varicele (pljuskavice) u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


mama4 -> varicele (pljuskavice) u trudnoci (28.5.2013 23:06:42)

Drage moje, evo da vas pitam za iskustva I savjete. Naime, dobila sam pljuskavice pocetkom 9. Mjeseca trudnoce. Tacnije 36 na 37 sedmicu. Uglavnom sad vec prolaze. Javila se nz Kum, pa infektivns, rekli da ne brinem. Beba ce biti ok. Eh, ja ipak brinem. Ne zndm ni gdje sam pokupila. Starija djeca nisu bolovala , sad ce sigurno. Uglavnom informacija za sve trudnice koje nisu bolovale, a u 9. Su mjesecu: ukoliko porodiljs dodje s pljuskavicama ns Jezero da rodi nece je primiti, jer nemaju uslove. Razumihem toliko je malih beba. Ostaje samo da rodi na infektivnoj klinici gdje pored varicela moze pokupiti razne virozne bolesti. Ja molim Boga ds niko ne dozivi slicnu situaciju I ds mojs beba ne pozuri. Hvala unaprijed na komentarima.








miracle -> RE: varicele (pljuskavice) u trudnoci (30.5.2013 11:24:31)

Pozdrav,Ja sam dobila varicele u 18 sedmici.Lezala na infektologiji i primala terapiju.Rodila sa zdravu djevojcicu ali prije termina,36+1...sreca imala je 3350kg,sto se tice kilaze bila je ok,ostalo je sve bilo u redu.Malo vise paznje se obraca zbog mojih varicela u trudnoci ali hvala BOgu sve je ok...zelim i tebi sve najbolje..




mama4 -> RE: varicele (pljuskavice) u trudnoci (31.5.2013 23:08:27)

Hvala na odgovoru. Drago mi je da je sve proslo dobro I za tebe I za bebu. Mene nisu ostavili da lezim, jer sam im izgledala o.k. Dali mi antivirotik da pijem. Eh, sad samo da e krene porodjaj bar jos par dana da beba primi moja antitijela. Jer bi inace morala venozno primati terapiju. Evo 7 dana je proslo, ja se osjecam dobro. Sad sam 37. Nedjelja. Pa vidjet cemo hoce li uticati na prijevremeni porod.




ena0002 -> RE: varicele (pljuskavice) u trudnoci (2.6.2013 11:28:21)

Ja imam fobiju od pljuskavica u trudnoci....nisam ih prebolovala kao dijete i sad gdje god maknem samo me toga strah....a bilo ih je nedavno u skoli tako da ih je dosta djece u mahali imalo. Prvo tromjesecje nisam nigdje malte ne micala iz kuce najvecim dijelom zbog toga




Stranica: [1]