UNIQA osiguranje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Visnja RR -> UNIQA osiguranje (13.5.2013 9:11:24)

Važnost životnog osiguranja – potreba, a ne luksuz

Njegova bezbrižnost je moj miran san

[img]http://www.dodaj.rs/f/w/qh/4mexY2ti/ivana-potez-mog-zivota.jpg[/img]

''Kad sam prije slušala svoje prijateljice kako govore da se sve promijenilo onog dana kad su postale majke, sve mi je to zvučalo pomalo filmski. Priče o njihovim strahovima za dijete su mi djelovale kao iracionalne, nekad pomalo i smiješne. A onda, rodila sam Maka. I zamislite, sve se u jednom trenu promijenilo'', započinje kroz smijeh priču 33-godišnja psihologinja Ivana. Kaže da nije ni sanjala da svijet može promijeniti jedan plač. U ovom slučaju Makov. Prvi.

''Kad smo tek Maka donijeli kući iz bolnice, čini mi se da danima nisam spavala. Je li gladan? Je li mu hladno? Šta ako ga nešto boli, kako ću znati? Kako je on rastao, rasla je i moja briga. Hoće li pasti? Šta je pojeo? Kojem doktoru da ga vodim? I tako bezbroj pitanja mi je samo sipalo. Kad bih odgovorila na jedno, pojavila bi se nova tri'', priča Ivana, dok se Mak igra malim crvenim avionom.
Ivaninu priču dijele milioni drugih majki. Svaka od njih za svoje dijete želi najbolje i najviše. U vremenu u kojem živimo, svaki novi dan je izazov. Istina je da niko ne može predvidjeti budućnost svog djeteta, ali postoje načini da se već danas napravi potez koji će učiniti da ta budućnost bude ljepša i lakša. Ivana je napravila potez svog života – budućnost svog djeteta osigurala je polisom Uniqa osiguranja.

''Daleko od toga da sam uzimanjem životnog osiguranja prestala da se brinem za budućnost svog djeteta. Nisam i nikad neću. Ali, ublažila sam svakodnevne brige. Mirnije spavam kad znam da će moći, ako bude htio, studirati u gradu u kojem poželi', zaključuje Ivana.

Iz Uniqa životnog osiguranja poručuju: ''Kada Vaše dijete napuni 19 godina i stekne zrelost za donošenje životnih odluka, može iskoristiti novac koji ste prethodnih godina ulagali u njegovu budućnost. Životno osiguranje djeteta nije luksuz, nego potreba. Izdvajanjem oko 1,5 KM na dan, Vašem djetetu osiguravate potpuno bezbrižne studentske dane''.

Posebna pogodnost Junior osiguranja je mogućnost isplate osigurane sume po isteku osiguranja na dva načina: u cjelosti, te u vidu stipendijske rente.




veeseelaa -> RE: UNIQA osiguranje (13.5.2013 14:22:54)

ja sam kod UniQE osigurala kasko auto i imam samo riječi hvale
dodjem prijavim štetu, oni samo klimnu, ja napravim , oni plate, ma sve za 10
nikad me gnjavili nisu, što kaže Ekrem gospoda[sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: UNIQA osiguranje (13.5.2013 14:26:53)

MM i ja imamo životno osiguranje nešto više od 3 godine preko Uniqa osiguranja...
A Asji sam od januara počela s JUNIOR osiguranjem...
baš danas platih ratu ...nešto mi lakše da plaćam kvartalno [sm=smiley36.gif] (kasnila sam mjesec dana s uplatom ..psssssst) [sm=smiley36.gif]




Emica_sa -> RE: UNIQA osiguranje (13.5.2013 14:34:23)

visnja kako ide ovo oko junior osiguranja




melin -> RE: UNIQA osiguranje (13.5.2013 14:40:17)

i mi smo osigurani kod uniqua osiguranja mislimna auto
a i mene zanima ovo s junior osiguranjem ako moze malo objasnjenja




Visnja RR -> RE: UNIQA osiguranje (13.5.2013 14:40:55)

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

visnja kako ide ovo oko junior osiguranja



evo imaš ovdje
http://www.uniqa.ba/home/01_Fizicka_lica/01_Zivotno/06_Junior.php

osigurava roditelj svoj život u korist djeteta...

možeš se dogovoriti da li ceš placati u 12 rata , kvartalno ili godisnje... od roenja do 19 godine djeteta...

kažeš koliko mjesečno želiš uplaćivati... ako se ne varam minimum je 30 km





Emica_sa -> RE: UNIQA osiguranje (13.5.2013 14:44:52)

hvala,raspitat cu se jos kod njih[sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: UNIQA osiguranje (13.5.2013 14:54:58)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

hvala,raspitat cu se jos kod njih[sm=smiley1.gif]



to ti je najbolje... vrlo su ljubazni i baš lijepo pojasne sve što te zanima ...





selebriti -> RE: UNIQA osiguranje (13.5.2013 15:29:29)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


''Daleko od toga da sam uzimanjem životnog osiguranja prestala da se brinem za budućnost svog djeteta. Nisam i nikad neću. Ali, ublažila sam svakodnevne brige. Mirnije spavam kad znam da će moći, ako bude htio, studirati u gradu u kojem poželi', zaključuje Ivana.





Ili kupiti motor [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




hanabanana -> RE: UNIQA osiguranje (13.5.2013 22:22:23)

Moja iskustva su losa.....ne privatno, nego poslovno. Vise kod njih ne osiguravamo ni objekte ni zaposlene.

Djeca su osigurana u drugoj osiguravajucoj kuci. Zadovoljna.




hanabanana -> RE: UNIQA osiguranje (13.5.2013 22:34:41)


IZVORNA PORUKA: selebriti


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


''Daleko od toga da sam uzimanjem životnog osiguranja prestala da se brinem za budućnost svog djeteta. Nisam i nikad neću. Ali, ublažila sam svakodnevne brige. Mirnije spavam kad znam da će moći, ako bude htio, studirati u gradu u kojem poželi', zaključuje Ivana.





Ili kupiti motor [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Ili otici u Indiju na godinu dana.




mamma mumi -> RE: UNIQA osiguranje (14.5.2013 13:06:12)

Mm i ja placamo zivotno osiguranje vec 2 godina, a na 20 god smo se osigurali, e sad vidim da imaju i za djecu, pa bum otisla da vidim i to, mada im ja otvorila stedne knjizice i stavljam koliko imam, a i uzimala dok sam bila na porodiljskom[sm=smiley1.gif], sta cu moralo se[sm=smiley13.gif]




Stranica: [1]