Kupovina tableta-savjeti (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


calahoe -> Kupovina tableta-savjeti (14.5.2013 9:34:32)

Planiram uskoro kupovinu tableta i svaki savjet bi mi dobro dosao.To sto bih ja kupila ne mora imati neke vrhunske performanse,jedina svrha bi mu bila koristenje interneta,eventualno citanje e knjiga.Također voljela bih da je displej recimo 10".Nista fensi ,prvenstveno ne skupo,neka donja niza cijena.Eh,posto bi to kupila iskljucivo sebi jer sam sita naguravanja na ostalim uređajima sa ukucanima jos sam u dilemi da li tablet ili eventualno mini laptop.Budzet mi nije Bog zna koliki ,pa bih mozda gledala i polovne mini laptope.Molim vas da mi preneset_e vasa iskustva,sta mi je pametnije,bolje kupiti za gore navedene namjene?Gdje je najpovoljnije kupovati takve stvari i da li znate gdje je dobra ponuda polovni laptopa.Hvala unaprijed




Alma_27 -> RE: Kupovina tableta-savjeti (14.5.2013 9:47:33)

i mene ovo zanima [sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: Kupovina tableta-savjeti (14.5.2013 9:49:30)

Najpovoljniji tableti su Prestigio... ok kvalitet a znatno jeftiniji...

polovne laptope ja nikad ne bih uzela...

(btw ja prvo kontam kupovina tableta - lijekova) [sm=smiley36.gif]




bebacha -> RE: Kupovina tableta-savjeti (14.5.2013 9:52:54)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Najpovoljniji tableti su Prestigio... ok kvalitet a znatno jeftiniji...

polovne laptope ja nikad ne bih uzela...

(btw ja prvo kontam kupovina tableta - lijekova) [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
kontam koji ce joj savjeti za kupovinu tableta(mislim na lijekove)[sm=smiley36.gif]
joj i zelim jedan tabletčič[sm=smiley13.gif]




damma -> RE: Kupovina tableta-savjeti (14.5.2013 9:53:19)

ja kontam kupovina lijekova, reko kud ih svrsta u tehniku [sm=smiley1.gif]




Blue rose RR -> RE: Kupovina tableta-savjeti (14.5.2013 11:47:13)

Mini laptot je dobar samo za čitanje knjiga i gledanje filmova, ali za net- niđe veze, treba mu kišna godina da se nakači i otvori stranicu.
Zato bolja solucija, i jeste tablet, i slažem se sa Višnjom, makar kod nas omjer cijena-dobiveno, je Prestigio (mogli bi vala malo i za reklamu baciti koji dinar:) ).
I mi smo gledali ponude tableta i završili smo na Prestigio, te ako Bog da početkom oktobra kupujemo kikici za rođendan :)




palachinken -> RE: Kupovina tableta-savjeti (14.5.2013 11:55:13)

Mi smo neki dan kupili Prestigio smartphone i OK je, ima karakteristike Samsunga S2, a u pola je jeftiniji.
Za njihove tablete ne znam.
Gledam po pik-u, polovan Samsung Galaxy tab 2, 10'', polovan 500-600, 7'' oko 400. Eno jedan nov u Sansom Mostu, 320 :)

Mini laptop, 0 bodova.




palachinken -> RE: Kupovina tableta-savjeti (14.5.2013 12:14:19)

http://www.techradar.com/news/mobile-computing/tablets/best-cheap-tablets-top-budget-options-967277




bebaa -> RE: Kupovina tableta-savjeti (14.5.2013 12:16:07)


IZVORNA PORUKA: damma

ja kontam kupovina lijekova, reko kud ih svrsta u tehniku [sm=smiley1.gif]

i ja poletila reko da vidim kakav koristan savjet...[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




MicoTico -> RE: Kupovina tableta-savjeti (14.5.2013 17:18:45)

Ja imam mini laptop, i evo upravo kuckam sa njega. I super mi je konekcija, i odličan mi je za sve (net, čitanje knjiga,gledanje filmova, nešto s posla kad donesem da radim kući,...)imam i klasični kompjuter i nikakvu razliku ne vidim u konekciji kad koristim njega ili ovaj mali laptop[sm=zmeden.gif]
Juče uredno "skinula "seriju, istom brzinom, bez problema, kao što radim preko klasičnog kompjutera.




muaaa -> RE: Kupovina tableta-savjeti (15.5.2013 22:56:09)

I ja sam mislila lijekovi[sm=zmeden.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif




veeseelaa -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 11:59:23)

šta je to tablet il tableta? nek se lijepo objasni [sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 13:26:45)

Ovo je tablet.
https://www.google.com/search?q=tablets&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.46471029,d.dmQ&biw=1366&bih=653&um=1&ie=UTF-8&hl=en&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=I8OUUc-PMOzW0gGOsoGQDA




palachinken -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 13:30:37)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Ja imam mini laptop, i evo upravo kuckam sa njega. I super mi je konekcija, i odličan mi je za sve (net, čitanje knjiga,gledanje filmova, nešto s posla kad donesem da radim kući,...)imam i klasični kompjuter i nikakvu razliku ne vidim u konekciji kad koristim njega ili ovaj mali laptop[sm=zmeden.gif]
Juče uredno "skinula "seriju, istom brzinom, bez problema, kao što radim preko klasičnog kompjutera.

Pa zavisi kakve su im konfiguracije.
A net nema previše veze s vrstom kompjutera, koliko s brzinom internetra, jačinom routera i sl.




canim -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 13:42:13)

Uz Tablet se moze kupiti i bezicna tastatura tako da se moze koristiti i kao mini laptop, iskreno puno lakse je tipkati na tastaturi nego na tabletu ali za samo surfanje tablet je stvarno super.




melin -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 14:43:04)

ja imam samsungov dobila gratis uz galaxy telefon i super stvarcica...




canim -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 14:54:13)

IZVORNA PORUKA: melin

ja imam samsungov dobila gratis uz galaxy telefon i super stvarcica...


Taj ti je tablet najbolji, gratis tablet [sm=smiley36.gif] vjerovatno tel nije kupljen u BiH.




MicoTico -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 14:56:00)

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Ja imam mini laptop, i evo upravo kuckam sa njega. I super mi je konekcija, i odličan mi je za sve (net, čitanje knjiga,gledanje filmova, nešto s posla kad donesem da radim kući,...)imam i klasični kompjuter i nikakvu razliku ne vidim u konekciji kad koristim njega ili ovaj mali laptop[sm=zmeden.gif]
Juče uredno "skinula "seriju, istom brzinom, bez problema, kao što radim preko klasičnog kompjutera.

Pa zavisi kakve su im konfiguracije.
A net nema previše veze s vrstom kompjutera, koliko s brzinom internetra, jačinom routera i sl.


Ma znam da nema, nego mi bi nejasan nečiji komentar par postova prije, pa se na njega nadovezala,  da mali laptopi imaju lošu konekciju na net[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Hanady RR -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 20:04:16)

jao[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]

reko majko moja gdje s eona sprema u kupovinu lijekova[sm=smiley36.gif]




melin -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 21:50:27)


IZVORNA PORUKA: canim

IZVORNA PORUKA: melin

ja imam samsungov dobila gratis uz galaxy telefon i super stvarcica...


Taj ti je tablet najbolji, gratis tablet [sm=smiley36.gif] vjerovatno tel nije kupljen u BiH.

nije,kupljen je vani
to se zove snizenje[sm=smiley20.gif]




hatepsut -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 22:10:40)

Mi,tacnije moj stariji djecak ima Samsung galaxy,ne razumijem se bas najbolje sta i kako [sm=smiley1.gif]Ali mogu da kazem da je super za surfanje,citanje,meni je isto super za slikanje,pa kad imate malu bebu da je zabavite crticima [sm=smiley36.gif] i sl.Sve u svemu isplatio se,ako izuzememo da nisam bas vicna da baratam s njim ,osim gore navedenog [sm=smiley1.gif]




SdZ -> RE: Kupovina tableta-savjeti (16.5.2013 22:32:36)

Ja imam ovaj Ipad 2.
http://www.shopipaddeals.com/item/apple-ipad-2-16gb-black-wi-fi-9-7in-a1395-current-ios-nice-condition-5165081b4133c


I zadovoljna sam. [sm=bravo.gif]




calahoe -> RE: Kupovina tableta-savjeti (25.5.2013 11:16:23)

eh ovako, molim Palachinken da mi pomogne malo[sm=smiley1.gif]
Budzet kao sto vidis nije neki,al ni ne trazim monstruma tablet.Izdovjila sam neke modele pa ako ti nije problem da mi ti das savjet sta od ovog uzeti.Napominjem njegova svrh bi bila iskljucivo koristenje neta,knjige znaci samo razbibriga
http://shop.imtec.ba/tableti/13550-arnova-10d-g3-4gb.html#
Tablet GOClever TAB R104 10.1" Cortex A9 1Ghz Android 4, 1024x600, 8GB, Cam Wi-Fi

Tablet PRESTIGIO PMP5580C DUO 8" Multipad 1024x768,Android 4, 8GB mini HDMI,WI-FI,micro USB
Tablet PRESTIGIO PMP7280CUK-W Ultra Duo 8" Android 4, 1024x768, 8GB+uSD,Cam white
ablet ACER ICONIA B1-A71 7" DC MTK 1,2Ghz Android 4.1 0.5+8GB 1240x600 BT Cam
Tablet SAMSUNG Galaxy Tab GT-P3110GRATRA Red 7" Android 4, dual 1GHz, 1GB+8GB+uSD, Cam


uz napomenu da bih ipal malo radije ove sa vecom dijagonalom ekrana
hvala unaprijed[sm=smiley36.gif]




M kao Mama -> RE: Kupovina tableta-savjeti (25.5.2013 15:30:26)

ja sam L kupila Prestigo, tablet, neki najjeftiniji, vala da sam znala dodala bih još 40 KM pa kupila malo bolji, ali zeznuh se pa eto, znali kod nas je prestigio multipad tablet pc pmp 32708 bio 200 km, za igrice je dobar za sve ostalo prespor, da poludiš inače super je stvar




maja78 RR -> RE: Kupovina tableta-savjeti (25.5.2013 15:46:31)

jao ja mislila kupovina tableeta po naslovu hahahaha




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>