Hitno trebam Vzig!!!! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Anoniman -> Hitno trebam Vzig!!!! (9.7.2013 16:25:42)

Hitno mi treba ova vakcina VARICELA ZOSTER IMUNI GLOBULIN!!! Nadam se da ce neko imati bilo kakvu ideju kako da dodjem do ove vakcine.
[sm=zmeden.gif]




Rio_de_Janeiro -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (9.7.2013 16:44:15)

VARICELA ZOSTER IMUNI GLOBULIN


VZIG vakcinu bi trebale imati klinike za infektivne bolesti, kod nas. Ako nema, ima u Hrvatskoj.




djoisa -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (10.7.2013 10:42:43)

zbog cega je hitno?




M kao Mama -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (10.7.2013 10:44:15)

jel to herpes neki ,odnosno memingistis, pokušaj prekoprivatne apoteke delfin,




Anoniman -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (11.7.2013 15:01:51)

bila sam u kontaktu sa oboljelim od varicele a u medjuvremenu sam saznala da sam trudna .
Uspjela sam naci vakcinu ali sam zakasnila jer sam dobila pljuskavice[sm=smiley19.gif]
U glavi mi je urnebes[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




veeseelaa -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (11.7.2013 15:37:53)

jesil se javila dr-u i šta kaže?




M kao Mama -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (11.7.2013 15:44:11)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

bila sam u kontaktu sa oboljelim od varicele a u medjuvremenu sam saznala da sam trudna .
Uspjela sam naci vakcinu ali sam zakasnila jer sam dobila pljuskavice[sm=smiley19.gif]
U glavi mi je urnebes[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]



a, joj koliko si trudna, jedna naša članica je isto u trudnoći dobila ljuskavice, trebala je da očist, ona nije htjela, eno je sad imaju malu curu od 10 mjeseci mašala,

šta dr. kaže




leona81 -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (11.7.2013 18:23:38)


IZVORNA PORUKA: Anoniman

bila sam u kontaktu sa oboljelim od varicele a u medjuvremenu sam saznala da sam trudna .
Uspjela sam naci vakcinu ali sam zakasnila jer sam dobila pljuskavice[sm=smiley19.gif]
U glavi mi je urnebes[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]


meni je zena koja je infektolog rekla da nisu posebno opasne u trudnoci? vecina ljudi je vec bolovala ospice iako su ubijedjeni da ih nisu imali kao dijete, ali su ih imali u blazem obliku pa ih se ni ne sjecaju...i u tom slucaju ne predstavlja nikakvu opasnost za dijete

sta kaze ginekolog?




Anoniman -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (11.7.2013 19:09:57)

Bila sam kod dr u skerlicevoj, doktorica koja me primila nije bila odusevljena situacijom. Nije mi direktno rekla abortus, ali sam iz konteksta izvukla da mi je to kao ''najbolje'' rjesenje. Za mene je to strasno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]
Sada ne mogu nigdje ovakva, mislim da odem  nekom kome vise vjerujem, ne zelim da ostale trudnice dovodim u neugodan polozaj. Inace, trudnoca je iznenada, ne planirana i ne ocekivana... Ali, abortus mi je nesto o cemu zelim naj manje da razmisljam.. Ciklus mi kasni 10-ak dana, tako da nagadjam da sam tek 5/6 nedjelja.
Koliko je bila trudna ta forumasica kada je imala pljuskavice?




vjestica -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (11.7.2013 19:12:56)

ta forumašca je isto bila na samom početku trudnoće
i još trudnoća nakon godina neplodnost, pa abortus nje dolazio u obzir
beba hB živa zdrava




Rabi -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (11.7.2013 19:14:39)

...




canim -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (11.7.2013 19:23:04)

Moja prijateljica je imala pljuskavice na pocetku trudnoce i nijedan dr u Bih joj nije nista pozitivno rekao na tu temu, iako je posjetila dosta njih, srecom pa nije iz Bosne iako ovdje zivi tako da je nakon toga trazila odgovore i u svojoj drzavi, rekli su joj da po novim istrazivanjima virus koji izaziva pljuskavice nema nikakav uticaj na plod i da se vani ne smatraju pljuskavice bilo kakvim problemom za trudnocu.

Uglavnom porodila se je na vrijeme i bebica sad ima vise od godinu dana, sasvim normalna i normalno se razvija [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (11.7.2013 19:26:50)

Vjestica i canim bas lijepe vijesti...ohrabrujuce!
Bas vam hvala od srca[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley27.gif[/image]




leona81 -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (12.7.2013 10:18:02)

ja mislim da bi vakcinacija u trudnoci bila gora nego same pljuskavice, zaista sam razgovarala otvoreno sa zenom kad sam imala pljuskavice, pitala me da li sam trudna, rekla sam da mislim da nisam, ali sve je moguce, nije uopste pravila neki problem oko toga. pitala sam i za rubeolu i zausnjake, tj da li je rubeola zaista tako opasna u trudnoci, i zena je rekla da je opasna u 0,000001 slucajeva. kao i neplodnost kod muskaraca nakon zausnjaka.

koliko dugo vec imas pljuskavice? cim prestanu izlaziti, idi privatno nekome i konsultuj se...




Isha -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (12.7.2013 10:29:05)

Isto sam čitala za pljuskavice da nisu toliko opasne, ali što se tiče rubeole moja mama je imala u T i kako su bile trojke, jedan plod se nije održao, a seka i ja smo jedva žive bile nakon rođenja (rođene prije vremena). Dr su mamu odmah slali na abortus čim je dobila rubeolu, samo ih ona nije poslušala.




leona81 -> RE: Hitno trebam Vzig!!!! (12.7.2013 23:32:26)


IZVORNA PORUKA: Isha

Isto sam čitala za pljuskavice da nisu toliko opasne, ali što se tiče rubeole moja mama je imala u T i kako su bile trojke, jedan plod se nije održao, a seka i ja smo jedva žive bile nakon rođenja (rođene prije vremena). Dr su mamu odmah slali na abortus čim je dobila rubeolu, samo ih ona nije poslušala.


ne mora znaciti da je do rubeole, mozda je neka komplikacija nastala jer su trojke...ne kazem da nema tih slucajeva ali da su jako rijetki i da doktori prerano izgovaraju rijec abortus...koliko znam kod rubeole se prica o malformaciji ploda a ne o spontanom pobacaju ili prijevremenom porodjaju...
moja prijateljica je vakcinisana protiv rubeole i ipak je dobila...rizik uvijek postoji, kod svake trudnoce...pa valjda se danas moze vidjeti da li je sve ok ili ne, ili ovi nasi doktori fakat nemaju pojma...




Stranica: [1]