Prag tolerancije bola mi je 0 bodova [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




kokouli -> RE: Operacija mioma na materici (22.8.2014 12:19:12)

Draga araj ,proci ce svi ti bolovi ,vidjeces ,vazno da se ti oporavis ,a cim budes sasvim ok opet ces se boriti za svoju bebicu ako bog da ,nakon takvih operacija se mora ustajati odmah na noge kako tako ,zbog opasnosti od tromboze .....kreci se lagano koliko mozes nista tesko naravno zadugo ,ne kaci zavjese ni slucajno i pazi se ,povedi racuna i o ishrani da malo ojacas .Veliki pozdrav .[sm=smiley1.gif]




araj -> RE: Operacija mioma na materici (24.8.2014 21:43:07)

da li je kod vas otecen/napuhan stomak nakon operacije mioma? Kod mene jest. Ne znam jeli to normalno [sm=zmeden.gif]




malena27 RR -> RE: Operacija mioma na materici (25.8.2014 8:29:01)

Draga Araj, mislim da su to normalni bolovi, ipak ti je radjena operacija, rodila sam na carski i nikad taj bol necu zaboraviti, moj ti je savjet - sto vise se kreci, lagano po kuci, brze ces se oporaviti. Vec nakon 15-tak dana ces biti kao nova...
Nadam se da ces nam uskoro i objaviti lijepe vijesti nakon sto si se rijesila mioma!
Napuhan stomak je normala nakon anestezije, dok se ponovo uspostavi normalan rad crijeva...
Sretno i cuvaj se!




araj -> RE: Operacija mioma na materici (25.8.2014 10:16:11)

hvala puno na odgovoru [sm=smiley1.gif]




Zahr -> RE: Operacija mioma na materici (2.9.2014 20:35:31)

Meni danas dva mjeseca od operacije i moram priznati da sam znala da će mi se menstruacije ovako normalizirati, davno bih se operisala [sm=bravo.gif]....Hvala bogu, i ne osjetim je više. Očigledno sam bila zaboravila kako je imati normalan ciklus pa sam dvije godine trpila nenormalna krvarenja koja su trajal i po 15 dana- Što se tiče toga, sve super [sm=smiley1.gif]....Imala sam malu komplikaciju s ranom, jer mi se 20 dana nako op. otvorila na jednom mjestu i počela curiti, to mi je čitav mjesec trajalo, jer ako nema infekcije ništa ne daju već samo čiste. Bez obzira na to na posao sam se vratila 28. dan od zahvata, morala sam iako doktor nije bio za to, al šta da se radi. Sada me jedino malo brine što je baš nisam nešto predugo pazila od onog dizanja teškog, saginjanja i šta ja znam. Jednostavno, to sebi nisam mogla priustiti jer zivim sama i nema mi ko priskociti u pomoć za te svakodnevne stvari.

A araj, meni je stomak zadugo bio otečen, to ti je sve normalno, a vjeruj mi da ćeš bol zaboraviti brzo i bit ćeš sretna što si se rijšila te beštije.




araj -> RE: Operacija mioma na materici (3.9.2014 12:21:25)

zahr, ja sam imala operaciju 8 avgusta. Svaka ti cast kad si se vratila na posao. Mene jos uvjek boli. Zara, probada i ziga pogotovo desna strana. Na rani mi je jos uvjek par konaca tj,krasti. Nista ne mogu obuci sem slampavih pidzama jer mi je stomak natecen i iznad rane mi je nateceno i utrnjeno. Sad za par dana idem na kontrolu pa cu vidjeti sta ce mi reci. Imala sam ciklus i nije bilo obimnog krvarenja al me je stomak bolio. Vjerovatno je jos uvjek svjeze.




Alica71 -> RE: Operacija mioma na materici (8.4.2015 11:36:02)

Cure,

dosta je vremena proslo od zadnjih postova na ovu temu. Ja se upravo spremam na operaciju uklanjanja mioma (4X8cm) subserozni dijelom i intramuralni,
poslije milion konsultacija sa svim dr iz regiona i svi su saglasni da se treba uklanjati. On je naglo narastao, taman kad smo poceli ganjati trudnocu
(ne pitajte sta smo cekali do sada) i sada jos i miom...elem, nadam se da ce sve biti ok i da se poslije citamo na drugim okolnim temama...hvala na prethodnim postovima,
da znam sta me ceka u narednih par sedmica...

pusa




Diplomatza -> RE: Operacija mioma na materici (12.12.2016 10:44:30)

Cao svima!
Ja zelim samo da podjelim svoje iskustvo operacije mioma. Bilo je to prije dva i po mjeseca. Operisala sam 27.septembra miom velicine 11cm a koji je bio prije tri mjeseca 16cm, pila sam Esmya tablete tri mjeseca prije Op i smanjio se dakle 5cm.
Pisem vam ovo jer sam i sama trazila informacije prije operacije, tako da sam citala i na ovom forumu sto mi je pomoglo, tako zelim i ja da pomognem. Radila sam OP u privatnoj klinici Medicus Jelah.
Bio je klasicni rez, zbog velicine mioma nije bilo moguce laparoskopski to uraditi. Mada sam zeljela i zbog toga sam prvenstveno i pila Esmya tablete. Operacija je prosla u redu. Maternica je sacuvana. Trebam cekati godinu do trudnoce (ndmam dijete...jos ;) ) Dr Fatusic je radio operaciju. Sve pohvale! Klinka je izvrsna, osoblje za 10. Op kosta oko 2 500KM. Bila sam sest dana u bolnici. Eto, pitajte ako vas jos nesto interesuje.




Snekie -> RE: Operacija mioma na materici (14.12.2016 9:20:05)

Diplomatza može pp?
Žene da li su se nekoj od vas nakon operacije miomi vratili?




Diplomatza -> RE: Operacija mioma na materici (16.12.2016 14:34:52)

Miom je bio dijelom submukozno djelom intramuralno smjesten. Imam 37 godina. Nije mi dr Fatusic propisao Esmya...to je dr Milic u BL. Nisam znala da postoji kod nas privatna klinika koja to radi pa su mi bili preporucili tj.cula sam za dr Milica.
Onda sam dalje trazila i saznala za Medicus Jelah.
Nije mi dr nista rekao sta ako se vrati miom u godini cekanja..niti ja zeli o toj opciji da razmisljam...to znamo da je mguce...a ja cu da vjerujem da se nece vratiti i tako ce biti :) pozzz




Miomi -> RE: Operacija mioma na materici (25.12.2016 22:15:12)

Zanima me koliko dugo vas je bolio rez nakon operacije mioma. Ja sam operisala miome klasicnim rezom prije dvije sedmice i jos uvijek me rana pece/zateze/ziga..ne znam kako to da objasnim. Kad lezim sve je ok...ali hodanje, ustajanje, saginjanje, pa i malo duze sjedenje je jos uvijel pravi izazov [sm=smiley13.gif]




Diplomatza -> RE: Operacija mioma na materici (25.12.2016 23:23:14)

Pa i ne smijete se saginjati ni sjediti duze...odmah sam pocela nositi steznjak i jos ga nosim...dr mi rekao da ne smijem da se saginjem a jako bitno je kretanje..sto vise setnje..tako da sam ili lezala ili setala...izlazila bih svaki dan u setnju...sto vise
budete setali to je brzi oporavak..ne smijete tesko nositi a pogotovo ne dizati..
jer se tako moze pojavilti kila na rani. Ja sam se bas mjesec i po odmarala tj. oporavljala i nekako s mjesec dana je poceo pravi oporavak s mjesec i po sam pocela da malo raduckam i s dva je odlicno bilo..evo vec sada sa tri mjeseca se osjecam odlicno. ne dizem i dalje tesko. A ja nisam nikakve bolove imala ali osjetila sam gdje je rana...kao nesto da se dogadja odnosno aktivno je bilo u tom predjelu...kao da je trnilo..cudno.
Oporavljajte se...nemojte raditi...tek je dvije sedmice od op. ;) brz oporavak zelim :)




leptirica85 -> RE: Operacija mioma na materici (3.1.2018 0:18:29)

Ima li jos tko s ashermanovim sindromom




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>