|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kurs za trudnice u Zenici?
7.5.2009 18:56:40   
marelica9
i jel bilo dahtanja?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 12:30:09 >

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
7.5.2009 18:59:41   
cija

IZVORNA PORUKA: marelica9

i jel bilo dahtanja?



daaa...tu sam se odvalila smijati,al sam se uozbiljila i odradila user posted image nisam eto znala za tu vrstu disanja prilikom napinjanja pri porodu

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
7.5.2009 19:16:01   
Ivona
Mene je to dahtanje bas smaralo user posted image  Prvo me bilo stid,jer sam sebi izgledala k'o cuko user posted image ,onda mi se nesvijestilo...,ali sam ga bas dobro savladala....i na kraju mi nije trebalo.Trebao mi je samo prvi dio,jer sam u periodu onog drugog bila pod narkozom (sekcija user posted image ).
Prakticni dio dojenja sam svjesno markirala,jer me bilo stid da se skinem pred tolikim zenama (eh da sam samo znala sta me ceka u bolnici user posted image Poslije poroda sam mogla i gola prosetati gradom,bilo bi mi svejedno user posted image ) i naslonim onu bagavu lutku na dojku user posted image
Prsvlacenje je i kod nas proslo na frku.Kad sam donijela svoju smizlicu kuci,plakala sam danima,jer sam mislila da sve radim pogresno i da nista ne ide kao u skolici...,a valjda je tako svima sa prvom bebom user posted image

Na cas o prehrani sam i ja zakasnila (jer sam vec bila u sestom mjesecu trudnoce),ali sam se o svemu na vrijeme informisala i jako sam vodila racuna o tome.

Ako nekada opet budem trudna,ponovo cu ici user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
7.5.2009 19:18:26   
cija
nisam znala to za dojenje?aaahaaa...ja sam danas isto imala napade smijeha kad sam vidjela one lutke user posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
10.5.2009 9:43:28   
bubuli
ja sam trudna 8 sedmica i nemislim ici u skolu za trudnice...

ima dovoljno stvari na netu,casopisima,imam znanje iz med.skole,nesto i sa praxe a imam masu prijateljica koje imaju bebe i mogu mi dati informacije iz prve ruke...

kazem sve ovo jer poznajem babicu koja je poradjala gospodju koja predaje tamo i kaze da goreg pacijenta nije bilo...njeno ponasanje itd.
pitajte je jel disala ko sto vama predaje?

kad saberete 2 i 2 mislim da je apsurd da kurs o trudnoci i porodu vodi neko ko nikad nije bio-radio na porodjajnom i nema veze o porodu...

tako bi mogla doci svaka med.sestra,iscitati malo literaturu i predavati...pricati bajke...

disanje-disat cete onako kako vam u radjaoni kazu,skrenut ce vam paznju na to...i kad disat i kako i kad napinjat...

mnoge trudnice se zbune koje su isle u skolu-hocul disat,ovako il onako pa nakraju zaborave disat...

sve je lijepo dok se sjedi i slusa predavanje al kad si "ti" sam na djelu e tad je druga prica...

sto se tice Zenice ja sam vise za to da naprave dokumentarac o porodilistu kao sto je nedavno na tvZe bilo o urgentnom bloku...
pa da svaka trudnica ocima svojim vidi kako izgleda to porodiliste,gdje se sta nalazi,kako se ponasati,sta ponijeti...mislim da bi bilo to korisnije nego dahci,puhci pa padnes u nesvijest na kraju...

u svakom slucaju sretno svima!!!

_____________________________



(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
11.5.2009 9:58:33   
marelica9
sve je lijepo dok se sjedi i slusa predavanje al kad si "ti" sam na djelu e tad je druga prica...

u potpunosti se slazem...

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
14.5.2009 13:39:57   
bubuli
ehh moram reci da imam prijateljicu koja je radila na porodjajnom i zna kako to sve sljaka...prije nekih 5god ona je otisla na kurs cisto radi reda-ubijala dosadu jer je dugo bila na bolovanju...
u po predavanja o suhom-mokrom kupanju teta B.je predstavila ostalim trudnicama i pitala je kako ce ona kupat svoju bebu na sto je ova lijepo rekla "stavim je preko ruke pod cesmu i okupam" na to su ostale trudnice pocele uzdisati sokirane a teta B.je rekla ona se samo sali a ova je rekla pa nesalim a kako drugo da je kupam zar mislite da u bolnici svaka beba ima banjicu i da je dobro bebu trljuckati po pola sata...
one koje su vec rodile vidjele su kako se bebe kupaju i nema aman mudrosti...kakvo ba suho kupanje i bakraci


_____________________________



(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
27.4.2010 13:25:37   
Nana84
Vidim da ova tema nije aktivna vec duze vrijeme. Idem kod doktora Calkica i dok sjedim u cekaoni od dosade gledam po zidovima i ugledam natpis za skolu za trudnice. procitala sam prethodne postove, i  interesuje me da li te vjezbe imaju poslijepodne jer ja radim svaki dan do 16h i kada treba krenuti na vjezbe, ja sam 3. mjesec i 2 sedmice user posted image i da li se i dalje odrzavaju u kineskom? pozdrav svima

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
28.4.2010 12:51:41   
Ninushka
Ja ću ubrzo ući u peti mjesec i nisam još išla na taj kurs, ali imam namjeru. Mislim da je još uvijek u kineskom, koliko sam čula od svojih prijateljica ništa se nije promijenilo, jedino za satnicu nisam sigurna to ćeš morati provjeriti. Uglavnom i mene to zanima, pa eto javim ti ako šta saznam. Pozzz

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
29.4.2010 9:44:51   
Nana84
Hvala user posted image

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
29.4.2010 10:05:43   
rose 87
ja sam isla na te vjezbe,sad su u domu zdravlja,samo u podrumu(barem su bile u decembru kad sam ja isla),meni je termin bio u 12h a neznam ima li poslijepodne,ali kad budes isla na pregled mozes se raspitati,meni su super pomogle,radi jedna divna teta,uz njenu pomoc ja evo dojim i samo dojim svoju bebicu bez ikakvih problema tako da bi vam od user posted image preporucila da odete

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
29.4.2010 10:06:46   
NovaNina
Eh, ja cu se nostalgicno ukljuciti u ovu temu, mada sam se porodila prije devet mjeseci :)
Kurs za trudnice je u podrumu poliklinike vec dugo..tamo je premjestena patronazna sluzba. Samo odete i prijavite se, a sestra vas ubaci u grupu koja je otprilike u istom stadiju trudnoce.
Kurs je koristan, samo to odmah ne kontamo, jer prvorotkama (kao sto sam i ja bila) sve to zvuci kao SF roman..nemas pojma sta te u stvari ceka i sta je od svega toga sto se prica bitno.
Cinjenica je da je bilo govora o stvarima koje se meni nisu desile tipa krupica, milije, piodermija i sl...ali dosta toga mi je pomoglo, najvise zapravo prica o dojenju jer evo i poslije devet mjeseci uspjesno dojim svog djecaka.
Najbitniji je zapravo momenat da se upoznate sa patronaznim sestrama (a poslije kursa vam fakat zapamte i facu i ime)  i da poslije mozete slobodno kad god imate neku dilemu nazvati, otici i pitati za pomoc. Cak mozete i dok ste u porodilistu poslati muza po pumpicu za izdajanje i sl..uzmete ih na revers i ne kupujete (cijena je cca 100 KM).
A sto se tice price o porodilistu u Zenici i ja sam svasta procitala i svega se naslusala i bila isprepadana ko  niko i nista od toga me nije zadesilo. Nije hotel sa pet zvjezdica, ali nije ni mesnica.
Normalan bolnicki smjestaj, sa normalnim bolnickim osobljem, cak slobodno mogu reci da su sestre u predradjaoni vise nego ljubazne.
Ja sam naletila na grupu zena koje su se tokom prve faze poroda (predradjaona) toliko zezale i smijale, a sve su bile u bolovima, da mjesta kuknjavi nije bilo i da sam htjela.
Nadam se da sam vam malo pomogla i zelim vam puno srece u daljnoj trudnoci i brz i lak porod te divne zdrave bebice.
Pusa mojim zenicankama  user posted image


_____________________________

________________________________
Alen 31.07.2009

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
29.4.2010 10:07:39   
malechka_78
kurs se desava u zavodu za javno zdravstvo (mislim da se sada tako zove)
ista zgrada gdje je i dispanzer za zene, u podrumu
kurs je svaki dan od 10 sati (mislim da je to jedini termin)
ide se jednom sedmicno, ukupno 6 sedmica (predavanja)
treba se prijaviti prije, sestra rasporeduje u grupe po 6 ili 7
preporucujem
user posted image

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: kurs za trudnice u Zenici??
4.6.2010 12:33:10   
Ninushka
Eh ovako, sljedeća grupa počinje 30 juna u 10:00 pa sve zainteresovane trudnice bi se trebale javiti sada u ovom periodu da sestre imaju okviran broj trudnica.

Ja počinjem tada, pa se nadam da ću sresti još debeljuca, jedva čekam...

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 64
   Kurs za trudnice u Zenici?
4.6.2010 12:34:31   
Ninushka
...i da, da ne zaboravim, kurs se održava u podrumu Poliklinike...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 12:30:20 >

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kurs za trudnice u Zenici?
26.1.2011 21:12:27   
BuducaMamy
Zna li neko da li se sad nekad odrzava kurs za trudnice, i ako ima nekih informacija detaljnijih da javi. Unaprijed hvala ! 

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kurs za trudnice u Zenici?
26.1.2011 21:43:35   
Ninushka
to ćeš najbolje provjeriti ako sama odeš u podrum poliklinike, tamo se i održava kurs, i pitaš za termin, a sestrice će te po mjesecu trudnoće ubaciti u grupu sa trudnicama koje su trudne koliko i ti otprilike.....kurs je supre vidjećeš user posted image

(odgovor članu BuducaMamy)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kurs za trudnice u Zenici?
27.1.2011 18:43:16   
BuducaMamy
Hvala puno, danas sam i broj dobila, pa cu nazvati da pitam i da vidim kada mogu poceti. Pusa

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kurs za trudnice u Zenici?
27.1.2011 19:34:48   
palachinken
U kojem ste vi mjesecu  počele ići na kurs? Kontam, ako odem prerano, sve cu pozaboravljat, a opet tamo kad stomak nakvasa do zuba, aBd, a bude +40, nece mi biti ni do kursa ni do škole

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu BuducaMamy)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kurs za trudnice u Zenici?
27.1.2011 19:43:17   
Ninushka
ma niš ne brini, ja nisam ni stigla do 40 sedmice...samo otiđi i sestrice će te ubaciti u odgovarajuću grupu...ja sam došla u 5om mjesecu i one me ubacile u grupu 2 mjeseca kasnije...Sretno!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kurs za trudnice u Zenici?
28.1.2011 10:57:00   
BuducaMamy
Meni je u maju (12.05.) termin, kaze mi prijateljica koja je isla da mogu da se javim pocetkom marta, da mi ostane sto vise informacija u glavi, pa tako sam nekako i kontala, traje 6 sedmica. taman :) SVakako cu ranije nazvati, pa da vidim i sta ce mi reci sestre u Poliklinici,opet one najbolje znaju.

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kurs za trudnice u Zenici?
28.1.2011 23:35:53   
BlackSwan
BuducaMamy, mozes li napisati taj broj, ovdje ili na pp, ako nije problem? I ja bih se rado prijavila, termin mi je, kao i tebi, aBd u maju, pa bih se htjela konsultovati telefonskim putem je li prerano. Koliki sam panicar, rekla bih da mi je bas vrijeme user posted image .

(odgovor članu BuducaMamy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kurs za trudnice u Zenici?
29.1.2011 11:26:37   
palachinken
Samo na informacijama trazi broj patronazne sluzbe. Ima i dom zdravlja svoju web stranicu sa svim brojevima telefona.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu BlackSwan)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kurs za trudnice u Zenici?
29.1.2011 18:02:26   
BlackSwan
Hvala, palackinken! Zna li neko je li neophodan taj dio sa dojenjem na vjezbama? Ni meni bas nije svejedno izvaliti grudi pred ostalim zenama user posted image ...Ma, ja cu se u svakom slucaju prijaviti, imam osjecaj da nemam pojma ni o cemu, a procitala brdo literature!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kurs za trudnice u Zenici?
29.1.2011 18:11:38   
palachinken
A čuj, kad jednog dana stigneš do bolnice i onih njihovih tarača od spavaćica, hodaćeš izvaljenih grudi i pred zenama i pred osobljem :D tako da nekoliko trudnih zena nisu neki problem :D



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu BlackSwan)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *