RE: Uroci, sihiri... (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica

Poruka

plava72 -> RE: Uroci, sihiri... (16.6.2009 0:16:55)

samo Allah dž.š zna kad i kako a pravi učač to i naglašava i upućuje
oboljele da se mole da bi bili oslobođeni a ako nevjeruješ u Allaha dž.š i neispunjavaš svoje obaveze prema NJEMU
apsurdno je tražiti pomoć i liječenje kur"anom

nita -> RE: Uroci, sihiri.... (16.6.2009 0:24:52)

IZVORNA PORUKA: Chuchi

Drage moje, od tih ucenja i zapisa nema nista.. Prvo se zapitajte kako je neko napravio taj sihir, pa se onda
zapitajte o cemu nam govori Kur´an , ako si imalo vjernik i vjerujes u Allaha i Njegovu volju , znaces da samo treba
da Ga zamolis da te sacuva zla , i da ce ti molitva biti uslisena.. dakle, dzaba zapisi, dzaba dove nad glavom od
strane nazovi Hodza i Ucenjaka, jer to nisu ni Hodze ni ljudi... onaj ko zna sihir skinuti on ga zna i postaviti, a takva
osoba NIJE DOBRA .. Imam tetka rodjenog Arapa, Muslimana, Hodzu, koji je to srcem i dusom, i on mi je rekao da
u Islamskom svijetu nema onih koji mogu skinuti sihire, jer to onda nisu pravi muslimani....

Chuchi, djelimično se slažem s tobom! Ali, ako je neko Arap ne znači da je bolji vjernik od nas ili ako je neko hodža ne znači da je bolji vjernik od onog ko to nije. Ustvari, samo Bog zna ko je istinski vjernik. Slažem se da mnoge hodže prave sihr, da bi "izliječili" od sihra ili uroka. Ali za sihr je potrebno (uglavnom) nešto materijalno, nečisto, a onaj ko liječi samo učenjem Kur'ana, to nije sihr!!! Sigurno je moguće skinuti sihr učenjem Kur'ana! I Poslaniku su idolopoklonici načinili sihr i tad su mu objavljene sure En-Nisa i El-Felek, da ih uči u borbi protiv sihra.

simba -> RE: Uroci, sihiri.... (16.6.2009 9:56:54)

eh da i ja sam bila otvorila temu sto se tice sihira ali su je premijestili ovdje....iako mislim a tako i sve ove forumasice koje su upoznate stim da je sihir jedno a urok nesto sasvim drugo al hajde bitno je opet da je sve na jednom mijestu samo bi se trebao izmijenit naslov teme " sihiri i uroci".Jedna mi je forumašice preporucila ovu stranicu:www.n-um.com i tu sam nasla dosta toga zanimljivog,vec nas je dosta raspravljalo o tome kako gdje i kod koga potražiti pravu pomoć.Eto čitala sam da netreba svakom ići ko se bavi navodno liječenjem... Pravi Hodža prvo pita ime majke pa onda ime onoga koje dašao da traži pomoć.A ako prvo pita ime onoga ko je došao pa tek onda ime majke to je zaopravo hodža sihirbaz on nemoze liječit može samo privremeno smiriti džine nakon nekog vremena oni će se ponovo vratiti i ........to je samo uzimanje novca od laika...

plava72 -> RE: Uroci, sihiri.... (16.6.2009 10:10:28)

pravi učač kur"ana ne pita ni za kakvo ime niti traži bilo kakav podatak
od oboljele osobe,nego po reakciji tijela prolikom učenja on će znati
o čemu se radi,svi koji traže bilo kakav podatak ili neki predmet da se donese to su sihirbazi

ledy blue -> RE: Uroci, sihiri.... (16.6.2009 21:39:44)

uh jeste se raspisale....
ja iskreno ne mogu da izrazim  svoj stav o tome...nekako kao da sam u raskolu...ako se sihiri i uroci spominju u kur'anu,moramo vjerovati da postoje, eto nedavno sam saznala da kao mm i ja imamo vec dugo sihire,ali zajdno kao par,al mene to nesto ne dotice, nekako vjerujem da sve sto mi se desava jeste bozija volja,i da me samo on moze zastititi..ali opet..nekada imam jako teske psihicke krize koje traju mozda pola dana,ili dan,ono momenti kada se zapitam zasto zivim, sta hje smisao mog zivota, i onaj ludi nagon za plakanjem...ali ja to uvjek pripisujem pms, za sve nadjem objasnjenje u nekim racionalnim segmentima..
voljela bih otici kod hafiza ali mislim da mm nije za to...

jednostavno ja i ne razmisljam o sihirima i urocima, nikad mi takvo sta nije na pameti..nemogu da skontam da postoji neko ko bi mogao takvo sta da uradi...
prije spavanja uvjek procim Ajetul Kursijju,  Suretun Nas i Felek, jer i sam prevod tih sureta govori o postojanju zla.

nita -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 20:58:37)

IZVORNA PORUKA: nita

[ I Poslaniku su idolopoklonici načinili sihr i tad su mu objavljene sure En-Nisa i El-Felek, da ih uči u borbi protiv sihra.

Samo da ispravim svoju grešku! Umjesto sure En-Nisa, trebala sam napisati sura En-Nas.

Mama1 -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 21:08:18)

Evo vec nekoliko dana sitam ovu temu ono pomalo ...
Moje misljenje oko toga  ....
Prvo i prvo vjerujem u to da ljudi su spremni na sve ! Znaci pokusavaju na svakakve nacine nekome nauditi !
Ali moje misljenje je ovakvo !
Nevjerujem u djelovanje tih pokusavanja podmetanja raznoraznih sitnica koje covjek podsjecaju na neku vrstu "sihri" , "crne magije" ...
Zapravo to sto mi vidimo nekako u svojoj glavi stvorimo šuhu , strah i sve sto se pocne desavati pocnemo prebacivati na to ....
Znaci moje je misljenje je da je to sve u nasoj glavi !!!
I da je to do nase psihe !!!

Sto vise vjerujemo u to to nam se i "moze desiti" ....
Zapravo sebe sami ubjedimo u to da postoji i da nam je neko nesto ucinio ....

baby -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 21:15:50)

Vidim da su vec neke djevojke ovdje dosta toga rekle i istina je .
Ja vjerujem u sihire i uroke i vjerujem da ih se moze skinuti sa covjeka jedino mogu reci jos da se Allahove rijeci uce a ne jedu niti piju niti kuhaju u vodi pa zaliju po covjeku i tako to
Sto se tice uroka ja cesto imam problem kod svoje dijece od malog do starog insana se okrece za njima i gledaju ih i onda meni problem u mojoj kuci se uci el Bekare En-Nas i El-Felek mislim da sam dobro napisala pa ih nastojim zastit sto se tice toga

nita -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 21:18:21)

Mama1, naravno da svako ima pravo da ima svoj stav o ovoj temi. Nekada sam i ja ovo uzimala s rezervom. Ali, ja nemam drugog objašnjenja za slučaj mog učenika kojem je ukinuta višegodišnja terapija teškim lijekovima, samo nakon par puta učenja rukje (liječenja Kur'anom). I sam ljekar je bio iznenađen! Uostalom, nedavno sam na HRT-u, u emisiji Na rubu znanosti, gledala kako već nauka uspijeva da dokaže postojanje nematerijalnog živog svijeta, a na osnovu posljedica djelovanja istog. Nije neobično što ima ljudi koji su skeptični po ovom pitanju. Nažalost, mnogi počnu vjerovati tek kad dožive nešto slično.

Mama1 -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 21:28:07)

Vjerovatno da postoji ali ja mislim da je to bozija volja s jedne strane !
A vidis ima jos nesto a to je da u jako bliskom srostvu imam nekoga za koga misle mnogi da imaju sihre i sta ja vec znam ... da su u nju usli djini itd ... Ja zapravo nevidim to tako i nesmatram to tako .... Ja za taj problem vidim sasvim drugi uzrok  ..... Isla je mnogim hodzama i ljudima koji navodno mogu pomoci medjutim sve bih to trajalo jako kratko .... Zapravo trajalo je sve dok bih ona vjerovala u to da joj pomaze ....

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley24.gif[/image]

dana3 -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 21:38:32)

Ovo sto Mama1 kaze:treba se naci uzrok odredjenog ponasanja.kaze sihir a u pitanju bezobrazluk(licno iskustvo kod bivseg m),oboljenje na zivce i da se ne bi proculo po komsiluku-kaze sihir.
u podrucju iz kojeg dolazim svjedok sam djevojke koja je oboljela od dijebetesa.to su joj roditelji poricali ,cak jedno vrijeme nije primala inzulin a kad se udala i kad se otkrilo i muz je vratio mami zbog lazi , rekla je da su sihiri.ima izuzetaka i to opravdavam ali ima i ovakvih slucajeva.ovo sto sam navela sam vidjela tako da nije rekla-kazala

ledy blue -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 21:38:37)

u ljudskom razumu je da za neke probleme trazi uzrok, jasno je da ljudi pretjeraju u svojim opsesijama, pa tako i u slucaju obicne boli razmisljaju o sihirima ili urocima,iako se u islamu striktno naglasava da za sve prvo trebarazlog traziti sa medicinskog stanovista..
[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] sjetih se...a sigurno je i vecina to dozivjela...kada sam bila mala uvjek su mi govorili da ves obucem naopako zbog uroka,,,a sad mi i smeta kada se neko zagleda i udjeli kompliment, nesto mi to i neprija...
a sto se tice uroka, citala sam i da neko sam sebe moze ureci diveci se svojoj ljepoti...

plava72 -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 22:14:12)

i ja isto redovno čitam ovu temu i mogu reći da je jedno pisati
i iznositi svoje mišljenje a prisustovati učenju rukje nešto sasvim drugo
ja sam bila svjedok i mogu vam reći da je strašno šta ljudi rade ljudima
najčešće bližnji svojima (ko te nezna neće te ni dirati),žena koja je sasvim normalno razgovarala sa nama (čak se i smijala) na učenje je odreagovala
tako da je cijelo vrijeme plakala i čupala sebi kosu ,udarala se i na kraju molila
hodžu da prestane učiti,kako on nije prestajao ona je počela povraćati ,toliko ju je razadiralo,to je trajalo više od 1 h,kad je učenje prestalo i ona se smirila ,bila je sva iscrpljena ,muž ju je odveo ispod ruke u auto ,tako drage moje ja nikako nemogu  povjerovati da je to ona izmislila ili da je sebi umislila,sihir je nešto skroz opasno i treba se liječiti

milenium -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 22:27:56)

Moram nešto reći na ovu temu. Moje vrtlo bliske prijatelj.su imale jako neugodna iskustva, brak, razvod, pobačaj... Ma sad je hvala Bogu sve u redu, udala se ima bebu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  Sestra joj završava fax. One su inače muslimanke i sjećam se da su uvijek od moje mame tražile posvećene grančice i sv.vodu...

Osobno nisam nikad imala s tim nekog iskustva i većini mojih prijatelja je to doslovno smješno. Bila sam na dosta predavanja o ovoj temi i svećenik nam je rekao da nam uroci ne mogu NIŠTA ako je naša vjera u Boga jaka i ako nešto i primjetimo da odmah bacimo i da nam to nešto ne može naškoditi. Isto tako postoje MOĆI svetaca koje čuvaju od takvih stvari, a najveća zaštita za kuću je blagoslov sv. Vodom[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
U pozpunosti se slažem s tetom bertom,U POTPUNOSTI,ljudi moji okanite se ove teme.

Mama1 -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 22:31:45)

slazem se ....
ovoj temi bih trebao doci kraj :)
tesko je o ovome raspravljati ....
bolje vjeruj te u Boga i svece biti ok ....
kanite se  "carala barala" :)
Sve dok nevjerujete u to i vjerujete u Boga i molite se njemu bice ok ...
Cim pocnete da sumnjate u takve stvari onda ce i psiha da popusti i da vas navede na svasta ....

:) TEMI TREBA DOCI KRAJ  .....
   POZZZZ

Saraya -> RE: Uroci, sihiri.... (17.6.2009 22:49:02)

Izvinjavam se... samo jedna opaska...

Onaj ko vjeruje u Allaha, mora vjerovati i u meleke, poslanike, Sudnji dan... Takodjer, vjeruje i u dzine, a zasto? Zato sto nas je o tome obavijestio onaj koji nikad nije slagao, a to je nas Poslanik a.s. Takodjer, dzini se smominju i u Kur`anu... E sad, druga je stvar ako neko sumnja u autenticnost Kur`ana i Hadisa... Ja ne!

Misica84 -> RE: Uroci, sihiri.... (18.6.2009 12:55:03)

Ja vam samo jeno mogu reci iz mog iskustva: I ja nisam toliko u to vjerovala, kod me nije samu snaslo. Da vam malo pojasnim, ispricacu vam moju pricu:

Ja sam se prosle godine udala. Pred samo vjencanje sam jako, jako bila bolesna. Mislili smo svi da je gripa, bronhitis, ali ni 7 dana Penicilina, ni 7 dana Antibiotika i drugih raznih ljekova, nista nije pomagalo. A pred samu svadbu bila sam grozna. U sopingcentru sam bez razloga pocela plakati, ali sam sve misla da je trema. Izdrzala sam svadbu, sedam dana kasnije mene bolest prosla. Sve od tada sam stalno bolesna, boli me zeludac, ledza, glava, a nerovozna sam do bola. Stalno se svadjam sa mojom mamom bez razloga. Dok sada se nije izpostavilo da su sihiri.
Mogu se ja izljeciti, ako Bog da kad budem isla u BiH icu kod Hodze. Do tad su mi poslali Hamajliju da me stiti, jer se ja nikako nemogu skloniti te osobe, koja mi baca, jer je to moja Svekrva[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]!!!
Stavlja mi u jelo, salje mi preko mm (on jadan nista to nezna). Ja to njemu nemogu reci, jer mi sigurno nebi vjerovao, ali to je istina.
Ona je ljubomorna, sto mene on toliko voli, a mene i moju mamu mrzi, da nam samo zeli smrt, zato se i moja mama razbolila.
Zamislite moje muke. S muzem nemogu pricati, jer je on njoj strasno privrzen a ja nemogu bjezati od nje, jer bi se on ljutio. Tako da trpim, patim i sutim. A kada se ona prema njemu pravi kako me voli, kako mi tepa ja bi je naradje udavila.
Moj savjet svima, cuvaj te se, jer je sve moguce i od onih gdje se naj manje nadate!

Izvinite sto sam malo oduljila

meme27 -> RE: Uroci, sihiri.... (18.6.2009 21:47:40)

hamajlija je ucenje ali ne stiti tebe
tebe samo dragi Allah moze stiti i klanjanje

meme27 -> RE: Uroci (18.6.2009 21:51:26)

IZVORNA PORUKA: Ivona

IZVORNA PORUKA: Romali

Zato što ima puno besposlenih i zlobnih ljudi koji samo gledaju kako će nekome nanijeti štetu i bol.

O.K. ...postoje zlobni ljudi...,ali zar stvarno vjerujete da nekome mogu nauditi klupkom dlaka ili sta se vec u narodu sve spominje???
Za mene je to puka dogma i iskreno-presmijesno mi je kada cujem da neko  vjeruje.

ja sam gledala stare filmove kako krscani istjeruju iz covijeka dzavle ili sta?
dali je to postojalo u krscanstvu prije i sta je to?

Ella_H -> RE: Uroci (18.6.2009 22:00:25)

Znate moj stav o sihiru pisala sam prije
zaista sve u zivotu je Allahova odredba ali
kad sam pogledala ovaj dokumentarni film
krv mi se sledila u venama, jako potresno ali poucno barem meni...

http://www.minber.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=818:dokumentarni-film--varka-sihirbaza-264-mb&catid=120:interesantan-materijal&Itemid=115

meme27 -> RE: Uroci (18.6.2009 22:08:21)

izgonjenje dzina
ja crknem od straha kada ovo vidim

[image]http://i1.ytimg.com/vi/HX7g-WyEwtI/default.jpg[/image]

Anushka -> RE: Uroci (18.6.2009 22:12:08)

meme27 egzorcizam je postojao, a postoji i danas. Po nekim tekstovima i Isus Krist je vrsio egzorcizam ali i razlikovao mentalno oboljenje tj tada nazvano ludilo od zaposjednutosti. Egzorcizam u krscanstvu se zasniva iskljucivo na snazi vjere i samo rijetki svecenici imaju dozvolu da se u to upustaju, kao i u islamu cini mi se.

meme27 -> RE: Uroci (18.6.2009 22:17:30)

evo i egzorcizam

[image]http://i2.ytimg.com/vi/Aoa32UYiuG8/default.jpg[/image]

meme27 -> RE: Uroci (18.6.2009 22:21:30)

hipnoza
http://www.youtube.com/watch?v=kJ0YwyRHAXQ

medolino -> RE: Uroci (9.8.2009 22:35:03)

jel ima iko broj od Hafiza Sulejmana Bugarija
i treba mi baš baš pod hitno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
pa mi može poslati na PP

Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>