Rezac salame, sira i sl. (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


SdZ -> Rezac salame, sira i sl. (12.3.2013 14:01:19)

Mm vec odavno zeli da kupi masinu za rezanje prvenstveno salame i dr.
Vi koji je imate je l' je koristite bas cesto ili skuplja negdje prasinu? Je li i to ulaganje novca u glupost?
Ja nisam nikako za to, ali on je lud za tim.
Bojim se da cemo baciti pare i koristiti cemo je na pocetku i poslije necemo znati ni gdje smo je ostavili.
Ako imate tu spravu koje je marke, koju preporucujete?




Blue rose RR -> RE: Rezac salame, sira i sl. (12.3.2013 14:07:35)

Mi smo ga imali i u početku sam ga koristila, pogotovu u početku.
Međutim kad smo krenuli sa pranjem onih dijelova - ne isplati se.
Tako da sam proslijedila mami :) 




malena27 RR -> RE: Rezac salame, sira i sl. (12.3.2013 14:11:21)

Mi smo ga kupili prije nekih 4-5 godina, stoji u ormaricu...ponekad ga koristimo i to kad smo u zurbi...a nismo ga ni jeftino platili - definitivno se isplati kupiti neki profesionalni dobar noz - manje prostora zauzima i manje prasine kupi... jos ostane koji dinar u dzepu [sm=smiley1.gif]




Galicia -> RE: Rezac salame, sira i sl. (12.3.2013 14:11:48)

Mi smo silne pare platili to cudo. Dok mm nije uzeo nije se smirio. Uglavnom dobra je stvar ako imas goste i ako ti treba puno. Ali nije za svakodnevno rezanje, barem mi ne koristimo.
Ja uglavnom koristim kad mi trebaju gosti doci pa meze narezem. I hljeb na tome sjecem, kao i sir, suhovine itd.




mala_sa -> RE: Rezac salame, sira i sl. (12.3.2013 14:16:24)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Mi smo silne pare platili to cudo. Dok mm nije uzeo nije se smirio. Uglavnom dobra je stvar ako imas goste i ako ti treba puno. Ali nije za svakodnevno rezanje, barem mi ne koristimo.
Ja uglavnom koristim kad mi trebaju gosti doci pa meze narezem. I hljeb na tome sjecem, kao i sir, suhovine itd.


Imaju je i moji svekiji; i koriste bas kako Galcija napisa; jednom godisnje. Na njoj rezu takodjer suhovinu i tanke kriske hljeba.




maja78 RR -> RE: Rezac salame, sira i sl. (12.3.2013 14:19:27)

ma to je samo kad gosti dolaze, a obzirom da sad u svakom marketu rezu suhomesnate i sir i za tu mezu i rezanje kod kuce nema vise potrebe




Dalil@ -> RE: Rezac salame, sira i sl. (12.3.2013 14:21:20)

Zasto kupovati spravu kada se moze kupiti vec narezana salama/sir/hljeb u trgovini? I to sve bez dodatnog troska, pranja masine i sl . [sm=smiley1.gif]




SdZ -> RE: Rezac salame, sira i sl. (12.3.2013 14:22:02)


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

ma to je samo kad gosti dolaze, a obzirom da sad u svakom marketu rezu suhomesnate i sir i za tu mezu i rezanje kod kuce nema vise potrebe


I ja to kazem, ali mm navalio k'o da se ima danas para viska. [sm=smiley36.gif]




bambi1 -> RE: Rezac salame, sira i sl. (12.3.2013 15:23:36)

Joj mi smo bas bacili pare na to, stoji i skuplja prasinu a bas smo je fino platili, gorenje.




Stranica: [1]