RE: Kojoj "roditeljskoj vrsti" pripadate?! (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


Medić* -> RE: Kojoj "roditeljskoj vrsti" pripadate?! (7.1.2013 9:22:15)

IZVORNA PORUKA: Galicia

Bog nije izmisljen draga, samo su ljudi u veliko zabludi :)


Vrijedjas moju inteligenciju.


Ne, zasto bih. Ne zamaram se drugima uopste.

Ti imas pravo reci da je Bog izmisljen, isto i ja imam svoje misljenje :)

I sto rekose moderatori, cure vratite se temi.




Lulu_08 -> RE: Kojoj "roditeljskoj vrsti" pripadate?! (7.1.2013 9:26:56)

Ja sam izrod [sm=smiley36.gif], sala mala - ali stvarno ne pripadam niti jednoj od navedenih grupa. "Ima me" u mnogim vrstama po malo. Stroga - da, pravedna - takodjer, kada dijete grijesi nesvjesno pricam i objasnjavam i upucujem kako i sta dalje a kada pak grijesi svjesno kaznjavam (razmisljanje ili u krajnjoj liniji oduzimanje necega omiljenoga, tipa igracka ili crtani film), kada se predje granica bilo cijom krivicom pa se desi da ruka poleti i pucnem dijete po guzi ja se prije ili kasnije izvinjavam djetetu, jer ne mogu preci preko toga, nekako na kraju price taman i da je kontradiktorno ja ne zelim da dijete misli da je udaranje u bilo kojoj situaciji "ispravno" pa neka zna da je to mamina greska bila. U jednu ruku podrzavam dijete da se osamostali vec odavno, da zna za svoje "obaveze" a na drugu stranu pustam je da bude dijete, da se igra i dozivljava nove situacije na djeciji nacin.




škorpija -> RE: Kojoj "roditeljskoj vrsti" pripadate?! (7.1.2013 9:27:32)

Tema je otišla u krivom smjeru, nemojte me pogrešno shvatiti meni se podrazumijeva da roditelji koji su na namazu neće voditi dijete kod DM jer se to kosi sa svim principima vjere, ali samo sam htjela napomenuti koliko je (iz moje perspektive) kod nas teško biti roditelje iz prve kategorije (vjernik), nego iz recimo moje, (tolerantan), npr u arapskim zemljama roditelji sigurnoi nemaju nikakvih problema sa DM




Hanady RR -> RE: Kojoj "roditeljskoj vrsti" pripadate?! (7.1.2013 9:31:16)

da Bog da nam kroz odrastanja Deda Mraz jedini porblem bio[sm=smiley36.gif]
ja to sebi od srac želim majkemi....
Ineča ako bude drugih belaja ode ovaj demokrastki , tolerantni roditelj u helać[sm=smiley36.gif]




Medić* -> RE: Kojoj "roditeljskoj vrsti" pripadate?! (7.1.2013 9:32:38)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

da Bog da nam kroz odrastanja Deda Mraz jedini porblem bio[sm=smiley36.gif]
ja to sebi od srac želim majkemi....
Ineča ako bude drugih belaja ode ovaj demokrastki , tolerantni roditelj u helać[sm=smiley36.gif]


E jest vala, ali jednostavno ljudi ne mogu i ne zele prihvatiti drugacije :)




amanullah -> RE: Kojoj "roditeljskoj vrsti" pripadate?! (7.1.2013 11:05:49)


IZVORNA PORUKA: jasmin

Prvo,zena je pisala post kao odgovor na postojecu temu,a zatim je pitala,jer joj je ocito cudno,zasto se ne vodi dijete DM-?
Odgovoreno je na njen post,da se zena ne bi cudila. Jer svi mi najbolje znamo sta je dobro za nase dijete. Ne vidim nikakvu potrebu da se odmah reagira na takvo nesto kao na nekakvu podjelu. Meni smijesno [sm=smiley36.gif]. Obicno pitanje,obican odgovor.
Drugo,nije Djed Mraz sreca svakog djeteta,mozda da jeste onih kojima su roditelji ukazali na takvo nesto,ali sudeci po mnogim fotkicama na kojima dijete place...ne znam kako se to naziva srecom. No,mozda je do mene. Ja svoje nisam nikada upoznala s tim cikom i ne vidim ikakvu potrebu za tim.
Trece,pa svima je jasno da je Djed Mraz,radi lakseg prilagodjavanja nasem muslimanskom svijetu,iz Svetog Nikole preimenovan u Djeda Mraza,ali on je u biti SN,a on nije moj svetac. Toliko.


potpis ko kuca [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]