RE: Četeresnica/babinje (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


talisman -> RE: Četeresnica/babinje (17.6.2013 0:51:29)

A nije problem, mogu i domaci koji kip ponijeti [sm=smiley36.gif] Za inspiraciju pojma nemam odakle im, ali se nadam da ce izvor uskoro presusiti [sm=smiley1.gif]

Cetresnica ima i spominje se samo kao klise, da se majka treba odmarati od poroda, da beba nije pozeljno da bude u kontaktu sa vanjskom okolinom dok se ne navikne... a onda uredno dodju i zvani i nezvani, pa jos urednije ocekuju drustvo majke dok su tu i ulete vidjeti bebicu [sm=zmeden.gif] Zato je ja nisam niti planiram postivati, vise volim otici negdje u prirodu i napuniti baterije daleko od svih, nego ostati kuci. Ovo normalno zavisi od toga kako se budem osjecala, daj Boze da bude kao dosad i onda nece biti problema [sm=smiley1.gif]




jasminaxx -> RE: Četeresnica/babinje (6.7.2013 0:44:53)

Mi smo svojih 40 dana po propisu iskoristili - nana i tetka su bile zadužene za kuhinju, ves, peglanje i ostalo, a nas dvije smo se nemilice mazile, ručkale, ljubakale i sve što nas je sljedovalo. Ja (u februaru) prošetala 7. Dan nakon CR, a bebi oko 20. dana i od tada samo lunjamo. E sad, bebe kad se rode nemaju još uvijek skroz oformljen centar za regulisanje tjelesne temperature tj. za prilagođavanje vanjskoj temp i on se formira obično u 6. sedmici (tj. Oko.40 dana). Pošto nije za pretpostaviti da će svi propisno obući bebe, vjerovatno su nekad izmislili ovu ceteresnicu da se to nekako dovede u red. S druge strane, krvarenje kod porodilje i vraćanje maternice traje isto toliko i normalno da se ne bi smjela forsirati u tom periodu. A na kraju treba samo malo zdravog razuma i sve će se stići i odraditi u svoje vrijeme, kako ko osjeća da treba i može...




ena** -> RE: Četeresnica/babinje (21.7.2013 20:30:47)

Ja poslije prvog porodjaja odlezala jedno 7 dana,bila mama kod mene kao ispomoc al opet sam ja ustajala i ponesto obavljala sama,vani sam izlazila obavezno popit kafu pred kucom (ljeto bilo)a i bebu smo iznosili isto tako samo nismo po noci nikud hodali,

Drugi porod vec je bio druga prica,odlezala samo 1 dan u bolnici,drugi dan izasli kuci ja niz stepenice snijela stariju bebu(bio doso sa babom po mamu i brata),dosla kuci ruckala nahranila bebu i otisla u trgovinu uzimat fasungu sa mm(bili se ispraznili a porod uranio podosta)[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif],tako da sam poslije drugog poroda ja vodila brigu o 2 [sm=duda.gif] i nasem kucanstvu u potpunosti (tako sam se dobro osjecala),i opet sam izlazila vani ljeto bilo kao i sa prvom bebarom.

Sada sam 3 put trudna beba ce da bude zimska i cisto sumnjam da cu moc u setnje i vani ima da odlezim svih 40 dana




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]