Couvade sindrom (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Taii -> Couvade sindrom (12.11.2012 13:26:14)

Drage moje , evo jedne zanimljive teme ( bar meni ) . Ne znam da li ste do sada cule ili se susretale sa ovim sindromom , ali ja se evo mogu pohvaliti da se to upravo desava mom mm i meni [sm=smiley36.gif]. Ukoliko niste upucene , da malo priblizim temu , naime Couvade sindrom je jos poznat kao i lazna (pseudo ili fantomska ) trudnoca koju prozivljavaju nasi najdrazi muzici [sm=smiley1.gif], a sve zbog jake kako fizicke tako i psihicke povezanosti sa partnericom. A simptome imaju gotovo sve , od jutarnje mucnine , naglog debljanja , ogromnog apetita, bolova u ledjima pa cak i trudova. Naime , Covade sindrom jos u tim medicinskim krugovima nije prepoznat kao bolest , kazu da ga istrazivaci i doktori drze na oku.

Eto , mi smo u 34. nedjelji i trenutno oboje prolazimo kroz fazu zgaravica , a moj mm se udebljao citavih 7 kg u roku od mjesec dana [sm=smiley36.gif] , jede kao mala beba , skoro svakih sat vremena a ono sto nas izvlaci su dva kupatila u kuci , inace bi bio rat za wc-om [sm=smiley36.gif]
Eto ako je neka od vas imala slicna iskustva voljela bih da ih podjelite ovdje [sm=smiley1.gif]




raja_ringe -> RE: Couvade sindrom (12.11.2012 13:43:09)

ja sam davno pisala na onoj temi 'razgovori u iščekivanju bebe' kako i mm kao da je trudan..Doduše kod nas je najizražejniji simptom trudnoće bio rast stomaka, a njegov je brže rastao od mog :) i nije imao kontrakcije :).. Bolove u leđima sam ja pripisala naglom povećanju kg, jer ih je on stvarno brzo nagomilao..




Taii -> RE: Couvade sindrom (12.11.2012 14:06:07)


IZVORNA PORUKA: raja_ringe

ja sam davno pisala na onoj temi 'razgovori u iščekivanju bebe' kako i mm kao da je trudan..Doduše kod nas je najizražejniji simptom trudnoće bio rast stomaka, a njegov je brže rastao od mog :) i nije imao kontrakcije :).. Bolove u leđima sam ja pripisala naglom povećanju kg, jer ih je on stvarno brzo nagomilao..



Trazila sam da li postoji slicna tema ali nisam pronasla , ako vec postoji , moja greska. I kod nas njegov stomak raste brzinom svjetlosti , pa svi redom mene kritikuju , kao nemoj previse kuhati i praviti kolace [sm=jezicek.gif] A do kontrakcija imamo jos pregurati , pa javim kako je to proslo :D




Alhemicarka -> RE: Couvade sindrom (12.11.2012 14:24:17)

Moj je imao jutarnje mučnine [sm=jezicek.gif], i stomak. Čak smo se slikali stomak moj i njegov i njegov bio veći [sm=smiley36.gif]. Kontrakcije nije imao, ali je popio dva lexaurina, tako da ih možda nije osjetio. [sm=smiley36.gif]




raja_ringe -> RE: Couvade sindrom (12.11.2012 14:25:01)

ma ne ne postoji ova tema, nego sam ja na onoj čaterskoj samo spomenula to kako i mm kao da je trudan zajedno samnom, a nisma čula za ovaj sindrom prije..u svakom slučaju tebi sretno na porodu, a i tm :))




Taii -> RE: Couvade sindrom (12.11.2012 14:27:00)


IZVORNA PORUKA: Alhemicarka

Moj je imao jutarnje mučnine [sm=jezicek.gif], i stomak. Čak smo se slikali stomak moj i njegov i njegov bio veći [sm=smiley36.gif]. Kontrakcije nije imao, ali je popio dva lexaurina, tako da ih možda nije osjetio. [sm=smiley36.gif]


vidis , dala si mi dobru ideju , od sada fotkamo stomacice i on i ja [sm=smiley36.gif]




Taii -> RE: Couvade sindrom (12.11.2012 14:28:14)


IZVORNA PORUKA: raja_ringe

ma ne ne postoji ova tema, nego sam ja na onoj čaterskoj samo spomenula to kako i mm kao da je trudan zajedno samnom, a nisma čula za ovaj sindrom prije..u svakom slučaju tebi sretno na porodu, a i tm :))


Hvala puno , svaki vid podrske mi je potreban, prva trudnoca , pa sam jako nestrpljiva , uzbudjena , zbunjena....




visnjica1 -> RE: Couvade sindrom (13.11.2012 22:30:59)

Vecina muzeva se udebljaju uz svoje [sm=nosecka.gif].
Moje je na pocetku bas se poceo debljati da je imao veci stomacic nego ja, jeo je duplo vise nego ja, ali je poslije skinuo sve suvisne kg, a to da oni prolaze isto ako i mi ne ih se slozila s tim, nece nikada ali nikada osjetiti tu slast i ujendo bol koju mi prozivljavamo, ja kazem svom muzeku da si jedan dan trudnica ti bi izludio, a on da ti je jedan ici raditi kao sto radim ja pa da vidis kako je , ah reko scim ti poredis trudnocu..
Tvoj muzek ima mucnine iz tog razloga sto pretjerano jede a ne sigurno sto prozivljava tvoje mucnine haha.
Ja sam imala uzasne mucnine do 4 mjeseca provodila sam vrijeme na wc solji dok je moj muzek spavao kao zaklan haha i sad mu trebam prepisati da je prolazio samnom kroz trudncu pihh




Taii -> RE: Couvade sindrom (14.11.2012 12:08:39)


IZVORNA PORUKA: visnjica1

Vecina muzeva se udebljaju uz svoje [sm=nosecka.gif].
Moje je na pocetku bas se poceo debljati da je imao veci stomacic nego ja, jeo je duplo vise nego ja, ali je poslije skinuo sve suvisne kg, a to da oni prolaze isto ako i mi ne ih se slozila s tim, nece nikada ali nikada osjetiti tu slast i ujendo bol koju mi prozivljavamo, ja kazem svom muzeku da si jedan dan trudnica ti bi izludio, a on da ti je jedan ici raditi kao sto radim ja pa da vidis kako je , ah reko scim ti poredis trudnocu..
Tvoj muzek ima mucnine iz tog razloga sto pretjerano jede a ne sigurno sto prozivljava tvoje mucnine haha.
Ja sam imala uzasne mucnine do 4 mjeseca provodila sam vrijeme na wc solji dok je moj muzek spavao kao zaklan haha i sad mu trebam prepisati da je prolazio samnom kroz trudncu pihh




sindrom sam po sebi postoji, mada su varijacije i odstupanja uvijek moguca :) meni je jako simpa gledati mog dragog kako se k'o patak gega kroz kucu i trazi sta ce pojesti :D imala sam i ja mucnine i povracala sam do neke 12. nedjelje , ali ovaj moj je svaki put bio uz mene :D ako nista , popravi mi dan njegova izjava kad se gega po sobi drzeci se jednom rukom ispod stomacica a drugu smjesti na krsta i onda pocne kukati " uh , ubise me ova krsta...ima li sta da se jede ?"




Stranica: [1]