RE: Muško ime (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Beba_Bu -> RE: Muško ime (26.11.2015 20:10:41)

Danijel, alejhisselam, je vjerovjesnik od vjerovjesnika Benu Israila (Israelćana) čije vrijeme vjerovjesništva se pouzdano ne zna osim što se zna da je bio u vrijeme poslije Davuda, alejhisselam, a prije Zekerijjaha i Jahja, alejhimasselam.

Jeste,jeste bio je Poslanik Danijal a.s :)

Idris- pa negdje je Idriz negdje Idris sve zavisi , slično imenu Aiša, negdje Ajše,Ajša :) Od mjesta do mjesta :) Meni je ljepše Idris nego Idriz :) [sm=bravo.gif]




Medić* -> RE: Muško ime (26.11.2015 20:18:20)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

meni samo jedno nije jasno zasto je odjednom toliko bitno da je ime Arapskog porijekla i to se uvijek naglasi[sm=zmeden.gif]


Kako misliš odjednom?
Možda u BIH.[sm=zmeden.gif]
Nisam odavdje pa ne znam kako je prije bilo.
Kod nas je oduvijek bitno da ima lijepo značenje i većinom se tur i arapski daju[sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Muško ime (26.11.2015 20:19:13)


IZVORNA PORUKA: Hannica

Nisam čula za poslanika Danijala.
Od kuda on iskoči. [sm=smiley36.gif]


Jeste jedan je od vjerovjesnika.




Emica_sa -> RE: Muško ime (26.11.2015 20:23:56)

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

meni samo jedno nije jasno zasto je odjednom toliko bitno da je ime Arapskog porijekla i to se uvijek naglasi[sm=zmeden.gif]


Kako misliš odjednom?
Možda u BIH.[sm=zmeden.gif]
Nisam odavdje pa ne znam kako je prije bilo.
Kod nas je oduvijek bitno da ima lijepo značenje i većinom se tur i arapski daju[sm=smiley1.gif]

ne znam medic to ja onako jer se to naglasi,a prije se nije naglasavalo ,a mislim da nije ni bitno to toliko ,sa mnom su u razred isle 4 Sanje, a sve iz muslimanskih porodica[sm=smiley36.gif]




Medić* -> RE: Muško ime (26.11.2015 20:37:53)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

meni samo jedno nije jasno zasto je odjednom toliko bitno da je ime Arapskog porijekla i to se uvijek naglasi[sm=zmeden.gif]


Kako misliš odjednom?
Možda u BIH.[sm=zmeden.gif]
Nisam odavdje pa ne znam kako je prije bilo.
Kod nas je oduvijek bitno da ima lijepo značenje i većinom se tur i arapski daju[sm=smiley1.gif]

ne znam medic to ja onako jer se to naglasi,a prije se nije naglasavalo ,a mislim da nije ni bitno to toliko ,sa mnom su u razred isle 4 Sanje, a sve iz muslimanskih porodica[sm=smiley36.gif]


ma imalo je i kod nas medjunarodnih imena i sada ih ima
ni moje sestre nije bas muslimansko, ni brata mi, ali eto moje ejset arapsko, id rugog brata, ali se uvijek govorilo o tom lijepom znacenju imena i vecinom tur ili arapska, bitno je uglavnom to lijepo znacenje...
Meni je bitno to znacenje kao i zvucnost imena[sm=smiley36.gif]




Enisa1989 -> RE: Muško ime (22.2.2016 18:12:06)

Meni je najljepše muško ime HAMZA :) Ne znam zašto ali nekako mi je baš zvučno




teacher75 -> RE: Muško ime (22.2.2016 21:17:08)

Alan je najljepse ime[sm=smiley1.gif]




MicoTico -> RE: Muško ime (22.2.2016 21:19:46)

I meni je vala najljepse ime mog sina. Inace bih ga drugacije nazvala.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 37 [38]