Prednosti i mane vaše profesije (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


teacher75 -> Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:05:20)

Šta je to što volite kod svoje profesije a šta vam se ne svidja?
Ja sam profesor u gimnaziji i svidja mi se radno vrijeme, dinamicnost, rad sa mladim ljudima. Ne svidja mi se plata, odnos društva prema mojoj profesiji, stres




bebaa -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:07:22)

na poslu koji obavljam sviđa mi se rad s ljudima,puno komunikacije,plata....
ne sviđa mi se radno vrijeme.....




vjestica -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:08:18)

radno vrijeme, godišnj odmor, državna frma gdje nije problem bolovanje
a mane - radim sa svakakvm budalama, al takvih ima, gdje god da se zaposlim [sm=smiley36.gif]




Apotekarka -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:10:01)

Radim kao farmaceutski tehnicar ,kod ovog posla mi se svidja jer sam stalno u kontaktu s ljudima,dajem im savjete i naravno za razgovor s njima sam uvijek tu da im olaksam savjetima kroz njihove bolesti...Volim ovaj posao,mnije mi tesko,pravi posao za jednu zenu...
Ne svidja mi se odnos magistar-tehnicar radimo posao magistra,sve a imamo platu troduplo manju nego magistra,ona vazda uplatnice popunjava...
Velika odgovornost za izdati lijek
Kad vidim bolestan svijet,osobito djecicu(mislim na tee bolesti) tesko mi pada
Uglavnom volim svoj posao,a svaki posao ima i svoje pozitivne i negativne strane




vjestica -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:12:29)

eh da, i nisam stalno na jednom mjestu, sa istim ljudima, što smatram velikom prednošću [sm=smiley1.gif]




palachinken -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:12:45)

Sviđa mi se:
- kreativnost, mašta, logika, geometrija, dinamika, kompjuteri (software, internet) su u punom pogonu.
Ne sviđa mi se:
-stanje u struci, većinom su to male robovlasničke firmice u kojima ovo gore ne dolazi do izražaja, nemogućnost napredovanja u takvom okruženju, plate niske i neredovne, klijenti mahom stoka malograđanska, čast izuzecima...




vila_7 -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:13:12)

na mom poslu mi se svidja - nema monotonije ni istih zadataka, velika firma pa nije tesko dobiti slobodan dan

ne svidja mi se - plata i sve radne subote




teacher75 -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:14:16)


IZVORNA PORUKA: vjestica

eh da, i nisam stalno na jednom mjestu, sa istim ljudima, što smatram velikom prednošću [sm=smiley1.gif]

i meni je ovo super[sm=bravo.gif]




vjestica -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:16:23)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: vjestica

eh da, i nisam stalno na jednom mjestu, sa istim ljudima, što smatram velikom prednošću [sm=smiley1.gif]

i meni je ovo super[sm=bravo.gif]

meni još dadatno, jer sam više na bazama, nego u matičnoj firmi
a plata bi mogla biti veća i redovnija




teacher75 -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:16:36)

meni se ne svidja ni to sto samo u odredjenom periodu mogu dobiti godisnji odmor, a to je u jeku sezone kad je najskuplje i najveca guzva. voljela bih da imam manji godisnji tokom ljeta al da ima par dana na proljece kao vani gdje imaju spring breaks u tom periodu




Blue rose RR -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:18:22)

Prednosti: relativno siguran posao, svaki dan učinim makar po jedno dobro djelo, mnogo pomažem ljudima, imam pristupa informacijama prije mnogih :)
Nedostaci: posao i stres počesto nosim kući ... i moram nosati tešku torbu.




mishkica -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:19:18)


IZVORNA PORUKA: vila_7

na mom poslu mi se svidja - nema monotonije ni istih zadataka, velika firma pa nije tesko dobiti slobodan dan

ne svidja mi se - plata i sve radne subote

Na mom poslu ne svidja mi se svaka radna subota, i odnos sefova prema nama kada nema posla, nadam se nekad i poslu u svojo struci, aBd[sm=smiley1.gif]




MicoTico -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:19:35)

Meni je zanimljivo, mnogo toga novog svaki dan naučim, a i ekipa na poslu mi je super.
Mana je što moj posao zavisi od drugih, ja sam skoro zadnja karika u lancu, pa nekad čekam informacije, a posao mi stoji i onda navrat-nanos sve u zadnji čas. I što imam puuuno prekovremenih.




MicoTico -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:22:55)


IZVORNA PORUKA: teacher75

meni se ne svidja ni to sto samo u odredjenom periodu mogu dobiti godisnji odmor, a to je u jeku sezone kad je najskuplje i najveca guzva. voljela bih da imam manji godisnji tokom ljeta al da ima par dana na proljece kao vani gdje imaju spring breaks u tom periodu

A vidiš - to je meni prednost tvog posla. Ja ne mogu u drugoj polovini juna, julu i prvoj polovini avgusta nikada na godišnji. Za more mi ostaje svega 15 dana avgusta, i to kako se dogovorim sa kolegama.




mama2009 -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:37:32)

Prednosti na trenutnom poslu, redovna plata, dinamican posao, rad sa razlicitim profilima ljudi, svakodnevno ucenje i mnogo ucenja
Mane: plata bi mogla biti i veca (u odnosu na konkurentske firme), cesta putovanja van drzave i odvojenost od porodice




Leena -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:37:44)

Prednosti: neskromno mislim da nema zanimljivijeg posla na svijetu. Cesto ga shvatam kao djeciju igru,pa mi bude jos smijesno kada mi neko plati da se igram[sm=jezicek.gif]
I da, moja profesija nudi jako sirok spektar zanimanja. Dosada i rutina su mi nepoznanice.

mana: pojmovi tipa: sigurnost, radno vrijeme, godisnji odmor, radni staz, socijalno, penziono.... u vrlo rijetkim slucajevima poznate u ovoj profesiji. meni jos nepoznate[sm=jezicek.gif]




m.i.n.a. -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:40:32)

Koliko ne volim sto je to najcesce terenski posao toliko i volim to :-))




bebana27 -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (10.6.2013 21:42:02)

ekonomista ali sam nazalost bez posla




Vinetu -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (11.6.2013 15:21:11)

U privatnim školama odmori traju malo duže. Ne isplati se poslodavcu da nam plaća kupone za prijevoz ili grijanje tokom zime, a svakako uštede i na hrani (mi imamo obezbijeđen obrok u školi, pa ne dobijamo novac za topli obrok). Stoga, imam cijeli januar, juli i avgust da odmaram - to je definitivno prednost. Pored toga, volim raditi sa djecom.
Kao manu (mahanu [sm=smiley1.gif]) izdvojila bih to što moj posao ne završava krajem radnog vremena. Uvijek posao nosim kući (ocjenjivanje radova, priprema za nastavu...). To mi nekad uskraćuje vrijeme koje bih rado provela sa porodicom.




EEDITH -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (11.6.2013 16:21:39)

sviđa mi se što uvijek mogu naći sebi posao sa ovim zanimanjem,
a ne sviđa mi se odnos poslodavca prema ovom zanimanju,bez koga oni ne mogu a uopće nas ne cijene




Galicia -> RE: Prednosti i mane vaše profesije (11.6.2013 16:42:33)

Volim:
sto mi je posao siguran 100% i sto svugdje i lako mogu naci posao.
sto radim samo 3 dana u sedmici.
sto pomazem ljudima.
sto spasavam zivote.
sto svaki dan nekog usrecim.
sto je plata extra.
sto svaki dan ucim nesto novo.

Ne volim:
stres.
ponekad tezinu/bol/tugu sto ponesem kuci.
sto sam postala "hladnija" kad su neke boljke u pitanju.
sto ponekad moram raditi vikendom.





Stranica: [1]