|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
16.2.2009 16:35:10   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: dorina

Posto sam i ja u istoj situaciji, placam carski rez i citav boravak u bolnici, interesuje me koliko je to kostalo za apartman? Na informacijama na blagajni su mi rekli oko 1500 KM.
I meni su rekli da moram leci dan ranije i to do 8.30, uzas!
Mene interesuje da li imaju nesto od aparata u sobama, obzirom da nemaju intenzivnu? Je li ima neki taster da pozoves sestru ako ti nesto treba? Gdje su sobe u kojima dezuraju seste, obilaze li nas?



nesto malo manje od 2000 km..(vec sam zaboravila)..isto placas bez obira da li je apartman ili ne ... kazem ti nema razlike u sobama... samo sto apartman ima TV i taj jedan stolic i dvije birvahtilske fotelje... al kad dodje beba tv ti ne pada na pamet...meni je tv bilo njeno lice medeno user posted image ...
a stalno neko zuji i ulazi u sobe...vrata svih soba MORAJU biti sirom otvorena 24 h... ako sta trebas a ne mozes ustati zoves iz kreveta SEEEESTROOOO user posted image ...
Ako je sve ok izadjes 5-i dan nakon poroda...

sretno i da nam se sto prije javis sa svojom bebanom user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dorina)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
16.2.2009 16:38:40   
D_K
e dobra si - kakav taster - samo zoves SESTROOOO - ZENA SE PORADJAAAAA. A ona dodje i pogleda i kaze - nije to jos za sale, nemoj da se deres, nisi jedina..
Joj sad je to smjesno..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
19.2.2009 21:16:26   
tresnjicaaa


Kad su vam zakazali carski, mislim koliko dana pred termin? Meni je termin 15 marta a zakazali su mi za 11. Ne znam jel to rano ili kasno?


_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
19.2.2009 21:21:49   
ElmaB
To je taman, cetiri dana prije termina!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
19.2.2009 23:07:38   
Visnja RR
sve zavisi kako oni odluce da treba...
meni je termin bio 16. april a CR 3. april... punih 13 dana ranije...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
20.2.2009 17:06:15   
Alma 2009
Drage moje,
Da li mi neko može reći kakva je procedura kada žena, bez preporuke svog ljekara želi na carski rez?
Da li je potrebno i za to tražiti štelu ili je dovoljno platiti, i ako da koliko se plaća?
Hvala

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
20.2.2009 17:11:53   
Visnja RR
uz stelu se naravno sve moze... user posted image
ali CR odobrava komisija uz preporuku tvog doktora tako da ne znam kako bi to funkcionisalo...
ta komisija u Opcoj je dr. Gutic... ona samo pogleda papire tvog dr. i zakaze termin... e sad npr. moj dr je bila dr. Pasic ( privatnica) a tek pred porod sam  (uz stelu) otisla do dr. Masica koji je odmah rekao CR... pa s njegovim misljenjem na komisiju...
al ne znam kako to funkcionise kad nemas ni jedan razlog za CR osim vjerovatno onog psiholoske prirode...
al stara narodna kaze "para vrti gdje burgija nece" user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Alma 2009)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
20.2.2009 17:16:24   
bubamara80
meni nakon komisije zakazan po rasporedu za 25.09 a termin bio za Bajram user posted image  01.10.2008

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu Alma 2009)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
21.2.2009 11:03:14   
tresnjicaaa
Ma ja to je to.  Kako sam skontala oni to zakazu nekoliko dana prije termina. Moj dok kaze da je najbolje raditi ga kad se napuni 39 sedmica pa dalje prema terminu. Da prije nije preporucljivo, naravno ako nema potrebe. Ne znam. Mene nekad strah da ne krene ranije, a zeljela bih da bude sto duze u pupi, jer je to za bebicu dobro. Al hajd sto dr kaze, ako krene radimo carski opet. Samo sto bi to bilo na frku. Nekad pomislim mozda je i bolje na frku, nego laganini. Nekako je lakse covjeku, valjda user posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
21.2.2009 11:44:19   
bubamara80
i jeste bolje na frku dok se okreneš ne znaš ni šta bi a već gotovo a ovako te dan prije stave kod drugih žena pa gledaš i slušaš pa ujutro klistir pa odeš gore da se presvučeš pa ti kaže legni na stol pa kateter ja ne da sam se tresla od straha ja sam skakakutala po stolu ali sve prođeuser posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
21.2.2009 11:51:44   
aammina
mene su navece pripremili a u jutro porodili na cr. tako da sam prisustvovala porodjaju u mojoj sobi,naravno ne do kraja,na samom kraju su odveli zenu u radjaonu...sreca moja zena je bila jako hrabra i super se porodila,samo meni je bilo zao,kako boliuser posted image ali super je proslo,donijela je na svjet prekrasnu curicu saru...
i sjecam se sve je govorila "blago tebi ti ces na cr"


_____________________________

23.4.2008 dosla je moja esmica pjesmica

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
21.2.2009 21:53:42   
Amrino
Prenosim sa druge teme...user posted image

IZVORNA PORUKA: Tralala

Dobre moje!

Frishka sam "gospoja" i nestrpljiva buduca majka!
Suprug i ja radimo na , ali se ja koliko radujem tom velikom malom čudu, isto toliko i plashim kako ce sve proci...

Moji su strahovi poprilicno opravdani...
Imam uzasnih problema sa kukom i generanlo kostima tako da su mi vec davno rekli da u startu racunam sa carskim. Kako me je zivot upoznao sa Marfijevim zakonom da sve sto moze krenuti po zlu..., zeljela bih se u startu osigurati, koliko je moguce...

Stoga, potreban mi je ekspert za carski rez kod porodilja sa komplikacijama. Koga preporucujete i kako doci do nje/ga?

Prvenstveno mislim na Opcu bolnicu, ali ako imate bolji prijedlog...

Hvala!





IZVORNA PORUKA: Adana

Zao mi je sto to cujem. Ja sam rodila na carski, nije bilo komplikacija, beba je bila okrenuta zatkom. Operisao me je dr Puzic, a asistirao mu je dr Masic. Ja sam zadovoljna. Obojica su iskusni i profesionalni i super kao ljudi. Odes u bolnicu i trazis pregled kod onog ljekara kod kojeg zelis. I onda se dogovoris za operaciju. Sretno!!!!


IZVORNA PORUKA: HanaBana

Draga Tralala nista ne brini.
Ja sam isto radila carski zbog problema sa kukom (imala sam vec dvije operacije). To ne predstavlja nikakvu komplikaciju nego samo indiciju za CR zato ne brini. Sve se unaprijed dogovoris (ja sma to dogovorila sa dr Puzicem)  Kod mene je taj Marfijev zakon krenuo sa realizacijom prije carskog  Carski je bio zakazan 03/07, a meni vodenjak pukao i krenuli bolovi 26/06 i dodjem hitno u bolnicu, srecom radio moj dr Puzic i odmah mi uradi hitan carski rez i sve uredu HB. Tako ne brini bice sve ABD ok.


IZVORNA PORUKA: Tralala

Drage moje cice,

bas vam hvala! Veliki ste mi kamen skinule sa srca.
 
Koliko god da vam mozda glupo zvuci, ovo su bile stvari o kojima sam nerado pricala sa mamom i sestrom - znaju "koliko mi je sati" pa ih nisam htjela dodatno sekirati. A sve me kopkalo... S razlogom!

Doduse, buduci da vidim da obje imate po jednog Raka u kuci, sigurna sam da vam ove sramezljive nedoumice i strahovi i nisu bas previse strani! ;)

Zato vas grlim i ljubim!
Thnx



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
21.2.2009 22:53:57   
Visnja RR
Draga nista ne brini sve ce biti ok...
Preporucujem i ja Opcu bolnicu... dr. Masic ili Puzic...
dok sam ja bila u bolnici dosla je jedna trudnica u jako kriticnom stanju... saobracajni udes i imala je lom kuka, jedne noge, rame i ruka... ma uzas... uradjen je CR i sve proslo bez i jednog problema...
samo se ti nama ne sekiraj sve ce to biti kako treba a ti uskoro imati svog andjela u rukama user posted image

imaj u vidu da kad odlucis otici u Opcu bolnicu moras se naruciti (moze i telefonom) a termin ces dobiti tek za mjesec dana...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
23.2.2009 1:17:05   
kele
trudna sam 22 sedmice i imam uzassan strah od prirodnog porodaja

moze li mi ko reci kako dogovoriti carski  i koliko to kosta

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
25.2.2009 11:20:16   
Pretty mamma
Drage mamice koje ste bile na carskom,
zanima me tehnika reza...je li u bikini zoni ili kako je bilo prije, preko pola stomaka?

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
25.2.2009 11:38:49   
aammina
kod mene je u bikini zoni(nisam trazila tako su sami uradili)

_____________________________

23.4.2008 dosla je moja esmica pjesmica

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
25.2.2009 11:47:12   
HanaBana
I meni je uradjen u bikini zoni mada su mi predlagali ovaj drugi zbog moje morfologije tog dijela tijela.
Trazila sam bikini i uspjeli su sve obaviti tim putemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
25.2.2009 13:08:05   
Gigana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


za razliku od Gigane, a ja sam porodila poslije nje, sada ti klistir  rade uvece a kateter ti stavljaju ujutro prije operaije... ja sam u operacionu salu otisla u 8:30...porodila u 9:15 ne znam kad sam dosla...malo sam kasnila jer sam imala jacu anesteziju... intenzivne nema vise...odmah te dovezu u sobu o kojoj si primljena...
savjet sve stvari koje ce ti biti jako potrebne stavi na dohvat ruke (ne nisko) jer se neces lako saginjati...

evo iscitaj moju porodjajnu pricu pa ces imati sve podatke ja vec zaboravljam user posted image

Visnja i Asja

zelim ti sretan porod i brz opravak...pusa


Intenzivna njega = soba u kojoj su te primili.  Dakle, oni ovo zovu intenzivna njega, jer niko, ama baš niko, osim doktora i sestara ti ne može prići.  Muž i ostala rodbina ti može doći samo na ulazna vrata.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
25.2.2009 13:58:41   
tresnjicaaa
Kod mene je prvi rez bio bikini. A za drugi kazu da ide preko prvoguser posted image  valjda

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
25.2.2009 14:10:43   
D_K
Kod mene je vertikalni od pupka na dole..
Nisu mi nista rekli kako ce mi raditi a poslije su mi neki rekli kao kad je urgentno onda sjeku tako a ja pretpostavljam da je doktorica ocjenila prema polozaju bebe ili tako nesto..
i drugi mi je preko prvog - sad imam pravi rajfeslus na stomaku user posted image

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
25.2.2009 14:26:20   
Gigana
kod mene je bikini rez, ja sam molila doktora da bude taj rez i one rekao je svakako mislio da ga tako i uradi, bez obzira na moju molbu.  Rez mi je bio veličine dvadesetak centimetara.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
25.2.2009 23:34:14   
Tralala
user posted image
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Draga nista ne brini sve ce biti ok...
Preporucujem i ja Opcu bolnicu... dr. Masic ili Puzic...
dok sam ja bila u bolnici dosla je jedna trudnica u jako kriticnom stanju... saobracajni udes i imala je lom kuka, jedne noge, rame i ruka... ma uzas... uradjen je CR i sve proslo bez i jednog problema...
samo se ti nama ne sekiraj sve ce to biti kako treba a ti uskoro imati svog andjela u rukama user posted image

imaj u vidu da kad odlucis otici u Opcu bolnicu moras se naruciti (moze i telefonom) a termin ces dobiti tek za mjesec dana...


Curke moje,
 
bas mi je drago sto se uclanih u ovaj krug, jer ste ideal za razbijanje treme.
 
Ja sam vam oduvijek bila od one bolesljive djece kojim UVIJEK nesto fali, tako da sam stalno bila na nekakvim lijekovima i preparatima, snimanjima, injekcijama... Zato sam se i bojala kako ce ti silni medikamenti (koji su se tokom godina morali akumulirati u mom tijelu) na kraju utjecati prvenstveno na mogucnost da ikako zatrudnim, a onda i izguram do kraja.
 
A previse misli gotovo redovno vodi do strahova, da ne kazem paranoja... A sta ako... Mozda mi se desi...
 
Ali sam ubijedjena da su sve muke i mukice vrijedne krajnjeg ishoda price i nade da cu do kraja godine mozda i ja dobiti svoju Asju! U krajnjem slucaju, nije kraj svijeta ako budem morala cekati i mjesec do prvog pregleda. Bitno je da dodjemo u prave ruke.
 
Ne znam koliko vas zanima, ali cu vam svakako javiti ishod ove price!
 
Ljubi vas u sitne sate,
Tra user posted image

_____________________________

Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće,
a prava katastrofa kad ne zna šta može (Jovan Dučić)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
14.3.2009 11:22:43   
Anoniman
drage mame, posebno one koje su se porodile u vojnoj na carski, da li znate da li bih mogla drugi dan od poroda odnijeti buket cvijeća portiru za jednu porodilju, hoće li ga joj htjeti odnijeti i smije li se cvijeće unositi/držati u sobi? Hvala na odgovorima!

(odgovor članu Tralala)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
14.3.2009 15:23:07   
Anoniman
eh, niko mi ne odgovori, ali sam ipak uspjela odnijeti cvijeće i porodilja ga je primila.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
21.5.2009 13:30:08   
Puslica
pozdrav drage moje porodilje,
ja se trebam poroditi na cr nosim blizance,kad cu neznam .pocetkom juna ulazim u deveti i valjda ce tada na ctg-u ocijeniti kad ce me poroditi.
ono sto me interesuje i sto bi zamolila da mi neka koja je prosla to u skorije vrijeme kaze sta mi treba da ponesem ,koliko spavacica i slicno ,jer imam kojekakve informacije a sve razlicite.i interesuje  me da li oni na svoju ruku i bez tvog znanja dohranjuju bebe prije nego ti ih donesu jer se plasim da mi zbog toga mlijeko nece nadoci ipak prodze vremena od operacije dok se dohavizas a kazu da je taj prvi kontakt majke i bebe najbitniji za laktaciju..???


_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

novine


kad idete do taoleta wc. nosite li sa sobom novine da sjedite i citate ili ipak ne :D

bez novina neidem do wc. (33%)

nenosim novine u wc. (67%)


Broj svih glasova: 88

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *