Bebin plac :( (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori



Poruka


Visnja RR -> Bebin plac :( (22.11.2008 23:08:23)

Drage moje sad kad nisam umrla od straha ...
Asja se odjednom probudila i pocela plakati... kad sam ja uzela ona je tako histericno pocela plakati sto nisam jos dozivjela od nje... mlatarala je nogicama i preeejaaaako plakala... nikako je nisam mogla umiriti... pokusala sam dati caj ali se bacala unazad glavom i nije htjela...
Uzeo ju je muz malo ali isto... jako glasan placa i mlataranje nogicama...
Stavila sam je na ledja da joj presvucem pelenicu pricajuci joj neke rijeci koje je obicno nasmijavaju... ali ona je pretuzno plakala cak sam imala osjecaj da me ne prepoznaje i da joj je pogled prestravljen... srce mi se kidalo[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Onda sam je opet uzela i nosala i pjevusila (trebam li reci da su meni suze tekle ko Nijagara)...polako se umirila i zapajkila...
Zar moze biti u pitanju ruzan san kad ona nije imala jos nikakvu traumicu ...svi ali svi u njenom prisustvu su blagi i nikad niko nije ni povisio ton na nju [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]...
Opet da naglasim imala sam osjecaj da me ne prepoznaje ni mene ni muza... [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Dusa moja sada pajki




anitaMO -> RE: Bebin plac :( (22.11.2008 23:10:21)

ne znam mila,jedino sto kazes da nije mozda sanjala nesto.dusa maala prepala se.




Amrino -> RE: Bebin plac :( (22.11.2008 23:18:03)

Znam tacno o cemu pricas! [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
I meni se nedavno desila ista stvar. Probudio se jako placuci (sto se nikada ne desava) i kada sam ga uzela nisam nikako mogla da ga smirim. Odnesem ga u sobu u kojoj je bilo upaljeno svjetlo- nista. Place i dalje. Ja pricaj, pjevaj, tjesi...daj siku - ma on place iz sveg glasa. Nisam mogla da ga natjeram da otvori oci. Bukvalno- kao da me nema. Kao da me i ne cuje i ne vidi.
Ma sekunda mi je falila da ga ne stavim pod vodu. Krenula sam u balju da ga umivam i tada je kao prestao plakati i- zaspao dusa slatka.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Mislim da je ruzan san u pitanju.
Pomislila sam i da se radi o zubicu...ali mislim da je ovo prvo...
Desava se zeno- ali vjeruj da znam kako ti je bilo. Ja sam se sva "tresla" u sebi. Tako se covjek bespomocno osjeca u tom trenutku...





mamin sin -> RE: Bebin plac :( (22.11.2008 23:18:08)

Moja Visnja, moguce da je nesto sanjala pa se prepala ili da je nije zabolio zubic ili nesto pa da je to prepalo... a i mi, mame, se odmah istraumiramo.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] A tako iz sna bunovni guraju se, sto kazes kao da te ne poznaje, dok malo ne dodje sebi i ne skonta da si to ti. Mrvica mala.




dinaa -> RE: Bebin plac :( (22.11.2008 23:23:58)

Visnja bice da je nesto presanjala,imala sam nekoliko puta takvu situaciju i cula sam dosta uglavnom istih odgovora da je mozda beba bila malo aktivnija ili se malo vise smijala ili igrala prije spavanja,a moze biti i od zubica sve u svemu nadam se da nije nista strasno mada za nas majke je i prestrasno,a znam tacno koliko si se prepala.




Mik Mik -> RE: Bebin plac :( (22.11.2008 23:26:07)

Draga Višnja, ne brini se i nama se to dešavalo pa sam pitala pedijatra šta to može biti jer ni Dominik nije nikada dozivio ništa ni blizu strašnog. Rekao mi je da je to normalno u toj dobi. Djeca u toj dobi ne sanjaju realne stvari kao mi, već sanjaju grafikone, slike i boje, plaču u snu zato što ne mogu da poredaju te stvari i zato bismo ih trebali tješiti da znaju da to što su sanjali nije ništa loše ili opasno..djeca uče u snu..I ja sam izbezumljena kada se nama to desi. Ne brini se




Visnja RR -> RE: Bebin plac :( (22.11.2008 23:35:59)

Hvala drage moje ... polako dolazim sebi mada mi tesko zaustaviti suze... valjda sam previse kmezava (preosjetljiva na njene suze) ali mi pomisao da je nesto plasi u snu uhhhhh srce mi kida...
Molim Boga da sve ruzno predje na mene a samo da mi nju cuva..
pusa i mirni snovi vasim bebicama...




stella -> RE: Bebin plac :( (22.11.2008 23:47:40)

Draga Visnja,i nama se to jednom desilo.Ja je uzela ona place kako place.Davala cicu nista,voda nista.Ja kad progovorim da je utjesim ona jos jace zaplace.Uzeo je mm i nosao po stanu.Plakala je tako skoro 20 min.Na kraju sam je uzela i komplet presvukla,al tada je vec malo prestala.Nismo vise znali sta uraditi,jedva smo je nekako utjesili i zabavili i onda je uzela cicu i zaspala.
Sto kazes kao da nas ne poznaje.I naravno bas sam se isplakala snjom.
Jer neznam ni jeli "Budna",jel se prepala i kako meni Mamsi tada rece mozda joj je ruka utrnula pa je boli.Uzasno.




Anoniman -> RE: Bebin plac :( (22.11.2008 23:59:15)

meni se to baš danas desilo!!! Plače, neće ni siku, ni cucu, ma kakvi i u neka doba zaspala a sve se trza mače malo... ja sam je uza se, legla, stavila je na grudi, i ninala dok nije zaspala i onda je nisam spuštala već smo tako obje zaspale...ona potrbuške na meni i smirila se...Nešto je u zraku.:)




mamyca -> RE: Bebin plac :( (23.11.2008 8:11:24)

Visnja,i nama se desila ista situacija nedavno,probudio se stravicnim placem,i nikako da se smiri dok ga nisam vani iznijela,srce mu je lupalo pravo brzo,mislim da je san u pitanju,ko zna?Ne trebam ti ni govoriti kako sam se ja prepala.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




bebbe RR -> RE: Bebin plac :( (24.11.2008 6:07:13)

Visnja, a i Shee, i ostale mame s tim iskustvom, ja isto mislim da su to snovi. Iako se nama cini da bebe zapravo nemaju dozivljaja da bi sanjale, ako se stavimo u njohovu perspektivu - one imaju toliko novih susreta sa stvarima i ljudima u zivotu i sve zivo im je novo i sve moze biti dodatni stimulans koji ih uznemiri. Ne sekirajte se. Visnja, nadam se da je Asja sada OK. I, Emel, naravno, Shee. I ostali bebironcici s istim i slicnim iskustvom. Ma, kako kazu, najvaznije je da je mama OK, onda ce biti i bebara, Mislite na to. Pusa od mene svima! 




Visnja RR -> RE: Bebin plac :( (24.11.2008 18:09:12)

Hvala draga [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ...
Ma to je bilo samo onu noc ...ipak mi je to prvo iskustvo s tim pa sam se prestrasila... Sad kad znam da je ipak samo san lakse ce biti za kasnije... pusa




bebano -> RE: Bebin plac :( (24.11.2008 21:22:59)

Draga Visnja,
samo da znas da nisi sama ima nas jos.
Meni kada se tako desilo prvi put bila sam jako uplasena. Luka se probudio tako placuci, a okice sirom otvorene i preplasene uzasno. Bas ono vidim prestravljeno djete. Ja da mi srce pukne. Sto kazes svi smo nekako po prirodi tihi, mirni, nikada se ton nije poviso na njega. Nosaj ga, ljubi, pjevaj ma kakvi place i place i vidim da on iako su mu oci otvorene zapravo spava. Nekao se smirio vise se i ne sjecam kako jer je to davno bilo. Od tada mi se desilo vise puta ali sam bila smirenija jer sam shvatila da on jadnicak zapravo nesto ruzno sanja. Odmah ga uzeme, ljubim, pjevusim mu i ona zaspe jako brzo. 
Ima jos nesto sto se njemu desava pa evo da iskoristim i pitam mame za savjet. Njemu se desi da jeca u snu. Ali to je takvo strasno jecanje da se ja trudim svaki put da ga probudim jer vidim da se djete pati, barem meni tako izgleda. I nedavno sam se uplasila ali je srecom mama bila samnom. Ne mogu ga razbuditi, a on jeca li jeca. Uzela ga u narucje, zovem ga, stavila ga da ga presvucem, on zmiri, jeca i nece da se probudi. Mogu vam reci prilicno grozan osjecaj. Malo mi je falilo kao sto Amrino rece da ga malo polijem vodom ili tako nesto, srecom probudio se. Sta da radim kada ovako jeca, da li ga da razbudjujem ili da ga pustim da se sam smiri. Ali nije to obicno jecanje ono kao po malo, nego bas glasno ne znam kako opisati..
Visnja izvini sto koristim "tvoj prostor". Ljubi mi snajkicu  




Visnja RR -> RE: Bebin plac :( (24.11.2008 21:41:19)

Evo "snajkica" zaspala :)
Draga to jecanje se Asji desava 2-3 puta sedmicno...
Ja brzo skocim iz kreveta i ne budim je vec se skroz nagnem nad nju ...
ljubim je po obrascicu i sapucem joj nesto tiho dok ona ne prestane...
Nekad se zna desiti i par puta u toku noci... Dusa me boli ali izgleda da je to kod vecine djece tako...
Ljubi mi "zeta" [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] i on garant pajki




bebano -> RE: Bebin plac :( (24.11.2008 22:05:23)

E super, pokusacu tako drugi put da ga ne budim.
Pajki, pajki zet [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. 
Laku i mirnu noc i puse 




gvendolina -> RE: Bebin plac :( (19.6.2009 11:05:52)

Da ne otvaram novu temu pitacu ovdje

Moj bebac vec nekih 10-ak dana svaku vece oko 8,pola 9 pocne histericno plakati i to traje po sat-dva.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Da li ga muce grcevi???samo mi nije jasno kako ga uhvati uvijek u isto vrijeme[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Mi ga nosamo,ljuljamo,masiramo stomacic... uglavnom nista ne pali i on sam prestane plakati i zaspi.Mene je samo strah da mu sta ne bude od tog placa,cula sam da bebe mogu dobiti bruh od plakanja[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image] nedo Bog,bas me strah toga
Jeste li vi cule za to,da li je tacno? Imate li savjet za grcice?
hvala vam,pusa




Suzana -> RE: Bebin plac :( (19.6.2009 11:10:54)

Gvendolina,

Vrlo moguće da su grčevi, oni se baš javljaju predveče a tvoj sinčić je star taman toliko kada su oni najčešći...
Proći će, ne brini.





bebano -> RE: Bebin plac :( (19.6.2009 11:29:20)

Gvendolina i ja mislim da su grcevi jer se oni i javljaju uvijek u isto vrijeme. Ne znam da li ti je neko vec preporucio, mom sinu su pomagale Espumisan kapi. Vise se ne sjecam kako sam mu ih davala, ali sve ti pise u uputstvu. Druga stvar, ono sto sam ja njemu radila kada bi ga hvatali grcevi je da ga polegnem ga na ledja i kao da radim gimnastiku lagano mu guram obje nogice prema stomacicu, kao "vjezbam" sa njim. To mu je jako prijalo, jer bi poceo prduckati [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image], znaci oslobadajti se zraka koji mu je i pravio probleme. Naravno nista ne treba radili na silu. Ako vidis da mu ovo ne prija, odmah prestani. Na stomacic sam mu stavljala gazu natopljenu toplim maslinovim uljem. Ako ovo budes radila vrlo pazljivo jer ulje za cas postane vrelo, pa da ga slucajno nebi opekla. Masirala sam stomacici, kao sto i ti vec radis, kruznim pokretima. Eto sve sam od ovoga kombinovala i nesto bi uvijek upalilo. I naravno nosala ga do besvjesti jer mu je tada to najpotrebije. Ne brini, sve ce to proci.




Ex Yu -> RE: Bebin plac :( (8.7.2009 13:59:38)

ja neznam vise sta da radim ovom svom [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image] nespava po danu evo vec 5 dana ustane oko 8 ujutro i do 9 navece je budan jedva ima po 10 minuta perioda da je miran stalno hoce sisu hoce sa sisom i da spava cim mu je izvadim iz usta budan je za 5 minuta ... place tolko histericno dok ga nestavim na sisu da je to nemoguce nista i niko ga nemoze utjesiti osim pola sata kupanja ... cjeli dan doji a meni sise i ledja odpadose nit mogu sta uradit nit ce odmorit nista cjeli bozi dan je na meni ... sta da mu radim [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image] 




tea lana -> RE: Bebin plac :( (8.7.2009 14:09:32)

meni je tako bilo mjesec dana od Laninog rodjenja,dok mi nismo skontali da je kod nas sparina.I da dijete tek zaspe kad padne mrak i kad bar malo zahladni.Ne znam pokusajet zamraciti,napraviti hladovinu.Mi smo otisli kod moje mame i ostali dva mjeseca dijete se unormalilo drugi dan.




Visnja RR -> RE: Bebin plac :( (18.10.2009 19:03:44)

IZVORNA PORUKA: n1kky

tražila sam sličnu temu na tražilici ali nisam uspjela naći...
naime, imam bebu kojoj je 5 sedmica...inače je mirna beba, plače samo kad je gladna, mokra ili kad ima grčiće...
u zadnja 3 dana svaku večer počne plakati, iz čistog mira, oko 6 sati pa do pola 9, 9 ne prestaje...napravi male pauze kad se uspava od plača i mog nosanja...
pričam joj, pjevam, mazim je...sve ono što joj je prije prijalo sad kao da ne doživljava...
tako grčevito plače, da jos i po sat vremena jeca kad prestane s plakanjem...
više sam upoznala njen plač i kad plače znam šta je u pitanju...
ali ovo što sad radi do sad nikad nije...
ne mogu vam opisati kako se ja osjećam u tim trenucima...pokušavam ostati mirna zbog nje, ali ne mogu...
sinoc smo zvali hitnu, pedijatriju, javila mi se neka neljubazna doktorica, napala me kako odmah paničim mora dijete nekad i plakati i imati loš dan :(((
neobično mi je to što počne i završava sa plakanjem u isto vrijeme već 3 večeri...

sry na dužem postu ali ne znam šta da radim :(((((((((((((



IZVORNA PORUKA: reallove

pozdrav...ja mislim da ti je to normalno,beba mora i plakati,ja sam pitala svog pedijatra sta ako mi beba place a on kaze to je normalno da place,problem je ako ne place,jer ipak to je beba mala..place ako je gladna ili ima grceve,vruce joj ili hladno a moguce je i da ju treba presvuci...moj emin navece kada je pospan place tako jako i jedva zaspe...


IZVORNA PORUKA: Swatkish

Kazu da pred aksam djeca bas placu, na nacin, na koji si ti opisala. Boje se prijelaza noc-dan,pa se zbog toga to i desava.
Samo ti budi uz svoju bebu, grli je,mazi, naoruzaj strpljenjem. Sigurno ce proci.


IZVORNA PORUKA: reallove

Swatkish bebe ne prepoznaju dan ili noc jednostavno moraju plakati nekad..meni je doktor rekao da ga pustim da place nekad jer tako siri pluca..nije to nista strasno,treba ostati smiren jer ako beba osjeti da si ti uznemiren onda jos gore...


IZVORNA PORUKA: noaa

Noa je to radila dok nije napunila 3 mjeseca,u isto vrijeme svaki dan..to su bili grcevi i tad bi obicno kulminirala i moja nervoza pa bi bilo jos gore.pokusaj biti smirena kad zaplace mada znam kako je to tesko,al prije ce se smiriti ako si ti mirna,ili ako je tata smireniji neka on uzme bebu u tom periodu.


IZVORNA PORUKA: n1kky

hvala svima na odgovoru...srce mi se cijepa kad pocne plakati ane mogu joj nista...
ja pokusavam ostati mirna jer znam da se na nju prenosi moje raspolozenje...
brine me jer je Lara inace mirna beba...
nosamo je oboje, pokusavamo zabaviti ali ona kao da ne dozivljava nista oko sebe dok ne otplace svoje...



IZVORNA PORUKA: Swatkish

IZVORNA PORUKA: reallove

Swatkish bebe ne prepoznaju dan ili noc jednostavno moraju plakati nekad..


Nisam ni rekla da ne prepoznaju, rekla sam da se boje prijelaza, sto ce reci da osjecaju... Kod mene se tako desavalo, u isto vrijeme, od 7-8 uvece....



IZVORNA PORUKA: Ilhana

ovde to zovu kolik, do treceg mjeseca dijete moze tako raditi i samo ce prestati... da bih se umanjilo to treba se gledati da beba neguta zrak dok jede.. to se desava naprimer kad se dijete hrani flasicom ili kad vuce u prazno... onda ko guta zrak, neznam kako da ti objasnim... imaju i kapi za to, mislim da aptamil ima kapi u Bosni da se kupe... jer znam da imate dosta proizvoda od Aptamila a moja dinca je koristila svojoj maloj to u njemackoj... pitaj u apoteci..

evo kolik u prevodu kolika (trbobolja, grč u stomaku, bolni grč crijeva)


IZVORNA PORUKA: n1kky

ja pijem caj od komoraca a njoj dajem kapi protiv grceva (espumisan)...pokusala sam i sa kamilicom i kimom...jer je i meni prvo palo na pamet da su grcevi...
procitati cu teme o grcevima pa cu vidjeti pokusati sa necim drugim joj to smanjiti..



IZVORNA PORUKA: henna ze

jao kad se sjetim..meni se to dešavalo...moja beba sad ima 7 godina al me jeza prodje kad se sjetim..ona je plakala obično od 8- 12 sati..kao da je neko u vatru baci..i ne znam šta da radim s njom..a dojila je..užas..nikom se ne da opisati....i plakala je tri godine noću svaku noć..užas...poslije znam da je sanjala jako strašne snove.. a taj plač u početku je bio od tortikolisa kojeg naši ljekari uopšte nisu primjetili dok ja sama nisam skužila.....
ne znam..možda je to kod tebe samo od grčeva....budi strpljiva i pazi bebicu..proći će...


IZVORNA PORUKA: Anushka

jeste li pokusali sa zvukom grijalice, fena ili nesto slicno?
mi smo u to vrijeme skontali da kad ga necim iznenadimo i skrenemo paznju dovoljno je da prestane, nekad grijalica, nekad ogledalo, nekad vodu pustim u WC solji, nekad pustim na cesmi, nekad na prozor ga stavim, nekad neku pjesmu pojacamo koju voli, upalimo svjetlo ako je zamraceno isl (to sve nakon sto mu dam vode, presvucem i ponudim da doji) ako se grci i savija onda su grcevi i imas temu, a ako ne, onda skreci paznju i pjevaj stalno istu pjesmu ljuljaj i strpljivo cekaj da to preraste! sretno!


IZVORNA PORUKA: nannah

uhhh..evo ja upravo s jednog plakanja...nije svaki dan i nije u isto vrijeme, al mu dodje tako nekad pa krene, prvo plac, pa sve jace, pa se dere na kraju da ga grlo boli, a mene sve..i polako hvata panika; pregledam sve , hrana, pelene, zedj (ne znam - mozda je ovaj put kamilica pomogla - dala sam mu u pauzi placa); pa na kraju povratio jos - sto je sasvim razumljivo - svatko bi povratio da se tako dere i napreze pol sata, pa mene jos veca frka - pa mjeri temperaturu - a ruke mu hladne; pa nije temperatura, i taman kad pomislim "e ne mogu ja vishe ovo" stavim ga u krevet po milijunti put da samo malo odmorim ledja a on zaspe ko klada.. i nema -spava, ruke u zrak i hrce blazeno...a ja ko pas umorna..al sad sve super - i meni i njemu...uf..jedva cekam da progovori... a sto mu je bilo...to valjda ni on sam ne zna...


IZVORNA PORUKA: n1kky

joj i ja se uspanicim pogotovo kad osjetim da je sva vruca, sto je normalno od toliko placa, onda jos vise u paniku...
pa pipkam uhice, jer je imala bolne usi sa 10 dana zbog plodne vode...pa pipam stomacic da je en boli, mjerim temperaturu...i na kraju kad shvatim da nije nista od toga onda je privijem uz sebe i nosam po kuci pjevuseci joj, sapcuci...
a o ledjima da ne pricam...ubijaju...



IZVORNA PORUKA: bebbe

Meni je moj pedijatar rekao da djeca često plaču u isto vrijeme, obično je to predveče, ali može biti bilo kada, te da taj plač rijetko ima veze s grčevima, kako si ga mi roditelji tumačimo, već da znanstvenici dolaze do poznaje da se radi o određenom razvoju mozga. Plač, koliko god je iritantan za roditelje, prođe, a meni je dr rekao da nosam, mazim, drzim, dojim, ljubim bebu, i ja sam to i radila, pa nije dugo trajalo.


IZVORNA PORUKA: Ilhana

Meni je se dva puta desilo da Lamija place ko da je neko kolje, zapravo vristi po 20 minuta je trajalo obadva puta. Ja sam joj dala vodice sa kimom i utoplila je, cak i pretoplila, pogotovo preko stomaka... cim sam to uradila obadva puta odma je prestala da place i jecanje je nestalo nakon deset minuta... Naravno drzala sam je i uz sebe svo vrijeme.


IZVORNA PORUKA: n1kky

sinoc nam je bilo malo lakse...jucer je MM dosao s posla pravo umoran a i vrijeme bilo za spavanje pa smo oko 4 sata sve 3 zaspali i probudili se oko 8 :) dobra tura spavanja...
ona je propustila ono vrijeme kad pocinje plakati...
kad se probudila jela je i onda je pocela plakati bas kao kad ima grceve...place nekih pola minute toliko da mislim da ce se ugusiti onda prestane, onda opet nakon nekoliko minuta...sve do nekih pola 12 kad je zaspala...

pa sam razmisljala, ali ev da pitam iskusne mame...jel cu moci kontrolirati koliko zraka prguta ako budem izmuzala mlijeko i davala joj preko flasice...halapljivo jede pa se naguta zraka...
pa sam mislila, vodeci se onim sto je pedijatrica rekla(da bebe koje doje imaju cesce grceve) da ako joj na flasicu budem davala da ce manje zraka gutati...

znam da sam dosadna sa pitanjima, ali kao svaka novopecena mama, masa stvari me zanima...



IZVORNA PORUKA: Dindin

Draga moja,
doktorica nema pravo. Pogrijesila je. Dojena djeca imaju rjedje grceve nego ona koja se hrane flasicom. Nije dokazano da gutanje zraka ima ikakve veze sa grcevima (ima sa podrigivanjem i bljuckanjem). Inace bebe gutaju vise zraka kad se hrane na flasicu. Samo doji. Majcino mlijeko je prirodni probiotik. Pomaze da se uspostavi crijevna flora i tako pomaze protiv grceva. Plakanje u isto vrijeme je obicno znak grceva i nije nista strasno. Jednostavno nosaj bebu i gledaj u bebu, prepusti se svom osjecaju (zaboravi doktore i savjete, zaboravi kucu i kucne poslove, samo ti i beba) i naci ces nacina da joj pomognes i umiris je. Nema sredstav protiv grceva, ali mozes malo pomoci. I proci ce. Ja evo duram sa grcevima mog malenog vec skoro 8 mjeseci, pa sta. Nista strasno. Polahko se smanjuje intenzitet i bice bolje ako Bog da.
Bas me ljute doktori neznalice. Moja doktorica je izvalila da majcino mlijeko ne sadrzi laktozu iako je 90% laktoza. Kasnije je priznala da nije znala. Promijenila sam doktora. Danas se tako puno moze nauciti uz pomoc interneta i razmjene informacija. Zasto se doktori ne usavrsavaju, ne znam.
Inace, djeca koja su cesto uz majku i nosena (npr. u Africi) nikad nemaju grceve. Sretno!



IZVORNA PORUKA: škorpija

slažem se sa dindin, pa na pakovanju aventovih flašica ima grafikon koliko često grčeve imaju bebe dojene a koliko one koje se hrane na flašicu, razlika je velika, jer dojene bebe imaju najmanje grčeva, čak su i prizivođači flašica to morali priznati iako im ne ide u korist[sm=smiley36.gif] .

kod grčeva pomaže samo dojenje, nosanje i maženje, ako ti nije hladno u stanu skini bebija i sebe do pasa i stavi ga da leži i spava na tvojim prsima, meni je to pravooo pomagalo kod grčeva kad je ajdin bio mali


IZVORNA PORUKA: n1kky

IZVORNA PORUKA: Ilhana

Nemoj izdvajati mlijeko, nastavi da je dojis jer ako predjes na flasicu mozda ti kasnije nece htijeti da doji sa sise...

Jesi li probala ista od savijeta juce sto si dobila?



vidis to sam zaboravila napisati...
dok je plakala sinoc pokusala sam sa fenom nije upalilo...nije ga uopce registrirala...onda smo slucajno otkrili sta joj odvraca paznju...MM napravio cedevitu i kako je mjesao udarao kasikicom o rub case i na taj zvuk na se smiri...to nam je pomagalo sinoc...
a cijelo vrijeme sam je nosala tako da je stomacicem prislonjena na mene, saputala joj na uho i pjevusila i ceskala je lagano po glavi...
tako da sinoc nije bilo agresivno kao nekoliko zadnjih dana...e jeli od ovoga sto sam radila ili zato sto je prespavala veliki dio vremena kad inace place vidjet cemo veceras...



IZVORNA PORUKA: Dindin

Osim  zbog grceva, beba ponekad moze plakati i u toku razvojnih faza. Ne radi se o tjelesnom nego duhovnom razvoju. Imam knjigu o tome i postoji grafikon koji pokazuje kad beba ima skok u razvoju. Tokom takvih perioda neke bebe su nemirne, placu. Kazu da je razvoj mozga takav da su to kao gromovi u glavi i beba moze biti razdrazljiva. Neke bebe lakse podnesu takav skok, pa se ne moze primjetiti nista neobicno u pojedinim periodima. Poslije razvojnog skoka primjecujete da je beba naucila nesto novo. I onda slijedi mirniji period. Mozda cu ugrabiti vremena da skeniram grafik, pa cu ga postaviti da znate kad su pojedine razvojne faze. Naravno, kod nekih beba nastupaju kasnije, a kod nekih ranije.




n1kky -> RE: Bebin plac :( (21.10.2009 13:44:17)

napokon smo nasli nacina da potpuno umirimo bebicu...
pojacamo neku muziku i smiri se...kad joj dosadi neka pjesma prokmeci i idemo dalje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
jutros sam sjela i napravila playlistu raznih balada i laganih pjesmi i rekla sam MM da najavi svaku vecer poslije 6 sati kod nas koncert povodom smirivanja [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image]
hvaala svima na savjetima [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




ivanak -> RE: Bebin plac :( (21.10.2009 13:50:33)

Mi nismo hB imali grčeve. Ali sam primjetila da moju bibicu umiri kad joj pjevam, kad upalim fen, kad upalim usisivač i naravno kad ga nosaš [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Smjehuljica -> RE: Bebin plac :( (21.10.2009 14:09:36)

Mi smo imali taj isti problem kad je mojoj maci bilo ca.2 mjeseca. Naime svaku noc je plakala (zapravo vristala) u isto vrijeme, pa i po sat vremena je trajalo. Grcice je takodje imala svaki dan, ali ovo je bilo drugacije. Kada sam to ispricala svojoj babici odmah me je pitala da li se ona preko dana nalazi u prostoriji u kojoj je upaljen TV, sto sam i potvrdila. Posavjetovala me je da drzim ugasen TV preko dana kada je ona tu, jer njen mali mozak sve te zvukove i slike prima tokom dana, a ne moze da preradi odmah i kada se toga nakupi, (predvece) pocne da vristi. Bila sam zacudjena i mm nije to mogao da vjeruje, ali smo ipak isprobali i stvarno je hB prestala. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]









n1kky -> RE: Bebin plac :( (22.10.2009 8:28:42)

IZVORNA PORUKA: Smjehuljica

Mi smo imali taj isti problem kad je mojoj maci bilo ca.2 mjeseca. Naime svaku noc je plakala (zapravo vristala) u isto vrijeme, pa i po sat vremena je trajalo. Grcice je takodje imala svaki dan, ali ovo je bilo drugacije. Kada sam to ispricala svojoj babici odmah me je pitala da li se ona preko dana nalazi u prostoriji u kojoj je upaljen TV, sto sam i potvrdila. Posavjetovala me je da drzim ugasen TV preko dana kada je ona tu, jer njen mali mozak sve te zvukove i slike prima tokom dana, a ne moze da preradi odmah i kada se toga nakupi, (predvece) pocne da vristi. Bila sam zacudjena i mm nije to mogao da vjeruje, ali smo ipak isprobali i stvarno je hB prestala. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]









ja imam maniju da mi je u kucu uvijek upaljen tv...vidis pokusat cu i sa tom varijantom...Lara i dalje svaku vecer pocne plakati, ali je muzika smiri...
pokusat cu ugasiti tv preko dana pa cemo vidjeti jel to u pitanju...




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>