moja pijaca (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


bebaa -> moja pijaca (10.6.2013 9:56:49)

drage moje evo mjesta gdje da razmijenimo iskustva sa pijace ili tržnice....
dok sam radila redovno sam obilazila markale i tržnicu a sad kad sam na porodiljskom iste stvari moram kupovati u granapu....
mislim da su markale poskupe ali su mi jedine dostupne....
pijaca na dobrinji je katastrofalna.....izbor slab,malo stolova pa slaba konkurencija,cijene iste a i strašno puše unutra,puno dima....fuj....




lady_bubamara -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:01:39)


IZVORNA PORUKA: bebaa

drage moje evo mjesta gdje da razmijenimo iskustva sa pijace ili tržnice....
dok sam radila redovno sam obilazila markale i tržnicu a sad kad sam na porodiljskom iste stvari moram kupovati u granapu....
mislim da su markale poskupe ali su mi jedine dostupne....
pijaca na dobrinji je katastrofalna.....izbor slab,malo stolova pa slaba konkurencija,cijene iste a i strašno puše unutra,puno dima....fuj....


baš dobra tema, doima mi se [sm=smiley36.gif] ja nešto u zadnje vrijeme volim da odem na pijacu, a i jeftinija je nego marketi... e sad imala sam i dobrih i loših iskustava... prošle sedmice mi je žena uvalila neke trešnje koje su bile tako gorke i imale miris po hidrogenu za kosu , a ja uzela kilu i pojela sam možda dvije tri od te kile i još mi ženska govori eto pošto si trudnica da ti dam i gratisa pa kao ubaci još šaku trešanja u kesu, a one nisu ni za šta [sm=smiley11.gif]




bebaa -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:07:00)

a ja neki dan da kupim jagoda na dobrinji i rekoh molim vas kao sebi nakupite i dođem kući pola truhlo....[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




lady_bubamara -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:12:20)


IZVORNA PORUKA: bebaa

a ja neki dan da kupim jagoda na dobrinji i rekoh molim vas kao sebi nakupite i dođem kući pola truhlo....[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]



aha , na vrhu garant nabacaju one ko sa reklame a kad krenu da grabe , pograbe one ispod koje su u raspadnom sistemu [sm=smiley36.gif]

juče meni i mužu kad smo kupovali paradajz koji je 1,70 kg prvo smo htjeli uzeti pola kile pa nas čovjek nagovori na kilu i na kraju kaže a da vam nakupim za 2 marke da zaokružimo [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:26:15)

Ja nemma samo svoju pijacu, kupujerm gdje me put nanese. To su najcesce Ciglane, Grbavica i Otoka




bebaa -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:29:10)

kažu da su ciglane naj jeftinije....pa ne znam išla sam par puta usput pogledam i nisam primjetila zavidnu razliku....markale su najskuplje a bila sam i na otoci malo je jeftinija....kažu da je grbavica super,nisam bila....




leona81 -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:30:16)

Markale, jer su mi preko puta:)




leona81 -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:32:12)


IZVORNA PORUKA: bebaa

kažu da su ciglane naj jeftinije....pa ne znam išla sam par puta usput pogledam i nisam primjetila zavidnu razliku....markale su najskuplje a bila sam i na otoci malo je jeftinija....kažu da je grbavica super,nisam bila....



otoka je najjeftinija




bebana27 -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:33:30)

ja na pijacu idem samo kad mi treba svijezeg voca i povrca




Skvo RR -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:35:40)

otoka[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




m.i.n.a. -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:37:49)

ja pijacu imam samo utorkom,..sta me zadesi zadesi :-)
u sa sam najcesce na otoci kupovala




mama2009 -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:43:37)

otoka, mada mi se cini da na grbavici bude boljeg izbora




ladyblue RR -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:45:12)

ja nemam šta razmijeniti..ne idem na pijacu




teacher75 -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:45:56)

kupujem na grbavici i tu je najskuplje definitivno al mi je pod nosom, ne nosala ja vala cekere radi par maraka[sm=smiley36.gif]




Marija13 -> RE: moja pijaca (10.6.2013 10:53:57)

meni je nezamislivo kupovati voce i povrce u marketima [sm=smiley36.gif] i ja to ponekad ako moram ali rijetko bude svjeze..
redovni sam posjetilac pijace Otoka, imam tete kod kojih stalno kupujem i ako nesto nije za jesti kazu mi [sm=smiley1.gif] a isto tako sir i kajmak [sm=smiley1.gif] mislim da je bitno uzimati kod istih osoba da te upoznaju, politika trzista!




Medić* -> RE: moja pijaca (10.6.2013 12:45:58)

Voce i povrce na pijaci Otoka i Alipasino. Imam svoje tete :) Mlijeko i mlijecne proizvode kod pouzdane zene uzimam, mada kupujem vise megle.




bebaa -> RE: moja pijaca (10.6.2013 15:55:08)

e danas mi dragi donese odozgo s tržnice od "mog" mljekara sira 2 kg....ima da se podavimo i ja i beba....jedino kod njega kupujemo mliječne proizvode....provjereno....[sm=smiley1.gif]




gvendolina -> RE: moja pijaca (10.6.2013 16:11:52)

cesto sam na pijaci ciglane,a mi najvise uzimamo na heci gajbom, pogotovo jabuke ne mozemo ih nakupovati. dole najjeftinije a mogu fino probrati[sm=smiley1.gif]




aida. -> RE: moja pijaca (10.6.2013 16:18:44)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]joj teme [sm=smiley36.gif]

kod nas je pijaca petkom i mrzim petak zbog te guzve i naroda koji se sjati u grad ko da se sta dzaba dijeli [sm=smiley36.gif] nisam bila godinama, kupujem po prodavnicama gdje nabavljaju frisko. a ne bi isla u guzvu, fuj... nema sansse. sto se tice sireva, zena mi donosi, gadi mi se po pijaci kupovat...




amra_sa -> RE: moja pijaca (10.6.2013 19:47:00)

Idem na pijacu ...




bebaa -> RE: moja pijaca (13.6.2013 18:22:17)


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Idem na pijacu ...

aaaaa ja tek sad vidim da si se i ti izjasnila....baš si opširna de to malo skrati,ne mogu čitati toliki post....[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Galicia -> RE: moja pijaca (13.6.2013 18:41:19)

Ja sam bas pozelila one nase pijace kad se zene deru. "Hajte zene, gooca, jooja, stipaljki, mloodog sira, itd". [sm=smiley36.gif]




bebaa -> RE: moja pijaca (13.6.2013 18:51:55)

nisam to ovdje primjetila....znaš ove što ja posjećujem su kulturne pijace,oni se deru hajmo truleks marka,spužve za suđe marka....čuj gaće....hihihihihiii....sram te bilo.....




Galicia -> RE: moja pijaca (13.6.2013 18:53:30)

Eh kod tebe neka lux pijaca.
Ja odrasla uz Slavonke, jadna mi majka.




tinkivinki -> RE: moja pijaca (13.6.2013 19:09:41)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Eh kod tebe neka lux pijaca.
Ja odrasla uz Slavonke, jadna mi majka.

e nema to više Gali,to je sad druga država.a sjećam se i ja tih teta iz Slavonije,sve u nošnji komplet sa onim podsuknjama




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>