RE: Bosanski/hrvatski/srpski jezik??? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


sporty mamaa -> RE: Bosanski/hrvatski/srpski jezik??? (27.4.2013 0:11:59)

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Bitno je da se svi razumijemo, pa bio vlak ili voz!

Moj djecak u vrticu uci pjesmicu:
Juri juri vlak
kaze neki dan,mama ja sam rekao teti da se ne kaze vlak..nego voz..zato sto mi zivimo u Bosni i Herrrrcegovini[sm=smiley36.gif]

ps.al fkt je tesko djetetu obajsniti zasto se kaze vlak a ne voz...skroz ga to zbunjuje


A znam. Kod nas sva djeca govore vlak, i moja mala zna za vlak. A kad smo bili u Sa kod prijateljice, njen mali je pitao da se igraju vozica, a ona napravila zbunjenu facu[sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




Vinetu -> RE: Bosanski/hrvatski/srpski jezik??? (27.4.2013 13:10:16)

IZVORNA PORUKA: Full Moon
Vinetu, jesi li ti to polagala naknadno i druge dvije norme na faksu, pa ti sve to pise, mislim znam da je postojala ta mogucnost, pa me onako zanima[sm=smiley1.gif]


Da! [sm=smiley1.gif]




Full Moon -> RE: Bosanski/hrvatski/srpski jezik??? (27.4.2013 15:09:59)


IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: Full Moon
Vinetu, jesi li ti to polagala naknadno i druge dvije norme na faksu, pa ti sve to pise, mislim znam da je postojala ta mogucnost, pa me onako zanima[sm=smiley1.gif]


Da! [sm=smiley1.gif]


Super[sm=smiley20.gif]




hanabanana -> RE: Bosanski/hrvatski/srpski jezik??? (27.4.2013 23:43:38)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Na silu guraju i Hrvate i Srbe i Bošnjake u Bosnu.
U Bosni žive pravoslavci, katolici i muslimani , a ne ti prethodno nabrojani. Opet, čista logika.
Ja nikako ne mogu biti Bosanka koja koja se rodila i koja živi u Srbiji npr. Prema tome nema logike da Srbin može biti rođen i živjeti u Bosni.
U Bosni i Hercegovini žive Bosanci i Hercegovci koji su pravoslavne, katoličke i islamske vjeroispovijesti.
To što oni pišu nek okače mačku o rep. Meni je vazda logika na prvom mjestu.



Logika je jedno a zakon i Ustav nesto sasvim drugo.





amra_sa -> RE: Bosanski/hrvatski/srpski jezik??? (27.4.2013 23:57:51)

Hanabana onda mi reci ima li moj post logike po tvom mišljenju i ako nema zašto ?
Što se tiče zakona i Ustava zna se ko ga kroji i koliko proopusta ima ...




hanabanana -> RE: Bosanski/hrvatski/srpski jezik??? (28.4.2013 0:24:47)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Hanabana onda mi reci ima li moj post logike po tvom mišljenju i ako nema zašto ?
Što se tiče zakona i Ustava zna se ko ga kroji i koliko proopusta ima ...


Ja sam legalista. Postujem Ustav drzava u kojoj zivim. I zato sam u kategoriji " ostali " .




amra_sa -> RE: Bosanski/hrvatski/srpski jezik??? (28.4.2013 0:51:11)

Nisam te pitala (ko si i šta si). Nema veze, razumijem. [sm=smiley1.gif]




aazra -> RE: Bosanski/hrvatski/srpski jezik??? (28.4.2013 11:29:46)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam legalista. Postujem Ustav drzava u kojoj zivim. I zato sam u kategoriji " ostali " .


Nisi jedina [sm=smiley1.gif] Bit će da je "bosanski jezik" u vlasništvu Bošnjaka, ne Bosanca [sm=smiley36.gif]

Bar tako kazu ovi sto sire propagandu o tome da se ni za zivu glavu ne izjasnis kao Bosanac - musliman, katolik ili pravoslavac...[sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]