mobilni telefon (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Tinejdžeri



Poruka


mamaajna -> mobilni telefon (16.3.2013 19:37:52)

Svako od nas zeli svome djetetu pruziti ono najbolje kako u emotivnom smislu tako i u materijalnom.Sin mi ide u 8 razred,prosle godine smo mu uzeli mob skrin tach,e sad,do 8 razreda nije imao zelju nosati tel u skolu,sada to radi.Nije mi toliko do mob. ako se i desi da ga izgubi ili da mu ko ukrade,nego me strah da ga ne namlate radi mob.Za sada sam i mirnija dok mi je ovde blizu kuce,a za godinu i po kada krene u srednju,kada bude morao vozariti.Kako ga nagovoriti da nenosi mob ili da ga zamjeni s nekim od 20KM?jeste li imali prob s tim,da li su vasa djeca imala problema zbog mob?




Adana -> RE: mobilni telefon (17.3.2013 14:16:47)

Ja o ovome stalno razmišljam... Šta i kako napraviti?! [sm=smiley24.gif]

Imam malu djevojčicu. Još ne ide u školu. Ali kako sada razmišljamo MM i ja neće dobiti mobitel do srednje škole. I tada nisamo 100% sigurni, zavisi gdje će ići u školu i sl. I sigurno neće biti neki 'napucani' telefon.
Mema mi smisla djetetu u osnovnoj školi dati mobitel, ni za šta mu na svijetu ne treba. A i ne da mi se da se brinem hoće li je, što i sama kažeš, neko namarati i sl. zbog istog. [sm=smiley18.gif]




Visnja RR -> RE: mobilni telefon (17.3.2013 14:32:03)

isto razmšljam kao Adana...

a opet ako sva djeca u razredu imaju biće mi žao da se moje osjeća kao siročić...
vjerujem da neće imati u nižim razredima OŠ a u višim ne znam...




kana -> RE: mobilni telefon (17.3.2013 14:34:35)

MObitel je bolesna nuznost....Ne mogu reci -NIKADA NE BIH, ali ne mogu reci ni SIGURNO BIH....Grozno je to sto Visnja kaze, da se bas moje osjeca kao sirocicem-jedino da mu usadimo argumente takve da se ponosi time sto to nema! :)




kana -> RE: mobilni telefon (17.3.2013 14:37:47)

ps: Stara ekipa iz 2007 se ponovno sastala :)




Visnja RR -> RE: mobilni telefon (17.3.2013 14:39:14)


IZVORNA PORUKA: kana

ps: Stara ekipa iz 2007 se ponovno sastala :)



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




vjestica -> RE: mobilni telefon (17.3.2013 14:39:35)

premala je cura i ne znam kako će kasnije biti, hoću li promjeniti mišljenje
ali šta će djetetu mobitel, pogotovo neki bijesan , skreen touch [sm=zmeden.gif]




Adana -> RE: mobilni telefon (17.3.2013 14:40:02)


IZVORNA PORUKA: kana

ps: Stara ekipa iz 2007 se ponovno sastala :)



[sm=smiley31.gif]




Blue rose RR -> RE: mobilni telefon (17.3.2013 17:29:07)


IZVORNA PORUKA: Adana


IZVORNA PORUKA: kana

ps: Stara ekipa iz 2007 se ponovno sastala :)



[sm=smiley31.gif]

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Bujrum, bujrum i neka te sada ovdje na druženju :)))

Ne znam šta da kažem, neću reći ni da neće ni da hoće- trenutno nema potrebe jer je vodi i dovodi majka iz škole. A kad krene sama - ne znam -nisam pametna.




Hanady RR -> RE: mobilni telefon (19.3.2013 12:30:21)

ja sma oduševljena pravilom naše osnovne škole...dijete kod kojega se nađe mobitel da vadi, koristi u školi se oduzima i isti predaje roditelju/staratelju po pozivu...

elem isto će mi pomoći da ga do srednje ličnoga nema...

i blizina škole mi je super argument...

coolirati može kad završi obrazovanje i stekne uvjete da si zaradi coolersku sparvicu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




bananica -> RE: mobilni telefon (19.3.2013 12:32:46)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

isto razmšljam kao Adana...

a opet ako sva djeca u razredu imaju biće mi žao da se moje osjeća kao siročić...
vjerujem da neće imati u nižim razredima OŠ a u višim ne znam...




isto ovako.....vidjet cemo sta ce vrijeme donijeti




muaaa -> RE: mobilni telefon (19.3.2013 12:34:26)

Moja djeca nisu nosili do srednje.Tj.malena je srednja i ona nosi,maleni 7 nenosi.Imali su telefone jos odavno ali nisu nosili




Rosaina -> RE: mobilni telefon (19.3.2013 14:49:14)

Moj mlađi brat (12 god) jednostavno mora imati mobitel uz sebe, živimo skoro kilometar od škole a on pješači. Jučer je npr završio u 18:00, i na liniji kojom ide kući nestalo je rasvjete i morao bi se vratiti po mrklom mraku sam pješke. Pa je nazvao tatu da dođe po njega. Ili da javi da će kasniti (glazbena škola), ili nešto slično, da se mama ne brine.
Razmisli dobro treba li mu, ja bih mu dala mobitel da nosi, za ne daj Bože, ali sigurno nešto slabije i jeftinije. Ali opet bar kod nas danas malo tko ima starije modele, sestrina raja (15 god) imaju 100 puta bolje mobitele od mene, mog momka, mame i tate.. nisam čak dugo ni čula da je netko dobio batina radi mobitela jer su mu ga htjeli uzeti, ali opet, nikad se ne zna. Tata i mama su bratu dali stariji model, da se može javiti i to je to. :)




EEDITH -> RE: mobilni telefon (19.3.2013 16:20:57)

moj E je 4 razred i ima mob.iz razloga što ostaje sam u stanu,tako da je meni sigurnije .e sada to je samo mob.najobičniji samo da nam se može javiti ili nas nazvati.kada ulazi u školu uredno ga isključi(provjereno)i isto tako uključi kada izađe iz dvorišta škole.
ne bojim se da će dobiti batine ili da će mu ga neko ukrasti jer i ne vrijedi nešto............
ali pošto je on veći dio dana sam,škola ,trening,.........a mi radimo i iz tih razloga mislim da je to itekako dobra stvar
i drago mi je da postoji




Visnja RR -> RE: mobilni telefon (10.1.2020 13:54:02)

A kakva je sada situacija s mobitelom?
Ja bolje da ne pišem [sm=smiley36.gif]




Stranica: [1]