Izrazi vaseg podneblja (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


sporty mamaa -> Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 10:32:58)

Zanima me koji su izrazi karakteristicni za vase podneblje??? Evo recimo ja zivim u mostaru i ovdje je vec postala navika koristiti kako da kazem tako neke karakteristicne izraze. A svako malo se nadopunjuju novi i to posebno mladi olako prihvataju. Pa recimo :

Bjezi bola tamo, Moja ti(ovo moja ide u raznim varijantama, hocu moja, necu moja), hocemo na fuka, sta mai, vid mu glave ko cocin bubanj. Ima ih jos dok se sjetim samo.




tinkivinki -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 10:42:27)

kod nas se u selima kaze kad je nečeg malo-teke[sm=zmeden.gif], uzbrdo-nizbrdo kazu uzobalu-nizobalu,sveska zovemo teka.znam da su ovi izrazi cudni ljudima koji nisu iz ovog kraja




jasmin -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 10:42:57)

Đe si ba [sm=smiley36.gif]...
Niko mi ba ne vjeruje,šo je najgore.




Ben 10 -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 10:47:57)

Sporty,hajde organizuj jednu fuka???

I ja kaze teka ,nikada sveska...




mamaajna -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 11:09:41)

to ba po Sarajevu govore pridoslice i mahalski neskolovani ljudi,a ostali su vec odavno izbacili tu uzrecice




Mami81 -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 11:34:32)

U Tuzli je cesto de ba, zabava je gida, velika piva je klipava ima toga jos [sm=smiley36.gif]




sporty mamaa -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 14:39:06)


IZVORNA PORUKA: Ben 10

Sporty,hajde organizuj jednu fuka???

I ja kaze teka ,nikada sveska...


ajd ti[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] ja se ovih dana spremam u sarajevo nisam vidjela najbolju frendicu 100 godina a tamo je[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

Vidi mu glave ko cocin bubanj, gledas mene vidis smederevo, a najzesca mi je ona kad mostarac kaze necu, kaze hocu k....[sm=zmeden.gif] to od mladih cujem cesto.




EEDITH -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 14:43:10)

ovo ba mi je baš ,baš odvratno,ali i ja nekada kažem.prvo počela djeca,neznam ni odakle,jer ni mm ne govori,
ja ih zezala,pa sada znam i ja reći [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




EEDITH -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 14:44:29)

u ovim izrazima su najjači mostarci,bar meni

glava mu ko cocin bubanj

'ta će on




Galicia -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 15:31:01)

Mani se toga = nemoj to.





sporty mamaa -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 17:26:29)


IZVORNA PORUKA: eldinky

u ovim izrazima su najjači mostarci,bar meni

glava mu ko cocin bubanj

'ta će on


ta ce on burazeru[sm=jezicek.gif] vid mu glave ko Rondo[sm=jezicek.gif] bjeri tamo




mishkica -> RE: Izrazi vaseg podneblja (14.3.2013 18:38:42)

evo jos jedne Mostarke, jesi li ti...(kad pitas nesto nekog)? jok, eto ti si[sm=smiley1.gif]
moja moja, kad je nesto fino, pa kazu ko dusa,




sporty mamaa -> RE: Izrazi vaseg podneblja (15.3.2013 0:51:01)

IZVORNA PORUKA: mishkica

evo jos jedne Mostarke, jesi li ti...(kad pitas nesto nekog)? jok, eto ti si[sm=smiley1.gif]
moja moja, kad je nesto fino, pa kazu ko dusa,



ta je najjaca, jok eto ti si, to meni muz govori[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] i bjeri tamo bona[sm=jezicek.gif]




lady_bubamara -> RE: Izrazi vaseg podneblja (16.3.2013 18:05:40)

ovdje u Tesliću dosta toga je meni bilo čudno kada sam došla iz B.Luke , npr. : germit - ja navikla da se kod nas govori štrudla

Pazi ona na dijeta - prvi put sam mislila da ta žena o kojoj pričaju pazi na dijetu, liniju a ustvari dijeta je dijete

Pfeningi - feninga

Cukovi i Ćukovi - Psi

ima još toga al ovo mi prvo na um pade , u početku mi bilo čudno a sad sam se navikla [sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Izrazi vaseg podneblja (16.3.2013 18:15:48)

bona ne bila, jašta, bolan, merak, šatro, jaran, treba,buraz ...




Honey3 -> RE: Izrazi vaseg podneblja (16.3.2013 18:38:03)

u mojoj mahali zene imaju obicaj pitati jesi li namirila(pospremila) ja kad sam se tek udala nisam znala sta me pitaju,eto navikla sam na to,ali ja ne koristim taj izraz...




lady_bubamara -> RE: Izrazi vaseg podneblja (16.3.2013 19:18:03)


IZVORNA PORUKA: zaha

u mojoj mahali zene imaju obicaj pitati jesi li namirila(pospremila) ja kad sam se tek udala nisam znala sta me pitaju,eto navikla sam na to,ali ja ne koristim taj izraz...


isto , isto ! vidiš, to sam zaboravila [sm=smiley36.gif]




mamaibabo -> RE: Izrazi vaseg podneblja (16.3.2013 19:39:55)

IZVORNA PORUKA: ninulina


IZVORNA PORUKA: zaha

u mojoj mahali zene imaju obicaj pitati jesi li namirila(pospremila) ja kad sam se tek udala nisam znala sta me pitaju,eto navikla sam na to,ali ja ne koristim taj izraz...


isto , isto ! vidiš, to sam zaboravila [sm=smiley36.gif]

e meni je ovo bilo cudno "jesil namirila".... ja fakat nisam znala sta ovo znaci kad sam se udala
ja sam rodjena ,odrasla u srcu bascarsije (Bentbasa) i nikad niko nije govorio ,pardon koristio to -ba ,kad sam poslje rata otisla u Tuzlu sve na oje sam naisla govorili su -ba[sm=jezicek.gif]
[center [ ja volim Mostar i mostarce al bas volim ,a ovdje u sa. cesto cete cuti avion-dobra djevojka
buraz,h''os majke ti ,jok,ti si a aaj ima toga jos al da se sjetim




amra_sa -> RE: Izrazi vaseg podneblja (16.3.2013 19:53:50)

Haver, jaran, treba, ba, kalaštura, ofajla, Šahbaz, Minka, duduk, topuz, svrabka (ona koja se češe) [sm=smiley36.gif] , kaloša, opanak, Šerifa , papak, seljak, mutihala, mahaluša, žliba, tiba, kreten, debil, idiot, stari panj, špica, Ševala, ljubičica, ruža, žara, lova, kliker, točak , sajla, pamuk, brat, mustra, šifra, nerd ... [sm=smiley36.gif]

Dodam još kad se sjetim ...




aazra -> RE: Izrazi vaseg podneblja (17.3.2013 0:42:48)

Sjećam se nekih izraza koje su koristili moji rahmetli dedo i nana, ali sad vise niko...

Dedera, npr [sm=smiley36.gif]





saritaa -> RE: Izrazi vaseg podneblja (17.3.2013 0:57:43)


IZVORNA PORUKA: aazra

Sjećam se nekih izraza koje su koristili moji rahmetli dedo i nana, ali sad vise niko...

Dedera, npr [sm=smiley36.gif]





ili "hajdera" [sm=smiley36.gif]




saritaa -> RE: Izrazi vaseg podneblja (17.3.2013 0:58:58)


IZVORNA PORUKA: zaha

u mojoj mahali zene imaju obicaj pitati jesi li namirila(pospremila) ja kad sam se tek udala nisam znala sta me pitaju,eto navikla sam na to,ali ja ne koristim taj izraz...



a ima i ono je si li smirila sve isto izraz za pospremila [sm=smiley1.gif]




smajli80 -> RE: Izrazi vaseg podneblja (17.3.2013 9:44:01)

Moj kraj ima poprilično čist izgovor evo izdvojila bih par koji meni zaparaju uši

tujka(tu),vojka(ovde),nojka(tamo)

Ali pronađoh jedan zabavan klip koji su postavili novinari lokalne privatne TV snimajući priloge po gradu-malo se zabavite[sm=smiley1.gif]

http://www.youtube.com/watch?v=t938e2K0enM




Medić* -> RE: Izrazi vaseg podneblja (17.3.2013 9:46:27)


IZVORNA PORUKA: saritaa


IZVORNA PORUKA: zaha

u mojoj mahali zene imaju obicaj pitati jesi li namirila(pospremila) ja kad sam se tek udala nisam znala sta me pitaju,eto navikla sam na to,ali ja ne koristim taj izraz...



a ima i ono je si li smirila sve isto izraz za pospremila [sm=smiley1.gif]


Zaho imas li u komsuluku sandzaklija ? [sm=smiley36.gif] Ovo jesi li namirila ( pospremila, spremila) je karakteristicno za nas kraj :)))




MicoTico -> RE: Izrazi vaseg podneblja (17.3.2013 10:31:17)


IZVORNA PORUKA: smajli80

Moj kraj ima poprilično čist izgovor evo izdvojila bih par koji meni zaparaju uši

tujka(tu),vojka(ovde),nojka(tamo)

Ali pronađoh jedan zabavan klip koji su postavili novinari lokalne privatne TV snimajući priloge po gradu-malo se zabavite[sm=smiley1.gif]

http://www.youtube.com/watch?v=t938e2K0enM

Ajme, smajli, isplakala sam se[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>