Prohodavanje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


diyanna -> Prohodavanje (8.4.2013 12:21:57)

Pitanje za super mame: imam bebu od 9,5mjeseci i vec lijepo hoda uz namjestaj, sama se uspravi ali ne stoji samostalno. Hoda dok je drzimo za rukice bas spretno i veseli se tome ali nas "problem" je taj sto ona ne zna za strah tocnije hoda po trosjedu dodje do kraja i samo nastavi hodati i padne, uzme igracku sa obje ruke pusti se i padne, glavom silazi sa kreveta pusti se i padne...naravno ja sam tu i cuvam je da ne padne u tim trenutcima ali je jako tesko biti bas svaku sekundu uz nju strah me da ce stvarno pasti nekada...je li sve bebe tako "ne razmisljaju" [sm=bravo.gif]




vjestica -> RE: Prohodavanje (8.4.2013 13:54:20)

ok je vi čuvate za ruke i vodate, neće znati (to čuvanje za ruke je malo blaža varijanta od hodalice)
nek beba samam hoda uz namještaj i nek se sama pušta, sama će i naučiti padati
i vrlo brzo bebe postanu jako pažljive kad treba preći prag, prepreku i sl
smao je treba pustiti da sama sve skonta i upozna




Crnkica -> RE: Prohodavanje (8.4.2013 14:05:21)

diyanaa,tako je kad dijete nauči da uvjek ima potporu,ili hodu ili tebe da je pridržiš kad pada.
ja ponekad koristim hodalicu,pa će moja malo kasniti sa prohodavanjem,nisam zdrava sa kičmom a ona stalno šejtanija pa uvjek moram biti tu.
ili se penje ili dodiruje što netreba,bebe su takve radoznale.
ako padne koji put malkice,nemoj paničarit pusti je neka se nauči.




raja_ringe -> RE: Prohodavanje (8.4.2013 14:23:02)

moja bebe je sa 8,5 mjeseci utsala uz namještaj. Sa devet je hodala oko namještaja, sa deset je bukvalno trčala oko namještaja, zidova i sl. Za jedanaest dana puni godinu, a tek je prije pet dana sama napravila nekih dvanaest koraka samostalno. Poslije toga opet ništa. Napravi dva tri i to je to. Mi je nismo nikada 'tatali'. Nije koristila hodaljku. Gurala je stolice i tabure da bi došla do nečega. Ja znam da ona kada bude sigurna, ona će se pustiti. Da napomenem da je otprilike sa devet mjeseci počela da se pušta da stoji i sada je pravo stabilna. Lijepo se pusti, čučne ustane bez da se drži, ali korake ne pravi.




diyanna -> RE: Prohodavanje (8.4.2013 14:26:31)

ja takodjer ne koristim hodaljku i dosta vremena provodi igrajuci se u kreveticu (vrticu) ali i tu se pusta bez razmisljanja. baka je cuva dok sam ja na poslu pa me strah ...




raja_ringe -> RE: Prohodavanje (8.4.2013 14:44:00)

Onda se ne brini. Ona i kada bude padala, pada će 'pravilno'. Dočekat će se na rukice ili će na guzu.




mamaibabo -> RE: Prohodavanje (8.4.2013 14:55:57)

moja curica ako Bog da sad puni godinu napravi samostalno nekih 10 koraka i to je to inace jako je ziva ako je nepratim smugne uz stepenice u sekundi ,puze uz iste tako da smo kupili onu zastitu za stepenice i jutros se pentra na tu zastitu hoce preko nje [sm=smiley3.gif] ja ludim i mene je brinulo sto nece samostalno da hoda pun vise ali kazem sebi sve je to ok kad bude ona sama sigurna hodace ako Bog da[sm=smiley1.gif]




Gucci -> RE: Prohodavanje (8.4.2013 15:12:32)

Eh a moja L nikad nije bila tako ne pazljiva, dok su druga dijeca njenog uzrasta skakala i hodala po krevetima ne pazeci hoce li pasti i udariti se moja je samo to sve posmatrala i mudrovala[sm=jezicek.gif]
Uvijek je bila tako pazljiva da nikad nije pala ili se udarila, nikad nisam morala strahovati hoce li pasti s kauca ili nesto slicno, mogla sam je ostaviti samu i na miru otici u kupatilo ili u kuhinju. Kad je tek pocela da silazi sa kreveta tako je spora bila da joj je tebalo 3 min dok sidje [sm=jezicek.gif] ona to prvo odmjeri kako ce i sta ce pa se onda baci u akciju[sm=jezicek.gif]
A nisam se ni ja nikad trzala kad bi dosla u neku " opasnu" situaciju, vec sam joj uvijek fino rekla da se pazi jer bi mogla da padne, i stvarno uvijek se pazila... I dan danas je takva, jako pazljiva[sm=smiley1.gif]




manfri -> RE: Prohodavanje (9.4.2013 13:32:18)

Ha ha ha i moj malecki je isto hodao kao da su sve spuzve oko njega[sm=smiley36.gif] nije pazio jer smo svi strepili da ne padne i neko je uvijek bio "dezurni" i kad smo ga konacno pustili 2-3 puta pao na guzu i od tad je bio jakoooo oprezan i ubrzo sam protrcao [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] e sad on nas obara da padnemo [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




smajli80 -> RE: Prohodavanje (9.4.2013 16:39:16)

Drage moje već postoji tema i na njoj možete naći puno inf.prohodavanju
http://www.ringeraja.ba/forum/m_148641/mpage_14/key_/tm.htm




Stranica: [1]