Klima uredjaj (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


Mya_81 RR -> Klima uredjaj (23.6.2013 15:39:17)

Konkretno me zanima pokretna klima. Koliko je efikasna? Kao ugradbena ili je dosta slabija?




Galicia -> RE: Klima uredjaj (23.6.2013 16:26:56)

MM je imao tu pokretnu, sto crijevo ide kroz prozor. Hem je to crijevo nezgodno, kako ces napraviti rupu u prozoru okruglu da samo tu crijevo izlazi. [sm=zmeden.gif]
Ja znam da mm nije bio zadovoljan ni sa hladjenjem, a zivio je u poprilicno malom stancicu.
Tako da je vratio klimu nakon mjesec dana koristenja i onda je uzeo "standardnu" (za Am trziste) one sto idu u prozore.




Mya_81 RR -> RE: Klima uredjaj (23.6.2013 17:51:35)

Hmmm, nisam ni znala da ima to crijevo. mora li ono ici bas van ili moze posuda biti unutar stana. Razmisljam o pokretnoj iskljucivo da izbjegnem komplikaciju s postavljanjem i busenjem zida.




Galicia -> RE: Klima uredjaj (23.6.2013 17:54:59)

Mora ici napolje kroz prozor.




Galicia -> RE: Klima uredjaj (23.6.2013 17:56:36)

Evo ti video pa pogledaj kako fercera.
http://www.youtube.com/watch?v=yQ5PHudhbn0




bebaa -> RE: Klima uredjaj (23.6.2013 18:16:30)

možda za naše tržište nije tako....zaova u radnji ima tu pokretnu i nema nikakve cijevi muslim da ima posudu kao ovi odvlaživači zraka....a i mi smo ovih dana u dubokom razmišljanju o klimi...kojoj...koliko vati....da li ima program odvlaživanja jer je on super...u isto vrijeme i izvlači vlagu i hladi a ne puše kao kad prebaciš samo na hlađenje....
pa još nismo skontali koju....
a pitaj ti u prvom objektu gdje se prodaju da li ima ta cijev....




bebaa -> RE: Klima uredjaj (23.6.2013 18:19:18)

auuuuuuuu evo čitam sad na forum.hr apsolutno negativna iskustva pa eto proguglaj malo.......[sm=zmeden.gif]




koka i po -> RE: Klima uredjaj (23.6.2013 19:04:33)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Konkretno me zanima pokretna klima. Koliko je efikasna? Kao ugradbena ili je dosta slabija?




nista ne valja.
ako vec planiras da kupis nesto i potrosis novce busi zid.
ugradbena klima se postavlja brzo i nema toliko necistoce kao sto ti mislis a dosta je efikasnija od pokretne.




Pikapolonica -> RE: Klima uredjaj (24.6.2013 9:50:25)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Konkretno me zanima pokretna klima. Koliko je efikasna? Kao ugradbena ili je dosta slabija?

Mi je imamo i nama je super. Ima tu cijev nazad, ali mi je nismo provukli kroz prozor, nego smo je ubacili u otvor od dimnjaka.
To nam taman dodje u hodniku, tako da klimu mozemo usmjeriti u dnevni boravak, spavacu sobu i djeciju sobu.
Mi smo je uzeli prije 3 godine i nama je stvarno dala ruke svako ljeto.
Iskreno, mi smo razmisljali prvo o standardnoj klimi, ali nemamo ni jedno mjesto u stanu gdje bi je mogli postaviti,
a da ona moze onda regularno da puse, a da mi mozemo boraviti u prostoriji.
Tako da smo se odlucili na ovaj poduhvat i nama se isplatio (uprkos masi negativnih komentara koje sam i ja isto nalazila).




whats app -> RE: Klima uredjaj (17.4.2014 9:59:56)

Zna li neko koliko kosta ugradnja klime?




Blue rose RR -> RE: Klima uredjaj (17.4.2014 17:06:11)

Ovisno o uloženom materijalu, odnosno koliko treba cijevi da se pruži od centralne do unutrašnje jedinice.
Od prilike varira od 150-200 KM, možda i jeftinije nađeš, ovo su cijene kod ovlaštenih servisa.




Blue rose RR -> RE: Klima uredjaj (26.2.2016 20:00:46)

Mi se u stanu već 10-tu godinu grijemo zimi i ljeti hladimo sa klimama. S obzirom da imamo dvoetažni stan, imamo i dvije klime.
Kako u vrijeme useljenja u stan, nismo imali dovoljno love da uvedemo plinsko grijanje, koje je tada bilo najjeftiniji energent, odlučii smo se za klimu. I nismo se pokajali. Kada smo vidjeli benefite koje nam donosi, odlučili smo da ostanemo na tom sredstvu grijanja.
Mjesečno zimi trošimo struje između 120-150 KM ovisno koliko je hladno vani.

I da - u pitanju su ugradbene LG inverter kllime 18-ke.




Edita1989 -> RE: Klima uredjaj (27.2.2016 18:16:10)

I kod nas su klime,Samsung....Zimi grije ,ali i trosi,200 eur mjesecno dobijemo za struju[sm=hudicek1.gif]Ljeti manje potrosi.




Lejla Nadina -> RE: Klima uredjaj (25.7.2016 14:52:17)

Pozz
Trebam pomoc,odlucili smo kupiti klimu,ali nemamo pojma koju,razgledam kad idem gdje ima ih svakakvih,pa evo pomozite.
Samo smo odlucili 12-ku,jer nam je dnevna oko 40m2,valjda bude dovoljna.
Meni je za sada pala na oko Frozzini da li ima tko iskustva??
Cure pomagajte




Blue rose RR -> RE: Klima uredjaj (26.7.2016 9:27:29)

Ja se već 10 godina koristim inverter LG klimama (18-ke i za grijanje i za hlađenje). Stan mi je 50 kvadrata, i meni su izuzetne, jesu malo skuplje, ali se isplati.
12-ke jesu jeftinije, međutim njima treba vie i vremena i struje da postignu eljenu temperaturu, zato ti preporučujem 18-ke.




Stranica: [1]