|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
21.5.2009 13:37:52   
Anoniman
Draga moja, nek ti je sa srecom.
Evo moje iskustvo iz Opce bolnice.
Prednost ti je sto mozes ponijet kofer stvari, jer si u jednoj sobi od pocetka do kraja. Na krevetu te odvezu u salu i na tom krevetu vrate. Imas ormare tako da mozes sloziti sve stvari. Ako ces na carski rez, ponesi 2-3 spavacice, ako mozes i donje pidzame da ti ne bude hladno.
Ja sa m i ovaj put nosila samo pidzame, i ako gornju pokvasim od mlijeka, a moram svaki dan promijenit i potkosulju, ja sam ponijela obicnih bijelih majica kratkih rukava, i donjih pidzama.
A ovdje mozes naci i kompletniji spisak sta ti treba od stvari.
Sto se tice beba, donijece ti, cim se probudis, i naravno da bi stimulisala dojenje. Dva dana ces imati kateter i imaces njihovu pomoc, a posle ces morati samostalno.

(odgovor članu Puslica)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
21.5.2009 15:48:49   
salmana
IZVORNA PORUKA: Maida28

Sto se tice beba, donijece ti, cim se probudis, i naravno da bi stimulisala dojenje. Dva dana ces imati kateter i imaces njihovu pomoc, a posle ces morati samostalno.



Ovako je i na Kosevu. I uz kateter sam morala gotovo sve sama.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
21.5.2009 17:46:12   
Puslica
HVALA,HVALA PUUUNOOO,sad mi je lakse!

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
22.5.2009 16:11:39   
Arijana2
Kakvo je vase iskustvo sa cr kod doktora Masica u opcoj bolnici

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
3.7.2009 12:16:09   
Saraya
Sve sam ovo iscitala, i ne nadjoh sta sam trazila... 

Zanima me sama procedura oko carskog u Opcoj bolnici, kad se zakazuje termin, koje sve nalaze treba povaditi i gdje, koja se terapija prima prije i poslije samog zahvata, kakav je osjecaj poslije...
Prijateljica mi je rekla(poradjala se na GAK-u) da je primala injekcije u stomak(cak i prije same operacije dok je beba jos uvijek unutra ), kakve su to injekcije, jel se bas primaju u stomak ili negdje sa strane

Moja sestra se poradjala na carski, ali u Zenici, nije primala nikakve injekcije ni u stomak ni u guzu, samo u venu... pa me bas zanima kakva je praksa u Opcoj...

Eto, ako imate jos nekih savjeta, dobro ce mi doci, Ovdje se uglavnom pisalo o uslovima i sta treba ponijeti u bolnicu... Mene vise zanima kako ste se osjecale poslije, kako sve to sto lakse podnijeti, bilo psihicki ili fizicki... i sl.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
3.7.2009 12:48:40   
una77
Carski rez nije izbor, tako da ako dr. procijeni da iz nekog razloga mora raditi carski rez , poslace te kod interniste kako bi na osnovu tih nalaza vidio dali je bezbjedno da ti rade carski i da procijeni dali se operacija treba uraditi u opstoj ili epiduralnoj anesteziji. Sto se tice injekcija u stomak, one se primaju nakon poroda pet dana po jedna i daju se protiv tromboze, najcesce clexan.

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
3.7.2009 15:25:32   
Saraya
Hvala ti, una77!!!

Ja se iskreno nadam da cu se poroditi prirodnim putem, jeza me hvata od same pomisli na carski, ali posto mi beba nije u pravilnom polozaju, a radjam preko 4 kg, postoji mogucnost da ne mogne prirodno, zato se pomalo pripremam i za tu opciju. Hvala Bogu pa postoji i taj nacin poroda... user posted image

Mislim da je zenama lakse kad vec znaju sta ih ceka, da se psihicki pripreme za te stvari, da ih nista ne moze iznenaditi... user posted image

(odgovor članu una77)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
9.3.2010 16:16:31   
alatarijela
Da malo osvjezim ovu temu... :)

Pitanje za mame koje su se porodile u vojnoj sa CR: da li vas je operisao dokor koji vas je vodio ili se na komisiji odredi ko ce raditi operaciju? Da li imate neki savjet ko je od doktora u vojnoj najbolji za CR?

Hvala i pozdrav svima

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
9.3.2010 16:25:15   
salmy
IZVORNA PORUKA: alatarijela

Da malo osvjezim ovu temu... :)

Pitanje za mame koje su se porodile u vojnoj sa CR: da li vas je operisao dokor koji vas je vodio ili se na komisiji odredi ko ce raditi operaciju? Da li imate neki savjet ko je od doktora u vojnoj najbolji za CR?

Hvala i pozdrav svima
Carski je preporucio i vodio cjelu trudnocu Masic dr.a kad mi je pukao vodenjak u smjeni se potrefio dr.Miseljic i Drljevic!
Iskreno ja sam zadovoljna sa obojicom dr.koji su radili sekciju.Moja preporuka je dr.Masicuser posted image a poslusaj ostale komentara trudnica ili preporuke,ja sam prezadovoljan sa dr.Msicem covjek je ljudinauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu alatarijela)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
9.3.2010 16:42:49   
alatarijela
Hvala Salmy na brzom odgovoru, ali koliko sam uspjela skontati na temi "dr. puzic - opsta bolnica" upravo je onako kako sam i mislila:  moze ti neko voditi trudnocu, ali te drugi doktor moze docekati na operaciji. Mislim da nema biranja (isto kao i sa prirodnim porodom - ko se potrefi)

Ako neko ima jos informacija, recite user posted image


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
9.3.2010 22:22:29   
Lejla Ka
Ja u opće nisam vodila trudnoću u OB nego privatno, i onda sam se, želeći probati vaginalni porod, i to još u vodi (tzv. spa tretman user posted image ) javila u OB, a tamo su me uputili na dr. Gutić koja je vodila porode u vodi. Kako sam ja od ranije "carica" porod u vodi je odmah bio isključen, a dr. Gutić je pogledala kad ima slobodan termin za CR u kombinaciji sa mojim terminom i zakazala mi prijem dan prije. Operisali su me dr. Nakaš (to znam sigurno jer sam ga vidjela prije no što me nokautiralo) i dr. Gutić (ma i u ovo sam 98% sigurna, kasnije mi je u viziti rekla neke informacije o toku operacije, ali nju nisam vidjela user posted image ). Predpostavljam da te radi tvoj ljekar ako se radi o zakazanom carskom, a ne o hitnom. No ovo je samo predpostavka.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu alatarijela)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
24.3.2010 21:59:00   
semmy
IZVORNA'"ORUKA:''alatar'jela

Hvala'Salmy'na'brzom'odgovoru,'al''kol'ko'sam'uspjela'skontat''na'tem''"dr.'puz'c'-'opsta'boln'ca"'upravo'je'onako'kako'sam'''m'sl'la: 'moze't''neko'vod't''trudnocu,'al''te'drug''doktor'moze'docekat''na'operac'j'.'M'sl'm'da'nema'b'ranja'('sto'kao'''sa'pr'rodn'm'porodom'-'ko'se'potref')

Ako'neko''ma'jos''nformac'ja,'rec'te'<'mg'src="http://www.r'ngeraja.ba/forum/sm'leys/sm'ley1.g'f">''




mene je vodio dr.masic, na komisiji za carski bila dr.gutic i fino mi zakazala termin kod masica za carski...znaci nebiras nego ako se mora raditi carski radi ti tvoj dr koji ti je vodio trudnocu

_____________________________

bebach 09.01.1999 ;)
mala princeza nam se pridruzila 02.02.2010 ;)))

(odgovor članu alatarijela)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
19.4.2010 20:28:40   
Hanady RR
Ja sam se porodila carskim erzom u Općoj bolnici, carski je radio dr.mašić koji mi je ovu drugu trudnoću i vodio, na komisiji je doktorica Gutić stavila termin carskog kada on to obavlja. Moj prvi porod bio je prirodan...i dans nisma prežalila što i drugo dijete nisma rodila prirodno ali ipak ako doktor kaže da mora onda je tako i opet zahvalna sam im na carskom porodu jer ko zna dali bi moja beba preživjela prirodni radi nastalih kompikacija u trudnoći koje su samo doktori shavtali.

svima sugerišem da ako doktor kaže da idu na carski ne traže razloge da tako ne bude. znam sigurno da u OB nikoga na carski ne šalju ako to zaista nije potrebno čak je poznato stajalište da je dr. Puzić jedini sposoban tzv.''okrenuti bebu'' koja ide nazatkom na prirodnom porodu ali ako on kaže carski onda ga treba poslušati a sve u svhu zdravlja i bebe i sebe.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu semmy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
19.4.2010 20:35:55   
kanita25
draga Hanady hvala ti puuuno,ma dr.Puzic je meni odma rekao na prvom pregledu druge trudnoce da cemo opet carski ali eto ja sve nesto razmisljam da cekam dok ne krene iako se u prvoj trudnoci nisam mogla otvoriti i napatili me pravo,al opet zao mi moje malene toliko dana bez mene...tj kako cu ja bez njeuser posted image user posted image user posted image
a kao sto rece netreba traziti razloge ipak dr znaju najbolje... hvala mila jos jednom na brzom odgovoru

_____________________________

23.05.2008.-mama poljubila svoju djevojčicu
21.07.2010.-i svog malenog bumbarka

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
26.4.2010 10:22:25   
ajnur
Hej cure moje user posted image Imam jedno pitanje? Imam dioptriju na desno oko 6 na lijevo 3 ne vidim na daljinu. Kazu mi da u ovakvim slucajevima rade carski rez jer postoji mogucnost da se vid jos vise osteti? Je neka od vas zna nesto o ovome? Cmokuser posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu kanita25)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
26.4.2010 10:49:47   
shpagica
@ajnur Mislim da je tvoja dioptrija indikacija za carski rez i u pravilu je dioptrija veca od -4 indikacija. To se radi da pri naprezanju na porodu ne bi popucali ocni misici sto moze dovesti do sljepila. To je sto ja znam, a ti svakako otidji na pregled kod oftalmologa i provjeri. Sretno!

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
26.4.2010 10:51:39   
ajnur
Hvala tiuser posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
26.4.2010 11:21:53   
Lejla Ka
znam sigurno da u OB nikoga na carski ne šalju ako to zaista nije potrebno

Ovo debelo potpisujem, oni se stvarno ne odlučiju olako za carski (svi kompletno) i podržavaju prirodno dok je god u granicama normale i sigurnosti.
E mogli bi se malo ohrabrit da podrže i VBAC (vaginalni poslije carskog), ali vjerovatno im logisitika ne dozvoljava.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
9.5.2010 21:06:02   
Mala_Mo
Evo, svjeza sa carskog! :)

5 dana gore bas umori covjeka. Dan i po ste potpuno nemocni. Ako vas potrefi vikend da lezite gore, problem je sto rade samo dvije sestre i stvarno ne mogu da stignu da vas obilaze redovnije. Od cca 10 sestara, 7 ih je skroz ok, hoce pomoci, saslusati. Mene je treci dan uhvatila kriza zbog silnih zena koje su urlale i poradjale se po 12 sati, i kada sam pocela plakati sestra je pola sata sjedila sa mnom i pricala i pomagala oko dojenja.
Prednost toga sto ste u sobi sa zenom koja ce se vjerovatno poradjati beskonacno dugo je ta sto je ona opet u mogucnosti stati na noge i dodati vam nesto a s druge strane zaboravite na spavanje. A ako ste sa zenom koja je isto imala carski, obje ste osudjene na nemoc ali zato mozda imate sanse da zaspete.
Apartman je po mom misljenju super, obzirom da je krevet nizi i ogroman, imate tv, koji ne morate da gledate ali sama cinjenica da slusate nesto drugo osim poradjanja je utjesna. Cijena je previsoka ali Boze moj.
Ja sam trazila da izadjem dan ranije, tacnije nakon 4 dana jer je gore i jedan dan previse.
I da, porodio me je Nakas, i prezadovoljna sam s njim!


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
31.10.2010 13:40:25   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

znam sigurno da u OB nikoga na carski ne šalju ako to zaista nije potrebno

Ovo debelo potpisujem, oni se stvarno ne odlučiju olako za carski (svi kompletno) i podržavaju prirodno dok je god u granicama normale i sigurnosti.
E mogli bi se malo ohrabrit da podrže i VBAC (vaginalni poslije carskog), ali vjerovatno im logisitika ne dozvoljava.



Slazem se s ovom konstatacijom ali me zanima sta ovo "logistika ne dozvoljava" tacno znaci?  Da li neko zna doktora koji malo vise naginje na VBAC (vaginalni poslije carskog)?


_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Opća bolnica Sarajevo-carski rez
4.2.2012 11:00:13   
Arijana2
Pozdrav,
Da li neko od mama zna kako se u Opstoj bolnici u Sarajevu moze rezervisati apartman i kolika je cijena?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 71
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *