Krpelji (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


elkina_mala -> Krpelji (6.6.2013 1:48:52)

Pozdrav svima

Uskoro trebamo na odmor,na selo,pa me zanima da li postoje neke kreme,sprejevi ili slicno protiv krpelja???

Za vakcinu sada je kasno,mi idemo za dvije sedmice a vakcina pocinje djelovati nakon dva mjeseca...

Da li su svi krpelji opasni?
Hvala




dijana79 -> RE: Krpelji (6.6.2013 7:17:32)

nažalost ne postoje za moje znanje nikakve kreme za krpelje al znam kad se izvade ako ne daj bože ubode moraš odmah početi sa antibioticima i mora primiti tetanus
u Sloveniji su većinom zaraženi i jedan dio Hrvatske dok u Bosni nisu to znam jer mi je mama mamac za krpelje svake godine pokupi po par komada to je užas ti obavezno vrši svaki dan pregled čak i usta pregledaj znaju se svagdje zavući
nadam se da nećete taj problem imati.




putnica -> RE: Krpelji (6.6.2013 8:48:27)

Ja sam uzimala super sredstvo protiv krpelja i svih ostalih kukaca, ima ga u našim apotekama, 6-7 KM. Bas je za djeciju kozu cini mi se od godinu dana, i odkad ih tim naprskam nije bilo neželjenih gostiju na djeci kad dodjemo kuci, a prije se desavalo. [image]http://www.ljekarna-marusic.hr/media/product_images/display/99909987.jpg[/image]




putnica -> RE: Krpelji (6.6.2013 8:49:13)

Ja im kupujem ovaj drugi po redu, bilo je apoteci lamela na sipu.




elkina_mala -> RE: Krpelji (6.6.2013 12:06:01)

hVala vam mile,uzet cu ovo cim dodzem u Bosnu,a sto se tice tetanusa jel moze za sve uzraste?
Malenoj ce uskoro 3 godine,mene je strah za nju,a mene manje vise jer nije prvi put,a nju nikad nije i strah me da nebi bilo neke reakcije.

Imam i ovde neke narukvice protiv insekata,ali 130e kostaju 4...a i ona to nebi dala na ruku...
Hvala vam[sm=smiley1.gif]




madam x -> RE: Krpelji (6.6.2013 12:09:24)

Pa gdje si ti Elkina ? [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]