Pomozimo Amaru Šaboviću (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Humanitarnost



Poruka


amra_sa -> Pomozimo Amaru Šaboviću (11.1.2013 14:54:58)

[img]http://www.dodaj.rs/f/2k/1t/1Sidt4uA/amar-sabovic.jpg[/img]
Potrebna transplantacija pluća
POMOZIMO AMARU ŠABOVIĆU DA OZDRAVI!


Amar Šabović iz Sarajeva rođen je sa teškom genetskom autoimunom bolešću – cističnom fibrozom. Bolest se manifestuje kroz česte upale pluća, poslije kojih svaki put ostanu trajne posljedice, te kroz probleme sa varenjem.

Oboljeli od ove bolesti moraju imati 30-40% jači unos kalorija, inhalirati se lijekovima koje sami plaćaju i gotovo konstantno koristiti antibiotike. Bolest je progresivna i ne postoji lijek koji bi je zaustavio.

Jedini način da se njegovo stanje normalizuje je transplantacija pluća koja se može izvesti u Beču, ali koja košta između 100.000 i 150.000 eura.

Dječak zivi sa majkom i mlađim bratom.

Pošto se majka sama bori da prehrani porodicu, nije u mogućnosti kupiti sve što bi dječaku koliko toliko olakšalo disanje i produžilo život.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wdLd7M62Vzs




amra_sa -> RE: Pomozimo Amaru Šaboviću (9.2.2013 14:23:55)

Nego ,žene budimo humane pa ako već nismo u mogućnosti da uplatimo na žiro račun barem pozovimo humanitarni broj (vjerujem da svaka od vas može izdvojiti da barem 1- put pozove ovaj broj) ...
http://www.radiosarajevo.ba/novost/102455
Ja sam skupila 80 i kusur maraka koje ćemo uplatiti u ponedjeljak/ utorak aBd. Pozovite, uplatite, podijelite ...




ninuska -> RE: Pomozimo Amaru Šaboviću (9.2.2013 14:32:56)

bas sam citala kkao je prikupljeno oko 1 000 KM [sm=smiley13.gif]. bas tuzno. Ne mogu ni zamisliti kako je ovom momku [sm=smiley13.gif]

nzaval sam ovaj broj, mada mrzim ove pozive je telecom sebi ostavlja neki dio nova, ne znma tacno koliko. Ali, bolje i to nego nista





amra_sa -> RE: Pomozimo Amaru Šaboviću (9.2.2013 14:41:27)


IZVORNA PORUKA: ninuska

bas sam citala kkao je prikupljeno oko 1 000 KM [sm=smiley13.gif]. bas tuzno. Ne mogu ni zamisliti kako je ovom momku [sm=smiley13.gif]

nzaval sam ovaj broj, mada mrzim ove pozive je telecom sebi ostavlja neki dio nova, ne znma tacno koliko. Ali, bolje i to nego nista




Sramota je uzimati porez i sl. za ovakve slučajeve. Naše je da pomognemo, koliko god možemo. Niko nam ne garantuje da se sutra mi ili naši najmiliji nećemo naći u sl. situaciji. Boli me kad vidim koliko osoba ignoriše ovakve teme i ne čita ih, a kad se traži pomoć oko kojekakvih (po mom mišljenju gluposti na forumu ) svi su tu da pametuju i dijele savjete. Zar je toliko teško okrenuti 9 brojeva i dati 2 KM ? Bolje išta, nego ništa , u svakom slučaju.




ninuska -> RE: Pomozimo Amaru Šaboviću (9.2.2013 14:48:34)


IZVORNA PORUKA: amra_sa


IZVORNA PORUKA: ninuska

bas sam citala kkao je prikupljeno oko 1 000 KM [sm=smiley13.gif]. bas tuzno. Ne mogu ni zamisliti kako je ovom momku [sm=smiley13.gif]

nzaval sam ovaj broj, mada mrzim ove pozive je telecom sebi ostavlja neki dio nova, ne znma tacno koliko. Ali, bolje i to nego nista




Sramota je uzimati porez i sl. za ovakve slučajeve. Naše je da pomognemo, koliko god možemo. Niko nam ne garantuje da se sutra mi ili naši najmiliji nećemo naći u sl. situaciji. Boli me kad vidim koliko osoba ignoriše ovakve teme i ne čita ih, a kad se traži pomoć oko kojekakvih (po mom mišljenju gluposti na forumu ) svi su tu da pametuju i dijele savjete. Zar je toliko teško okrenuti 9 brojeva i dati 2 KM ? Bolje išta, nego ništa , u svakom slučaju.


u pravu si. Ne dao Bog da se nadjemo u situaciji da nma treba pomoc. Sve nam je prece, nazalost, sve nam nesto fali ( i sama nekad svasta namisljam i kad vidim ovako nesto bas me potrese, a niko nece propasti zbog 2 KM [sm=smiley13.gif]), a njemu je jedina zelja da ozdravi i zivi koliko toliko normalan zivot.




amra_sa -> RE: Pomozimo Amaru Šaboviću (9.2.2013 15:01:07)

Nama je to ništa a njemu itekako znači. Nadam se da će se javiti još forumašica da pomognu. Amar živi uz pomoć kiseonika, požurite ...




amra_sa -> RE: Pomozimo Amaru Šaboviću (9.2.2013 15:04:37)

Humanitarni koncert za Amara ... http://www.radiosarajevo.ba/novost/102638/humanitarni-koncert-za-amara-sabovica




Stranica: [1]