RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


Visnja RR -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (6.7.2013 21:25:47)

dosta mojih poznanika otišlo...nikog nisu trkeljali...nikom nisu tražili 100 eura...
mislim da su to neki samo prenapuhali iz nekih svojih razloga...
eka se izmeu 20 i 30 minuta na Doljanima
ja idem u srijedu pa vam javim [sm=smiley1.gif]




Honey3 -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (6.7.2013 21:45:23)

Ma i ja mislim,sve je isto kao prije,samo sto su sad ljudi usli u EU,pa dok mi to svarimo...mislim moze se desiti da te neko pegla,ali desavalo se i prije.....A ko je gdje isao do sada,ici ce i od sada....




Romali -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (6.7.2013 21:52:37)


IZVORNA PORUKA: elmaL




na Doljanima su uvijek guzve, mogu misliti sad. Ima nekoliko manjih granicnih prelaza koji se mogu koristiti, sa puno manje guzve.


Kojih manjih prelaza ?? Koliko znam sada se mogu koristiti samo Doljani, Bijaca, Crveni grm..Nema vise kroz Gabelu, tj.kroz breskve[sm=jezicek.gif], taj je sada zatvoren za nas.




Ben 10 -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (7.7.2013 20:23:26)


IZVORNA PORUKA: Romali


IZVORNA PORUKA: elmaL




na Doljanima su uvijek guzve, mogu misliti sad. Ima nekoliko manjih granicnih prelaza koji se mogu koristiti, sa puno manje guzve.


Kojih manjih prelaza ?? Koliko znam sada se mogu koristiti samo Doljani, Bijaca, Crveni grm..Nema vise kroz Gabelu, tj.kroz breskve[sm=jezicek.gif], taj je sada zatvoren za nas.

i ja sam cula da vise nema onih sporednih prijelaza,a mi smo uvijek isli na taj sporedni(odmah lijevo poslije mosta u Gabeli) i to na onaj manji kroz grad Metkovic ,ne onaj veliki sto se ide kroz citavo Gabela polje.




Alannah -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (8.7.2013 22:57:16)

Jutros smo presli preko Doljana,guzva oko pola sata,a granicari pitali samo imate li alkohola,cigara i hrane za prijaviti.Prosli bez ikakvih problema. Zaista mislim da su novinari nasi prenapuhali citavu stvar.
I naravno nisam ponijela 100 eura po danu,niti ih je ko spominjao na granici.




Anoniman -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (8.7.2013 22:58:51)

Mi smo granicu presli na gran. prijelazu C. Grm. Cekali cijelih 9minuta. Niko nas ni za sto nije pitao, samo pokazali dokumente i to je to.




hanabanana -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (9.7.2013 0:46:36)

Sad mi dodje da ko prava kokoska kazem: jesam li vam rekla da je to sve novinarska patka, i to uglavnom jednog medija u BiH. [sm=jezicek.gif]




Mjeseceva Pratilja -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (9.7.2013 1:47:50)

Je li moze majka sama sa djetetom preci preko granice?

Je li potrebna punomoc oca? Odsetala bih se do Hrvatske.




hanabanana -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (9.7.2013 2:03:07)

Odsetaces samo ako imas papir od muza za setnju.....istina, ne moraju ti ga traziti na uvid, ali mogu. [sm=smiley1.gif]




Mjeseceva Pratilja -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (9.7.2013 11:17:54)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Odsetaces samo ako imas papir od muza za setnju.....istina, ne moraju ti ga traziti na uvid, ali mogu. [sm=smiley1.gif]


Hvala, zivjela. [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (9.7.2013 11:55:24)


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Odsetaces samo ako imas papir od muza za setnju.....istina, ne moraju ti ga traziti na uvid, ali mogu. [sm=smiley1.gif]

Da. imaju pravo, ali znam licno toliko zena koje su presle same sa djecom granicu, neke su imale punomoc od muza, neke ne, i nikad im nisu to trazili.




hanabanana -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (9.7.2013 11:56:29)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Odsetaces samo ako imas papir od muza za setnju.....istina, ne moraju ti ga traziti na uvid, ali mogu. [sm=smiley1.gif]

Da. imaju pravo, ali znam licno toliko zena koje su presle same sa djecom granicu, neke su imale punomoc od muza, neke ne, i nikad im nisu to trazili.


Znam i ja, ali nikad ne bih krenula sama s djecom bez tog papira.
Ali u meni čući legalista. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (9.7.2013 12:10:10)


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Odsetaces samo ako imas papir od muza za setnju.....istina, ne moraju ti ga traziti na uvid, ali mogu. [sm=smiley1.gif]

Da. imaju pravo, ali znam licno toliko zena koje su presle same sa djecom granicu, neke su imale punomoc od muza, neke ne, i nikad im nisu to trazili.


Znam i ja, ali nikad ne bih krenula sama s djecom bez tog papira.
Ali u meni čući legalista. [sm=smiley1.gif]

Ne bih ni ja. Ne volim se preznojavati bez veze, volim da mi je sve po PSu[sm=smiley1.gif]




chuci -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (16.7.2013 9:08:43)

imam dva pitanja za iskusne

jedno pitanje na koji granični prelaz bi mogla ići ako idem na pelješac da izbjegnem prelazak 3 granice (tako mi dođe ako odem na doljane)?

drugo pitanje za hanady ili nekoga ko je upućen. kad nosim lijekove šta smijem ponijeti da nemam problema. npr paracetamol, sprejevi protiv komaraca, dalsy, prolife i sličlni probiotici, ventolin pumpica, uglavnom to nosim pa me itneresuje treba li mi dodatna dokumentacija kakva




hanabanana -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (16.7.2013 9:12:38)

IZVORNA PORUKA: chuci

imam dva pitanja za iskusne

jedno pitanje na koji granični prelaz bi mogla ići ako idem na pelješac da izbjegnem prelazak 3 granice (tako mi dođe ako odem na doljane)?

drugo pitanje za hanady ili nekoga ko je upućen. kad nosim lijekove šta smijem ponijeti da nemam problema. npr paracetamol, sprejevi protiv komaraca, dalsy, prolife i sličlni probiotici, ventolin pumpica, uglavnom to nosim pa me itneresuje treba li mi dodatna dokumentacija kakva


Ostaje ti jedino Svitava, što ti nikako ne savjetujem.
Mi smo nosili inhalator, ventolin i ampule dexametazona i uz to sam imala nalaz ljekara.
Mada nas uopšte nisu pitala imamo li šta od lijekova.
Paracetamol, sprej protiv ujeda, fenistil, voltaren epie, septolete - ne bih nikad ni prijavila.




mala86 -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (16.7.2013 9:19:49)

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Je li moze majka sama sa djetetom preci preko granice?

Je li potrebna punomoc oca? Odset_ala bih se do Hrvatske.


ja sam isla prije godinu i nesto
ma niko nas nista nije pitao,ni na ulasku ni na izlasku

jos se nasmijali malcu mislim cak sa pasos nisu ni pogledali a kamoli za muza pitali


sjeti se da smo ja i muz prelazili sa tetkino troje maloljetne djece,isli po njih jer smo imali
smrtni slucaj,nitko nista
to valjda ovisi kako je ko raspolozen




Alannah -> RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula (16.7.2013 10:03:58)


[
drugo pitanje za hanady ili nekoga ko je upućen. kad nosim lijekove šta smijem ponijeti da nemam problema. npr paracetamol, sprejevi protiv komaraca, dalsy, prolife i sličlni probiotici, ventolin pumpica, uglavnom to nosim pa me itneresuje treba li mi dodatna dokumentacija kakva
[/quote]

Imala sam pun neseser lijekova za ne daj boze,sto za bebca,sto meni za migrenu.Niko nije ni upitao,juce sam se vratila iz Hrvatske,




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]