Zdravo mršavljenje-bez dijete (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


stella -> Zdravo mršavljenje-bez dijete (6.3.2013 11:17:25)

Eh drage moje evo da podijelim sa vama svoje iskustvo.U trudnoci i posle poroda,evo skoro ce Sara imati 3 mj,ja sam smrsala oko 20kg.
Obzirom da sam cuvala trudnocu,mislila sam da cu imati preko 100kg.Medjutim kako u trudnoci nisam mogla da jedem bas puno,a ugl mi se jelo voce tako sam se i prilagodila.Sada uspjesno dojimo a moj konfekcijski br je 42,a bio je 46-48.

Znaci ovako dorucak je ugl kriska-dvije hljeba,salama,suho meso,namazi i sl i solja mlijeka ili caja.
Rucak sve jedem sto volim (ako je riza,krompir ili tjestenina ne jedem hljeb)
Vecera razne vrste voca ne ogranicena kolicina i casa mlijeka,ili nesto drugo npr kao za dorucak i to je to zdravo sam smrsala a jela sve.

Ako ima nesto sto bas volite pojedite ujutro bolje nego navece,ukoliko se radi o teskoj hrani slatkisima i sl[sm=smiley36.gif]
Znaci apsolutno nisam imala namjeru da smrsam a to mi je poslo za rukom sa ovim nacinom ishrane,manje slatkisa i manje hljeba a uspijeh nece izostati,prije sam bila na raznim dijetama al nije islo ovako je super na duze staze pozz i sretno svima koji zele smrsati[sm=smiley36.gif]
i da mamina bombonica je rodjena sa 3.750 [sm=bravo.gif]




M kao Mama -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (6.3.2013 20:44:08)

svaka čast, zaista si prostigla puno, a ja mislim da i dojenje doprinosi mršanju,

opet kažem svaka ti čast, baš, baš i vidi se na slikama kako lijepo igledaš




Amelaa RR -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (6.3.2013 20:52:05)

Ma koga to moje oci vide, svaka cast za tvoj rezultat[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




MicoTico -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (6.3.2013 20:58:22)

Stella [sm=bravo.gif]
Definitivno nije lako izgubiti toliko kg.

Kad god se odreknem bilo koje vrste hrane koju inače konzumiram (npr. slatkiši, grickalice, kasnije večere) , ja kažem da sam na dijeti, tako da si, s moje tačke gledišta, ti ipak bila na dijeti[sm=smiley36.gif]




Visnja RR -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (6.3.2013 21:43:55)

stella [sm=smiley31.gif]





dinciii -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (6.3.2013 21:49:02)

Amela draga,ja odavno nisam bila na RR al kad tvoj post ugledah nesto mi bi drago,da citam opet nesto od tebe...Nadam se da si mi dobro...Sorry za OT


Ja sam pocela od ponedeljka na dijetu [sm=smiley1.gif] u trudnoci nisam puno dobila 9 kg i nakon mjesec dana ostalo mi samo jos 1,5 kg (mala bila teska 4130 kg) i dok sam dojila prvi mjesec je bilo sve super al onda prestala dojit,pocela biti antibebi pilule i dobi nazad 5 kg...Eh sad sam se nakanila da pocnem sa dijetom...Prvi cilj mi je 10 kg....




senka27 -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (6.3.2013 21:50:49)

ma svaka cast vidim ja ti bas smrsala i bas ti hvala sto si nam otkrila i kako[sm=smiley31.gif]




stella -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (9.3.2013 22:27:32)

hvala cure,drago mi je da ste se javile pusa za svaku pojedinacno [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]
bice mi bas bas drago da nekoj od nasih RR clanica ovo bude korisno u gubljenju kg,sad samo puno skitam tj setam sa bebacom u kolicima [sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif]
sa moje tacke gledista nisam bila na dijeti i nicega se nisam odrekla vec je doslo samo od sebe[sm=smiley1.gif] bas mi je godilo voce,al ako neko to svojevoljno izbaci iz ishrane bitno je zamijeniti necim tj veceru vocem itd,sada jedem dosta badema :)
kisss veliki jos jednom za sve.





jasmin -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 7:34:44)

I ja sam na ovaj način nekada gubila 8 kg u mjesec dana. S tim da sam u sve uključila i hodanje od najmanje sat vremena dnevno.
Mada nije to baš zdravo mršavljenje kad ja pojedem sendvič sa salamom,majonezom i kečapom za doručak,ali eto,bitno je da se mršavi [sm=smiley36.gif].




canim -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 9:51:35)

Stella, cestitke i od mene [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

A nisam bas razumila, jeli to -20 kg racunajuci kilazu tacno prije poroda ili nakon poroda, u svakom slucaju osjecati se laksom je super [sm=smiley1.gif]




stella -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 12:33:52)

zdravo mrsavljenje jer jedem puno zdravije hrane i ne izgladnjujem a plus imam bebachu koja doji :) a naravno ono sto volim to i pojedem al eto opet kazem bolje ujutro tako nesto pojesti a ne navece.[sm=smiley36.gif]
hvala [sm=bravo.gif]




stella -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 12:38:47)

Canim, na samom pocetku trudnoce tezila sam 97 kg,posle poroda,kada je bebacha imala 2 mj imala sam 77kg koje drzim tako obzirom na visinu kilaza mi je idealna sve preko ili ispod ovoga je lose,mada mozda bi mogla skinuti jos 2 kg i da tako ostane.




MicoTico -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 12:45:56)


IZVORNA PORUKA: stella

a naravno ono sto volim to i pojedem

Joj stella draga, ja volim čips, smoki, slatkiše i nikad mi dosta, tako da kad bi uvijek jela ono što baš volim, ne bi nikad smršala, nego naprotiv.
Nekada sam mogla sve i uvijek i koliko hoću, ali sad više ne[sm=smiley13.gif]




Daliyah92 -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 12:53:51)


IZVORNA PORUKA: stella


Znaci ovako dorucak je ugl kriska-dvije hljeba,salama,suho meso,namazi i sl i solja mlijeka ili caja.
Rucak sve jedem sto volim (ako je riza,krompir ili tjestenina ne jedem hljeb)
Vecera razne vrste voca ne ogranicena kolicina i casa mlijeka,ili nesto drugo npr kao za dorucak i to je to zdravo sam smrsala a jela sve.




Ovako bih i ja mogla, i plus setnja svaki dan... ehhh, samo da mi se jos bolje disciplinovati. Koliko si imala kg odmah nakon poroda? Kako si uspjela dojiti bebu i mrsati tako? Ja sam citala na nekoliko mjesta na netu da zena koja doji ne smije gubiti vise od 500-700gr sedmicno, i ja se toga drzim. I samo da kazem da meni dojenje ne pomaze u mrsanju [sm=zmeden.gif]




ljubičica 28 -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 19:41:38)

Stella, zaista veliko [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za izgubljene kilograme [sm=smiley20.gif]

Ja na sličan način pokušavam, nadam se da ću uspjeti skinuti bar deset kg [sm=smiley4.gif]

Daliyah92, ni meni dojenje ništa nije pomagalo [sm=smiley13.gif] Izgleda da nama jedino 'bušenje kašike' pomaže [sm=jezicek.gif]




Neca xxx -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 20:08:15)

Stella, svaka cast! [sm=bravo.gif] Samo nastavi sa takvom prehranom.

Ni meni dojenje nije pomoglo u mrsanju, cak sam dobila nekoliko kg, ali zasluzeno. Jela sam minimalno kutiju kras domacice dnevno, a nekada i dvije. Samo mi se to jelo. [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif] Ali ipak je pomoglo, jer da nije dojenja, sigurno bih tada dobila barem 10 kg, koliko sam pretjerivala.

Samo se nadam da ce mi se ovaj put jesti mrkva. [sm=smiley1.gif]




malena sharena -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 20:21:02)

stella, potvrdjujem da je ovo najbolja dijeta!

I ja spadam u one kojim dojenje nije pomoglo, bas sam se debljala i dogurala sa prijetrudnickih 55,56 na 74. I odlucim se na smanjene obroke, a jela sam sve istu hranu kao i ranije, ali npr. odmah sebi odvojim dvije kriske hljeba, pola ABC sira i nema dodavanja, ili dvije kutlace variva i kapak. Slatkise sam uredno jela, doduse, nisam vecerala. I smrsam za mjesec dana pet kg. Poslije toga jos kilogram i ostanem trudna [sm=smiley36.gif] Sad sve ponovo [sm=jezicek.gif]




ljubičica 28 -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 20:26:02)

malena sharena, sad bar znaš recept, bit će lakše [sm=jezicek.gif]





malena sharena -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 20:37:13)

Jest, samo se tesko natjerat, úžasnou volim da jedem i volim haman sve, nisam izbirljiva, pa mi valjda zato ovaj rezim odgovara, nicega ne ostanem zeljna [sm=smiley1.gif] A inace, mladost mi prodje u ovim debljanjima i skidanjima kilograma [sm=jezicek.gif]




malena sharena -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 20:41:30)

Vidim i ti pokusavas na ovaj nacin smrsati, ja sam vise puta u zadnjih deset godina tako skidala kilograme, sve jela, ali pomalo i uz dosta kretanja i kao stella, vjerujem da je ovo najzdravija dijeta. Zelim ti srecu i da odrzis novu kilazu bar koji mjesec duze od mene :)




ljubičica 28 -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 20:48:20)

Ista sam...sve mogu i sve mi se uvijek jede [sm=jezicek.gif]

Mislim da mene ipak slatkiši ukopaše, kad bih samo njih zamijenila voćem bilo bi rezultata. Al', nažalost, voće ne volEm pa moram malo strožije krenuti.

A ne bih se ja bunila da se pođem opet debljati zbog [sm=nosecka.gif], skinula bih kg valjda nekad [sm=smiley4.gif]




malena sharena -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (10.3.2013 20:54:17)

Smrsaj, pa ces ostati aBd. Kod mene je mrsanje i trudnoca bilo uzrocno posljedicno vezano[sm=smiley9.gif]
Nego, ja ogladnih od ove teme [sm=smiley36.gif]




stella -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (11.3.2013 12:18:48)

Drago mi je ako sam samo i potakla neku od vas da razmislite da bi vi to mogle,ne treba se vagati treba promijeniti nacin ishrane,opet ponavljam jedi ujutro ono sto bas volis bolje nego navece a super su kokice,jabuke da zavrse dan [sm=smiley36.gif] nemojte bas sve pojesti odjednom odredite jedno svaki dan po nesto da sebi uljepsate jutro ili ti dorucak [sm=smiley36.gif]
Ja sam se vagala na samom pocetku trudnoce,i 2 mj posle poroda tacno 20 kg a nikad nisam bila gladna.Prije sam bila na raznim dijetama al sve je to kratkog maha,koliko smrsas duplo dobijes kad opet pocnes jesti.ovo ide na duze staze.Tu i tamo pojedem slatko i navece kada sam u gostima,kad nam dodju gosti itd ili kad mi se nesto bas jede mogu zgrijesiti bar jedan dva dana [sm=smiley36.gif] dopustam si to vrlo rado [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
set_am koliko mogu a evo ovih dana nam lose vrijeme pa malo slabije ugl sretno cure i ne zurite samo malo modifikujte svoj jelovnik [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




stella -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (11.3.2013 13:05:58)

Evo jedne slikice sa novom kilazom [sm=smiley36.gif]
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4571920860429&set_=a.4571900739926.1073741825.1364000130&type=3&permPage=1




canim -> RE: Zdravo mršavljenje-bez dijete (11.3.2013 13:08:57)

Stella stavi u svoj album na rr sliku, jer te ovako mogu vijeti samo prijatelji s fb, ja te npr ne mogu vidjeti.




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>