HITAN PRAVNI SAVJET (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


Anoniman -> HITAN PRAVNI SAVJET (16.11.2012 22:09:41)

MOLIM PRAVNICE/ADVOKATICE DA ODGOVORE NA MOJE PITANJE: JAKO MI JE HITNO I BITNO!!1...ZNAM DA PO ZAKONU DIJETE PRIPADA MAJCI DO NAVRSENE 3 GODINE OSIM AKO JE MAJKA ALKOHOLICAR,NARKOMAN I SL. TEORIJU ZNAM..AL KAKO JE TO U PRAKSI???PLZ HELP:(.....NAIME, BRAK MI JE U KRIZI I VECERAS JE BILA ZESTOKA SVADJA U KOJOJ JE BILO NAZNAKA O RAZVODU..DA NE DULJIM...JA SAM U INOSTRANSTVU,BRAK SKLOPLJEN U BIH,DIJETE RODJENO U BIH AL IMA I INOSTRANO DRZ.KOJE JE STEKO PO OCU, DIJETE STARO GODINU DANA,
U SVADJI JE BILO RIJECI MRS, GUBI SE ,IDI A DIJETE OSTAJE SA MNOM I NE DAM TI GA...AKO SLUCAJNO POKUSAS DA GA ODVEDES SA SOBOM U BIH BICE PROBLEMA...JA TEORETSKI ZNAM SVE I ZNAM DA ZAKON STITI MAJKU AL SE BOJIM DA NE IZGUBIM DIJETE:((((
MOLIM VAS RECITE ME U KOJIM PRAKTICNIM SLUCAJEVIMA SE DIJETE MOZE DODIJELITI OCU IAKO SE MAJKA SVE VRIJEME BRINE O DJETETU A OTAC RADI I FINANSIJSKI IH IZDRZAVA...JA SAM FAKULTETSKI OBRAZOVANA AL NE ZELIM RADIT VEC SAM SE DJETETU POSVETILA..MOZEL ON TO ISKORISITIT PROTIV MENE U SLUCAJU RAZVODA.....PLZ PL SAMO PRAKSAA.......

BTW TREBA MI I POMOC PSIHOLOGA...IMALI KOJI PSIHOLOG NA FORUMU BILA BI ZAHVALNA:(((...IMA JOS PUNOOO TOGAAA




animagical -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (16.11.2012 22:15:38)

ako te maltretira zovni policiju za pocetak, mozes s djetetom u sigurnu kucu, a dalje ce te uputiti... a prvo, napravi sebi kafu, popij nesto za smirenje....bas mi je zao




Anoniman -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (16.11.2012 22:33:20)

pa ne maltretira ono klasicno al me vec tri godine braka u mozak ****..........a svadje su takve da ima gurkanja i smoje i njegove strane.....a konkretno ova svadja je pocela tako sto je reko da moji i negovi nisu u istom rangu..to me izbacilo iz takta na sta sam mu ja odgovorila goni se u vraziju mater..njega je to izbacilo iz takta i eto..ostalo sam napisala u prvom postu.....
nisam ni ja zlatna al za ovo dijete bi ja zivot dala i ne mogu zamislit da mi ga uzme:(((((

molim vas da mi hitno odgovorite kako je to u praksi i u kojim se slucajevima dodjeljuje dijete ocu?????......ja imam i pravnu i poslovnu i roditeljsku i starateljsku sposobnost,posvecena djetetu 100% ...nekad me naljuti pa ga naruzim,dali moze to iskoristit na sudu recimo????reko je da ima keca u rukavu pa sad...




hanabanana -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (17.11.2012 19:58:52)

Razlličita zakonodavstva tretiraju ovu problematiku različito.
Ne možeš tek tako uzeti dijete i otići u Bosnu, jer bi se to tretiralo kao otmica dijeteta ( bez obzira što si majka ).
Vjerujem da tu gdje živite postoji savjetovališe u kojem bi mogli naći pomoć.
Pomoć da spasite brak i otvoreno razgovarate.
Što se tiče dokaza u rukavu, na sudu je uvijek tvoja riječ protiv njegove.
ON tvrdi jedno, ti kažeš suprotno.
Kod dodjeljivanja djece sud je dužan da vodi isključivo računa o interesima dijeteta.




Ben 10 -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (26.11.2012 20:02:18)

Ja ako sta napisem bice na mene drvlje i kamenje.Zato sutim.




Anoniman -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (27.11.2012 20:39:35)

Kako nadje ljubavnika kada je tako odana i brizna majka?




bananica -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (27.11.2012 20:45:36)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Kako nadje ljubavnika kada je tako odana i brizna majka?




hajmo sada krenuti sa optuzivanjem zene[sm=smiley21.gif]




bebaa -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (8.2.2013 10:42:47)

molim vas hitno mi treba informacija ...moj zet je priznao mojoj sestri da je prevario prosle godine dva puta i od pocetka godine nisu skupa,ona i djeca su kod nase mame gdje su i zivjeli svi skupa a on se vratio svojoj mami...sestra zeli da razmiosli da se ne zaleti...medjutim jutros saznajemo ja i rodica da je on i dalje u vezi s tom svojom kolegicom i da uopste nisu ni prekidali...imaju znaci dvoje djece i nemaju ni auto ni stan nego je ona zapoceo praviti kucu tek...kako se djeca dodjeljuju u slucaju razvoda i kolika je alimentacija...moraju li se djeca rastaviti...oni su u TK pa ne znam ima li razlike u kantonima...joj srce mi puca...djevojcica ima 7 a maleni 2.5 godine...koja je opcija najbrza i najjeftinija...




Hanady RR -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (8.2.2013 10:48:28)

Mislim...
nažalost al čista situacija ...djeca idu njoj...već su s anjom...
poremećeni bračni odnosi odavno...nisu zajedno...
Neka najprije sa njim razgovara da sporazmnim razvodom riješe situaciju, sporazumno se podrazumijeva da bude kako i ona želi...djeca njoj, njemu viđanje ddogovoreno da se ne oporava, alimentaciju plaća kako je već moguća u odnosu na prihode i broj djece i žena jel radi ili ne...
Također započeta kuća...1/2 neka od toga ne odustaje ...il nek je isplati kasnije il nek ona ''čuva'' za svoju djecu ...
ako je započeto u braku to je bračna stečevina itd...

ako neće on tako...
onda ona smao može podnijetu tužbu za razvod jer im mlađe dijete nema 3 godine...
za to već treba advokata najbolje rješenje...i novce da isto pokrene ...tužba je skuplja do sporazumnog...

Od svega najprije sugerišem obraćanje socijalnom radniku nadležne opštinske službe...
tamo će dobiti najbolje informacije ...sa njim obaviti razgovor itd...






bebaa -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (8.2.2013 11:11:11)

hanady hvala puno sjedim i placem i kontam sta mu je to trebalo...ona radi imaju nasu porodicnu kucu dobre uslove za zivjeti,doduse s nasim roditeljima koji su gluhonijemi ali cuvaju djecu od rodjenja nikad ni jedno nije izdvojilo kinte za vrtic,ona rinta ko konj,on malo malo na bolovanje a i ustanovili da mu nije nista pa se vratio na posao...uhhhh...uzas...ne dao bog nikome...ne znam sta bi ja sama uradila da mi se to desi...ona jada ceka da vrijeme malo prodje pa da je izlijeci...jos nije ni cula za tu jutrosnju informaciju jer je na poslu...




Hanady RR -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (8.2.2013 11:15:06)

Život je takav...mene raduje činjenica da je ona spamostalana žena , ima svoj dinar...
Ima hB i tebe i rpditelje koji ste joj podrška a ne oni koji se stide ''šta će mahla reći'' pa je tjarti d amu prašta ili se tome vraća...

ja vjerujem tebi je teško...
no njoj je sigurno teže...al ona mora biti jaka radi djece koju ima i život je pred njom...

teško je svakome ko čuje za takve situacije ali iste nisu kraj života ni u čemu...Bolje da mirno zto riješe, zajedno doavno nisu...
dogovore sve što treba i nastave u duhu dobrih odnosa koliko toliko radi djece...
njima objašnjavati postupke oca koji nisu najbolji ni za koga nema potrebe...
vrijeme uvijek pokaže...

Njoj budute podrška, ona je svjesna da je već razvedena žena...
ipak nisu već duže zajedno




Anoniman -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (21.3.2013 18:27:59)

Nadam se da necete zakljucati i ovu temu zbog mene.Vjerovatno se mene secate sa teme Brak bez ljubavi.Imam potrebu vec dugo da vam se javim ali imam osjecaj da bih vam svojim postom pokvarila raspolozenje.Ipak...ja sam jos uvjek tu jos uvjek tu,svakodnevno dobijam batine.Obavjesten je centar za socijalni rad iz oba obliznja grada,kontaktirana je policija koja kaze da to moramo rjesiti izmedju sebe i da ako kako mogu pobjegnem od njega.A znaju da ne mogu,kazu ne mogu na silu uzeti djete.Obavjestena sigurna kuca i niko nista.Samo toliko sam htjela da vam napisem.Svakako bi ja prihvatila pomoc od bilo koje od vas ali osecala sam da ne ide to tako lako.Svi pricaju o nasilju ali niko od institucija nije tu da pomogne zrtvi.Pozdravljam vas.




Mirkica -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (21.3.2013 18:33:25)

zao mi je draga ali pruzmi stvar u svoje ruke ne pustaj se , neka vam je Bog na pomoci , cuvaj se s Bozijom pomoci




sanjica990 -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (31.3.2013 22:38:50)

Pobjegla sam,spasila sam se.




Hanady RR -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (31.3.2013 22:43:26)


IZVORNA PORUKA: sanjica990

Pobjegla sam,spasila sam se.

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




sanjica990 -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (31.3.2013 22:46:34)

Bili smo u centru za socijalni rad,gdje sam im objasnila situaciju.U policiji je podnjeta krivicna prijava za nasilje.Nadam se da ima pravde i da ce sve biti u redu.




Jeca_Perec -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (31.3.2013 22:53:21)


IZVORNA PORUKA: sanjica990

Pobjegla sam,spasila sam se.


bravo ![sm=smiley1.gif]




Nedi -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (1.4.2013 13:46:39)

Želim ti svi srecu svvijeta[sm=smiley1.gif]

I imas PP[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (2.4.2013 23:40:51)

Ovako je to sve bilo...U srjedu uvece me je pretukao kao nikada do tad,nogama rukama,pesnicama u glavu,pokusao me silovati.U subotu sam pobjegla.Otisla u policiju,sa ozljednim listom,dala izjavu i potpisala da se krivicno goni za nasilje u poriodici.Tu vece kad sam pobjegla,je fizicki nasrnuo na moju majku u nasoj kuci.Bila sam kod socijalnih radnika,i sve im ispricala,rekla sam im da je on izuzetno miroljubiva osoba na prvi pogled,i da zna jako dobro da se pretvara,pokazala sam slike,gdje sam ja u modricama,gdje je djete isibano,takodje i ja.Dali su mi nade,vjerovala sam u te ljude i pravdu,ipak je tu bilo strasno nasilje prisutno.Pre neki dan me zovu iz centra za s r,i kazu da on zeli vidjeti djete ili ce doci sa policijom,ja sam rekla da ne branim kontakt.Odvela sam djete u centar da se vidi sa ocom.Docekalu me jako neljubazno radnici iz centra i rekli kako djete treba da vidja oca da ga ne zaboravi,da moram raditi kucbne poslove,da djte ima dva roditelja,ja kazem naravno da treba da gha vidja ja nikad nisam ni branila,on je djetetov otac.Kasnije mi kazu trebate da se pomirite,ja kazem ja ne zelim vise nosati po sebi modrice.Ocigledno su radnici,cak psiholog promjenili misljenje,jako ih je smeksao i osjetila sam kao da sad vuku na njegovu stranu.Isla sam i u centar za s r koji radi i na njegovoj opstini,koji su takodje cvini mi se bili na njegovoj starni,nisu zeleli ni da me saslusaju.On je podnjeo zahtjev za kontaktiranje,jel to da se vidja sa djetetom dok ne donesu odluku o starateljstvu?On trazi djete da bude kod njega,ili zahtjeva(tako je rekao) da bude 4 dana kod njega a 3 kod mene.Cula sam da je pricao kako smo mi klosari,kako kod nas djete nece imati sta da jede.Potpuno sam se razocarala,ne mogu da vjerujem da je i njih uspjeo prevariti sa svojim glumom briznog oca,oca koji nije htjeo kupiti svom djetetu patikice,vec je nosilo tjesne dok ja nisam pitala mamu da mi da da mu kupim patike.Koji je vec rekao da nece dati dinara za alimentaciju,da ce se skinuti sa radnog mjesta.Strasno.




Hanady RR -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (3.4.2013 0:12:03)

Jesi ti predala za razvod...

mislim starateljtvo će se tada i dolučivati neće ga lahko dati to je istina...al imaš ozljedni list, imaš obraćanje policiji, sovcijalnom radniku...
kakvi su god pravda je na tvojoj strani...





anja anjica -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (3.4.2013 10:04:29)

Drage moje zajedno smo jace. Nova sam i do sada samo citam,al kada oci oci procitaju,mozak fiksira, tu sam, zakoni na stolu, clanovi u glavi.stojim na raspolaganju. Iskren pozdrav drage moje.




sanjica990 -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (4.4.2013 21:54:49)

Cujte sad ovo moje zenice.Jutros nazovem socijalnu radicu i kazem da ja nikad necu braniti kontakt njemu sa djetetom,iako je on njega tukao,al hajd reko djete je to patice on za njim pa nek ga vidja cesto.I pitam socijalnog radnika sa druge opsitine njihove,gdje im je dolazio na teren i pitao ih da dodjem ja po moje i djecije stvari,i oni rekli nema problema nek dodju po stvari,pitam ga hocu li otici po stvari on kaze slobodno.Danas moji roditelji sa policijom isli po stavri i oni nisu dali nista,rekli da ce sve popaliti ,zamislite sa policijom isli i nista.Ja sam sve stvari donjela,nije kupio nista,i sad neda moje stvari.Pare djecije mi je sve oduzeo.I to je otac.A zna da sam pobjegla bez ijednog pampersa,bez bodica,samo zivu glavu i djete u rukama.Nismo mi bili vjencani.Ja sam predala zahtjev za starateljstvo,u ponedeljak su nas zvali da damo izjavu.A on je vec predao zahtjev za kontaktiranje,bez da je donjeta odluka o povjeri,a ta odluka o kontaktiranju je konacna(tako mi rece socijalna radnica)Bojim se ako ga uzeo bez mene da ga nece gdje odvesti van granice,jer je djeciji pasos kod njega.I nisam mislila traziti nista ali,imam li ja pravo na polovinu svega stecenog?Kad sam vec rintala ko konj nek mi se bar nesto malo isplati.Ja sam u soku, da ne mogu da vjerujem kakav je to covjek.




Hanady RR -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (4.4.2013 22:01:47)

zakon Bih vanbračnu zajednicu osobito u kojoj se ridlo dijete tretira kao bračnu...
imovina stečena zajedno djeli se na pola...

a ovo oko stavri ne shavtam...
lične stavri ti si trebala ići uzeti uz pratnju policije...
i policja je morala to obezbjediti ...
zašto roditelji...bez tebe...
i sada u ovoj fazi nosiš smao lične stavri...ostalo u vezi s aimovinom morat ćeš čekati rješenj suda jer napustila si istu...





sanjica990 -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (5.4.2013 19:38:29)

Ja sam njih poslal jer se jako bojim njih i njihove reakcije,kad me vide da sam dosla po stvari.A policija je isla sa njima oni rekli ne moze,i to je to.Moji se vratili kuci.Ma da,ja bi uzela samo svoje licne stvari,i djeciju garderobicu.




MicoTico -> RE: HITAN PRAVNI SAVJET (5.4.2013 19:40:48)

Sanjice, javi mi se na pp




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>