|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi ginekološki pregled
12.5.2013 17:25:48   
Brela2007
Pozdrav svima,

nova sam na forumu pa ne znam da li je o ovoj temi bilo komentara.
Potrebna mi je pomoc user posted image Planirali smo trudnocu, mjesecnica mi kasni, test na trudnocu mi je pozitivan.
Trebam otici na pregled ginekologu ali nisam upoznata sa procedurom kome, gdje. Na ranije ginekoloske preglede sam isla privatno a u trudnoci ne bih. Zivim u Zenici, da li se trebam javiti svom doktoru porodicne medicine pa da me on uputi dalje ili ?

Hvala
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prvi ginekološki pregled
12.5.2013 17:38:41   
dandi84
Kreni od doktora porodične medicine..On ce te uputiti kome i gdje da se javiš....Mislim da se trudnice pregledaju u poliklinici...Svakako ćes tu morati da otvoris trudnički karton...Srećno na pregledu i da sve bude školski i uredno....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Brela2007)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prvi ginekološki pregled
12.5.2013 17:42:18   
Brela2007
Hvala od srca na pomoci a i na lijepim zeljama user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prvi ginekološki pregled
12.5.2013 17:52:58   
dandi84
Nema na čemu i da nam javiš kako je sve prošlo i naravno da nam napises malo detaljnije kakva je procedura....user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Brela2007)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 12:23:12   
Brela2007
Bila sam kod svog doktora porodicne medicine, nije potrebno ici kod njega nego odmah direktno u polikliniku. U polikliniku kad sam otišla doživjela sam razočarenje nevideno, uslovi, odnos prema pacijentima i jos se sve placa ma uzas nikad tu vise ne idem. Smrzla sam se moras se raspremiti i cekas dva sata, cudo je ako se ne prehladim. Obzirom da je rana trudnoca nisu mi otvorili karton nego trebam doci ponovo za 15 dana ali ja se ne vracam tamo. Treba mi savjet, ko je od privatnika dobar? Help

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 16:34:16   
dandi84
Moraćes otvoriti trudnički karton...Ja sam isla privatno al sam morala imati taj karton...Ja idem kod dr. Ajanovića...Zadovoljna sam...Imas ih dosta pa vidi još malo...Moja koleginica je isla kod Sestića, kuma kod Bojana...Sve zavisi kako ko...Ja svog ne bih mjenjala...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Brela2007)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 17:22:24   
Brela2007
Nisam to znala, da li to znači da samo u početku otvorim karton u poliklinici i poslije više ne idem tamo nego samo privatno? Jesu zakomplikovali Cula sam za dr Ajanovica da je dobar, ne znam još.. Hvala ti
Da li je iko imao iskustva sa dr. Jamalom načelnikom ginekologije i akušerstva u bolnici?

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 17:54:51   
dandi84
Ja lično nisam mada ga poznajem...Ne znam kakav je kao doktor al jedna nasa forumašica je riješila da ga promjeni jer je ona imala 3 spantana i nije zadovoljna njegovim odnosom prema tome sto joj se događalo...Očekivala je valjda ozbiljniji pristup a nije ga dobila...Sve je individualno......Eto sta drugo da ti kazem...Srećno...Ti kreni privatno na pregled, dalje ce ti se sve objasniti...Znam da se taj trudnički karton mora otvoriti bez obzira gdje se pregledas...Javi za koga si se odlučila i jel sve ok sa trudnoćom...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Brela2007)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 18:03:36   
Brela2007
Hvala ti, puno si mi pomogla user posted image , u kojoj si ti sedmici otišla na prvi pregled?

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 18:09:16   
dandi84
Otisla sam u 7-moj nedelji trudnoće....Čini mi se 6+4 dana....U kojoj si nedelji??

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Brela2007)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 18:16:02   
Brela2007
Po mojoj računici u 6-toj, ali juce kad sam bila u poliklinici doktorica mi je rekla da je jos malo i da mi nece otvarati karton te da dodjem za 15 dana user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 18:23:38   
dandi84
Pa otiđi ti svakako privatno na pregled ako već nećes u polikliniku da vidis jel se sve fino i uredno smjestilo i da ti potvrdi trudnoću...A u polikliniku mozes i za mjesec dana...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Brela2007)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 18:31:54   
Brela2007
Ma juce mi je bilo grozno, ponasaju se prema trudnicama........, nimalo paznje ni nekog osjecaja.... Covjek se obraduje ovome, pogotovo jer mi je prvo i ostane ti neka slika kako je to u filmovima hehehe a u stvarnosti grozno kao da idem na neko mucenje umjesto da se covjek raduje tome user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 18:36:10   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Brela2007

Ma juce mi je bilo grozno, ponasaju se prema trudnicama........, nimalo paznje ni nekog osjecaja.... Covjek se obraduje ovome, pogotovo jer mi je prvo i ostane ti neka slika kako je to u filmovima hehehe a u stvarnosti grozno kao da idem na neko mucenje umjesto da se covjek raduje tome user posted image

Nista se ne sikiraj, opusteno samo, budi srecna i zadovoljna i uzivaj u svakom momentu...Ja sam prije godinu imala spontani i od tada nista jos iako se trudimo zadnjih 5 mjeseci konstantno al nema pa nema....Njih ko šiša...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Brela2007)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prvi ginekološki pregled
15.5.2013 18:51:05   
Brela2007
Upravu si, oko gluposti se zamaram. Zelim da ti se zelja ubrzo ostvari, i moja je sestra imala spontani ali je otprilike kroz godinu dana ostala trudna i sve je ok proslo (nije im bio rh faktor isti iako kazu da to nije bitno za prvo dijete...) A ti se samo opusti to su meni svi govorili i uspjelo je user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prvi ginekološki pregled
21.5.2013 16:27:44   
lola444
Pozdrav dame,nova sam ovdje pa se ne mogu snać user posted image
Treba mi vaša pomoć,trebala bih otići na ginekološki pregled,nisam trudna ni slično,nego radi nekog iscjedka user posted image
E sad,ako mi možete preporučiti nekog tko radi privatno,u mostaru,voljela bih da je ženska user posted image
čula sam za dr barisić i dr vajdanu tomic ili kako već,pa ako neka zna nesto iz iskustva da mi da savjet,i trebali bi mi telefonski brojevi da ih kontaktiram da se zakažem,i zanima me koliko dugo trebam čekati na slobadan terrmin,trebala bih to odraditi sto prij4e,pa pomažite,zahvaljujem unaprijed user posted image

(odgovor članu Brela2007)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prvi ginekološki pregled
28.5.2013 12:46:17   
shej
Ja imam isto pitanje user posted image Testovi su potvrdili trudnocu, namjeravam otici na pregled negdje sljedece sedmice sto bi bila 6.sedmica.
Koja je procedura? U Sarajevu sam, Novo S., i trenutno sam u fazi mjenjanja dokumenata i prezimena. Znaci odem u Dom Zdravlja (koji) , kazem da sam trudna i trazim uputnicu za pregled (gdje)? Ili kod doktora porodicne medicine? Za koji opet nemam pojma koji mi je :) Nemam bas iskustva sa pregledima i nasim zdravstvenim ustanovama pa nisam u toku..
Bilo bi super kada bi mi neko mogao objasniti korak po korak kako to sve ide user posted image

(odgovor članu lola444)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prvi ginekološki pregled
28.5.2013 12:52:35   
dandi84
http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-maju/m_1734361/mpage_105/tm.htm#1767215
Ovdje pitaj ženice iz Sarajeva kakva je procedura tamo...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prvi ginekološki pregled
28.5.2013 13:01:42   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: shej

Ja imam isto pitanje user posted image Testovi su potvrdili trudnocu, namjeravam otici na pregled negdje sljedece sedmice sto bi bila 6.sedmica.
Koja je procedura? U Sarajevu sam, Novo S., i trenutno sam u fazi mjenjanja dokumenata i prezimena. Znaci odem u Dom Zdravlja (koji) , kazem da sam trudna i trazim uputnicu za pregled (gdje)? Ili kod doktora porodicne medicine? Za koji opet nemam pojma koji mi je :) Nemam bas iskustva sa pregledima i nasim zdravstvenim ustanovama pa nisam u toku..
Bilo bi super kada bi mi neko mogao objasniti korak po korak kako to sve ide user posted image



odeš u Kumrovec, na ginekologiju i otvoriš karton, ponesi ličnu kartu
reci da je test potvrdio trdunoću i zakaži prvi pregled, sretno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prvi ginekološki pregled
28.5.2013 14:22:04   
dambolina
Novo Sarajevo pripada skerlicevoj, barem je meni tako rekla moja dr. porodicne medicine. Ne treba ti uputnica za ginekologa. U skerlicevu se ide sa ovjerenom knjizicom. Moras imati zakazan termin, a njega mozes zakazati i putem telefona. 560-200

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prvi ginekološki pregled
28.5.2013 14:26:40   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: dambolina

Novo Sarajevo pripada skerlicevoj, barem je meni tako rekla moja dr. porodicne medicine. Ne treba ti uputnica za ginekologa. U skerlicevu se ide sa ovjerenom knjizicom. Moras imati zakazan termin, a njega mozes zakazati i putem telefona. 560-200



ne, ja živim u n.gradu i imam karton u skerlićevoj
to je stvar izbora, skerlićeva il dom zdravlja odnosno ginekološko odjeljenje općine na kojoj si nastanjen

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prvi ginekološki pregled
28.5.2013 17:54:40   
shej
Hvala puno cure na odgovoru, jos samo jedno glupo pitanje :) Gdje je skerliceva? user posted image hahha

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prvi ginekološki pregled
28.5.2013 18:00:22   
I love youu
U skerlicevoj ti je strasna guzva, mozes cekati po mjesec dva da ti zakazu pregled.Moj ti je prijedlog da odes u dom zdravlja jer ces prije dobiti termin.Skerliceva ti je preko puta bbi centra, gore se popnes kroz park uz brdo I predjes ulicu pored neke ambasade, ne znam koja je udjes u ulicu I vidjet ces.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prvi ginekološki pregled
29.5.2013 9:33:41   
dambolina
Novo Sarajevo nema ginekolosku ambulantu u Domovima zdravlja na toj opstini i zato pripada Skerlicevoj, a zena je pitala kome da se javi obzirom da je iz Novog Sarajeva. I da, u skerlicevoj je guzva jer su doktorice po bolovanjima, pa su angazovali penzionisanu dokroticu da ima ko da radi... Termin se ceka mjesec dana

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prvi ginekološki pregled
6.6.2013 14:07:21   
BebeLina
Ja sam obavila svoj prvi pregled prije tri dana. Zbog papirologije (bolovanje i tako to) sam isla u polikliniku, spremna na svadju i tucu ako trebam jer sam se naslusala svakavih prica...

Medjutim.. Bili su jako ljubazni. Postavljala sam tako glupa pitanja (prva trudnoca), ali su bili strpljivi i ljubazni. Nisu mi pravili problem cak ni zbog knjizice koja nije bila ovjerena. Nakon tog pregleda sljedeci korak je vadjenje nalaza. Posto sam trudnica, nisam morala cekati u onom kilometarskom redu, a nalazi su mi bili gotovi isti dan (iako obicno budu dan poslije)...

Moj savjet autorici teme je: ne slusaj tudje price, nego se sama odluci i za doktora i za sve drugo. Moja rodica koja je isti dan isla na pregled kod privatnika dala je 70 KM!!! A ja sam platila samo 4 KM (jer mi je prvi pregled) a kasnije sam i UZ platila 15 KM, ali se svaki sljedeci NE PLACA!

Naravno, odlucila sam da ne idem privatniku. Ostajem kod doktora kojeg su mi dodijelili, jer sam prezadovoljna njegovim tretmanom...

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *