RE: Uzgoj u plasteniku (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvjetića do salatice



Poruka


ljubičica 28 -> RE: Uzgoj u plasteniku (19.3.2013 19:44:57)

Je li vam pikovanje znači presađivanje tj. razrjeđivanje biljčica ili otkidanje prva dva listića da se biljčice bolje razviju?




Hanady RR -> RE: Uzgoj u plasteniku (19.3.2013 19:54:12)

IZVORNA PORUKA: Hannan

JA sa danas bas odmorila u plasteniku, plijevila luk, i malo razrijedila spinat...s obzirom da smo prilicno kasno posijali, nije jos za branje, ali mi ne mozemo odoliti pa izvucemo po koji lukic pa sa kupusom pomijesamo da nam zamiruha:). Ja smao ponavljam jedno 10-ak dana lijepog vremena i bilo bi bas za branja.
JA cu ove god. kupiti rasadu, jer nam je ovo prva godina pa idemo na sigurno.

Sad mi naumpade, naisla sam na par pera luka na zemlji, isto koda je neko makazama odrezao, nikako da skontam sta bi moglo biti u pitanju?

puževi [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Hannan -> RE: Uzgoj u plasteniku (19.3.2013 20:25:09)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hannan

JA sa danas bas odmorila u plasteniku, plijevila luk, i malo razrijedila spinat...s obzirom da smo prilicno kasno posijali, nije jos za branje, ali mi ne mozemo odoliti pa izvucemo po koji lukic pa sa kupusom pomijesamo da nam zamiruha:). Ja smao ponavljam jedno 10-ak dana lijepog vremena i bilo bi bas za branja.
JA cu ove god. kupiti rasadu, jer nam je ovo prva godina pa idemo na sigurno.

Sad mi naumpade, naisla sam na par pera luka na zemlji, isto koda je neko makazama odrezao, nikako da skontam sta bi moglo biti u pitanju?

puževi [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



Ne bih rekla, puz kad jede on ostavi iza sebe po zemlji sitno isjeckano, a ovdje nista nema, nego tako ravno, precizno bas ko makazama d aje neko stricnuo, i nije to nisko osjeceno sigurno 10cm od zemlje mozda i malo vise..isao muz do komsije i kod njega isto, pa tu bila i majka od komsije ni ona ne zna, a zena bastu sije:)
Mi smo za svaki slucaj posuli malo nekog sresdtva za puzeve, pa bum videli.




Nedi -> RE: Uzgoj u plasteniku (19.3.2013 20:42:41)

I mi cemo jos malo pa u poljoprivrene pohode. mm i ja danima dogovaramo sta cemo posaditi na izvad plastenika na jedno 30 kvadrata mozda malo vise.
A u plastenik cemo opet paradajz kao i prosle godine evo sad mi mirise kako je dobar bio.

Jeste li posadili kadifice na ulazu u plastenik sa obe strane? One cuvaju od baja[sm=smiley1.gif]




Dida79 -> RE: Uzgoj u plasteniku (19.3.2013 22:31:34)


IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hannan

JA sa danas bas odmorila u plasteniku, plijevila luk, i malo razrijedila spinat...s obzirom da smo prilicno kasno posijali, nije jos za branje, ali mi ne mozemo odoliti pa izvucemo po koji lukic pa sa kupusom pomijesamo da nam zamiruha:). Ja smao ponavljam jedno 10-ak dana lijepog vremena i bilo bi bas za branja.
JA cu ove god. kupiti rasadu, jer nam je ovo prva godina pa idemo na sigurno.

Sad mi naumpade, naisla sam na par pera luka na zemlji, isto koda je neko makazama odrezao, nikako da skontam sta bi moglo biti u pitanju?

puževi [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



Ne bih rekla, puz kad jede on ostavi iza sebe po zemlji sitno isjeckano, a ovdje nista nema, nego tako ravno, precizno bas ko makazama d aje neko stricnuo, i nije to nisko osjeceno sigurno 10cm od zemlje mozda i malo vise..isao muz do komsije i kod njega isto, pa tu bila i majka od komsije ni ona ne zna, a zena bastu sije:)
Mi smo za svaki slucaj posuli malo nekog sresdtva za puzeve, pa bum videli.



Probaj sa soli oko lijehe posuti sve baje bjeze od nje




Dida79 -> RE: Uzgoj u plasteniku (19.3.2013 22:33:23)


IZVORNA PORUKA: ljubičica 28

Je li vam pikovanje znači presađivanje tj. razrjeđivanje biljčica ili otkidanje prva dva listića da se biljčice bolje razviju?



Pikovanje ti je kad rasad koji sama uzgojis sadis u male casice... jer tako biljka ne zastajkuje u razvoju kad je posadis




ljubičica 28 -> RE: Uzgoj u plasteniku (19.3.2013 22:49:33)


IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: ljubičica 28

Je li vam pikovanje znači presađivanje tj. razrjeđivanje biljčica ili otkidanje prva dva listića da se biljčice bolje razviju?



Pikovanje ti je kad rasad koji sama uzgojis sadis u male casice... jer tako biljka ne zastajkuje u razvoju kad je posadis



Ok, to sam i pretpostavljala [sm=smiley1.gif]

A ne znam otkud meni ova druga informacija, dokrajčila bih ja biljkice tako [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]