Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


mamina princeza -> Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 9:38:44)

Nedavno sam tek saznala da zena kad dobije trece djete ima jedno vrijeme pravo da radi pola radnog vremena ( u drzavnim institucijama -za privatnike i tako ne vaze ova opcenita pravila) cini mi se do druge godine zivota najmladjeg djeteta. S tim da ja ne znam jel placena kao za puno radno vrijeme ili ne .... moja prijateljica tako radi i bas joj je cini mi se lijepo.
Ides na posao, imas dodir sa necim sto nije kuca i briga oko svega u kuci, a opet imas vremena za sve ostalo ....
Meni bi recimo bas odgovaralo da radim negdje do 12 ili 13 sati. [sm=jezicek.gif] i sa finansijske strane kada bih dobila pola plate imala bi s druge strane i manje troskove - curica bi isla u poludnevni boravak , teta bi radila pola radnog vremena a mozda bi u tom slucaju i malenog dala pola vremenau jaslice....
Ja radim kod privatnika i mozda mi je malo drugacija racunica s tim da se kod mene ne mjenja nista po pitanjuu toplog obroka jer to ne dobivam posebno al sve u svemu ja ne bih odbila kad bi mi ponudili tu mogucnost (ali nece [sm=jezicek.gif], Dobro bih razmislila....

Pogotovo za majke male djece mislim da je ovo najbolja opcija ...

sta vi mislite o tome?
Da li bi vi prihvatile takav rad uz mozda manju platu i ostalo .....





mamaibabo -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 9:41:50)

ja bih odma pristala eh da imam bogdo troje djce ....[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Misty_mama -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 9:42:54)

Oooo, kako da ne.. Radim trenutno 8 i po sati, em se umorim pa nisam ni za šta kad dođem kući, em poželim svoju mrvicu... To bi mi baš bilo po mjeri




mamina princeza -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 10:09:53)

Tako i ja ... zato i kazem da bih voljela ..




sporty mamaa -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 10:12:43)

To je super. Inace ja cekam posao gdje ce mi puno radno vrijeme biti od 7 i po do 13h u prvoj, a od 13h do 7 u drugoj... I jedva cekam[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




leona81 -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 10:40:26)

naravno




bebana27 -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 10:44:40)

ne ubrajam se u tu skupinu jer sam nezaposlena ja sam cula ko rodi trece djete da se pare dobivaju[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Misty_mama -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 10:48:48)


IZVORNA PORUKA: bebana27

ne ubrajam se u tu skupinu jer sam nezaposlena ja sam cula ko rodi trece djete da se pare dobivaju[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Blue rose RR -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 11:09:51)

S obzirom da nam je slaba fajda maštati, al hajd da i ja pomaštam.
Radno vrijeme od 07,00-15,00, da se sedmica ne zove tako, nego da promijeni naziv, jer bi imala pet radnih dana i tri vikenda :)





Nedi -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 11:12:40)

Oduvijek mastam o radnom vremenu 7-15 ili krace ali kakva vremena dolaze mozemo samo ocekivati da je radno vrijeme produzava a plate smanjuju :(




malena27 RR -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 11:21:35)

Naravno da bih zeljela krace radno vrijeme, do 1 bi bilo idealno...
Ovako ustanem u 6, radim od 7 do 16, kuci sam tek u 16:30, nekad i kasnije i nisam ni za sta...ni za dijete i muza ni za rucak ni za kucu...samo za kreveta...[sm=smiley36.gif]




palachinken -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 11:24:39)

I ja bih 7-15 prije nego ovo. OVako dok odem po dijete, dok se neke obaveze pozavršavaju, kuci dolazimo oko 6, ili kasnije.
Katastrofa.




mamabb -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 11:28:01)

Trenutno mi je super radim od 8-15h, prva subota radna.




Miracle*3 -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 12:03:15)

U telecomu mi radi jedna poznanica, i isto znam jednu mamu koja radi u sudu, trece dijete, 18 mjeseci porodiljskog, 4 sata radnog vremena, a plata puna. ljepota :)




mamina princeza -> RE: Krace radno vrijeme - da li bi zeljele i prihvatile (13.3.2013 12:43:36)

i ova moja je iz telecoma:) al ima i u drugim drzavnim institucjiama slucejava ..provjerila sam ...
neka ima ..treba majka sa troje djece d aima olaksice kakve god.iako nemempojma jel puna plata.
ma da je i pol aplate supe rbi bilo sad bi [sm=kuza.gif]




Stranica: [1]