Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


stella -> Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba? (13.3.2013 13:09:59)

Evo navede me primjer od sinoc,kaze moja Hana"ja sam poljubila sliku od bakinog brata puno puta,on ti je na nebu znas,daleko daleko"....ja mislim da je ovako ispravno,objasniti djetetu koje je malo a kasnije ga uvoditi u detalje....




Adana -> RE: Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba? (13.3.2013 23:45:42)

Ne znam...
Ja mojoj još ništa objašnjavala nisam... Ona zna da je moja mama umrla, idemo joj na grob, rekla sma joj da je bila bolesna... Nije me do sada pitala gdje je, mislim da misli da živi u grobu...
Ali da nije lako objasniti, nije...




jasmin -> RE: Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba? (14.3.2013 8:23:55)

Ja sam jednostavno rekla da ćemo svi jednoga dana umrijeti i smrt nije kraj,ona je početak novog,puno ljepšeg života. Moja curica je nedavno izgubila svoju petogodišnju drugaricu,a ja sam joj pojasnila da njena drugarica sada uživa,da ima sve što poželi i da joj se tamo nikada ništa ružno neće desiti. Dijete je to toliko normalno,s oduševljenem prihvatilo,da me pitala kada će i ona umrijeti,da se igra s Medinom na konjićima u Dzennetu.




mamina princeza -> RE: Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba? (14.3.2013 8:29:45)

i ja sam ovako slicno kao jasmin objasnila.... tj mm joj je objasnio ...
ona odavno postavlja takva pitanja, pa odavno i dajmeo takve odgovore. ona je to shvatila fino bez nekog velikog straha al kad jakezam smao dragi Bog zna kad cemo preseliti na taj svijet to s enika dne zna ona kaze necu ja jos kad ostarim [sm=smiley36.gif] al hajde ....
nedavno je mm umrla nana ( ona je zvala stara nana i bila je mama od njene nane) i mi smo prvo pousavali malo sakriti od nje koji dan da ne bi bilo nekih strahova al ona je sama skontala i meni kaze : stara nana je preselila na drugi svijet - njoj je tamo lijepo sigurno nije meni nje zao , zao mi moje nane ona sad na ovom svijetu nema svoju mamu .....
joj ja se rasplakala.....
a dijete lijepo shvatilo




jasmin -> RE: Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba? (14.3.2013 8:33:40)

A meni je moja rekla,kad je mala Medina preselila na bolji svijet,mama...je li tako da nije puno teško kad umre stara osoba,ali je puno teško kad umre dijete...




stella -> RE: Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba? (14.3.2013 18:29:32)

ja sam prvo pokusala da joj objasnim kao odrasloj da je moj otac umro da je zakopan u zemlji .... da bi mi ona rekla mami,znas nano moj dedo je umro i on je posadjen u zemlji zivi,a komsinici je rekla da je mamina nana uginula[sm=smiley36.gif][sm=smiley19.gif] i da je sada u zemlji zatrpana,a da ne spominjem pitanja tipa kako dise itd....mislim da je puno bolje ovako na nebu,dzennetu,raju je daleko i da cemo se sresti kad za to dodje vrijeme...




Stranica: [1]