RE: Krvna slika bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


bebacha -> RE: Krvna slika bebe (22.6.2012 12:30:41)

jel hgb 126
ako je to onda ima ima odlicnu krvu sliku
nekontam zasto Ferum




sporty mamaa -> RE: Krvna slika bebe (22.6.2012 18:01:30)

Ne kontam ni ja, a je hemoglobin 126, sjecam se da su dvije vrijednosti za mozda 2 ili tri bile nize od normalnih, ali kontam krv vadena iz prsta, nebih dijete bezveze kljukala zeljezom.




mamaibabo -> RE: Krvna slika bebe (11.3.2013 9:51:18)

nemoze da prodje post nikako [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
opet cu probati
jeli neko imao problem s viskom eritrocita moja r.ima vec dva mjeseca visak tih erirocita sutra opet vadjnj krvi[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
luuuuudim[sm=smiley19.gif]




Alannah -> RE: Krvna slika bebe (28.6.2013 10:30:19)

Mame help,kako se bebama vadi krv? Za desetak dana bi trebali kontrolisati krvnu sliku.




bambika -> RE: Krvna slika bebe (31.7.2013 21:44:53)

Mi smo danas vadili krv. katastrofa, dva puta ga boli pa strugali epruvetom, isplakao se [sm=smiley13.gif] imam traumu!

hemoglobin 137 i ostalo je ok osim limfocita koji su jako poviseni. citam na ovoj temi da to moze biti zbog toga sto je puno plakao... ne znam [sm=zmeden.gif]





vila_7 -> RE: Krvna slika bebe (31.7.2013 23:03:52)

Nasla sam EXTRA tabelu sa vrijednostima svih mogucih nalaza i z akoju dob su referentne vrijednosti....
Molim samo moderatore da ukucaju u google - harmonizacija laboratorijskih nalaza i ovaj prvi dokument skinu i mislim da bi bilo super postaviti na prvoj stranici ove teme ako je moguce




bejbibi -> RE: Krvna slika bebe (2.3.2016 20:53:29)

Zene ima li neka da se razumije u citanju nalaza,ne mogu docekati do sutra kod doktora[sm=smiley13.gif]

Danas smo radili krvnu sliku ,zeljezo,urin ...ovo dvoje ok al krvna slika nije bas [sm=smiley13.gif] u komentaru napisao doktor( iz privatne laboratorije a sutra idemo u dom zdravlja) da treba citologu i da radimo analizu stolice na parazite ..a ovako izgleda nalaz:

Alkalna fosfataza 2x radjena

Wbc 30.9-31 normalno 4.0-9.0
Mcv 79.9-79.8 ..normalno od 80_100
Plt 422-508.. Normalno 120-380

Dks
Eozinofilni granulociti 0,34... Normalno 0-0,03
Segmentirani granulociti 0,32 ... Normalno 0,54-0,62
Crp 13 ...normala 1-8
Cura puni godinu sad u martu..doduse oni su u nalazu pisali kao da ima 6 mj( pogrijesili)

Ostalojeu granicama normale




bejbibi -> RE: Krvna slika bebe (2.3.2016 21:06:03)

Inace je jako ziva i jaka masala,ljuya i tvrdoglava do bola...trenutno malo kasljuca i nos zapusen i ima nekakav sitan oaip( nije od hrane ,barem mislim,jer nisam nista novo uvodila dugooo,jedino mozda od omelsivaca al koristila sam i prije i nije imala problema)
23.3 aBd puni godinu a ima 7,5 kg i 67 cm...mrva ,mrva [sm=smiley13.gif]
Doji puno ( pogotovo zadnjih desetak dana je nervozna i slabo jede ,hoce samo siku ..kontam mozda su zubi [sm=smiley13.gif])
Plz [sm=zz_help.gif]




irenaSA -> RE: Krvna slika bebe (2.3.2016 21:52:25)

Ja se baš ne razumijem mnogo u te nalaze krvne slike...ali kao laik vidim da joj je crp malo povišen no ne puno..pa bi mogla biti viroza..barem ja takvo iskustvo imam sa crp-om..kada ide iznad 40 to je obavezno nešto bakterijski...
Nemoj se brinuti koliko vidim ne odstupa joj ništa drastično a dijete normalno jede, doji, živahno je...a i kažeš da joj je nosić zapušen...pa bi baš mogao biti neki virus....nemoj sebi dodatni stres stvarati[sm=smiley31.gif]




bejbibi -> RE: Krvna slika bebe (2.3.2016 22:31:38)

Hvala draga na odgovoru ..i utjehi :)

Jest malo crp povisen al je malkice prehladjena.nego mene vise brine ovaj wbc i plt :((

Joj draga ,ja sam ti panicar i pesimista .moozes zamisliti tu kombinaciju [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]




irenaSA -> RE: Krvna slika bebe (2.3.2016 22:50:11)

Ja znam da ti sada sto scenarija redaš u glavi ali nemaš ni jedan dobar razlog za to...niti argument...
Curica je hB dobro i zdravo..vidiš da je nakačila neki virus..ovih zadnjih mjesec dana katstrofa je na dječijim ambulantama...
I ja sam ove dvije sedmice mislila da ću poluditi..kada su S izvadili nalaze limfociti isto bili povišeni..ja ko bez glave jurila do pedijatra...još mogla glavu izgubiti za volanom..kada sam došla doktorica kaže obična viroza..a ja ko fol pametna iščitavala nalaze...





bejbibi -> RE: Krvna slika bebe (2.3.2016 23:03:11)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Ja znam da ti sada sto scenarija redaš u glavi ali nemaš ni jedan dobar razlog za to...niti argument...
Curica je hB dobro i zdravo..vidiš da je nakačila neki virus..ovih zadnjih mjesec dana katstrofa je na dječijim ambulantama...
I ja sam ove dvije sedmice mislila da ću poluditi..kada su S izvadili nalaze limfociti isto bili povišeni..ja ko bez glave jurila do pedijatra...još mogla glavu izgubiti za volanom..kada sam došla doktorica kaže obična viroza..a ja ko fol pametna iščitavala nalaze...



Ma joj znam ,katastrofa ...doduse ona je bas cijelu zimu bila bolesna :((( haman nije ni ozdravila kako treba...bas nam je gadno bilo..tri sedmice bolesni,jedna ok.i tako svaki mjesec.ma uzas..vjerovatno je viroza neka al eto..znas kako ke :(( hiljadu misli

Hvala draga na odgovoru [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]