RE: potrošačka korpa (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


D_K -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:47:17)


IZVORNA PORUKA: malena sharena

Nas samo muzeve cigare mjeseno izadju minimum 100 KM [sm=hudicek1.gif]

Al sta cu, ne mogu da mu rondam, svakako je pod stresom, dze cu mu to ukinut.


neka pocne motati..




animagical -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:47:33)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sta su gotove salate?


kiseli krastavci i sk u teglama, feferoni i sl

aaaa to[sm=smiley36.gif] dobro, to meni sveki i mama pripreme, a i ne volimo ih bas ionako... vise mi je obicaj jesti sir uz rucak, pokupila od njih, dzaba[sm=smiley36.gif]




minie -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:47:38)

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Nas samo muzeve cigare mjeseno izadju minimum 100 KM [sm=hudicek1.gif]

Al sta cu, ne mogu da mu rondam, svakako je pod stresom, dze cu mu to ukinut.


Neka ih sam mota [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image], duhan i filteri nisu ni 30 KM za mjesec, moj otac, pusi ko ciro, a toliko izadje. Inace zive od penzije, pa mora tako.




HAHA -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:47:55)

Kako za 100-150 KM kupite za mjesec nikako mi nije jasno?Mi ne mozemo 2-3 vrecice za to kupiti[sm=zmeden.gif].
Na razlicitim mjestima kupujemo,kako kad,ali u zadnje vrijeme smo skontali da nam cak manje novca ide kada obavljamo manje kupovine nego velike,valjda u velikoj kupimo šta treba i ne treba.A ova naša pijaca(Grbavica)je izgleda najskuplja.




Anoniman -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:48:14)


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ja uvijek idem u kupovinu mjesečnu sa spiskom, ali jedino što uspješno spiskam, je mužev novac :)
Šalim se- u kuhinji uvijek imam notes u koji dopisujem namirnice koje potrošim, ali i on koje mi na um padnu jer su mi neophodne.


I ja, samo kod mene nije notes vec papir zaljepljen na viseci dio kuhinje.
Ne kupujem gotove salate, ne kupujem kolace.

Jaja kupujem u lokalnoj prodavnici jer su haos dobra i sigurno potrosim 2 skoljke mjesecno.



sta su gotove salate?

Mislila sam na one u kutijama francuska i sl. Moja zaova to kupuje, a meni je to em gadljivo em bacanje para.




malena sharena -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:48:20)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Zna se šta je potošačka korpa...
cigarete i sve što jeste luksiz u tome nije...
ja kupim kutiju dnevno...ja sebe zadam...ako sma načela drugu navečer onda sutra bogami sebi doziram...
ako izalzim dam si oduška dvije da spržim[sm=smiley36.gif]

al to do toplog orboka dejam[sm=jezicek.gif] ne mije mi zinut niko na nju...sa cigaretom nikada nisi sam[sm=jezicek.gif]


Pa da, cigare nisam racunala u PK, nego onako kazem, puno mi brate 100 maraka pored svih ostalih troskova. I da napomenem, mi uopste, ali uopste ne kupujemo grickalice tipa smoki, cips, grisini ni nama ni djetetu, jednostavno nemamo naviku. Jedino ljeti na sladoled trosimo svakodnevno. Ni mi ne kupujemo kolace, sve ja pravim i u svakom momentu u kuci imam sve sastojke. I opet mi se cini da puno trosimo.




malena sharena -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:50:17)


IZVORNA PORUKA: animagical

i ja risjetko znam napraviti rucak bez mesa, zbunim se u kuhinji kad hocu nesto vegi


Haha, dobra si i ja se ''zbunim''. Al realno evo i sa zdravstvene strane sta ce nam toliko mesa? Mislim i svaki drugi dan je previse da se jede. Moracu i to skresati.




Hanady RR -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:51:17)


IZVORNA PORUKA: HAHA

Kako za 100-150 KM kupite za mjesec nikako mi nije jasno?Mi ne mozemo 2-3 vrecice za to kupiti[sm=zmeden.gif].
Na razlicitim mjestima kupujemo,kako kad,ali u zadnje vrijeme smo skontali da nam cak manje novca ide kada obavljamo manje kupovine nego velike,valjda u velikoj kupimo šta treba i ne treba.A ova naša pijaca(Grbavica)je izgleda najskuplja.


a što to radiš domaćice....

ja recimo znam napraviti spisak i fino cijene poredam pored...kažem muži izvoli...vjeruj u marku potroši koliko mu ja sračunam...
ker jako je teško da idemo u nabavku nas četvro...
znam sjest sa djecom kafu pit aon sa spisom obleti...jeftinije me dođe tako[sm=jezicek.gif]

ono hodanje oko rafa i kupovina gluposti...to sma davno ozbacila...
djećam se odem po hranu nađem maramu, tacnu, mirisne cvijeće i stavim u korpu...150 hrane 50 gluposti...
e nema više toga...
idi bježi koda mi treba još jedna marama u nizu[sm=smiley36.gif]




veeseelaa -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:51:43)

mene svekrva namiruje sa povrćem, mlijekom i sl
neki dan mi i teletine donese[sm=smiley36.gif]
ja se od sad nje držim [sm=smiley36.gif]

moja mama mi stalno kupuje od sapuna , gelova za tuširanje, šampona, itd da se ne sjećam kad sam isto sebi kupila
ja se vazda grebem [sm=smiley36.gif]

samo kukam u kreditu sam i svi se rastrče [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:52:09)

ja da nemam muza i djece meni meso osim ribe ne bi ni trebalo, ali eto zbog njih gledam da ga ima svakakvog .




D_K -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:53:00)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene svekrva namiruje sa povrćem, mlijekom i sl
neki dan mi i teletine donese[sm=smiley36.gif]
ja se od sad nje držim [sm=smiley36.gif]

moja mama mi stalno kupuje od sapuna , gelova za tuširanje, šampona, itd da se ne sjećam kad sam isto sebi kupila
ja se vazda grebem [sm=smiley36.gif]

samo kukam u kreditu sam i svi se rastrče [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
dobar fazon.. dobro je da imaju, nije onda frka.. da su i oni 'u kreditu' bilo bi zeznuto [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:53:32)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

ja da nemam muza i djece meni meso osim ribe ne bi ni trebalo, ali eto zbog njih gledam da ga ima svakakvog .

ih da je babi nešta bila bi deda...

tako nam je kako nam je...[sm=smiley36.gif]




Blue rose RR -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:53:42)

IZVORNA PORUKA: D_K

a kad mi one oko mene skacu, pitaju, ubacuju, izbacuju, ja nemam pojma ni gdje sam posla ni gdje sam dosla.


Isto ovako. S tim što ja svoju ostavim u igraonici tih sat - dva, a pošto kupujemo ili u Grandu ili u WOG-u taman mi.

IZVORNA PORUKA: D_K
od svih stvari koje bi trebali racionalizirati to su sokovi.
odavno se kanim da pocnem nabavljati neke stvari na Heci jer su jeftiniji od svake radnje a pakovanje soka/mlijeka/brasna i ostalo je svugdje isto.


Muntam ja odavno muža da odemo do Hece po sokove i voće, ali mrsko mu :((

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

a režije su mi najgore...
hrana mi je jeftin sijaste šta su mi režije
i uopšte ne kontam više kako ih nije stid derat nas ovoliko...



Meni nije žao za režije - oni su mi najmanji, prošli mjesec su bile 270 KM. Kad se sjetim rata i nedostatka vode i struje - neka ih. Da su manje cijene istih, ali šta reći - skuplja je hrana, a proleti kroz GospoJu sad-sad...




minie -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:54:21)

Ja vec nekoliko mjeseci ne kupujem mlijeko i mlijecne proizvode (svega 3-4 l da ima za kolaca i trapist sir, ako neko dodje u goste) zbog malenog, ali zato kupim tablete kalcija svaki mjesec me dodju oko 30 KM. Hljeb isto ne kupujem, sveki skuha, a ja ga i ne pojedem puno dnevno. Ugl samoj meni i malenom, sa rezijama i gorivom, mjesecno moze biti oko 500 KM, a MM potrosi nekih 500-600 eura (samo na hranu i vodu), ugl to je tu negdje. Ne moze ispod 1300 KM mjesecno nikako [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




animagical -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:55:47)

mene igracke doduse ogulise, kad cemo vec o tim troskovima-da ne trosim na njih, stedila bih[sm=smiley36.gif] ovo malo ne zna izaci do lokalnog granapa da se ne ogrebe i to tako umilno trazi da se to mora[sm=smiley36.gif] ali je naucio pravo brzo-jedan izlaz-jedna kupljena stvar, pa izaberi..on dobije odmah i ne trazi vise nista...

gospodjo vesela, kredit za onaj tvoj prazni stan? pa izdaj ga i eto love za ratu[sm=smiley36.gif] ok, za pola




Medić* -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:55:47)

Mjesecno idemo u nabavku. Voce i povrce kupujemo po potrebi kada nestane. Sto se mesa tice to uzimamo vise, sada smo sa daidzom zaklali kravu, on to odradio, meso podijelili na 3 dijela. Tako nam bolje dodje.

Moji kada dodju iz Austrije ponesu svega, njegovi donesu tetovac graha, sudzuke, suhog mesa, uglavnom dobro je [sm=smiley36.gif]

Mi njima vise nosimo svakako iako im ne treba :)))

Nemamo kredita nikakvih. Ne osudjevamo, uvijek moze bolje ali ni ovako nije nimalo lose, nek smo zdravo :))




Hanady RR -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:55:52)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene svekrva namiruje sa povrćem, mlijekom i sl
neki dan mi i teletine donese[sm=smiley36.gif]
ja se od sad nje držim [sm=smiley36.gif]

moja mama mi stalno kupuje od sapuna , gelova za tuširanje, šampona, itd da se ne sjećam kad sam isto sebi kupila
ja se vazda grebem [sm=smiley36.gif]

samo kukam u kreditu sam i svi se rastrče [sm=smiley36.gif]


a mi smo ipak odgojeni tako da kad pporastemo mi pomažemo roditelje pa imama posebno za to budžet[sm=smiley36.gif]
al ja znam u nabavci kupiti namjernicu za nju, naravno...
posbeno ono što ona ne kupuje sebi jer biva ne treba joj...voće, povrće, meso, razne vitamine i preparate ...
dodouše to s emeni može vezati i za plaćanje vrtića[sm=jezicek.gif] smao je dobro skup...al dobra vrikedi svake marke[sm=smiley36.gif]




D_K -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:56:14)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Muntam ja odavno muža da odemo do Hece po sokove i voće, ali mrsko mu :((

Da su manje cijene istih, ali šta reći - skuplja je hrana, a proleti kroz GospoJu sad-sad...



mrsko je i ovom mom, jos guzva vikendom, nema se gdje okrenuti.. a taman mi je ova tema ponovo pokrenula tu ideju, moracu vidjeti sa ovim mojim kako da se organizujemo..

ovo drugo - vala bas - [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




leona81 -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:57:27)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nikad nemam vise od 2 kg brasna, 1 l ulja, 1 kg secera u ku


ja s tim ne bi smjela prenoćiti kući [sm=smiley36.gif]


sto? za mjesec dana mi ne treba vise od toga




Anoniman -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:57:52)

ja svojoj djeci bas rijetko rijetko kupim neku igracku.




Hanady RR -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:58:41)


IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Muntam ja odavno muža da odemo do Hece po sokove i voće, ali mrsko mu :((

Da su manje cijene istih, ali šta reći - skuplja je hrana, a proleti kroz GospoJu sad-sad...



mrsko je i ovom mom, jos guzva vikendom, nema se gdje okrenuti.. a taman mi je ova tema ponovo pokrenula tu ideju, moracu vidjeti sa ovim mojim kako da se organizujemo..

ovo drugo - vala bas - [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


uh što me sikira jel mu mrsko...samo ustanem i kažem nedeljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...stuppppppppppppppppp
il daj 300 Km odmah na kamaru[sm=jezicek.gif]




malena sharena -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:59:52)


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nikad nemam vise od 2 kg brasna, 1 l ulja, 1 kg secera u ku


ja s tim ne bi smjela prenoćiti kući [sm=smiley36.gif]


sto? za mjesec dana mi ne treba vise od toga


Mi trosimo min 10 Kg brasna, pet litara ulja, pet kg secara + zlatni puder za pite i kolace.




Emica_sa -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 14:59:55)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

ja svojoj djeci bas rijetko rijetko kupim neku igracku.



i ja,bas muz sinoc govori,nismo im kupili nista 100 godina




Hanady RR -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 15:00:12)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

ja svojoj djeci bas rijetko rijetko kupim neku igracku.

kupujem...al naravno ne svaki dna nit kupujem u loklanom granapu iste...
smješno...
ne bih im to dozvolila sve da su one mene rodile a jok ja njih...
više volim u 3 mjeseca dat 30 km za društvenu igru pametnu od ispitanog materijala nego 30 Km svaki dna po marku za kineske dždiže kojih se za dva dana i ne sjete




Medić* -> RE: potrošačka korpa (2.4.2013 15:01:48)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

ja svojoj djeci bas rijetko rijetko kupim neku igracku.



i ja,bas muz sinoc govori,nismo im kupili nista 100 godina


I ja. Sve je vecinom dobio. Kupim mu neke sitnice, a bas nije ni zahtjevan nesto puno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>