|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Couvade sindrom
12.11.2012 13:26:14   
Taii
Drage moje , evo jedne zanimljive teme ( bar meni ) . Ne znam da li ste do sada cule ili se susretale sa ovim sindromom , ali ja se evo mogu pohvaliti da se to upravo desava mom mm i meni user posted image . Ukoliko niste upucene , da malo priblizim temu , naime Couvade sindrom je jos poznat kao i lazna (pseudo ili fantomska ) trudnoca koju prozivljavaju nasi najdrazi muzici user posted image , a sve zbog jake kako fizicke tako i psihicke povezanosti sa partnericom. A simptome imaju gotovo sve , od jutarnje mucnine , naglog debljanja , ogromnog apetita, bolova u ledjima pa cak i trudova. Naime , Covade sindrom jos u tim medicinskim krugovima nije prepoznat kao bolest , kazu da ga istrazivaci i doktori drze na oku.

Eto , mi smo u 34. nedjelji i trenutno oboje prolazimo kroz fazu zgaravica , a moj mm se udebljao citavih 7 kg u roku od mjesec dana user posted image , jede kao mala beba , skoro svakih sat vremena a ono sto nas izvlaci su dva kupatila u kuci , inace bi bio rat za wc-om user posted image
Eto ako je neka od vas imala slicna iskustva voljela bih da ih podjelite ovdje user posted image

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Couvade sindrom
12.11.2012 13:43:09   
raja_ringe
ja sam davno pisala na onoj temi 'razgovori u iščekivanju bebe' kako i mm kao da je trudan..Doduše kod nas je najizražejniji simptom trudnoće bio rast stomaka, a njegov je brže rastao od mog :) i nije imao kontrakcije :).. Bolove u leđima sam ja pripisala naglom povećanju kg, jer ih je on stvarno brzo nagomilao..

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Couvade sindrom
12.11.2012 14:06:07   
Taii

IZVORNA PORUKA: raja_ringe

ja sam davno pisala na onoj temi 'razgovori u iščekivanju bebe' kako i mm kao da je trudan..Doduše kod nas je najizražejniji simptom trudnoće bio rast stomaka, a njegov je brže rastao od mog :) i nije imao kontrakcije :).. Bolove u leđima sam ja pripisala naglom povećanju kg, jer ih je on stvarno brzo nagomilao..



Trazila sam da li postoji slicna tema ali nisam pronasla , ako vec postoji , moja greska. I kod nas njegov stomak raste brzinom svjetlosti , pa svi redom mene kritikuju , kao nemoj previse kuhati i praviti kolace user posted image A do kontrakcija imamo jos pregurati , pa javim kako je to proslo :D

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Couvade sindrom
12.11.2012 14:24:17   
Alhemicarka
Moj je imao jutarnje mučnine user posted image , i stomak. Čak smo se slikali stomak moj i njegov i njegov bio veći user posted image . Kontrakcije nije imao, ali je popio dva lexaurina, tako da ih možda nije osjetio. user posted image

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Couvade sindrom
12.11.2012 14:25:01   
raja_ringe
ma ne ne postoji ova tema, nego sam ja na onoj čaterskoj samo spomenula to kako i mm kao da je trudan zajedno samnom, a nisma čula za ovaj sindrom prije..u svakom slučaju tebi sretno na porodu, a i tm :))

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Couvade sindrom
12.11.2012 14:27:00   
Taii

IZVORNA PORUKA: Alhemicarka

Moj je imao jutarnje mučnine user posted image , i stomak. Čak smo se slikali stomak moj i njegov i njegov bio veći user posted image . Kontrakcije nije imao, ali je popio dva lexaurina, tako da ih možda nije osjetio. user posted image


vidis , dala si mi dobru ideju , od sada fotkamo stomacice i on i ja user posted image

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Couvade sindrom
12.11.2012 14:28:14   
Taii

IZVORNA PORUKA: raja_ringe

ma ne ne postoji ova tema, nego sam ja na onoj čaterskoj samo spomenula to kako i mm kao da je trudan zajedno samnom, a nisma čula za ovaj sindrom prije..u svakom slučaju tebi sretno na porodu, a i tm :))


Hvala puno , svaki vid podrske mi je potreban, prva trudnoca , pa sam jako nestrpljiva , uzbudjena , zbunjena....


_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Couvade sindrom
13.11.2012 22:30:59   
visnjica1
Vecina muzeva se udebljaju uz svoje user posted image .
Moje je na pocetku bas se poceo debljati da je imao veci stomacic nego ja, jeo je duplo vise nego ja, ali je poslije skinuo sve suvisne kg, a to da oni prolaze isto ako i mi ne ih se slozila s tim, nece nikada ali nikada osjetiti tu slast i ujendo bol koju mi prozivljavamo, ja kazem svom muzeku da si jedan dan trudnica ti bi izludio, a on da ti je jedan ici raditi kao sto radim ja pa da vidis kako je , ah reko scim ti poredis trudnocu..
Tvoj muzek ima mucnine iz tog razloga sto pretjerano jede a ne sigurno sto prozivljava tvoje mucnine haha.
Ja sam imala uzasne mucnine do 4 mjeseca provodila sam vrijeme na wc solji dok je moj muzek spavao kao zaklan haha i sad mu trebam prepisati da je prolazio samnom kroz trudncu pihh

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Couvade sindrom
14.11.2012 12:08:39   
Taii

IZVORNA PORUKA: visnjica1

Vecina muzeva se udebljaju uz svoje user posted image .
Moje je na pocetku bas se poceo debljati da je imao veci stomacic nego ja, jeo je duplo vise nego ja, ali je poslije skinuo sve suvisne kg, a to da oni prolaze isto ako i mi ne ih se slozila s tim, nece nikada ali nikada osjetiti tu slast i ujendo bol koju mi prozivljavamo, ja kazem svom muzeku da si jedan dan trudnica ti bi izludio, a on da ti je jedan ici raditi kao sto radim ja pa da vidis kako je , ah reko scim ti poredis trudnocu..
Tvoj muzek ima mucnine iz tog razloga sto pretjerano jede a ne sigurno sto prozivljava tvoje mucnine haha.
Ja sam imala uzasne mucnine do 4 mjeseca provodila sam vrijeme na wc solji dok je moj muzek spavao kao zaklan haha i sad mu trebam prepisati da je prolazio samnom kroz trudncu pihh




sindrom sam po sebi postoji, mada su varijacije i odstupanja uvijek moguca :) meni je jako simpa gledati mog dragog kako se k'o patak gega kroz kucu i trazi sta ce pojesti :D imala sam i ja mucnine i povracala sam do neke 12. nedjelje , ali ovaj moj je svaki put bio uz mene :D ako nista , popravi mi dan njegova izjava kad se gega po sobi drzeci se jednom rukom ispod stomacica a drugu smjesti na krsta i onda pocne kukati " uh , ubise me ova krsta...ima li sta da se jede ?"

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *