RE: Bolan rast zubića naših beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Razvoj bebe



Poruka


ziki -> RE: Bolan rast zubića naših beba (17.10.2011 17:32:01)

Drugi krug patnje sa zubicima poceo. Donje jedinice se ocrtavaju na desnima, nervozan je, place ujeda kad doji, da moze obje ruke da ubaci usta .Ja mazem dentinox kapima, malo se umiri




minelam -> RE: Bolan rast zubića naših beba (18.10.2011 15:50:42)

Mi smo dobili prvi zubic sa tri mj i 9 dana...danas i drugi devet dana kasnije...nervozan je puno...grebe se sve trpa u usta...najvise voli svoju dekicu..glodalicu ne zna da namjesti pa mu je malo cuvam al kad mu dam prst uuuu kako ujedaaa...boli pravo pa mogu zamisliti tek kako je njemu...sta da mu kupim ogrlicu ili te neke gelove ...pomagajteee




Anoniman -> RE: Bolan rast zubića naših beba (18.10.2011 16:02:56)

detinox kapi mazat desni nama jako pomazu , skoro kad smo kod stomatologa bili anelu rekao da mazem detinox kapima da su bolje od gela .Mi smo kao beba imali ogrlicu nije nam odmogla 




minelam -> RE: Bolan rast zubića naših beba (18.10.2011 16:18:43)

Malo sam ja smotan [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]kako da ih mazem prstom ili da nesto koristim...ogrlicu odavno hocu da kupim al ne znam gdje bi nisam sigurna sta je pravi cilibar ima svasta ....a u apoteci skupe...a radije bi narukvicu strah me ogrlice jer je debeljuca i ima pravi podbradak tako da se sigurno ne bi ni vidjela ogrlica [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Bolan rast zubića naših beba (18.10.2011 23:55:40)

minelam pa fino na prst il od stapica za usi ono uzmi natopi i natrljaj desni . Ja i na Dudu stavim isto ...
Jesu ogrlice skupe stvarno, ja sam dobila od jedne fine zene ju anelu nosala nama je pomogla mislim . i ja je cuvala kad mi neki dan drugarica pita imam li ju malog desne muce, ja dala eto da nisam dala tebi bi ju poslala ,.




Hanady RR -> RE: Bolan rast zubića naših beba (20.4.2012 0:10:38)


IZVORNA PORUKA: lepao

Ja sam kupila "teething granules" od kamilice/camomilla" sa amazona i interesuje me da li iko ima iskustva stim? Beba mi se cesto budi nocu pa mislim da su zubi posto mi izgleda kao da ga boli nesto.





Sandrich -> RE: Bolan rast zubića naših beba (7.5.2012 14:50:31)

Nemamo jos ni 3 mjeseca a zubici nam vec nabubrili,al kaze dr da nece jos izbiti..beba trpa svoje ruke.ja mu stavim svoj prst pa glodje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




MRVA2 -> RE: Bolan rast zubića naših beba (18.5.2012 21:55:15)

Nama su 3 mjeseca bila 17.5. ima par dana [sm=duda.gif] bali i gura rukice u usta. Malo je kenjkava danas cijeli dan baš je nervozna inače voli da se nosi da ragleda ali danas ni to ne pomaže [sm=zmeden.gif]. Pretpostavljamo da su zubići. Nema temperaturu. A imamo ogrlicu stavili smo je danas ali na nogicu, nešto me strah na vratu da je baš je zategne, ovako je kao narukvica a u dodiru je sa tijelom što je najbitnije pa vidićemo [sm=smiley36.gif] U ponedeljak idemo DR na vakcinu pa ćemo pitati da on provjeri opet. Ja kad prrobam da stavim prst ona ga gura jezikom tako da ne mogu ništa da osjetim. Eto samo da se prijavimo u klub zubića [sm=bravo.gif] valjda ćemo proći bolje nego sa grčevima jer smo njih prošli školski [sm=smiley19.gif]




Lavić -> RE: Bolan rast zubića naših beba (7.7.2012 14:32:48)

Moze li mi neko reci gdje mogu kupiti ogrlicu od cilibara za bebu, i moze li se nositi oko ruke umjesto oko vrata?
Nocima ne spava, a ni ja s njim, a evo danas nece da jede.




Visnja RR -> RE: Bolan rast zubića naših beba (7.7.2012 14:37:56)

nosi se oko vrata ... ja sam kupila davno u apoteci Delfin na Otoci... "cisti"se svake dvije sedmice
moguce da sada ima i u drugim privatnim apotekama.. drugarica mi rece da ima u eurofarmovim apotekama..
nazovi ih i pitaj...




Lavić -> RE: Bolan rast zubića naših beba (9.7.2012 22:49:48)

Visnja, hvala, ali ja odustala.
Ne smijem ga pustiti da spava sa ogrlicom, nije bas mirna beba[sm=smiley1.gif]




Skvo RR -> RE: Bolan rast zubića naših beba (9.7.2012 22:50:43)


IZVORNA PORUKA: Lavić

Visnja, hvala, ali ja odustala.
Ne smijem ga pustiti da spava sa ogrlicom, nije bas mirna beba[sm=smiley1.gif]

Moj je prekinuo ogrlicu..tako da "mudro" zboris.[sm=smiley1.gif]




Lavić -> RE: Bolan rast zubića naših beba (9.7.2012 23:42:19)

Prekinuo po danu ili naveče? Sigurno je sve dobro završilo, ali mora da si premrla od straha?!




Skvo RR -> RE: Bolan rast zubića naših beba (9.7.2012 23:52:02)


IZVORNA PORUKA: Lavić

Prekinuo po danu ili naveče? Sigurno je sve dobro završilo, ali mora da si premrla od straha?!

Po danu...ne mogu zamisliti da nisam bila tu...on svakako sve trpa u usta....na kraju svojim ocima nisam vjerovala..vec sam zvala drugaricu (iste smo kupili) da mi prebroji bobe..da sam sigurna da nije neku stavio u usta.[sm=smiley13.gif]




Lavić -> RE: Bolan rast zubića naših beba (10.7.2012 0:13:28)

Hvala Bogu pa se sve na tome završilo, ja ko luda sklanjam sve oko svog dječaka, a tvoj slučaj me samo uvjerio da dobro postupam.
Definitivno ništa od ogrlice, hvala ti Skvo na iskustvu, mada bi mi iskreno bilo draže da to nisi morala doživjeti.




Ombra -> RE: Bolan rast zubića naših beba (14.7.2012 10:39:00)

uh... 6 i po mjeseci i vec cetiri zubica...sad nicu jos cetiri....nema temperature...bali nenormalno...cilibar nidje veze....bacila samo pare...detinox kapi...pomazu ekstra....navece se ponekad budi ali se i sama uspava sto je dobro...tjesi se dusa mala svojom igrackom




mala_sa -> RE: Bolan rast zubića naših beba (15.7.2012 0:24:13)


IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: Lavić

Visnja, hvala, ali ja odustala.
Ne smijem ga pustiti da spava sa ogrlicom, nije bas mirna beba[sm=smiley1.gif]

Moj je prekinuo ogrlicu..tako da "mudro" zboris.[sm=smiley1.gif]


Moj A je nosio ogrlicu do prve godine; i onda je odjednom poceo da je "vuce" i onda govorio je ono "khkhkhk" kao da ga davi. Tad sam mu je skinula i vise je ne nosi; a problemi sa zubicima su isti kao i kad je nosio. Znaci, u nasem slucaju su samo za nju bacene pare [sm=smiley19.gif]




mamma mumi -> RE: Bolan rast zubića naših beba (2.11.2012 21:44:19)

Molim vas da li je moguce da od zubica bude visoka tj. temperatura danima?Naime, moj bebac stavlja obje sakice u usta, vidno su mu desne bolne na dodir, ali uz to imao i upalu usiju i grla, pd antibioticima 5 dana, ali evo svaku noc a juce i cijeli dan temp. skace do 39. Nisam vise pametna. Ogrlicu imamo, ali ni starijem sinu mi nije bila od pomoci.




Enchy -> RE: Bolan rast zubića naših beba (2.11.2012 23:09:26)

Ne bih da te prepadam, ali ja bih otišla opet do doktora. Možda mu ne djeluje antibiotik kako treba. Moja djeca nisu imali tako visoke temperature zbog rasta zubića. Možda neke majke imaju drugačija iskustva.




Enchy -> RE: Bolan rast zubića naših beba (2.11.2012 23:12:04)

Ne bih da te prepadam, ali ja bih otišla opet do doktora. Možda mu ne djeluje antibiotik kako treba. Moja djeca nisu imali tako visoke temperature zbog rasta zubića. Možda neke majke imaju drugačija iskustva.




mayra -> RE: Bolan rast zubića naših beba (2.11.2012 23:15:54)


IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Molim vas da li je moguce da od zubica bude visoka tj. temperatura danima?Naime, moj bebac stavlja obje sakice u usta, vidno su mu desne bolne na dodir, ali uz to imao i upalu usiju i grla, pd antibioticima 5 dana, ali evo svaku noc a juce i cijeli dan temp. skace do 39. Nisam vise pametna. Ogrlicu imamo, ali ni starijem sinu mi nije bila od pomoci.



ako nije tajna koji antibiotik pije? Nama je pancef odmah pomogao kod upale uha, za 4 dana na kontroli sve bilo uredu, a amoxibos nista. A vjerujem da je moguca temperatura od zubica i do 40, imam takav primjer u svojoj blizoj okolini, i moli Boga da je to od upale uha, jer ako je od zubica, onda ce svaki zub tako patiti.[sm=smiley13.gif]




mayla 30 -> RE: Bolan rast zubića naših beba (3.11.2012 21:13:09)

mi smo zbog zubica trpili i do sedam dana temperaturu 40....i tako od prvog pa sad za sad do dvadesetog. sve moguce nalaze ponavljali bezbroj puta i svaki put ista prica...zato se nadaj da je upala koju ces sanirati




Volim Te! -> RE: Bolan rast zubića naših beba (4.11.2012 0:23:49)

Drage moje,moja beba puni 3 meseca 12.11 i ja mislim da je zubici pomalo muce,kom god kazem smije mi se [sm=smiley29.gif] nema temperaturu samo je nemirnija nego inace,izbacuje jezik,zakaslje se pomalo,cupa lijevo uho,bali,kad joj stavim prst u usta grize.I ja mislim da je malo rano ali simptomi su tu,pa vas pitam je li se nekoj od vas desilo da joj bebica tako rano dobije zubice.




mamma mumi -> RE: Bolan rast zubića naših beba (4.11.2012 9:58:49)

Od natibiotika prvo su mu dali Pancef,3 dana a kako je temp. i dalje rasla, njegov pedijatar mu da sumamed, za sta ja i nisam bila. Ispio je i sumamed, od juce povratio 2x i ima zadnja 2 dana tecne stolice. Bili na kontroli u petak kaze dr po njoj je ok, temperatura ce kao u opadanju biti, ali jok, evo i sad ima temperaturu, sinoc 38,8, ja izludih. Sada sam mu stavila kesicu za urin, da i to vidim, i odoh na pedijatriju da izvadim sve nalaze. Mislim da je do sada sarlatanski pristup. 3 pedijatra tri razlicite dg




MRVA2 -> RE: Bolan rast zubića naših beba (4.11.2012 19:49:18)

Prvi zubić nam je izašao [sm=bravo.gif]. Tačno na mamin rođendan, a bebari je bili 8 mj i 15 dana [sm=bravo.gif]. Donja desna jedinica. I druga donja je krenula. Nismo imali tempeaturu, ni proliv. Malo je bila nervozna. Nosimo ogrlicu od ćilibara od 4 mj. Ako je do nje svaka joj čast [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>