cerviks 22mm (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


djda -> cerviks 22mm (29.11.2012 21:00:40)

drage moje trudnice.... zelim da s Vama podijelim moju brigu,,,trudna sam 32+3 sad ne znam jel doktori to zovu 33.sedmica:)nosim djecaka koji je tezak 2200kg..sve je uredu samo je preeenisko i cerviks mi se skatio na 22mm i usce zatvoreno na T.dobila sam terapiju 4 puta ginipral i 2 utrogestana i strogo mirovanje do kontorle za 15 dana...tako se brinem,a imam i djecaka koji jos nema 2 godine..moram se o njemu brinuti tako da ne mogu samo bukvalno lezati..jel iko imao situaciju kao ja...




malena sharena -> RE: cerviks 22mm (29.11.2012 23:47:28)

Ja sam u 16. nedjelji i cerviks mi je 0,5 cm. Na strogom, strogom sam mirovanju i idem na serklazu ovih dana, a takodje imam sina od tri godine, tako da ne mogu 100% mirovati. Ne brini i izdrzi jos malo do 35. sedmice, onda se mozes i poradjati.




Full Moon -> RE: cerviks 22mm (29.11.2012 23:48:01)

Da, imala sam ja i mnoge druge zene, imas temu o gynipralu, pa mozda tu nadjes vise odgovora

http://www.ringeraja.ba/forum/m_42850/mpage_5/key_/tm.htm

Moj ti je savjet sto manje stresa, dosta tekucine i odmaraj kad stignes, i ja imam jos jedno dijete pored ovog u stomaku i znam o cemu pricas, ali sad ti je najvaznije da preguras jos koju sedmicu i onda bez brige[sm=smiley1.gif]




Dida79 -> RE: cerviks 22mm (29.11.2012 23:55:29)


IZVORNA PORUKA: djda

drage moje trudnice.... zelim da s Vama podijelim moju brigu,,,trudna sam 32+3 sad ne znam jel doktori to zovu 33.sedmica:)nosim djecaka koji je tezak 2200kg..sve je uredu samo je preeenisko i cerviks mi se skatio na 22mm i usce zatvoreno na T.dobila sam terapiju 4 puta ginipral i 2 utrogestana i strogo mirovanje do kontorle za 15 dana...tako se brinem,a imam i djecaka koji jos nema 2 godine..moram se o njemu brinuti tako da ne mogu samo bukvalno lezati..jel iko imao situaciju kao ja...


Koliko mozes miruj izbjegavaj usisavanje,dizanje malenog duze stajanje kad god uhvatis priliku ti lezi
Nemoj biti tvrdoglava kao sto sam ja bila cim su mi uradili cerklazu ja se opustila dosadilo mi lezanje pa ja sjednem ili sto je jos gore izadjem pa setam ili lezim a vidim prasinu po komodi ja ustanem i brisem kontam nista me ne boli mogu ja to uh kako sam se prevarila.
Lijekove na vrijeme uzimaj i sto manje stresa a jos ako imas koga da ti pomogne oko malca to bi ti odlicno bilo





sunce27 -> RE: cerviks 22mm (30.11.2012 7:26:11)


IZVORNA PORUKA: djda

drage moje trudnice.... zelim da s Vama podijelim moju brigu,,,trudna sam 32+3 sad ne znam jel doktori to zovu 33.sedmica:)nosim djecaka koji je tezak 2200kg..sve je uredu samo je preeenisko i cerviks mi se skatio na 22mm i usce zatvoreno na T.dobila sam terapiju 4 puta ginipral i 2 utrogestana i strogo mirovanje do kontorle za 15 dana...tako se brinem,a imam i djecaka koji jos nema 2 godine..moram se o njemu brinuti tako da ne mogu samo bukvalno lezati..jel iko imao situaciju kao ja...

Draga moja zene su ti vec sve rekle, potrudi se da mirujes isti problem sam imala i hvala Bogu nakon mirovanja iznijela trudnocu i rodila svoga deckica a bas kao i ti imam kcerku koja ima 21 mjesec tako da te u potpunosti razumijem.




djda -> RE: cerviks 22mm (30.11.2012 9:37:36)

Hvala Vam curre,mirujem koliko mogu i usput se tresem od gyniprala....znate li jos stq znqci glzvica dosta nisko do interspinalne crte???




Stranica: [1]