Pranje kose (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


SdZ -> Pranje kose (12.3.2013 22:23:22)

Istrazivanja su pokazala da izlazak na hladan, svjez zrak nakon pranja kose ne moze imati negativan utjecaj na zdravlje.
Meni je mama u djetinjstvu "usadila" u glavu da ne smijem van nakon pranja i danas se toga drzim.

Kakva su vasa iskustva s ovim?




Amyla -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:26:50)

Ja skoro uvijek perem kosu prije nego negdje krenem, ali to bude pretezno par sati prije, jedini izuzetak je ako idem bas bas rano, onda je operem navece, a jako se brzo masti pa je relativno cesto perem [sm=smiley36.gif]




Adana -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:26:58)

Ja generalno ne vjerujem u to, i u propuh...

Neću reći da hladnoća nekada neće negativno uticati, ili da se neće još prikačiti i neka bakterija/virus i sl. pa napraviti ''kuršlus''. Jer sam sigurna da ima neko ko je dobio parezu facijalis ili se dobro nahladio zbog ''mokre glave''....




salmy -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:27:19)

kad perem kosu taj dan sam zatvorena u stanu...nema sanse da izadjem vani,ni na balkon

Kad se sisam u salonu..uvijek gledam da je auto bllizu i da imam 2 kape na glavi
Doduse ja imam bas dugu kosu...i treba dosta vremena da je osusim

bez obzira koliko smo je osusili,2 sata poslije pranja kose..glava je mokra...




visnjica1 -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:29:00)

I ja sam citala navedeno ali mislim da to nijw tacno jer kad god sam oprala kosu i izasla ubrzo vani glava, zub.su me zaboljeli ili isto prenocila u hl[sm=jezicek.gif]adnoj sobi a danasnja istrazivanja ima tako glupih zakljucaka da Bog sacuva od pramtivijeka stojo ne izlazi mokre glave napolje




hapymum -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:29:55)

Najopasnije je oprati kosu navece direktno pred spavanje pa leci nego je oprati pa izaci vani




MicoTico -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:30:52)


IZVORNA PORUKA: hapymum

Najopasnije je oprati kosu navece direktno pred spavanje pa leci nego je oprati pa izaci vani

Ja to uvijek tako radim. Osušim je i odmah legnem.




felix -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:31:27)


IZVORNA PORUKA: salmy

kad perem kosu taj dan sam zatvorena u stanu...nema sanse da izadjem vani,ni na balkon

Kad se sisam u salonu..uvijek gledam da je auto bllizu i da imam 2 kape na glavi
Doduse ja imam bas dugu kosu...i treba dosta vremena da je osusim

bez obzira koliko smo je osusili,2 sata poslije pranja kose..glava je mokra...

isto. sam sto ja se ne usudjujem da mi neko pere grivu zimi kad se sisam il sta vec .....
ovo gore prvo podvuceno pogotovo, cak je osusim i opet ujutro kad ustanem mokra vuhka bude ....




hapymum -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:33:18)


IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: hapymum

Najopasnije je oprati kosu navece direktno pred spavanje pa leci nego je oprati pa izaci vani

Ja to uvijek tako radim. Osušim je i odmah legnem.



To ti je vrlo opasno vjeruj mi,idealno za mozdanog udara




ljubičica 28 -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:33:25)

Usađeno u glavu da se ne izlazi nakon pranja kose i vjerovatno će tu i ostati [sm=smiley36.gif]




minie -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:33:28)

Nakon pranja kosa ne bi trebali izlaziti 4 sata na hladan vazduh, a slazem se sa happymum da je ipak mokre kose najopasnije zaspati.




vila_7 -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:33:37)


IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: hapymum

Najopasnije je oprati kosu navece direktno pred spavanje pa leci nego je oprati pa izaci vani

Ja to uvijek tako radim. Osušim je i odmah legnem.


i ja ovako najcesce. Moja kuma opere kosu ne osusi je (samo onako malo na zraku da bas ne cijedi) i legne spavati. OK to je druga krajnost i ne bih nikad- al npr.znaci legnem poslije pranja, iz frizerskog normalno izadjem, ali inace ostanem u kuci nakon pranja (osim bas ljeti)




salmy -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:34:44)


IZVORNA PORUKA: hapymum

Najopasnije je oprati kosu navece direktno pred spavanje pa leci nego je oprati pa izaci vani

to nikako..barem par sati pred spavanje oprati...nikako oprat osusit i leci
ujutru ces sam sebi saptat na uvce[sm=smiley36.gif]




sporty mamaa -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:36:21)


IZVORNA PORUKA: SdZ

Istrazivanja su pokazala da izlazak na hladan, svjez zrak nakon pranja kose ne moze imati negativan utjecaj na zdravlje.
Meni je mama u djetinjstvu "usadila" u glavu da ne smijem van nakon pranja i danas se toga drzim.

Kakva su vasa iskustva s ovim?


Ja sam dosad vjerovala da se ne smije... Jos muzu non stop trubim da nije normalan, jer on opere kosu i odmah vani. A eto ziv i zdrav[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




felix -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:37:07)


IZVORNA PORUKA: ljubičica 28

Usađeno u glavu da se ne izlazi nakon pranja kose i vjerovatno će tu i ostati [sm=smiley36.gif]

isto
inace sam, jako osjetljiva kad bi bilo kako dr. uradila sutra bi me po hitnoj trazili na intezivnoj njezi[sm=jezicek.gif]




Adana -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:37:45)


IZVORNA PORUKA: hapymum


IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: hapymum

Najopasnije je oprati kosu navece direktno pred spavanje pa leci nego je oprati pa izaci vani

Ja to uvijek tako radim. Osušim je i odmah legnem.



To ti je vrlo opasno vjeruj mi,idealno za mozdanog udara




Znaš li zašto?


Ja često operem i osušim kosu i legnem nedugo nakon toga...
isto tako ne zazirem od pranja kose u frizerskom i izlasku iz istog bez obzira na godišnje doba.
Ljeti skoro nikada ne sušim kosu, a zimi mi se zna desiti da je operem, osušim i izađem.
I da, počesto nakon treninga odem kući mokre glave jer mi je mrsko čekati da osušim kosu ili mi bude prevruće da je sušim do kraja....




felix -> RE: Pranje kose (12.3.2013 22:38:48)


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa


IZVORNA PORUKA: SdZ

Istrazivanja su pokazala da izlazak na hladan, svjez zrak nakon pranja kose ne moze imati negativan utjecaj na zdravlje.
Meni je mama u djetinjstvu "usadila" u glavu da ne smijem van nakon pranja i danas se toga drzim.

Kakva su vasa iskustva s ovim?


Ja sam dosad vjerovala da se ne smije... Jos muzu non stop trubim da nije normalan, jer on opere kosu i odmah vani. A eto ziv i zdrav[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]


on ko jos jedan se tak k.....i ja nebi to smjela ima smjelosti to uraditi mm je isti ja on bas pazi, jednom je slucajno izaso van zaboravio jadan da je kosu oprao, kad je uso vice jbte jel da no ja kosu prao ajd reko neces umrijeti ne brini se[sm=jezicek.gif] on se sav jadnik zado u brige




mamin_zivot -> RE: Pranje kose (2.5.2016 22:08:45)

Pozdrav drage žene... Nisam mogla pronaći temu vezano za vaške u kosi. Djevojčica je dobila u vrtiću, šta je najefikasnije i kako se ponašati da se što prije očisti... Koristim Sumifen šampon i gusti češalj. Gnjida ima poprilično a do sad sam našla pet vaški. Pomoć, svaki savjet je dobrodošao.




ninuska -> RE: Pranje kose (2.5.2016 22:36:56)

http://www.ringeraja.ba/forum/m_354513/mpage_1/key_/tm.htm#354513

Ja sam.ovo nasla ako moze pomoci :)




Stranica: [1]