RE: Pravna pitanja (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


ziel -> RE: Pravna pitanja (18.8.2015 12:13:51)

Samo da vam kazem u vezi mog pitanja, ono za bolovanje u trudnoci, neko rece da 100% imam platu ako je dijagnoza od ginekologa visokorizicna trudnoca i na osnovu toga otvoreno bolovanje. To je mozda u drugim kantonima. U Tuzlanskom kantonu ipak odbijaju 20%. Provjerena informacija.




idana_85 -> RE: Pravna pitanja (19.8.2015 20:17:32)


IZVORNA PORUKA: idana_85

Da li imamo neku clanicu koja je advokat i razumije se u razvode? Voljela bih da mi se javi privatnom porukom :)


Iko?




milenium -> RE: Pravna pitanja (23.8.2015 16:15:03)

mame jedno pitanje,kakva prava ima majka čiji je muž smrtno stradao na poslu?ona nije radila niti ima ikakva primanja,imaju jedno dijete.muž je bio na poslu osiguran al ono obično. nije bio osiguran od nesreće na poslu :(




Dalil@ -> RE: Pravna pitanja (31.8.2015 17:06:59)

Ima li neko kontakt nekog pravnika u Zenici koji se bavi porodicnim pravom? Tacnije, trebaju mi neke info u vezi prekida/trajanja porodiljskog.

Hvala




dambolina -> RE: Pravna pitanja (1.9.2015 9:12:24)

porodiljsko odsustvo spada u oblast radnog prava




muhica -> RE: Pravna pitanja (4.5.2016 19:22:48)

mame pravnice molim vas za pomoc...pokrenuli smo disciplinski postupak po starom zakonu o radu a prije izricanja mjere radniku stupio je na snagu novi zakon o radu. Pitanje: po kojem zakonu cemo okoncati postupak tj. na koji cemo zakon cemo se pozvati?
u prelaznim odredbama novog zakona o radu pise da ce se postupci ostvarivanja i zastite prava zapoceti po starom zakonu okoncati po tom 'starom' zakonu, ali ovo nije postupak ostvarivanja i zastite prava vec cemo izreci upozorenje radniku, da li ima neko pravno pravilo u ovakvim slucajevima?




ladyblue RR -> RE: Pravna pitanja (9.5.2016 14:59:59)

nisam ginekolog ali mogu pogledati [sm=smiley36.gif]

nastavljate po zakonu po kojem ste počeli postupak.




upomoc -> RE: Pravna pitanja (17.5.2016 0:47:56)

Dragi forumasi, nadam se da cete mi pomoci, imam par pitanja vezano za proceduru pri razvodu braka. Kroz forume sam razumjela da ukoliko "zelim" razvod braka moram prvo otici u centar za socijalni rad prije nego sto podnesem zahtjev za razvod braka.
Naime, muz i ja zivimo u opcini Novo Sarajevo, ja sam prijavljena u Novom Sarajevu, muz u Starom Gradu. Isto tako imamo cerku od godinu i 10 mjeseci i ona je prijavljena isto tako u Starom Gradu, posto je preko muza i osigurana. Vjencali smo se u opcini Stari Grad. Da li ja kao podnosioc zahtjeva za posredovanje idem u centar za socijalni rad u opcini Novo Sarajevo? Ili ipak moram podnositi zahtjev u opcini Stari Grad?
Da li je taj centar za socijalni rad pri opcini? Ili idem u Kantonalni centar za socijalni rad?
Ako ima neko od forumasa da mi da neke savjete i kako to sve ide.
Unaprijed hvala




Ellea -> RE: Pravna pitanja (26.7.2017 15:42:04)

Da li neko može da mi preporuči dobrog advokata iz Sarajeva - Oblast porodično pravo/alimentacija [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 31 32 [33]