Ljetni raspust i djeca (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


MamaDz. -> Ljetni raspust i djeca (16.4.2013 15:50:45)

Drage mame, imam veliku brigu... imam sina, prvacica... blizi se ljetni raspust, a ja jos nemam nikakvih opcija vezano za "cuvanje djeteta". Imam svekrvu koja mi je dala do znanja da "nije voljna"... On je jos mali da ostaje sam u kuci od 07-17h. Jedino mi preostaje da nadjem tetu koja bi ga cuvala 3 mjeseca ili opcija nekakve igraone, ako tako nesto postoji u Sarajevu. Svakako cu imati odmor, ali to je 10-ak dana...sta dalje...
Mozete li napisati vasa iskustva, prijedloge... ili ako imate neku tetu na preporuku...
Cula sam i za nekakve sadrzaje, kao sto je skola jahanja 5 dana i sl...ali nista konkretno.
Hvala vam svima unaprijed!




MamaDz. -> RE: Ljetni raspust i djeca (17.4.2013 13:42:45)

Zar niko nema nikakvu ideju...savjet???
Pitanje za mame ciju djecu cuvaju "tete" kod kuce...kako ste dosle do tih teta? Oglas ili preporuka? Koliko placate?
Hvala




hanabanana -> RE: Ljetni raspust i djeca (17.4.2013 14:21:45)

Moja je bila kod jedno, pa kod druge majke. I mi imamo dosta godisnjeg, 20 radnih dana.
Jedino da nadjes nekog da ga pricuva ili da neki ljetni kamp upise, al ni to nije dva mjeseca.




MamaDz. -> RE: Ljetni raspust i djeca (17.4.2013 14:49:46)

Hvala Hanabanana...izgleda da je tako. Kazi mi na kje kampuse si mislila? Hvala puno!




hanabanana -> RE: Ljetni raspust i djeca (17.4.2013 14:54:24)

Recimo, prosle godine je bila skola plivanja, pet dana, citav dan sa akivnostima ruckom i slicno.




hanabanana -> RE: Ljetni raspust i djeca (17.4.2013 15:05:18)

Ide li maleni u produzeni boravka? Ako ide, moze ici do kraj juna. Ostaje jos mjesec i nesto.




amdi -> RE: Ljetni raspust i djeca (17.4.2013 17:54:10)

Kod mene u komšiluku ima privatni produženi i vrtić u jednom, možda da se raspitaš da li ima




MamaDz. -> RE: Ljetni raspust i djeca (18.4.2013 14:03:00)

Draga Amdi, hvala za ovu info[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] mozes li napisati gdje je to? koji dio grada? naziv vrtica? hvalaaaaaa




MamaDz. -> RE: Ljetni raspust i djeca (18.4.2013 14:04:31)

Hanabanana, ide u produzeni boravak. Moram to provjeriti za juni i produzeni... to bi mi mnogo znacilo :-)




hanabanana -> RE: Ljetni raspust i djeca (18.4.2013 14:07:31)


IZVORNA PORUKA: MamaDz.

Hanabanana, ide u produzeni boravak. Moram to provjeriti za juni i produzeni... to bi mi mnogo znacilo :-)


Produženi sigurno radi čitav juni....





R&T@ -> RE: Ljetni raspust i djeca (18.4.2013 14:08:44)

MamaDz, je li isla u vrtic prije skole?

Ako jeste, primit ce je oni i ovo ljeto... 100%...




MamaDz. -> RE: Ljetni raspust i djeca (18.4.2013 14:09:53)

evo zvala skolu... kazu nemaju produzeni u junu... sa zadnjim danom nastave, zavrsava i produzeni boravak.
Prvacicici idu ranije 7 dana na raspust - zbog fonda sati............
Cula sam da ima neka opcija, kuca na kosevskom koja nudi cuvanje djeteta preko raspusta... zna li iko ista?
Hvala unaprijed!!!




amdi -> RE: Ljetni raspust i djeca (21.4.2013 15:02:08)


IZVORNA PORUKA: MamaDz.

Draga Amdi, hvala za ovu info[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] mozes li napisati gdje je to? koji dio grada? naziv vrtica? hvalaaaaaa


Na vojničkom polju ima vrtić i produženi "Budućnost" na potezu između Doma zdravlja i OŠ Aleksa Šantić u jednoj privatnoj kući




MamaDz. -> RE: Ljetni raspust i djeca (22.4.2013 15:59:52)

Hvala puno mama Amdi - raspitat cu se :-)




hanabanana -> RE: Ljetni raspust i djeca (7.5.2013 22:43:38)


IZVORNA PORUKA: MamaDz.

evo zvala skolu... kazu nemaju produzeni u junu... sa zadnjim danom nastave, zavrsava i produzeni boravak.
Prvacicici idu ranije 7 dana na raspust - zbog fonda sati............
Cula sam da ima neka opcija, kuca na kosevskom koja nudi cuvanje djeteta preko raspusta... zna li iko ista?
Hvala unaprijed!!!


Nasa skola ima produzeni do kraja juna, danas sam to vidjela.
Da jos jednom vidis u skoli, mozda date prijedlog skoli?




lulaloo -> RE: Ljetni raspust i djeca (10.6.2016 9:20:31)

Kakvi su vasi planovi za djecu tokom ljetnog raspusta?
Imate li kakve ideje/informacije o ljetnim aktivnostima?

Moj, sada vec bivsi (od prekjucer) prvacic, trenutno je kod majke u drugom gradu (po prvi put u zivotu otisao sam, bez nas) i bit ce do nedjelje.
Zatim ce ostatak juna biti kuci, bez nekih posebnih dogadjanja.

U julu sam ga planirala upisati u jedan produzeni boravak, koji nam bas nije ni blizu, a ni ne poznaje tu djecu - ali, bolje mu je i tamo, mislim, nego da se dosadjuje sa mnom, sa tetom cuvalicom, i bratom od 5 mjeseci :)

A u avgustu ce i suprug na odmor, tako da smo tada pokriveni - more, obje majke/nane i sl.

Akcija neko ima bolji prijedlog kako ispuniti ove ljetne mjesece....




Blue rose RR -> RE: Ljetni raspust i djeca (10.6.2016 10:24:11)

Misliš li na dodatne obaveze djetetu, ili da bude pokriven dok vi niste kući u smislu da ga ko pričuva?
Ako misliš na obaveze, nisam baš sigurna da bih ja voljela na svom godišnjem odmoru da imam dodane obaveze tipa kursa, radionica i sl. Ipak se ne zove bez veze "odmor". Dolaze nam lijepi dani pa se može i poslije posla i vikendom organizovati neka porodična aktivnost, tipa planina, bazen ...

A ako je u pitanju ostanak djeteta kod nekoga, ili negdje, tu ti ne mogu dati savjet, jer mi imamo majku-servis :)




škorpija -> RE: Ljetni raspust i djeca (10.6.2016 10:31:42)

Mi idemo preko raspusta u Bihać, ja sam na porodilnom i mozemo ostati koliko zelimo. Većbsam tamo nasla univerzalnu skolu sporta pa ću ga upisati, treninzi su 2 puta sedmicno na otvorenom, osim ako pada kisa. Nazalost kod majke i dide nema djwce njegovog uzrasta, ali komsije imaju cuke, mace, zeke, imamo ogromno dvoriste i vocnjak pa ćemo se zabaviti. Da ostanem u sarajevu stvarno ne znam sta bi s djwcom, pogotovo jer ne vozim




lulaloo -> RE: Ljetni raspust i djeca (10.6.2016 12:56:52)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Misliš li na dodatne obaveze djetetu, ili da bude pokriven dok vi niste kući u smislu da ga ko pričuva?
Ako misliš na obaveze, nisam baš sigurna da bih ja voljela na svom godišnjem odmoru da imam dodane obaveze tipa kursa, radionica i sl. Ipak se ne zove bez veze "odmor". Dolaze nam lijepi dani pa se može i poslije posla i vikendom organizovati neka porodična aktivnost, tipa planina, bazen ...

A ako je u pitanju ostanak djeteta kod nekoga, ili negdje, tu ti ne mogu dati savjet, jer mi imamo majku-servis :)


Zapravo, da - mislim upravo na obaveze, ili, dodatne aktivnosti - ljetna skola sporta kao sto spominje skorpija, engleskog, plivanja, muzike i plesa, likovne radionice i sl, gdje bi dijete bilo nekih 4-5 sati dnevno.

Imajuci u vidu moje dijete i mene kao majku, ne mogu zamisliti da po cijele dane on (7,5 godina) bude u stanu sa mnom, sa bebom od 5 mjeseci i sa tetom cuvalicom (tablet i tv nisu opcija).
Da zivimo u kuci, sa dvoristem, u nekoj mahali gdje ima djece - ok.
Ali ovako, u stanu, bez djece u ulici ili ispred zgrade - no, no, no :)




lulaloo -> RE: Ljetni raspust i djeca (10.6.2016 13:15:26)


IZVORNA PORUKA: škorpija

Mi idemo preko raspusta u Bihać, ja sam na porodilnom i mozemo ostati koliko zelimo. Većbsam tamo nasla univerzalnu skolu sporta pa ću ga upisati, treninzi su 2 puta sedmicno na otvorenom, osim ako pada kisa. Nazalost kod majke i dide nema djwce njegovog uzrasta, ali komsije imaju cuke, mace, zeke, imamo ogromno dvoriste i vocnjak pa ćemo se zabaviti. Da ostanem u sarajevu stvarno ne znam sta bi s djwcom, pogotovo jer ne vozim


Ma cim ima dvoriste, to je odmah sve drugacije - zavidim, pozitivno, naravno :)




Stranica: [1]