Kako je biti žena na Balkanu? (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


Funky -> Kako je biti žena na Balkanu? (13.6.2013 9:31:17)

Pročitah negdje da je stopa nezaposlenih muškaraca i muškaraca koji se smatraju socijalnim slučajevima u Švedskoj značajno visočija u odnosu na žene iz prosttog razloga što žene imaju veća prava i osim što se tretiraju kao "samo supruge i majke jako se puno ulaže u njihvu edukaciju i profesionalno napredovanje.

Kod nas je slika drugačija... Kako je biti žena na Blakanu? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




anja anjica -> RE: Kako je biti žena na Balkanu? (13.6.2013 9:49:56)

Jednostavo hebeno brate slatki al treba imati balkanska. .uda pa to priznat sebi i drugima oko sebe




Funky -> RE: Kako je biti žena na Balkanu? (13.6.2013 9:57:33)

Svakako se slažem za ta balkanska *uda obzirom da se ovdje sve oprašta samo uspjeh i ostavrenje ne (na bilo kojem polju bilo kao majka, supruga, radnik...), a o pravima koja imamo da ne pričamo...




bebaa -> RE: Kako je biti žena na Balkanu? (13.6.2013 10:46:35)

mi smo veliki borci....pametne obrazovane a i naše pameti i sposobnosti nema nigdje haman...pa i same znate kako su naši (oba pola) uspješni po bjelom svijetu,.....samo nama je problem država i okruženje,ne radi se na propagiranju žene kao primjera sposobnosti....niko se ne pita kako je moguće da jednoj prosječnoj ženi(ne pričam o onima što ganjaju karijeru) pođe za rukom danas obaviti najmanje 7 poslova a da pri tome izgleda kao da je tek s odmora....svježa i raspoložena.....a ne vidi se ni očišćena kuća ni ručak ni namireno dijete ni opran i ispeglan veš ni zadovoljen muž.....sve nekako normalno da to sve izgleda cakum -pakum....što znači mi nahebemo ali same sebi smo krive....naročito one koje štite svoje drage muževe pa im ne prepuste bar one posliće u kojima neće biti ugrožena njihova mužjačka strana....




Lejla Ka -> RE: Kako je biti žena na Balkanu? (13.6.2013 10:48:37)

Meni je biti žena super, volim što sam žena. Biti na Balkanu ... ne znam? Odavno sam naučila da ono što vam se trava u tuđoj bašći čini zelenija nikako ne garantuje da ju je ljepše kositi. Ja sam u svom životu sretna i zadovoljna, trenutno. Mislim da se za sad dobro nosim i sa svojim problemima. Teško da bih ih mjenjala za tuđe probleme.
Znam ja da vi pitate da li bih se mjenjala za tuđe prednosti, al ja naučila da ljepota sobom nosi i loše stavri, pa nekako gledam sa te strane.
Ovdje mi je dobro (meni). Može biti i bolje, ali za to se trebam boriti ovdje.




Galicia -> RE: Kako je biti žena na Balkanu? (13.6.2013 12:04:25)

Za sve je kriva zajednica. [sm=jezicek.gif]




EEDITH -> RE: Kako je biti žena na Balkanu? (13.6.2013 12:10:42)

žena na Balkanu.........
ideš cestom ,a kamiondžija ti trubi i zviždi kroz otvoren prozor,
ti uredno staneš,mahneš mu i on tek tada vidi da imaš stomak [sm=nosecka.gif]




Funky -> RE: Kako je biti žena na Balkanu? (13.6.2013 12:15:00)

eldinky ja bih još dodala... ideš ulicom, krenula si na posao recimo, radnici KJP RAD kopaju kanal i ti moraš ići okolo da ne bi slučajno prošla pored njih i čula pogrdne komentare, hrakanje i hroktanje...

Gali za sve je kriva zajednica [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Stranica: [1]