otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Očev forum



Poruka


chuci -> otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 7:18:28)

može li mi neko reći da li je ovo zakonom dozvoljeno. Ajša mi je bolesna a ja ne mogu uzeti bolovanje, dok za mm to nije nikakav problem. da li otac ima pravo da bude na bolovanju pa da od pedijatra donese papire za doznake.
hitno mi je
hvala




chuci -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 7:20:56)

ne napisah da je državna firma u pitanju kod mm




tajra26 -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 7:26:10)

i mene ovo zanima [sm=zmeden.gif]




ladyblue RR -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 7:32:42)

napisah na chatu...

naravno da ima. ima ista prava kao i majka. pedijatar daje potvrdu da je dijete bolesno s kojom ide kod svok porodičnog ljekara koji će mu otvoriti bolovanje.





bebaa -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 7:32:56)

najbolje pogledajte zakon....ja ne znam nikoga da je bio ali moje mišljenje je da bi to trebalo biti u funkciji....pa i otac je roditelj.....[sm=zmeden.gif]




ladyblue RR -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 7:35:48)

zaboravih napisati...moje kolege uredno idu na bolovanje kada su im djeca bolesna...čak idu i oni što im žene ne rade.




chuci -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 7:40:02)

hvala puno ladYblue
baš sam se obradovala




vjestica -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 8:35:17)

naravno da mogu
mm uredno uzme bolovanje kad je cura bolesna tj smjenjujemo se - malo on, malo ja, zavsno kome je manja frka na poslu
pa kako bi drugačije se organizovala za vrijeme pljuskavca, kad možeš dobt najvše 2 sedmice,a djete ne smje u vrtć duže




vjestica -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 8:36:53)

btw mm je u privatnoj firmi
ali zakon tu isto tretira oba roditelja, isto kao za porodljsko, samo kojem ocu bi palo na pamet da uzme porodiljsko umjesto žene




chuci -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 8:44:35)

jedan moj kolega razmatra da uzme porodiljsko nakon 6 mj djeteta jer supruga kod privatnika ne može dobiti godinu a on može bez problema. eto ima i takvih




Merisa 1987 g -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 8:47:13)

Kako vam nedaju bolovanje,jos drzavna firma malo se pobunite,brz oporavak




hatepsut -> RE: otac na bolovanju tokom bolesti djeteta (11.6.2013 8:48:32)

Ma kod nas je sve "na dugom stapu" mislim da je to zakonski regulisano s tim da kod nas zakon tumaci kako kome odgovara !




Stranica: [1]