RE: HRONO dijeta (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


hatepsut -> RE: HRONO dijeta (11.6.2013 9:12:23)

Ja nesmijem niti da napisem kako sam ja procitala naziv ove teme.Ali iskreno probala bi ovu dijetu,moze li jos neki savjet '0Dali se preporucuje u toku dojenja ?Ima li jos neka zenica pa da onako "grupno" krenemo s istom ?




leona81 -> RE: HRONO dijeta (11.6.2013 9:19:07)

moze se drzati i u toku dojenja i u toku trudnoce, citala sam na forumima. zato sto nije restriktivna. posto ja imam ovaj visak vec duze ja se moram strogo pridrzavati i npr za mene nema mahunarki na pocetku i voca, ali ti naravno da ces da unosis voce u vremenu u kojem pise da smijes...




emi7908 -> RE: HRONO dijeta (11.6.2013 9:41:11)

Jao Leona [sm=smiley31.gif] ma da te nema trebalo bi te izmisliti [sm=smiley36.gif].... šalim se malo..

Nisam sve detaljno pročitala ali fakat djeluje ok, meni Dukan daje super rezultate ali što kažeš malo je skupa a kako sam non stop na terenu nekad stvrano nisam u mogućnosti da biram šta ću da jedem.
Ovo mi se čini super samim tim što možeš jesti sve i pogotovo ovaj doručak što ja najviše voooooolimmmmm mogu svašta nešto iskombinovati.
I kafu da prebacim poslije doručka to sam odavno trebala uraditi a i sam organizam mi to signalizuje, strašno mi počelo smetati kad je pijem na tašte... helem odoh ja nedogled..

Tebi sretno i piši utiske a ja ti se priključim samo dok ispiti prođu, nervoza me uhvati me pa ubacim slatko tu i tamo između oroka [sm=smiley1.gif]




leona81 -> RE: HRONO dijeta (11.6.2013 11:21:23)

sta polazes? i ja spremam trenutno ispit i to mi je najgore...




veki_aki -> RE: HRONO dijeta (11.6.2013 15:25:55)

dijeta zvuci ok, al jeovo za nekog ko ima vremena, ko ne radi, ma ko i vecina djeta...ja kuci s posla dodjem u 5.30 i tek tad mi je rucak, kako da veceram do 7?
Ajd sretno vamam koji mozete, pokusajte pa nam javite...




leona81 -> RE: HRONO dijeta (11.6.2013 17:41:07)


IZVORNA PORUKA: veki_aki

dijeta zvuci ok, al jeovo za nekog ko ima vremena, ko ne radi, ma ko i vecina djeta...ja kuci s posla dodjem u 5.30 i tek tad mi je rucak, kako da veceram do 7?
Ajd sretno vamam koji mozete, pokusajte pa nam javite...


mozes li da nosis na posao ili izadjes na pauzu da jedes...kako se inace hranis? jer ja sam npr doruckovala prije 9 jutros i jela sam u 3 rucak jer nisam prije stigla...vecerat cu u 8. i to je to...




leona81 -> RE: HRONO dijeta (12.6.2013 8:24:31)


IZVORNA PORUKA: leona81

dorucak mi je danas 2 jaja sa vrhnjem i zacinima i integralnom kiflom...prije dorucka se pije caj sa limunom ili bez, naravno bez secera i moze voda s limunom
kafa tek nakon dorucka crna[sm=smiley1.gif]
rucak ce biti oko 13-14


rucak pureci medaljoni(za rucak osobe moje visine i tezine potrebno je oko 250-300 g proteina)
rukola, paradajz, krastavac - salata

vecera tuna sa salatom i mladim lukom

bitno je napomenuti da za rucak moze svo povrce - izbjegava se skrobno pogotovo kuhano u prvih mjesec dana....dakle moze crveno i zeleno svo povrce
za veceru samo zeleno




leona81 -> RE: HRONO dijeta (12.6.2013 8:27:05)

dorucak 2 dan
tostiran integralni hljeb sa sirnim namazom, prije toga caj...kafa pola sata nakon dorucka

hljeb je najbolje tostirati jer time se ubije onaj kvasac u njemu...ili praviti hljeb bez kvasca




veki_aki -> RE: HRONO dijeta (12.6.2013 9:19:31)

e leona jedem ja na poslu, mogu i izaci al gdje da ganjam tu zdravu hranu, vrhunac mi je kad sebi napravi neku salatu tipa sam paradajz, la moram hljeba jest uz to[sm=smiley36.gif]Ovo kad moras pratiti tad i tad je bas pravi poduhvat, ja uz svoja dva bandita nemam kad u wc, sveki nam sve govori kako se vas dvoje niste usukali pored ovog maldjeg[sm=jezicek.gif]




leona81 -> RE: HRONO dijeta (12.6.2013 22:30:58)

rucak supa samo voda, plus bezkvasni hljeb i salata - paradajz, krastavac, sampinjoni svjezi
vecera girice sa rukolom i limunom




Lady26 -> RE: HRONO dijeta (12.6.2013 22:45:09)

Mozes li mi jednostavno objasniti dijetu, sta je dozvoljeno, kada,koliko i sl...
Ovi tekstovi su mi preopsirni i iskreno ne da mi se citati a bolje cu skontati da ti pojasnis [sm=smiley1.gif]




leona81 -> RE: HRONO dijeta (12.6.2013 22:58:15)

dozvoljeno je sve osim - mahunarki prvih mjesec dana i ako se jede skrobno povrce da bude bar sirovo a ne kuhano...ili samo na pari napravljeno
bit je da se doruckuje ujutru prije 9, u prvih sat nakon sto se probudis. pije se prvo caj ili mlaka voda s limunom, pa se jede...moze se za dorucak jesti sve, kao i mijesati UH sa P. ako se jedu UH onda je najbolje hljeb bez kvasca ili integralni ali tostiran da se ubije kvasac.
tek nakon dorucka pola sata moze kafa
rucak 5 sati nakon dorucka a u medjuvremenu moze se piti caj ili voda . rucak jedu se P plus povrce sve vrste dozvoljene ili UH plus povrce, samo ne mijesati UH sa P
uzina moze oko 5 npr voce neko ili cak crna cokolada
vecera 5 sati nakon rucka, a najmanje 2 sata prije spavanja. vecera bez UH, samo P plus zeleno povrce




leona81 -> RE: HRONO dijeta (12.6.2013 23:03:01)

za razliku od Dukana - ne preporucuje se jesti :
salama, hrenovke, bilo sta sto sadrzi aditive.
jaja - u istoj mjeri kao kod Dukana neograniceno bjelanca, zumanca do 4 sedmicno
ne dozvoljava colu zero niti slicne napitke
bez sirceta vinskog ili nekih umaka - samo su dozvoljeni jabukovo sirce i limun
od voca se preporucuju citrusi za uzinu
kafa bez mlijeka
mlijeko nije dozvoljeno ali jesu mlijecni proizvodi
kiselo mlijeko dozvoljeno ali nije jogurt
mlijecni proizvodi samo ujutru




leona81 -> RE: HRONO dijeta (13.6.2013 9:04:02)

samo da ja upisem -1kg. pretpostavljam da je voda ali je meni to supeeeer. jer sam puna vode:) jupi
7 30 caj
dorucak - 8 15 h tostiran hljeb, jaje na oko s pavlakom, kafa u 9 [sm=smiley1.gif]




Lady26 -> RE: HRONO dijeta (13.6.2013 15:25:58)

Malo je tesko zbog posla ovo organizovati....
Al moglo bi se pokusati...




Lady26 -> RE: HRONO dijeta (13.6.2013 15:29:50)

Za 2-3 dana -1kg?
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




malena27 RR -> RE: HRONO dijeta (13.6.2013 15:35:44)

Leona samo naprijed... ja sam opet stala sa Dukijem...nikako da rijesim ovih par kilica, citam te, pa se odlucim...




leona81 -> RE: HRONO dijeta (13.6.2013 15:50:32)


IZVORNA PORUKA: Lady26

Za 2-3 dana -1kg?
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


vjerovatno voda. pise za mjesec, ako se svega pridrzavas 5-7 kg. ja bih bila zadovoljna i sa jedno 3 kg dole. jer s Dukanom dalje nisam mogla




Ben 10 -> RE: HRONO dijeta (13.6.2013 18:03:53)

Ja sam prosle godine u jesen pocela bila ovako da se hranim.
Nije zbog viska kg ,nego sam se osjecala nekako tromo i napuhano ,a imala 63kg na 172 visine.Skinula sam nekih 2-3 kg za mjesec i mogu vam reci lakse sam se osjecala.
Vecinom sam se pridzavala ,samo me ova kafica ujutro zezala jer sam nju uvijek prvu pila.
Pravila sam sebi ujutro integralni hljeb sa sjemenkama i to sa praskom za pecivo ,ne sa kvascem i bio bi mi 2 dana...
Nastavila sam koliko toliko da se pridrzavam zdrave hrane.E sada znam ja i zabrljati pa spucati po par komada kolaca ,ali sutra nastavim po zdravoj ishrani.momentalno imam 61kg.
Mene slatko ubi i ono me napuse ko burence,nije ono da imam stomak ,ali osjecam tezinu u njemu poslije slatkisa ,a nemogu im odoliti.




leona81 -> RE: HRONO dijeta (13.6.2013 18:38:35)

na mene tako djeluju UH, sva se napusem a volim da ih jedem




MicoTico -> RE: HRONO dijeta (13.6.2013 19:20:44)

IZVORNA PORUKA: leona81

na mene tako djeluju UH, sva se napusem a volim da ih jedem

Ja nisam neki baš konzument UH, ali nekad pretjeram i baš se tako osjećam - sva napuhana i troma, umorna




Lady26 -> RE: HRONO dijeta (18.6.2013 11:28:37)

Leona ako ide dijeta? ima li pomaka?

Ja aBd planiram da krenem ovih dana...
Skontala sam, dorucak oko 8, kafa pola 9-9, rucak oko 12,30h i vecera 17,30...
Pa valjda bude nesto od mene [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Vocni jogurt dozvoljen [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] i malo cokolade [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lady26 -> RE: HRONO dijeta (18.6.2013 11:34:58)

Krompir za rucak?
Molim te (zbunjuje me tekst), koje povrce se smije jesti od samog pocetka? Pisala si mi ne mahunarke a u tekstu spominje grasak za rucak (npr)
Pa krompir...




leona81 -> RE: HRONO dijeta (18.6.2013 12:48:17)

za ljude koji zele da smrsaju prvi mjesec ne bi trebali jesti mahunarke ni UH za rucak, osim ako ne mogu izdrzati. al u pravilu onda ne treba mijesati UH sa P za rucak. moze P i povrce ili UH i povrce.
kasnije se smiju i mahunarke i UH za rucak ali da se ne mijesaju sa P i to je to. navecer P sa zelenim povrcem.




leona81 -> RE: HRONO dijeta (18.6.2013 12:49:47)

kod mene nema pomaka zbog torte jucer :) haha uzas
a sto se tice vocnog jogurta on nije dozvoljen. prvo uopste jogurt nije dozvoljen ni u kakvom obliku, a voce samo izmedju 5 i 7 ljeti kao uzina. cokolada isto za ljude koji su zadovoljni s tezinom.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>